Xtratime Community banner

1 - 20 of 41 Posts

·
Registered
Joined
·
13,464 Posts
Discussion Starter #1
Obavljen žrijeb Prve lige FBiH

U hotelu Sunce u Vogošći obavljeno je žrijebanje takmičarskih brojeva za klubove koji će u sezoni 2009/2010 igrati u Prvoj ligi Federacije BiH.

Prvenstvo starta 16. avgusta kada i će početi takmičenja u svim drugim ligama Federacije BiH, te Omladinskim ligama BiH, grupe Centar i Jug.

Žrijebanju su prisustvovali svi predstavnici klubova, osim prvaka Druge lige Centar, jer IO NS Federacije nije usvojio izvještaj o takmičenju u Drugoj ligi Centar tako da bi do kraja sedmice trebali ime znati i 16. kluba u najvišem rangu u Federaciji BiH.

Zbog spriječenosti na žrijebanju nisu bili prisutni čelnici Saveza, predsjednik i dopredsjednik Branko Ivković i Huso Golać, a u njihovo i svoje ime prisutne je pozdravio generalni sekretar NS FBiH, Fahrudin Prljača.

Žrijebom su rukovodili predsjednik i dopredsjednik takmičarske komisije Dragan Anđelić i Medžid Gvozden. Žrijeb je tehnički bio odlično pripremljen, a na samom početku klubovi iz neposredne blizine koji su uputili zahtijev razdvojeni su te je žrijeb bio poludirigovan.

Inače u ovom rangu takmičenja u narednoj sezoni igrat će dva kluba koja su prije unazad nekoliko godina igrali na evropskoj sceni (Budućnost, Orašje), te čak šest klubova koji su od samostalnosti BiH igrali u Premijer ligi BiH. Voljom žrijeba klubovi su dobili slijedeće takmičarske brojeve:

Budućnost (Banovići), 2. GOŠK (Gabela), 3. Omladinac (Mionica), 4. Iskra (Bugojno), 5. Jedinstvo (Bihać), 6. Bosna (Visoko), 7. Vitez, 8. Prvak Druge lige Centar, 9. Slaven (Živinice), 10. Krajišnik (Velika Kladuša), 11. Orašje, 12. Posušje, 13. Žepče, 14. Rudar (Kakanj), 15. Igman (Konjic) i broj 16. SAŠK Napredak (Sarajevo)

Samo tri kluba su se izjasnila da će svoje utakmice igrati nedjeljom (GOŠK, Žepče i Omladinac), ostali susreti će biti igrani subotom, a u 1. kolu, koje je na rasporedu 15. i 16. avgusta igraju:

BANOVIĆI: Budućnost - SAŠK Napredak, GABELA: GOŠK - Igman, MIONICA: Omladinac - Rudar, BUGOJNO: Iskra - Žepče, BIHAĆ: Jedinstvo - Posušje, VISOKO: Bosna - Orašje, VITEZ: Vitez - Krajišnik i Prvak Druge lige Centar - Slaven
 

·
Sheperdesque
Joined
·
21,256 Posts
this league should be null and void because NK Kljuc didnt get promoted to it
 

·
Registered
Joined
·
13,464 Posts
Discussion Starter #3
Prva Liga kicked off today with a 0:0 tie in Bihac

FT Jedinstvo -Posusje 0:0
Buducnost - SASK
GOSK Gabela -Igman
Omladinac Mionica -Rudar
Iskra -Zepce
Bosna -Orasje
Vitez -Velika Kladusa
Gorazde Slaven -Zivinice
 

·
Registered
Joined
·
13,464 Posts
Discussion Starter #4 (Edited)
Krajišnik spasio čast gostiju

U subotu su odigrana tri susreta prvog kola Prve fudbalske lige Federacije Bosne i Hercegovine. Sezona u Prvoj ligi Fedaracija BiH počela je u petak, kada su Jedinstvo i Posušje odigrali bez golova, 0:0. U danas odigrana tri susreta Budućnost je na svom terenu s lakoćom došla do pobjede nad SAŠK Napretkom rezultatom 2:0, dok je istim rezultatom završen i susret između Bosne i Orašja.

Čast gostima u ovom kolu spasio je Krajišnik, koji je uzeo bod Vitezu na njegovom terenu odigravši 2:2.


Rezultati
petak:
Jedinstvo - Posušje 0:0
subota:
Vitez - Krajišnik 2:2
Budućnost - SAŠK Napredak 2:0
Bosna - Orašje 2:0

U nedjelju igraju:
GOŠK - Igman 1:0
Omladinac - Rudar 1:2
Iskra - Žepče 4:1
Goražde - Slaven 1:3
 

·
Registered
Joined
·
13,464 Posts
Discussion Starter #5
Posusje sign former Siroki and Karnten striker Stanko Bubalo.His brother is the coach of Posusje.
 

·
Registered
Joined
·
248 Posts
Got the softest of spots for Budućnost Banovići :)proud:) since I grew up there. ****ing war!

