Xtratime Community banner

1 - 1 of 1 Posts

·
Registered
4,773 Posts
Discussion Starter #1
Uzun senelerden beri üç büyüklerin maçlarını yöneten hakemleri mercek altına aldım ve bu yaptığım araştırmada hakemlerin hangi takımlara daha fazla menfaat sağladıklarından da yola çıkarak hakemlerin tuttukları takımları belirledim. Araştırmamın sonucunda ne hikmetse hakemlerin hemen hemen hepsinin ya FBli ya da GSli olduğunu gördüm. Şimdi sonuçlar:

Firat Aydinus (BJK)
Ahmet Çakar (GS)
Erman Toroğlu (FB)
Bülent Yavuz (FB)
Sabri Çelik (GS)
Muhittin Boşat (FB)
Vahap Beyaz (GS)
Serdar Çakır (FB)
Oğuz Sarvan (FB)
Kuddusi Müftüoğlu (GS)
Mustafa Çulcu (FB)
İsmet Arzuman (GS)
Metin Tokat (GS)
Bülent Demirlek (FB)
Bülent Uzun (FB)
Orhan Erdemir (GS)

Bunlar yüzde yüz emin olduğum hakemler. Bu saydığım hakemlerin tuttukları takımlar zaten kendi çevresinde biliniyor ama medyada pek gündeme gelmiyor. Benim bu yorumumu yazmamdaki amaç bunu tekrar gündeme getirmek ve dostumuzu düşmanımızı iyi tanımaktır.

Peki Beşiktaşı tutan hakem yok mu? Tabi ki var, ama inanın bir elin parmak sayısını geçmiyor. O hakemleri yazıp da rakiplerimizin eline koz vermek istemem. Ki bana inanın Beşiktaşa en büyük zararı da bu Beşiktaşı tutan hakemler verdiler. Hatta bir tanesinin açtığı yara hala kapanmadı.

Düşündürücü olan şu hakemlerin ve şimdiye kadar gelmiş geçmiş MHK ve Federasyon başkanlarının niye çoğu GSli ve FBli?
Herkes takım tutabilir, hatta hakemler bir takımın fanatik taraftarı da olabilir ama önemli olan maça çıktığında maçı tarafsız yönetmesidir.
(forzabesiktas.com)

1 - 1 of 1 Posts