Xtratime Community banner

1 - 10 of 10 Posts

·
Registered
Joined
·
4,713 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
Aslan iþ baþýnda

Galatasaray, Ekvator’dan Kaviedes ile Kosta Rikalý Rolando Fonseca’yý da takip altýna aldý. Cim Bom, yarýn oynanacak Ýtalya-Ekvator ve Çin-Kosta Rika maçlarýnda bu oyuncularý izleyecek. Lizarazu için de Feldkamp aracý oldu.


Dört koldan arayýþ
Galatasaray’ýn transfer listesinin kabarýk olmasý hem taraftarýn, hem de teknik ekibin kafasýný karýþtýrdý. 50’den fazla futbolcuyu takip altýna alýp, bunlarýn son performanslarý hakkýnda bilgi sahibi olmaya çalýþan Sarý-Kýrmýzýlýlar, dört koldan arayýþlarýný sürdürüyor. Listedeki bilinen isimler dýþýnda, yýldýz adayý olmalarýna kesin gözüyle bakýlan yabancý futbolcular da takip altýna alýndý.

Fonseca’nýn 38 golü var
Dünya Kupasý’nda yarýn oynanacak iki maç Cim Bom için ayrý bir önem taþýyacak. Fatih Terim, kendisine tavsiye edilen Kosta Rikalý Rolando Fonseca ile Ekvator’dan Ivan Kaviedes’i alýcý gözle izleyecek. Milli Takýmýmýz’ýn Brezilya ile oynayacaðý dev maç öncesinde yapýlacak olan Çin Halk Cumhuriyeti-Kosta Rika maçýnda Fonseca’yý yakýn takibe alacak olan Sarý-Kýrmýzýlýlar, 80 milli maçta 38 golü bulunan yýldýzýn son form durumu görülecek.

Kaviedes gözlem altýnda
Aslan için diðer önemli maç da, bu kez Ay-Yýldýzlý ekibimizin karþýlaþmasýnýn hemen ardýndan baþlayacak olan Ýtalya-Ekvator maçý... Burada da Ekvator ekibinin golcüsü Ivan Kaviedes’i gözlem altýnda tutacak olan Sarý-Kýrmýzýlýlar, bu oyuncu hakkýndaki referanslarý kontrolünden geçirecek. Kaviedes’in Ekvator’un Barcelona takýmýnda oynadýðý ve 27 milli maçta 10 golünün bulunduðu öðrenildi. Baþarýlý futbolcu 25 yaþýnda.

Lizarazu’da Kalli devrede
Ayrýca Galatasaray’ýn, Bayern Münih’in savunmasýndaki sol kanat oyuncusu Bizante Lizarazu ile de ilgilendiði öðrenildi. Tecrübeli Fransýz oyuncunun transferi için Cim Bom’un eski teknik direktörü Feldkamp’ýn aracý olduðu ifade edildi. Luizarazu’nun, “Dünya Kupasý süresince takýmýmla bile transfer konuþmayacaktým. Araya Feldkamp girince durum deðiþti. Ama Galatasaray, aldýðým 1 milyon marklýk peþinatý hemen ödeneli” dedi.

Nanni için menaceri gelecek

Arjantin’in V.Sarsfield takımında oynayan Nanni’nin menaceri çağrıldı.


Arjantin’in Velez Sarsfield takımında görev yapan golcü Roberto Nanni’nin Galatasaray öne geçmek için çabalıyor. Bir yandan kulübünü daha az bir rakama ikna edebilmek için çalışan Sarı-Kırmızılılar, diğer yandan genç oyuncunun menacerini İstanbul’a çağırdı. Nanni’nin bonservis bedelini düşürmek için uğraşan Aslan’ın en azından kiralık formülünü düşündüğü öğrenildi.

İtalyanlar iddia etti, Ali Dürüst yalanladı

Tutto Sport, Terim’in Senegalli Sarr için Milan'la görüşeceğini yazdı.