My father was telling me that back during the red era Budućnost upset Hajduk Split 2-1 in front of an overflowing Gradski Stadion. I guess it goes both ways when our elders talk about the good ole days.

Anyways, your effort and input is appreciated in regards to keeping tabs on the lower leagues as well as the premier league, Velez. :thumbsup:
 

·
Registered
Joined
·
13,464 Posts
Discussion Starter #7
your effort and input is appreciated in regards to keeping tabs on the lower leagues as well as the premier league, Velez
no problem,happy to do it
 

·
Registered
Joined
·
13,464 Posts
Discussion Starter #8 (Edited)
2.Kolo
Zepce-Jedinstvo 3:0
SASK- Slaven Zivinice 1:0
Krajisnik- Gorazde 2:0
Orasje-Vitez 1:0
Posusje -Bosna Visoko 0:0
Rudar Kakanj Iskra 2:1
Igman Konjic- Omladinac 1:2
Buducnost-GOSK 2:1


PRVA LIGA F BIH
1. Budućnost 6
2. Rudar 6
3. Krajišnik 4
4. Bosna 4
5. Iskra 3
6. Slaven 3
7. Omladinac 3
8. GOŠK 3
9. SAŠK 3
10. Orašje 3
11. Žepče 3
12 Posušje 2
13 Jedinstvo 1
14 Vitez 1
15 Igman 0
16. Goražde 0
 

·
Registered
Joined
·
13,464 Posts
Discussion Starter #10
3 kolo

subota:
Iskra - Igman 2:1
Jedinstvo - Rudar 1:1
Bosna - Žepče 1:0
Vitez - Posušje 2:1
Slaven - Krajišnik 1:0 - prekid nakon prvog poluvremena

nedjelja:
GOŠK - SAŠK Napredak 4:1
Omladinac - Budućnost 1:2
Goražde - Orašje 3:2

Tabela

1. Budućnost 3 3 0 0 6:2 9
2. Bosna 3 2 1 0 3:0 7
3. Rudar 3 2 1 0 5:3 7
4. Iskra 3 2 0 1 7:4 6
5. GOŠK 3 2 0 1 6:3 6
6. Krajišnik 2 1 1 0 4:2 4
7. Vitez 3 1 1 1 4:4 4
8. Slaven 2 1 0 1 3:2 3
9. Omladinac 3 1 0 2 4:5 3
10. Žepče 3 1 0 2 4:5 3
11. Orašje 3 1 0 2 3:5 3
12. Goražde 3 1 0 2 4:7 3
13. SAŠK Napredak 3 1 0 2 2:6 3
14. Posušje 3 0 2 1 1:2 2
15. Jedinstvo 3 0 2 1 1:4 2
16. Igman 3 0 0 3 2:5 0
 

·
Registered
Joined
·
13,464 Posts
Discussion Starter #12
4. kolo Prve lige FBiH:

Žepče - Vitez 3:0
Posušje - Goražde 1:0
Rudar Kakanj - Bosna V. 2:1
Orašje - Slaven Ž. 3:0
Gošk Gabela - Omladinac (M) 3:0
SAŠK Napredak - Krajišnik 2:0
Budućnost B. - Iskra Bugojno 1:0
Igman Konjic - Jedinstvo Bihać 2:2

Poredak: Budućnost 12, Rudar Kakanj 10, Gošk 9, Bosna Visoko 7, Žepče 6, Iskra 6, Orašje 6, Sašk 6, Posušje 5, Krajišnik 4, Vitez 4, Slaven 3, Jedinstvo B. 3, Goražde 3, Omladinac 3, Igman K. 1.
 

·
Registered
Joined
·
13,464 Posts
Discussion Starter #14
1. liga FBiH: Budućnost i Rudar nastavili sa pobjedama

Danas je odigrano šest susreta 5. kola prve lige federacije Bosne i Hercegovine.


Budućnost iz Banovića se od samog početka lige nametnula kao glavni favorit za povratak u premier ligu Bosne i Hercegovine pa nakon 5 odigranih kola, Budućnost ima isto toliko pobjeda sa maksimalno osvojenih 15 bodova.

Derbi današnjeg kola igran je Bihaću gdje je domaće Jedinstvo ugostilo upravo banovićku Budućnost te na kraju poraženo rezultatom 0-2.

Glavni pratioci banovićkog tima, Rudar i Bosna Visoko danas su također upisali nove pobjede.
Rudar je na gostovanju kod Viteza slavio minimalnu pobjedu rezultatom 0-1 dok je Bosna Visoko na svom terenu bila bolja od Konjičkog Igmana sa 3-1.

Prošlogodišnji premierligaši, Orašje i Posušje danas su upisali poraze.

