Xtratime Community banner

1 - 6 of 6 Posts

·
Registered
313 Posts
Discussion Starter #1
Here's what Savo had to say to a reporter from Tempo (sorry gang I only found a copy in Serbian):

Slike iz ove sezone bice u zlatnom ramu?

Hoce. Ovo je kad se sve sabere, svakako najuspesnija sezona. Mozda ne u brojkama, bilo je vise golova u Partizanu svojevremeno. Ali, ovo je visi nivo. I spanska liga i Prvenstvo Evrope.

Razlog eksplozije?

Poklopilo se dosta stvari. Kljuc svega bio je prelazak iz Engleske u Spaniju. To je prakticno pocetak procesa sa ovim uspesnim zavrsetkom na evropskom sampionatu. Brzo sam se adaptirao na Spaniju, dosli su golovi kao najvazniji detalj kod svakog napadaca. Sada je ovo vrhunac, a trudicu se da on potraje.

Saragosa?

Igrali smo dosta dobro. Na pocetku sezone nas nisu svrstavali medju pet-sest najboljih. Najkonstantniju formu imali smo u ligi. Da nije bilo nekoliko sudijskih nepravdi, malo nam je srece trebalo za neki veci rezultat, iako je i ovo jedan od najvecih uspeha u istoriji kluba. Neke kljucne utakmice nismo odigrali kako se ocekivalo. Uz sve to, tri poslednje na svom terenu nismo pobedili, a vazili smo za najopasnijeg domacina. Od Reala smo izgubili 1:0, rekao bih u najmanju ruku, sumnjivim penalom, sva je to uticalo na krajnji ishod.

EURO 2000 je za tebe imao fantastican epilog. Da li si ocekivao vrh liste strelaca?

Nisam naravno. Posebno ne posle priprema reprezentacije. U Belgiju sam otisao prakticno kao rezerva. Cutao sam i radio. Znao sam da cu sansu dobiti na nekoj utakmici, zelja mi je bila samo da u tom trenutku budem maksimalno spreman. I zaista osecao sam se i fizicki i psihicki odlicno. Dogodilo se da vec u prvoj utakmici udjem u igru. E sad tu ima i srece. Ako se secate prvog gola Slovencima. Bila je sreca da Djuka uopste ode gore, dodje do lopte, da se ona odbije pravo meni na nogu. Uvek kazem, sreca ne dolazi slucajno. Sigurno sam je to negde zasluzio ranije. U detalje da ne ulazim.

Da li smo mogli vise na ovom prvenstvu?

U ovakvim okolnostima - ne! Bez foliranja, ovo je ogroman uspeh.

Otezavajuce okolnosti su?

Nisu vezane samo za evropsko prvenstvo nego i one u kvalifikacijama. Kroz sto jada i muka smo prosli. Putovanja preko Budimpeste. Pa ono hocemo li uopste igrati. Pa "domacinstvo" u Grckoj. Sve nas je to cedilo. Na samom sampionatu nismo bili dovoljno fizicki pripremljeni. Prakticno nije na najboji nacin uspostavljena ravnoteza u reprezentaciji jer je bilo igraca koji nisu igrali cele sezone, koji su malo igrali za klubove i onih koji su premoreni. Nismo bili u istom nivou fizicke spreme.

U naj-sezoni i naj-poraz?

Ne secam se da sam u karijeri i na treningu izgubio sa 6:1. Bez preterivanja. Ovo mi je najveci i najtezi poraz.

Kako je bilo posle katastrofe?

Za mene katastrofalno.

Od vecito napadanog dosao si do ljubimca nacije, navijaca, svetog Save. Mozda je to najveca pobeda?

Nisam ja nikog pobedio. Da su pratili moje igre u Spaniji, videli bi da tako igram vec dve godine. Evropsko prvenstvo nije donelo nista novo. U poslednjih desetak godina u Jugoslaviji je akcent javnosti bio na italijansku ligu. Nisam sada naucio fudbal. Ja tako igram, to je moj stil. Od pocetka karijere. Nisam se ni trudio da nekog uverim. Narod je nemoguce pobediti. Bilo je vazno da pokazem volju i zelju na terenu, a kvalitet ce kad-tad doci do izrazaja. Danas ili sutra. Ako vredis. U suprotnom nece doci.

Jedna od ideja je Piksi za selektora?

Piksi je jos igrac, pitanje je koliko bi mogao da odgovori tim obavezama. Mislim da ideja nije losa. Piksi je prebogat internacionalnim iskustvom, vodili su ga veliki treneri u karijeri. Izuzetno je inteligentan tako da je sigurno prihvatio dosta od tih strucnjaka.

Varijanta broj dva - Tumbakovic?

Tumba je jedan od ljudi koji su zasluzni za ovo gde se sad nalazim tako da bih sigurno bio malo subjektivan kad je on u pitanju. Sedam-osam godina u jugoslovenskom fudbalu je neprikosnoven. I ako bi trebalo da kazem da ili ne sigurno je da on moze da bude selektor. Ali to je sve stvar saveza.

Bili smo medju najstarijim reprezentacijama na EURO 2000?

Ne mislim da su nas problem godine igraca. Iskreno, ima jos dosta iskusnih selekcija.

Sa 27. godina bio si nas najmladji igrac na terenu?

Tako je ispalo. Ali bilo je ovih godina i sanse mladjim igracima, kao Dejanu Stankovicu recimo. Naravno da ce doci do podmladjivanja, neki igraci vec su najavili oprostaj. Ali ne treba ocekivati da u septembru kvalafikacije pocne tim sa 15-20 novih imena. Bio bi to hirurski zahvat koji bi pacijent jedva izdrzao. Ako bi uopste preziveo. Radikalne promene ne mogu da se uzmu u obzir. A apsolutno se slazem da treba dati sansu mladjima.

intervju prepisan iz najboljeg jugoslovenskog sportskog casopisa "TEMPO"

M

·
Guest
0 Posts
Hmmmm....interesting stuff there, Grobar:):)

It will be interesting to see what happens to Savo before the next season starts, I personaly wouldnt mind seeing him stay at Zaragoza, but I doubt that will happen. He will either move to a club in the Seria A, or maybe to Real Madrid or Barcalona...

·
International
6,519 Posts
I just hope that Savo will join FIORENTINA or PARMA

·
Registered
313 Posts
Discussion Starter #5
Hehehehe, I know what you're hoping for Amo;). Nothing really concrete on the transfer front....yet. Keep you posted.

M

·
Guest
0 Posts
I read now that Savo Milosevic is very close to sining with Spanish champions, Deportivo la Corunja(sp?:))...

1 - 6 of 6 Posts