İtalyan Tutto Sport Gazetesi, Galatasaray’ın Okan Buruk için geleceği Milano’da, teknik direktör Fatih Terim’in isteğiyle Senegalli Sarr’ın transferi için de Milanlı yönetici Ariedo Braida ile görüşeceğini yazdı. Senegal Milli Takımı’nda da oynayan 19 yaşındaki savunma oyuncusu Sarr’a, Atalanta Bergamo ve Empoli takımlarının da talip olduğu ama Galatasaray’ın bu futbolcu üzerinde ısrarcı olduğu kaydediliyor.
İkinci Başkan ve Basın Sözcüsü Ali Dürüst, İtalya’da gündeme gelen Galatasaray’ın Okan için Inter ile bir kez daha masaya oturacakları ve Milan’da forma giyen Senegalli futbolcu Sarr’ı transfer etmek istediği yönündeki haberleri yalanlayarak, “Biz, Okan için Inter ile hiç masaya oturmadık, bundan sonra da düşünmüyoruz. Sarr ile ilgili haberler ise gerçekleri yansıtmıyor” dedi. Dürüst, Roma Teknik Direktörü Capello’nun Hasan’ı izlediği haberlerini ise, “Hasan’ı hiçbir yere göndermeyi düşünmüyoruz. Zaten Roma’dan da bize resmi teklif gelmedi” yorumunu yaptı.


FANATIK
 

·
Registered
Joined
·
4,713 Posts
Discussion Starter · #2 · (Edited)
My team:

-------------------Mondragon---------------------
Muslim-------Emre A-----Bulent K----Lizarazu
----------------------Batista-----------------------
Umit D------------------------------------Hasan S
----------------------Berkant-----------------------
----------------Jancker----Kaviedes(or Fonseca or Nanni)
 

·
Registered
Joined
·
4,713 Posts
Discussion Starter · #3 ·
Ýtalyanlar yazdý Dürüst yalanladý
ÝTALYA’NIN Tutto Sport Gazetesi’nin transfer iddialarýna Galatasaray Ýkinci Baþkaný Ali Dürüst’ten yalanlama geldi. Ýtalyan Gazetesi’nde yer alan, "Galatasaray, Okan için Inter ile masaya oturacak. Milan’da oynayan Senegalli Sarr da gündemlerinde. Ayrýca Capello da Hasan Þaþ’ý istiyor" haberiyle ilgili olarak Dürüst þunlarý söyledi; "Hasan’ýn bizimle 1 yýllýk daha sözleþmesi var ve hiçbir yere göndermeyi düþünmüyoruz. Okan için Inter ile hiç masaya oturmadýk ve Sarr ile ilgili haberler de gerçek dýþý."


Þimdi de Lizarazu
Aslan’ýn Bayern Münih’in 32 yaþýndaki Fransýz yýldýzýyla görüþtüðü iddia edildi
EROL DEMÝRKOL

Feldkamp devrede
BAYERN Münih’in 32 yaþýndaki defans oyuncusu Lizarazu için Galatasaray’ýn devrede olduðu bildirildi. Ýlk etapta Sarý-Kýrmýzýlýlar’ýn teklifine sýcak yaklaþmayan Fransýz futbolcunun Feldkamp’ýn devreye girmesiyle yeþil ýþýk yaktýðý iddia edildi. Lizarazu’nun "Kulübümden 1 milyon mark peþin aldým. Bu paraya yakýn bir fiyata gelirim" dediði öne sürüldü.

Teklif yaðýyor
YABANCI arayýþlarýnda olan Galatasaray’a menajerlerden de ünlü isimler adýna teklifler geliyor. Kosta Rikalý Fonseca’nýn menajerinin Cim-Bom ile temasa geçerek yýldýz futbolcuyu getirebileceðini söylediði öðrenildi. Kosta Rikalý futbolcu Alajuelense’de forma giyiyor. Fonseca, Milli Takýmýmýz’a karþý Dünya Kupasý Finalleri’nde mücadele verecek.

