Xtratime Community banner

1 - 20 of 29 Posts

·
Registered
Joined
·
18,438 Posts
Discussion Starter #1
Talks have been going on for a while but it seems like the new president, Nuri Albayrak, is determined to get through with the stadium project.

This is the only pic i have of the project:
Aktuð yönetimi tarafýndan hazýrlatýlan yeni Hüseyin Avni Aker projesi, dünyanýn önde gelen projelerinden daha etkileyici görünüyor

NKY ÝMZASI TAÞIYOR
YÜKSEK Mimar Nejdet Kýran Yazýcý'nýn (NKY) daha önce Atay Aktuð yönetimi döneminde tasarladýðý Trabzonspor Hüseyin Avni Aker Stadyumu Spor ve Rekreasyon Merkezi Projesi, adýndan çok söz ettirecek farklý ve ýþýltýlý mimari yorumuyla ve muhteþem akustiðiyle ön plana çýkýyor. Ýçinde toplantý odasý, konferans salonlarý, baþkan süiti, VIP salonlarý, restoran, kokteyl salonlarý, Trabzonspor müzesi, maðazalar, sporcu ve yönetici aktivitelerine cevap veren mekanlar bulunuyor.

SADECE A.AKER DEÐÝL
YAVUZ Selim Sahasý yeniden düzenlenerek amatör takýmlarýn hizmetine sunuluyor. Burada Yavuz Selim'in altý 2 bin adet araç kapasiteli kapalý katlý otopark olarak tasarlanýyor ve bir katý yine Trabzonun ihtiyacý olan bir spor merkezine dönüþtürülüyor. Kafeterya ve alýþveriþ merkezleriyle, kapalý spor salonu, stadyum tasarýmýyla bütünleþecek tarzda yeniden tasarlanarak 3 bin kiþi seyirci kapasitesi ile Trabzonlu gençlerin hizmetine sunuluyor.Nice to see this stadium trend in Türkiye....:thmbup:
 

·
Registered
Joined
·
18,438 Posts
Discussion Starter #3
I doubt that it will be bigger than around 30,000.
 

·
Registered
Joined
·
13,815 Posts
KanadaliTurk21 said:
Seems like everyone's putting together concrete plans for stadiums except us
We were the first to have concrete plans for a new stadium, just not the means to execute them.
 

·
*the drum drum*
Joined
·
42,598 Posts
GS hasn't had a concrete plan, you've come up with a couple unrealistic projects that even FB wouldn't be able to pull off at this time, and settled for rebuilding one stand of ASY..
 

·
Registered
Joined
·
10,205 Posts
Hopefully, the Kayseri and Trabzon projects go through and our board is motivated to step up and build a respectable stadium, hell it doesn't even have to be state of the art
 

·
Registered
Joined
·
18,438 Posts
Discussion Starter #10
The first step towards a new stadium was taken today when the Trabzonspor board signed a contract with Ballast Neda (a construction comapny i assume).

This is very good news for Trabzon and Turkish football...:thumbsup: :thumbsup:
 

·
Registered
Joined
·
13,815 Posts
It's called Ballast Nedam. I actually don't know how I know this. I'm not in to construction at all.
 

·
Registered
Joined
·
12,740 Posts
Ballast Nedam :D, that's a Dutch company, why they took this one? There aren't better ones in or near Trabzon?
 

·
Registered
Joined
·
61 Posts
capacity

Hi
can anyone let me know the current capacity of the Trabzonspor stadium.
Also what was the average attendance for last season?

Cheers.
 

·
Registered
Joined
·
23,556 Posts
Wolf81 said:
Hi
can anyone let me know the current capacity of the Trabzonspor stadium.
Also what was the average attendance for last season?

Cheers.
What's with the sudden interest in Turkish Stadium Capacities? :D
 

·
Registered
Joined
·
3,738 Posts
Stadyum projesinin detayları

Trabzonspor’a çağdaş bir stadyum kazandırmak için Balast Nedam Firması’nın hazırladığı ön fizibilite raporunun detayları belli oldu.


Buna göre ön fizibilite raporunda yeni stadyumun konaklama, alışveriş, eğlence ve sporun birleştiği noktada canlı bir çevre oluşturulması planlandı. Stadyumun seyirci kapasitesi 28 bin olarak belirlenirken, 35 bin kapasiteye genişleme imkanının bulunduğuna dikkat çekildi.

Üstü kapalı bir ortamda toplam olarak 63 loca, 4 bin 400 ticari ve özel kişi oturma yerleri, 34 aile kompartımanı, 22 bin 800 diğer oturma yerleriyle projelendirilecek stadyumda ayrıca restoranlar, ofisler, boş vakit geçirme olanakları, barlar ve konferans merkezi de yer alacak.

Stadyum bünyesinde planlanan alışveriş merkezi, bir büyük hipermarket, eğlence mekanları, yemek yeme alanları, en üst katta da bir sinema olmak üzere 150 dükkandan oluşacak. Toplam kiraya verilecek 48 bin metrekarelik yer ise dört kata dağıtılacak.

Ayrıca stadyumun altında iki katlı bin 100 araçlık otopark yer alacak. Konut alanları her birinde 80 daire mevcut olan üç kuleden oluşacak. Zemin katta ise dükkanlar ve yer altı parkına 144 park yeri mevcut olacak.
-------
Does it say the stadium capacity will be 28,000 or 35,000? :googly:
 
1 - 20 of 29 Posts
Top