Xtratime Community banner

1 - 20 of 461 Posts

·
Registered
69,454 Posts
Discussion Starter #1

Astra will face Zira on Thursday at 20:30 in Giurgiu.

Dinamo and Craiova will enter later the tournament.

Romanian teams will know their next rivals or possible rivals in the draw of this Friday.

·
Registered
69,454 Posts
Discussion Starter #3
Dani Coman says Astra is not favourite

"Eu fac mereu declarații realiste, iar în momentul de față spun, și nu e niciun fel de glumă, că nu suntem favoriți la calificare! E o declarație realistă, pentru că știu foarte bine problemele pe care le avem în acest moment, iar adversarii sunt o echipă omogenă, care a făcut transferuri bune în vară.

Sunt convins însă că jucătorii vor realiza că acest club a făcut performanțe majore în cupele europene și-a eliminat echipe de top. Am încredere în staff, dar și în jucători că vom ieși cu fruntea sus după această «dublă»"

"Când majoritatea echipelor din Liga 1 și-au mărit bugetele în această vară, Astra a trebuit să-l reducă pe al său cu 50 la sută. Chiar și așa, credem în strategia noastră și ne dorim să prindem play-off-ul.

Din păcate, nu am reușit să aducem jucătorii pe care ni i-am dorit, pentru că perioada de transferuri se încheie abia în septembrie, iar majoritatea fotbaliștilor speră să găsească ceva mai bun pentru ei"

·
Registered
69,454 Posts
Discussion Starter #5
Astra: Iliev - Belu, Bejan, Erico, Stan - Mrzlijak, Dandea - Nicoară, Marquinhos, Ioniță - Chipirliu

Rezerve: Boșneag, Le Tallec, Vâlceanu, Polczak, Pițian, Moise, Balaure

·
Ilie Balaci ❤
9,750 Posts
I never like the thought of a Romanian club 'finishing the job' in the second half, but it's been done before..

·
Registered
69,454 Posts
Discussion Starter #20
Le Tallec 3-1

Debut with goal.

And Dandea (2nd goal) somehow uses to score in Europe.

1 - 20 of 461 Posts