Xtratime Community banner

1 - 10 of 10 Posts

·
Registered
Joined
·
18,438 Posts
Discussion Starter #1
In about 10 minutes our president Aziz Yildirim will have a press conference where answers back all the false allegations that have been spread in the media these last days!

The press conference is on FBTV.....but you can also listen to it through ANTU FM
 

·
Registered
Joined
·
18,438 Posts
Discussion Starter #2
When 6-7 Tv-channels are broadcasting Aziz Yildirim's press conference LIVE.....then this says a lot about our greatness!!!

:D
 

·
Registered
Joined
·
18,438 Posts
Discussion Starter #3
Büyüksün Aziz Baskan......he will sue everyone who has spread all these false rumours....and it's gonna be big he said! :D

$$$$$$$ ;)


Now im watching the channel who caused most of this mess....and they are now desperately trying to convince the public that they never came up with these rumours....:D
 

·
Registered
Joined
·
18,438 Posts
Discussion Starter #4
Başkanımızdan iddialara yanıt
05.01.2005

Başkanımız Aziz Yıldırım, son günlerde bazı basın organlarında Fenerbahçemiz`in adına ve başarılarına gölge düşürmeye yönelik yer alan iddialarla ilgili olarak, Kulüp Binamız`da bir basın toplantısı düzenledi.
Basın toplantısında teşvik primi iddialarının gerçek olmadığını ve bu asılsız suçlamaları ortaya atanlara tazminat davası açılacağını söyleyen Başkanımız Aziz Yıldırım, Kulübümüz`ün kendisinin göreve geldiği 1998 yılından itibaren bütün kayıtlarının ortada olduğunu ve incelenebileceğini söyledi.

İşte Başkanımız`ın açıklamaları:
Medyada geçen hafta ve bu haftanın başında Habertürk TV ve Vatan gazetesinde, İstanbulspor`un 600 milyar liralık parayla ilgili Fenerbahçe`nin isminin geçtiği iddialar ortaya atılmıştır. Bu iddialara kaynak gösterilen TMSF`nin raporunda Fenerbahçe ile ilgili en küçük birşey yok. Habertürk`te Beşiktaş divan üyesi Tuğrul bey var. Bir görüntü veriliyor ve Fenerbahçe`nin transfer için göndermiş olduğu 600 milyar ile bağdaştırılıyor.

Öncelikle, gösterilen belgedeki rakamın toplamı 982 milyar. Belge burada. Yargıya gittiği için bunu etkileyecek bir konuşma yapmak istemiyorum. Ayrıca, TMSF`nin savcılığa verdiği bu belgeleri nasıl alıyorlar, o da ayrı bir konu.. Belgedeki imza söylendiği gibi Sinan Dinler`e değil, Adnan Sezgin`e ait. Listede futbolcudan, çalışanlara ve muhasabeye kadar giden bir ödeme listesi var. Bütün oyuncuların ödeme planı burada. 33 kişilik bir liste olmasına rağmen 14 kişilik bir listeyi getiriyorlar. İddiaları ortaya atanlar önce teşvik primi dediler, sonra prim demeye başladılar. Belgede, yapılan ödeme tarihlerinde Ankaragücü ve Trabzonspor maçlarının ardından da ödeme yapılmış. Bunları da mı Fenerbahçe gönderdi? Sayfada sabit transfer bedeli yazıyor. Bunları iddia edenler, üzerimizde oyun oynamaya çalışıyorlar. Büyümemizden rahatsız olanlar böyle bir operasyon içine girdiler. Buna izin vermeyiz, müsaade etmeyiz. Ezilirler. Kanuni yollardan haklarımızı ararız.

Fenerbahçe Spor Kulübü, İstanbulspor`dan 3 oyuncu transfer etmiştir. Selçuk`un transfer edileceği dönemde, TMSF ve Uzan`lar arasında problem yaşanmaktaydı. O zaman gidip bakanlıkla, defterdarlıkla nasıl transfer yapabileceğimizi konuştuk. Selçuk`la yaptığımız sözleşmeyi de böyle yaptık ve parayı vergi dairesine ödedik. Mehmet Yozgatlı ile ilgili 275 milyarlık çeki de vergi dairesine verdik. Bu çek kayboldu diyorlar. Hepsi belgeleriyle burada.

Petkov`un transferine gelelim. Devlet el koymuş fakat yönetim Uzan`lardaydı. Oyuncu, "ben bunu çözerim" dedi. Biz de kendisiyle bir anlaşma yaptık. Biz bu transferde Petkov ile karşılıklı bir protokol ve sözleşme imzaladık..."
 

·
Registered
Joined
·
11,971 Posts
Aziz baskan doesn't miss a trick does he? ;)

Helal baskan...
 