Milliyet
 

·
Registered
Joined
·
4,713 Posts
Discussion Starter · #4 ·
JANCKER - NOUMA ATAÐI


Galatasaray yönetimi forvette yer alacak isimler konusunda çalýþmalarýný sürdürürken, Alman golcü Janker'in tekrar gündeme alýndýðý açýklandý.

Sarý-kýrmýzýlýlarýn daha önce ekonomik nedenlerden dolayý transferinden vazgeçtiðini belirttikleri Janker'in Dünya kupasýnda Suudi Arabistan'a karþý ortaya koyduðu performans ile tekrar göze girdiði ifade edildi.Galatasaray yönetimi Janker'in bonservisi için Bayern Münih ile pazarlýklarýný sürdürürken, sarý-kýrmýzýlýlarýn alacaðý ücreti 700 bin dolardan 800 bin dolara çýkardýklarý Pascal Nouma'dan gelecek yanýtý bekledikleri öðrenildi.

Beþiktaþ'ýn da transfer gündeminde olan Nouma için Baþkan Özhan Canaydýn ile Ýkinci Baþkan Ali Dürüst'ün önümüzdeki günlerde Fransa'ya gideceði iddia edilirken, Ýkinci Baþkan Ali Dürüst Janker ve Nouma konusunda þu ifadeleri kullandý.HASAN ÞAÞ'A VÝZE YOK
Galatasaray'da transfer konusunda bu geliþmeler yaþanýrken, Ali Dürüst, Ýtalyan Roma kulübü tarafýndan gündeme alýnan Hasan Þaþ'ý býrakmayacaklarýný söyledi.

Bu arada Baþkan Özhan Canaydýn ile yöneticiler Galatasaray Lisesi'nin geleneksel Pilav Günü'ne katýldýlar.

Öte yandan bir firmanýn reklam çekimi için Moskova'ya giden Ümit Karan, Galatasaray'ýn transfer gündeminde forvet oyuncularý için þunlarý söyledi.

Diðer taraftan sarý kýrmýzýlý yönetimin daha önce transferde kesin anlaþmaya vardýklarýný açýkladýðý Samsunsporlu Müslim'e Beþiktaþ'ýn da talip olduðu öðrenildi.

Show TV

Didn't we already sign Muslim?
 

·
Registered
Joined
·
4,713 Posts
Discussion Starter · #5 ·
Macera aramýyorum


G.Saray'ýn milli futbolcusu Hasan Þaþ, Sarý-Kýrmýzýlý kulüpte taþlarýn yerine oturduðunu belirterek, 'Baþka takýma gitmeyi düþünmüyorum' dedi.

ROMA Teknik Direktörü Capello'nun transfer listesinde yer alan Hasan Þaþ, Galatasaray'dan baþka takýmda forma giymek istemediðini söyledi. Türk futbolcularýn para için Avrupa takýmlarýný tercih ettiðini belirten Hasan Þaþ, 'Galatasaray'da sorun kalmadý. O zaman maceraya da gerek yok' dedi. Ankaragücü'nden transfer olduðu yýl kendisini F.Bahçe'nin de istediðini belirten Hasan, 'Para her þey deðil. Ben Adanalýyým' diye konuþtu.

ÖTE yandan yönetim, Avrupa takýmlarýnýn transfer listelerinin baþýnda yer alan Hasan Þaþ'ýn sözleþmesini Dünya Kupasý sonrasýnda uzatacak. Bu arada Ýtalyan basýný, Teknik Direktör Fatih Terim'in bugün Milano'ya gidip, Milan'da oynayan Senegalli Sarr için masaya oturacaðýný ve Interli yöneticilerle de Okan için görüþme yapacaðýný iddia etti.

Aksam
 

·
Registered
Joined
·
4,713 Posts
Discussion Starter · #6 ·
Favori Jancker

Galatasaray 2. Baþkaný ve Basýn Sözcüsü Ali Dürüst, Jancker ve Nouma olaylarý dýþýndaki tüm isimleri yalanlayýp, bu iki isimle ilgilendiklerini söyledi.


