Xtratime Community banner

1 - 5 of 5 Posts

·
Registered
Joined
·
18,438 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Başkanımız`ın basın toplantısı
23.03.2005

Başkanımız Aziz Yıldırım, şu sıralarda Fenerbahçe Adası`ndaki Faruk Ilgaz Tesisleri`nde bir basın toplantısı düzenledi. İşte, konuşmasını barkavizyonda gösterilen görüntüler ile de destekleyen Başkanımız`ın basın toplantısından notlar:

"Sözlerimde başka şeyler arandı"

"Geçtiğimiz günlerde mali kurulda söylediğim sözlerin altında başka şeyler arandı. Burada söylediğim çok açıktı. Ancak, İyi oyuncuları getirerek, yatırım yaparak, tesisleşerek başarının geleceğini öğrendiğimizi söyledik. Devletin yatırım yapmadığı dönemde bile biz yatırım yaptık. Kişilerin sözlerini kamuoyunun önünde bu şekilde saptırmak, farklı göstermeye ve onları karalamaya çalışmak yanlış. Bizim göreve gelirken de söylediğimiz şey tesisleşme, kurumsallaşma, halkla ve uluslararası ilişkilerle kulübü daha da güçlü hale getirmekti."

"Geçmişte çok hakkımız yendi"

"Geçmişte çok hadiseler oldu. 6 yıllık bu dönemde çok kez hakkımız gasp edildi. Fenerbahçe üzerine çok büyük oyunlar oynandığını hepimiz biliyoruz. O günkü şartlarda Türk futbolunun yara aldığını, yanlış işler olduğunu söyleyen tek bendim. Devleti yardıma çağırdım. O zamanki federasyona, camia olarak bize yapılan eylemlerden dolayı karşıydık. Fenerbahçe taraftarları o günlerde kanun çerçevesinde bu durumu yürüyüş yaparak protesto ettiler. Hem şampiyon, hem de küme düşen takımların masa başında belirlenemeyeceğini, bizim dışımızda kalan kişi ve kuruluşların da bir sorumluluk alması gerektiğini hep söyledik."

"Futboldaki şiddetle herkes mücadele etmeli"

"Biz Türk futbolunun şiddetten uzak kalması için mücadele ediyoruz. Hepiniz sorunları anlıyorsunuz. Bunu sadece kulüp başkanları ve camialar üstüne almamalı. Basın ve diğer kuruluşlarda almalı. Siz televizyonda küfürlü ve üstü kapalı konuşmalar yaparsanız, bunu 3-5 yaşındaki çocuğun da, kahvedeki insanın da dinlediğini bilmelisiniz. Biz küfürle de mücadele ediyoruz."

"Federasyonu destekliyoruz"

"Herkes aleyhimize yazıyor. Fenerbahçe`nin kollandığını yazıyorlar. Eski federasyona güven duymadığımızı kamuoyunda devamlı dile getiriyorduk. Bakınız Bursaspor, Göztepe ve Diyarbakırspor ile oynadığımız maçlara... O zaman hakem hataları nedeniyle UEFA`ya gitmemiz bile engellendi. Şimdi yeni bir federasyon ve merkez hakem komitesi var ve onların yeni bir duruş içerisinde olduğunu görüyoruz. Bazıları farkına varmasa da yeni bir dönem başlamıştır ve bu dönemde onların arkasında olmamız çok önemli."
"Federasyon seçimlerinde sadece oyumuzu kullandık"

" Bir yazar "Fenerbahçe federasyonu seçti. Bu yüzden güçlü" diye kamuoyunu farklı bir noktaya çekmeye çalışıyor. Biz, federasyon seçimlerinde sadece oyumuzu verdik. Ama, kesinlikle kimseye bir isim vermedik. Yalnızca, hakkımız olan oyumuzu kullandık. Şu an görevde olan federasyonun kimsenin hakkını yemeyecek şekilde bir duruş ve yapılanma içerisinde olduğuna inanıyoruz."
"Aleyhimize hatalar yapılıyor ama kasıt aramıyoruz"

"Maçlarda bizim aleyhimize bir çok hatalar yapılıyor ama kasti olmadığına inandığımız için bu konuda rahatız. Genç hakemlere destek vermeliyiz. Onları yıpratmaya çalışarak, bir yerlere gelemeyiz. Bakınız, 14 maçımızda sonuca etki edecek şekilde aleyhimize hakem hatası var. Bu hataların görüntülerini, isteyen basın mensuplarına hemen verebiliriz. Biz bu hakem hatalarının arkasında bir şey aramıyoruz. Ayrıca, yabancı hakem de istemiyoruz. Türk hakemlerine güveniyoruz. Türk hakemleri nasıl ilk devre sahaya çıkıp maçlarını yönettilerse, 2. devrede de çıkıp bunu yapabilir."
"Daum başarılı"