·
Registered
Joined
·
18,438 Posts
Discussion Starter #6
Bro, you should see the responses now in the media.....it seems like noone has accused Fener of anything....:D
 

·
Registered
Joined
·
18,438 Posts
Discussion Starter #7
Devlet, o gün İstanbulspor üzerindeki tedbiri kaldırdı. Ve biz o Petkov`un bonservisini ödemek için kendisiyle 600 milyarlık bir anlaşma yaptık. Ve o tarihten itibaren ödeme planı çıktı. O kulübüyle anlaştı. Biz de oyuncuyla anlaşma yaptık ve bunun gereği ödemeyi Petkov`a yaptık. % 15 stopajı da yatırdık ve bunu ödemekten de kaçmadık. Fenerbahçe Spor Kulübü, Petkov üzerinden, oyuncuyla yaptığı anlaşma gereği 600 milyarı ödemiştir. Bu parayı nereye harcadıklarını yazıyorlar. Beşiktaş maçı Şubat sonunda oynanmış, biz ise bu parayı 10. ayın 24`ünden itibaren ödemeye başlamışız. Bu paranın Beşiktaş-İstanbulspor maçıyla ilgisi ne? İstanbulspor ilk maçta Fenerbahçe`yi 3-0 yendi. Yine aynı İstanbulspor Galatasaray`ı da yendi. Beşiktaş ile berabere kaldı ve sonraki maçta yendi.. Bizi yendi, Galatasaray`ı yendi, o zaman da mı bir şey gönderdik? Beşiktaş, sadece İstanbulspor`a değil, Samsunspor`a ve daha bir çok takıma da yenildi. Onlarda da mı teşvik primi gönderildi?

Gelelelim Şansal Büyüka`nın yazısına "Bal gibi teşvik" diyor. Herkes kendine göre yorumluyor. Diyor ki, "Fenerbahçe`nin geçen sene yaptığı maçlarda da prim ortaya çıkmıştır. Beşiktaş`ın 100. yıldaki şampiyonluğunda da teşvik primi gölgesi var". Ben bir çağrı da bulunuyorum. 1998 Şubat`ında başkan oldum. Bu 7. senem. Bu süre içerisindeki, bütün yılların devletin ilgili mercileri tarafından incelenmesini, detaylı bir çalışma yapılmasını istiyorum. Buna her türlü defterimizle, herşeyimizle açığız. Biz, Fenerbahçe`de yapılan tüm işlemlerin incelenmesine hazırız, aynı şekilde bütün kulüpler de buna açık olmalı.

Biz İstanbulspor`la bonservis üzerinden anlaşma yaptık. Ödemeyi Petkov yaptı. İsmet Tongo, teşvik primi gönderdiğimizi iddia ediyor. Ben yetkilileri göreve çağırıyorum. Araştırsınlar. Böyle asılsız suçlamalarla ilgili gerekli tüm kanuni girişimleri yapacağız. Geçen yıl Rize`de bir antrenör takla atıyordu. Habertürk`teki Tuğrul bey, önce bunu bir araştırsın. Geldiğimden hemen önce 9 puan öndeydik, lig sonunda Galatasaray gelip hakkıyla şampiyon olduk. Ama biz Beşiktaş`ın 8 puan gerisinden gelip şampiyon olunca, bir çok karalama yapıldı.

Bu konuyla ilgili yapılan yorumlar, yargıda olan bir konunun saptırılmasıdır. Tekrar söylüyorum, Fenerbahçe Spor Kulübü olarak veremeyeğimiz bir hesabımız yok. Veremeyecek olanlar düşünsünler. Kulüpleri böyle ucuz ve basit şeylerle karıştırmamaya çalışmak lazım. Sayın Ahmet Çakar ve Ömer Çavuşoğlu`na yapmış oldukları yorumları karalama yapmadan yaptıkları için teşekkür ediyorum. Camiayalar her zaman doğru yönetimin yanında olur. Transferin parası ödenmiş mi ödenmiş, vergisi ödenmiş mi ödenmiş. Bu iddialarla ilgili tüm tazminat davalarını açacağız.
 

·
Registered
Joined
·
18,438 Posts
Discussion Starter #8
 

·
Registered
Joined
·
18,438 Posts
Discussion Starter #10
``Yenidoğan should reveal``
07.01.2005

President Aziz Yıldırım has invited Tuğrul Yenidoğan, the presenter of the "Şeref Tribünü" program on Haberturk, to prove that the Fenerbahçe board have made counter claims of corruption about Beşiktaş.
Speaking exclusively to the official website, the president said: "Tuğrul Yeniboğan shouldn`t make such unfounded claims. I invite him to reveal which Fenerbahçe Spor Kulübü member he has spoken to."
 
1 - 10 of 10 Posts
Top