Teknik direktör Fatih Terim’in, “Jancker’in fiyatý pahalý, vazgeçtik” demesine raðmen Alman golcüde ýsrar ettiklerini dün bir kez daha tekrar eden Sarý - Kýrmýzýlý ekibin 2. Baþkaný, “Bu oyuncu için görüþmelerimiz sürüyor. Ayrýca Nouma konusunu da kapatmadýk. Bu futbolcu konusunda da çalýþmalarýmýzý devam ettiriyoruz” diye konuþtu.

FANATIK

After watching him with the German NT I hope we get him.
 

·
Registered
Joined
·
4,713 Posts
Discussion Starter · #7 ·
Jancker’e dönüþ


Cim-Bom, Alman futbolcunun S.Arabistan maçýndaki performansýna hayran kaldý. Sarý-Kýrmýzýlýlar, iþi bitirmek için kollarý yeniden sývadý

ERHAN TELLÝ

Terim’in gözdesi
MALÝYETÝNÝN pahalý olmasý nedeniyle Bayern Münihli Jancker’in transferden vazgeçen Cim-Bom yýldýz futbolcu için yeniden harekete geçti. Yönetim, Jancker’in Almanya Milli Takým formasý altýnda Suudi Arabistan maçýnda sergilediði futboldan sonra Bayern Münih ile görüþme kararý aldý. Terim’in gözdesi olan Jancker, daha önce Galatasaray’a gelebileceðini açýklamýþtý.

Hedef üç bomba
SARI-Kýrmýzýlýlar transferde üç yabancý futbolcunun alýnmasýnda karar kýldý. Teknik direktör Fatih Terim’in yönetime verdiði raporda, bu üç futbolcunun mevkilerini, savunma, orta saha ve forvet olarak belirlediði öðrenildi. Galatasaray yeni transferleri sezon açýlýþýna kadar bitirememesi durumunda, ikinci kamp dönemine mutlaka yetiþtirmek istiyor.


Aslan’dan vize yok
ASBAÞKAN Ali Dürüst, þu anki kadrolarýný kesinlikle bozmayacaklarýný açýkladý. Dürüst, Hasan Þaþ’ýn yeni sezonda da Sarý-Kýrmýzýlý formayý giyeceðini dile getirip, "Hasan Þaþ bizim için önemli bir isim. Avrupa’da baþka bir takýma gitmesi söz konusu olamaz. Bu düþüncemiz her futbolcu için geçerli. Kadromuzu koruyup, takviyeler yapacaðýz" dedi. Dürüst, Jancker’in yaný sýra Nouma için de giriþimlerinin sürdüðünü dile getirdi.


Pilavda buluþtular
Galatasaray Lisesi Geleneksel Pilav Günü dün yapýldý. Galatasaray Lisesi’nde gerçekleþtirilen pilav gününe, Baþkan Özhan Canaydýn, eski baþkanlardan Faruk Süren, Sarý-Kýrmýzýlý yöneticiler ve çok sayýda üye katýldý. Canaydýn, "Pilav gününe 40 yýldýr hep Galatasaray Lisesi mezunu olarak katýldým. Bu kez Baþkan olarak buradayým. Benim için heyecan verici bir gün" diye konuþtu.


Lucescu’yu unuttular!
GALATASARAY Kulübü’nün resmi internet sitesi "www.galatasaray.org"a göre, Sarý-Kýrmýzýlýlar’ýn teknik direktörü hala Mircea Lucescu. Sitenin açýlýþ sayfasýnda Fatih Terim’in yuvaya dönüþüyle ilgili haberler yer almasýna karþýn, teknik kadro listesinde Rumen hocanýn ismi en baþta yazýlý duruyor. Futbolcu kadrolarýnda ise Beþiktaþ’a giden Sergen Yalçýn, takýmdan gönderilen Victoria, Fleurquin, Murat Sözkesen, Gonzales ve Niculescu’nun isimleri duruyor.