"Son haftalarda "Daum gitsin" diye bir kampanya başladı. Bunu anlamıyorum. 30 yıl sonra 2. defa üstüste şampiyonluğa oynuyoruz ve 25 yıl sonra Türkiye Kupası`nda yarı finale yükselmişiz. Burada asıl amaç, Sayın Daum`un üzerinden Fenerbahçe`ye ve Aziz Yıldırım`a zarar vermek. Biri çıkıp, "Madem memnunlar, 5 yıllık anlaşma yapsınlar" diye yorum yapıyor. Bu çocukça. Bizim kaç sene anlaşma yapacağımız, Sayın Daum ile Yönetim Kurulu arasında yapılacak görüşmeden sonra belli olur."
"Van Hooijdonk`un yaptığı yanlıştı"

"Van Hooijdonk`un yaptığı yanlıştır. Kimse Fenerbahçe`nin üzerinde değildir. Bunada müssaede etmem. Bugün, Sayın Daum ile de görüşeceğim. Ve bu görüşmeden sonra ona göre karar vereceğiz."
"Federasyonun dürüstlüğüne inanıyoruz"

"Federasyona seçimlerde oylarımızla destek verdik. Ve ondan sonra hiçbir olayında bulunmadık, bulunmayız da.. Dürüstçe işine yaptığına inanıyoruz. Bu federasyon 4 seneliğine seçilmiştir. Biz de bu süre içerisinde yanlarında olacağız."

"Tuzağın içine düşmeyeceğiz"

"8 ya da 11 puan geriden gelip birlik beraberliğimiz ve Beşiktaş’ın kötü sonuçlar alması ile şampiyon olduk. Bu sene, bu kez `Fenerbahçe aynı şeyi yaşarsa bundan alınmasın` tarzında şeyler söyleniyor. Biz bu sene de şampiyon olacak güçteyiz. Bunları söyleyenler bizi futbolun dışına çekip, başarısızlığımızı sağlamak isteyenlerdir. Ama biz bu hataya düşmeyeceğiz. Ve taraftarımızla, takımımızla iki kupayı da alacağız. Şimdi 17’de 17 maç alacağız dediğimizi ve bunun olmadığı söylenilir. Biz sadece inandıklarımızı söylüyoruz. Bunu da takımımıza güvenerek söyledik."

"Galatasaray, Fenerbahçe modelini örnek almalı"

"Galatasaray Kulübü ile ilgili olarak da bir şeyler söylemek istiyorum. Galatasaray bir süredir susuyordu. Ve geçen haftadan itibaren bir politika geliştirdiler. Bir yönetici çıkıp diyor ki, "Aziz Yıldırım, disiplin kuruluna baskı yapıyor". Ben disiplin kurulundan kimseyi tanımıyorum ki! Çıkıp kime ve nasıl baskı yaptığımı açıklasınlar. Hep şunu söylüyorlar, çifte standard olmasın adalet olsun diye. Bu federasyonla bunun olduğunu onlar da görüyor. ama işlerine gelmiyor. Kurulları, federasyonu ve milli takımı yıpratmak yanlış. Galatasaray, maçları sahada oynadığımız kabul etmeli, saha dışında da Fenerbahçe`nin uyguladığı modeli uygulamalıdır."

"Taraftarlarımız rahatlıktan kurtulmalı"

"Geçmişte taraftarlarımızla çok çileli günler çektik. O zaman daha içiçe geçtik. Maalesef bu sene, değişik bir görüntü var. Bunda değerli basının "Fenerbahçe açık ara şampiyon olacak" şeklindeki yorumlarının da etkisi büyük. Taraftarlarımızda bir rahatlık var. Bunun bitmesi lazım. İçeride oynayacağımız 4 maç çok önemli. Her kazandığımız maçtan sonra bir rakibimiz yarışın dışına çıkacaktır. Bu maçlarda taraftarlarımızın gücüne ihtiyacımız var. ancak, kendi oyuncularımı yuhalarsak, onları yalnız bırakmış oluruz. Selçuk, Deniz ve diğerlerine sahip çıkmamız lazım. bu genç oyunculara sahip çıkarsak, uzun yıllar bize hizmet vereceklerdirdir. Taraftarlarımız, bundan sonraki maçlarımızda sahamızı doldursunlar. Küfür etmesinler. Takımımız, kalan tüm maçlarını kazanacak güçtedir."

"Kimse bizi ezemez! Buna müsaade etmeyiz"
"Hiç bir güç bizi ezemez. Buna müsaade etmeyiz. Biz büyük bir takımız, büyük bir camiayız ve Avrupa`da da adı söylenen ve herkes tarafından da tanınan bir büyük kulüp olma yolundagidiyoruz. Bizi aşağı çekmek yerine, gelsinler onlar da bizimle bu yolda yürümeye çalışsınlar."
 

·
Registered
Joined
·
10,724 Posts
It'll be interesting to see how much the official site's translation leaves out the detail...
Feel free to translate it Cengo abi :lala:
 

·
Registered
Joined
·
11,971 Posts
Helal Baskan!! This is just what the doctor ordered.... :proud:
 

·
Registered
Joined
·
10,724 Posts
1 - 5 of 5 Posts
Top