Slaven iz Živinica je na domaćem terenu bio bolji od Posušja sa 1-0, treba istaći da je Slaven novi prvoligaš te se sada nalazi na solidnom 9. mjestu sa 6 bodova ali i utakmicom manje koju će Živiničani odigrati na svim terenu protiv Krajišnika jer je prošla utakmica prekinuta zbog nevremena pri rezultatu 1-0 za Slaven. Odlukom nogometnog saveza BiH, cijela utakmica će biti ponovljena bez obzira na stečenu prednost Živiničana.

Orašje je poraženo od novog prvoligaša, Krajišnika iz Velike Kladuše rezultatom 2-1.

Iskra iz Bugojna je na svom terenu upisala pobjedu protiv Goška iz Gabele rezultatom 1-0.

Sutra se sastaju Omladinac Mionica i Sašk Napredak te Goražde i Žepče.

Nakon 5. odigranih kola, tabela prve lige federacije izgleda ovako:

1 Budućnost 5 5 0 0 9 : 2 7 15
2 Rudar Kakanj 5 4 1 0 7 : 3 4 13
3 Bosna Visoko 5 3 1 1 7 : 3 4 10
4 GOŠK Gabela 5 3 0 2 9 : 4 5 9
5 Iskra Bugojno 5 3 0 2 8 : 5 3 9
6 Krajišnik 4 2 1 1 7 : 5 2 7
7 Žepče 4 2 0 2 7 : 5 2 6
8 Orašje 5 2 0 3 7 : 7 0 6
9 Slaven Živinice 4 2 0 2 4 : 5 -1 6
10 SAŠK Napredak 4 2 0 2 4 : 7 -3 6
11 Posušje 5 1 2 2 2 : 3 -1 5
12 Vitez 5 1 1 3 4 : 8 -4 4
13 Goražde 4 1 0 3 4 : 8 -4 3
14 Omladinac 4 1 0 3 4 : 8 -4 3
15 Jedinstvo 5 0 3 2 2 : 7 -5 3
16 Igman Konjic 5 0 1 4 5 : 10 -5 1
 

·
Registered
Joined
·
13,464 Posts
Discussion Starter #15
Rezultati 6. kola:

Sarajevo: SAŠK Napredak – Orašje 1:0
Posušje: Posušje – Krajišnik (V.Kladuša) 2:2
Žepče: Žepče – Slaven (Živinice) 0:0
Kakanj: Rudar – Goražde (Goražde) 1:0
Konjic: Igman – Vitez (Vitez) 1:0
Banovići: Budućnost – Bosna (Visoko) 4:0
Gabela: GOŠK – Jedinstvo (Bihać) 5:1
Mionica: Omladinac – Iskra (Bugojno) 0:0

Tabela:

1. Budućnost (Banovići) 6 6 0 0 18
2. Rudar (Kakanj) 6 5 1 0 16
3. GOŠK (Gabela) 6 4 0 2 12
4. Iskra (Bugojno) 6 3 1 2 10
5. Bosna (Visoko) 6 3 1 2 10
6. Krajišnik (V.Kladuša) 6 2 3 1 9
7. SAŠK Napredak (Sar.) 6 3 0 3 9
8. Slaven (Živinice) 6 2 2 2 8
9. Žepče (Žepče) 6 2 1 3 7
10. Omladinac (Mionica) 6 2 1 3 7
11. Orašje (Orašje) 6 2 0 4 6
12. Posušje (Posušje) 6 1 3 2 6
13. Goražde (Goražde) 6 2 0 4 6
14. Igman (Konjic) 6 1 1 4 4
15. Vitez (Vitez) 6 1 1 4 4
16. Jedinstvo (Bihać) 6 0 3 3 3
 

·
Registered
Joined
·
13,464 Posts
Discussion Starter #17
7. kolo Prve lige F BiH:
Iskra – SAŠK 2:1
Jedinstvo – Omladinac 1:0
Bosna – GOŠK 3:0
Vitez – Budućnost 1:1
Slaven – Rudar 0:0
Krajišnik – Žepče 1:0
Orašje – Posušje 3:0

Tabela
1. Budućnost 7 6 1 0 14:3 19
2. Rudar 7 5 2 0 9:4 17
3. Iskra 7 4 1 2 10:6 13
4. Bosna 7 4 1 2 10:7 13
5. GOŠK 7 4 0 3 14:8 12
6. Krajišnik 7 3 3 1 10:7 12
7. Orašje 7 3 0 4 10:8 9
8. Slaven 7 2 3 2 4:5 9
9. SAŠK Napredak 7 3 0 4 7:11 9
10. Žepče 7 2 1 4 8:8 7
11. Omladinac 7 2 1 4 6:10 7
12. Goražde 6 2 0 4 6:10 6
13. Posušje 7 1 3 3 4:8 6
14. Jedinstvo 7 1 3 3 5:13 6
15. Vitez 7 1 2 4 5:10 5
16. Igman 6 1 1 4 6:10 4
 

·
Registered
Joined
·
13,464 Posts
Discussion Starter #19
not sure
 
1 - 20 of 41 Posts
Top