Milliyet
 

·
Registered
Joined
·
4,713 Posts
Discussion Starter · #8 ·
Hasan'a izin yok

--------------------------------------------------------------------------------


-Ali Kemertaþ-

Galatasaray'ýn hocasý Terim, Roma'nýn istediði yýldýz futbolcu için, 'Çok cazip bir teklif gelirse satýlabilir Ama bize zarar verirse hiçbir topçuyu býrakmayýz' dedi.


Galatasaray Hasan Þaþ'ý býrakmamak konusunda kararlý. Sarý-Kýrmýzýlýlar, Roma Teknik Direktörü Capello'nun Kore'ye giderek büyüteç altýna aldýðý yýldýz futbolcuyu satmayacaklarýný açýkladýlar.

Teknik Direktör Fatih Terim, Hasan Þaþ'ýn Galatasaray'a lazým olduðunu vurgularken, 'Bizim hedefimiz dünya kulübü olmak ve Þampiyonlar Ligi'nde final oynamak. Çýtayý böyle yükselten kulüp elindeki deðerleri satmak yerine, yeni yýldýzlarý kadrosuna katmaya çalýþýr. Biz de onu yapýyoruz. Hasan Þaþ'ýn satýþý eðer kulüp için büyük bir kazanç olacaksa gerçekleþebilir. Yoksa bize zarar verebilecek böyle bir olaya izin vermeyiz' dedi.

Ýkinci Baþkan Ali Dürüst de Hasan'ýn bir yýllýk daha sözleþmesi olduðunu ve gitmek için yönetimin izni gerektiðini belirtti. Dürüst, 'Hasan, Avrupa'nýn en iyi sol kanat oyuncularýndan biri.. Teklifler gelmesi çok doðal. Sadece ona deðil, Galatasaray'daki pekçok futbolcuya önemli teklifler yapýlýyor. Bu konudaki kararý, teknik heyete danýþarak yönetim verir ama bizde Hasan'ý býrakmak gibi bir düþünce yok' diye konuþtu.

Güney Kore'de Milli Takým kampýnda bulunan Hasan Þaþ ise þimdi aklýnda transfer deðil, sadece Ay-Yýldýz'ýn baþarýsý olduðunu belirterek, sorularý yanýtsýz býrakýyor.

Cim-Bom'da aday bolluðu
Galatasaray, transferde çok yönlü hareket ediyor. 2.Baþkan Ali Dürüst, Alman Jancker için giriþimlerin sürdüðünü, bu oyuncu olmazsa Fransýz Nouma'yý almak için çalýþtýklarýný söyledi. Yardýmcý Antrenör Müfit Erkasap'ýn Brezilya'da bazý futbolcularla görüþtüðü, raporunu Fatih Terim'e verdikten sonra giriþimlerin baþlayacaðý belirtildi. Sarý-Kýrmýzýlýlar, Nuno Gomes, Nanni ve Kutuzov için de çalýþmalarýný sürdürüyor.

142 yýllýk gelenek
1860'tan beri her yýl Haziran ayýnýn ilk pazar günü gerçekleþtirilen Galatasaray Lisesi Pilav Günü dün yapýldý. Özhan Canaydýn, baþkan olarak ilk kez katýldýðý bu anlamlý güne hep koþa koþa geldiðini belirtirken, 'Bugün ise daha büyük bir onurla buradayým' dedi. Baþkan, transferle ilgili sorularý ise yanýtlamadý. Eski baþkanlardan Faruk Süren, yöneticiler ve çok sayýda üyenin hazýr bulunduðu pilav gününe katýlýmýn yüksek olmasý dikkat çekti.

Djalminha hazýr kulübü problem
Aslan, gelmesi konusunda söz aldýðý Djalminha'nýn iþini bitirmek için kulübü Deportivo ile anlaþamýyor. Ýspanyollar 6 milyon dolarda diretince transfer beklemeye alýndý.

