Xtratime Community banner
1 - 20 of 29 Posts

·
Registered
Joined
·
323 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Здраво,
Јас сум еден од уредниците на МакСпортНет, единствениот барем досега македонски спортски портал кој нуди вести и новости од сите спортови (со посебен акцент на фудбалот). Сајтот постои неколку години, во последно време замре ама сега повторно функционира. На сајтот работиме неколку спортски ентузијасти.
Сакам да ги слушнам вашите коментари за овој сајт, во секој поглед - дизајн, функционалност, начин на пренесување на вестите. Во моментиве работиме на популаризирање на сајтот со цел тој да стане место каде на македонски ќе можете да се информирате за сите збиднувања во сферата на спортот и да разменувате мислења. За почеток токлу... посетете го сајтот и прокоментирајте...

Поздрав
Ико - МакСпортНет Тим
 

·
Expecto patronum!
Joined
·
13,563 Posts
jas go iam posetuvano sajtot i soliden e, ama mi falat nekako tabelite od makedonskite prvenstva, mislam na onie minatite. Ako e edinstven i najpopularen mak sport sait, togas treba da ima barem za nasata sportska istorija. Na primer tabeli od prvite ligi fudbal, rakomet, kosarka od osamostojuvanjeto do denes, od vtora liga... razmislete, ke go zbogatite sajto na ovoj nacin, plus ovie raboti nikade gi nema pa vasiot sajt ke bide edinstven.
 

·
Registered
Joined
·
27,119 Posts
Sajtot e mnogu dobar i go imam posetuvano duri od pred 2 godini samo sto treba poveke updates da se pravat, eve sega gledam deka redovno imate novi vesti vo poslednite nekolku nedeli pa se nadevam deka vo idninata ke prodolzite taka.. inace znam deka bi bilo tesko no ako moze nekako da se napravi da ima direkten prenos od rezultatite od nasata prva liga, kako sto ima od drugite ligi na livescore.com togas navistina bi bilo odlicno i garant sajto ke ima mnogu poke poseti..

pozdrav
 

·
Registered
Joined
·
4,323 Posts
From what I saw, most of the updated stuff is about premier european leagues. Nothing really updated when I klick on Makedonska liga. The other football news from Europe I can get anywhere but it's harder to get more details about Macedonian football and other sports regularly and up to date, I think you guys should write more about that. And livescores from the Macedonian first league at least would be great, like Ambis said.
 

·
Registered
Joined
·
323 Posts
Discussion Starter · #8 ·
Благодарам за убавите зборови и за критиките. Најпрво да напоменам дека на сајтот моментално работиме само двајца и дека работиме во домашни услови и се е на наш трошок и работиме без никаков профит (знаете колку "многу" може да се профитира од ваква работа во Македонија).
Од коментарите што ги добив и од други места сите беа за тоа делот со анкетата да се оспособи како и да се додаде форум. Во моментиве работиме на тоа и се обидуваме да бидеме во тек со главните случувања од сите спортови. Најверојатно во блиска иднина ќе биде додаден и дел во кој ќе постојат историски податоци (статистички) за македонските спортови. Сега моментално лично јас се обидувам да дојдам до некои парични средства - спонзорства за да може да го дотераме сајтот уште малку како и да направиме мал маркетинг со некои флаери и слично ако сме во можност но досега кај и да се обратев наидував на негативен одговор. Како и да е, продолжуваме да работиме, вие продолжете со коментарите кои се од голема корист и се надевам дека во наредниот период сајтот ќе биде комплетно функционален.

Секој кој има некаков предлог или сака и може да помогне на било каков начин нека пише на форумов или на мејл <[email protected]>

Поздрав!
 

·
Registered
Joined
·
952 Posts
Odlicen sajt, redovno go posetuvav ama nebese updated pa zastanav ama ako go updatuvate cesto ke go posetuvam redovno pak!
 
G

·
K-15 said:
Odlicen sajt, redovno go posetuvav ama nebese updated pa zastanav ama ako go updatuvate cesto ke go posetuvam redovno pak!
Mislam deka sajtot e dobro organiziran, no edino fali malku update..... A za sponsorship mislam deka nema da ima problem ;) Ambis I Benny ziveat vo America i polni so pari se pa ako sakat livescore neka si platat...... se zezam :smileani:

Inace te rezbiram 100% tia na primer sto rabotat so stranata livescorer.com dremat po cel den tamu ali imat i obicna plata isto a ako nemesh kako tebe ne e eftino da gubish vreme i de sedish tamu, Zato ne e fer livescore kako primer poradi tie imat plata za toa.
 

·
Registered
Joined
·
323 Posts
Discussion Starter · #12 ·
Pa prvo da se sredat treba par drugi stvari na stranata a potoa toa i mi bese idejata. Veke imav nekoi kontakti so komiti za da gi prevzemame i objavuvame nivnite reportazi pa ke vidam sto-kako...ti kako navivac na pobeda pisi mi privatna poraka ako mozes so kogo da iskontaktiram od majmuni

pozdrav
 
G

·
Maco boy! dali ke mozish vaka da napishish pred vlezot na nashiot forum sega


Macedonia is the home of Darko Pancev the 1991 golden boot winner, talk about the Macedonian league, the individual teams, players home and abroad as well as the national team. Crvena, crvena, boja mi e najmila !!! In cooperation with http://www.maksportnet.com/
 

·
Registered
Joined
·
27,119 Posts
Naum said:
Maco boy! dali ke mozish vaka da napishish pred vlezot na nashiot forum sega


Macedonia is the home of Darko Pancev the 1991 golden boot winner, talk about the Macedonian league, the individual teams, players home and abroad as well as the national team. Crvena, crvena, boja mi e najmila !!! In cooperation with http://www.maksportnet.com/
Odlicna idea vaka ke imame poke Makedonci sto ke go najdat forumot a isto taka i maksportnet.com ke ima poke posetiteli so linkot na prvata strana na XT. :thmbup:
 

·
Registered
Joined
·
2,261 Posts
Naum said:
Maco boy! dali ke mozish vaka da napishish pred vlezot na nashiot forum sega


Macedonia is the home of Darko Pancev the 1991 golden boot winner, talk about the Macedonian league, the individual teams, players home and abroad as well as the national team. Crvena, crvena, boja mi e najmila !!! In cooperation with http://www.maksportnet.com/
Dobra ideja.... :thmbup:
 
1 - 20 of 29 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top