Ümit Karan'ýn sorunu yaðlarý
Ameliyat sonrasý yeterince idman yapamadýðý için vücudunda yað biriken Ümit sýkýntýlý. Doktorlarýn verdiði diyeti harfiyen uygulayan golcü 3 haftada eski düzeyine gelecek.

Kulübün sitesinde büyük ihmalkârlýk
Galatasaray Kulübü'nün resmi internet sitesinde teknik direktör olarak hala Lucescu görünüyor. Sergen, Perez, Murat, Fleurquin, Gonzales ve Niculescu da hala kadroda gösteriliyor.


Star
 

·
Registered
Joined
·
4,713 Posts
Discussion Starter · #9 ·
Cim Bom, Jancker ve Nouma’da indirim bekliyor
Kaynak: Zaman


G.Saray, transfer etmeyi düþündüðü Bayern Münih’in golcüsü Cristian Jancker ile Marsilya’nýn forvet oyuncusu eski Beþiktaþlý Pascal Nouma’nýn peþini býrakmýyor. Teknik Direktör Fatih Terim’in önümüzdeki sezon forvete bu iki oyuncudan birisinin mutlaka alýnmasý için rapor verdiði ortaya çýktý.

Alman Milli Takýmý’nýn da golcüsü Jancker ile her konuda anlaþan yönetim, Bayern Münih’in bu oyuncunun bonservisini 8 milyondan 5 milyon euroya düþürmesi için pazarlýklarýný sýký býr þekilde sürdürüyor. Pascal Nouma’nýn transferinde ise Marsilya kulübünün 2 milyon dolarlýk teklifini kabul eden G.Saray, Nouma’nýn istediði yýllýk 1 milyon 250 bin dolarý çok buluyor. Ýkinci Baþkan Ali Dürüst’ün önümüzdeki günlerde Fransa’ya giderek Nouma ile son kez görüþüp fiyatýnda indirim isteyeceði öðrenildi. Eðer Nouma’nýn transferi olumsuz olursa Dürüst’ün Almanya’ya geçerek bu kez B.Münih ile masaya oturmasý bekleniyor.

Bu arada geleneksel Galatasaray Lisesi Pilav Günü, Ýstanbul’da yapýldý. Galatasaray Lisesi’nde gerçekleþtirilen pilav gününde, kulüp baþkaný Özhan Canaydýn, eski baþkanlardan Faruk Süren ve yöneticiler ile çok sayýda üye yer alýrken, katýlýmýn yüksek olmasý dikkati çekti.
 

·
Registered
Joined
·
4,713 Posts
Discussion Starter · #10 ·
Aslan’ýn 3 þartý
Kaynak: Türkiye


“Biz dünya kulübüyüz”
G.Saray yabancý transferinde ince eliyor sýk dokuyor. Futbolcunun sarý-kýrmýzýlý formayý giyebilmek için sadece kalitesi yetiyor. Yönetim ve teknik heyetin belirlediði kriterlere uygun olmasý, iþin baþý olarak gösteriliyor. Baþkan Özhan Canaydýn, G.Saray’ýn bir dünya kulübü haline geldiðini ve gücünü herkesin kabul ettiðini belirterek, “Bize gelmek için sýrada bekleyen bir sürü oyuncu var. Tercih hakký tamamen bizimdir” diyerek, transfer þablonunu çizdi.

Olmazsa olmaz þartý
Menecerlere verilen raporlara göre futbolcuda ilk etapta üç önemli özellik aranýyor; G.Saray’ý sevip, bünyeye uygun hareket edecek. Yaþý genç olacak. Kesinlikle kulübü aþýrý borca sokmayacak derecede fiyatý makûl olacak. Transferde bu kriterlere uygun oyuncu aradýklarý için geciktiklerini belirten ikinci baþkan Ali Dürüst, Haziran sonuna kadar herþeyin biteceðini açýkladý. Dürüst, medyada özellikle son günlerde çýkan isimlerin de doðru olmadýðýný söyledi.
 
1 - 10 of 10 Posts
Top