Xtratime Community banner

1 - 8 of 8 Posts

·
Registered
Joined
·
11,758 Posts
Discussion Starter #1 (Edited)
First round, march 28th:

KAMAZ (Nabereshnye Chelny) 5-2 Spartak-MZHK(Ryazan) 10000
Mordovia (Saransk) 0-1 Ural (Ekaterinburg) 8000
Nosta (Novotroizk) 2-0 Terek (Grozny) 1000
Sodovik (Sterlitamak) 0-0 Anzhi (Makhachkala) 6000
Shinnik (Yaroslavl) 5-0 Metallurg-Kuzbass (Novokunetsk) 17140
Tekstilshik-Telekom (Ivanovo) 0-1 Sibir (Novosibirsk) 300
Alania (Vladikavkaz) 0-0 SKA-Energia (Khabarovsk) 18000
Mazhuk-KMB (Pyatigorsk) 0-0 Zvezda (Irkutsk) 3500
Salyut-Energia (Belgorod) 0-0 Dinamo (Bryansk) 8500
Avangard (Kursk) 0-1 SKA (Rostov) 10000
Baltika (Kaliningrad) - Torpedo (Moskva)
 

·
Registered
Joined
·
11,758 Posts
Discussion Starter #2
What a start by Shinnik! 5-0, very good crowd. Let's hope the tire-boys can keep this sort of rhythm. No goals at Alania'a return.
Kamaz with a very good start, also wins by Ural and Sibir. :)
Baltika and Torpedo will start later.

stats: (after 10 of 11 games)
goals: 17 (1,7 per game)
attendance: 82440 (8244 per game)
 

·
Registered
Joined
·
11,758 Posts
Discussion Starter #4
Round 2:
Baltika 2-0 Torpedo 12000
Mordovia 2-0 Spartak-MZK 5000
KamAZ 2-1 Ural 7500
Sodovik 0-2 Terek 5000
NoSta 3-0 Anzhi 150 (in Moscow)
Tekstilshchik 1-1 Metallurg-Kuz 200 (in Khimki)
Shinnik 3-1 Sibir 6000
Mashuk-KMV 3-3 SKA-Energiya 2000
Alania 0-2 Zvezda 10000
Avangard 0-1 Salyut-Energia 9500
Dinamo Br 2-1 SKA Rostov 8000
 

·
Registered
Joined
·
11,758 Posts
Discussion Starter #5 (Edited)
Rounds 3 to 5

Round 3
Baltika 0-0 KamAZ 10000
Torpedo 4-0 Mordovia 2000
Spartak-MZK 2-2 NoSta 150 (in Moscow)
Ural 1-1 Sodovik 6800
Terek 0-1 Shinnik 2000
Anzhi 1-0 Tekstilshchik 5500
Metallurg-Kuz 1-1 Alania 6500
Sibir 1-1 Mashuk-KMV 8000
SKA-Energiya 1-1 Dinamo Br 12000
Zvezda 0-1 Avangard 200

Round 4
SKA Rostov 0-0 Salyut-Energ 7000
Torpedo 3-1 KamAZ 2500
Baltika 2-0 Mordovia 6000
Ural 2-2 NoSta 3500
Spartak-MZK 0-1 Sodovik 200 (in Moscow)
Anzhi 1-0 Shinnik 10000
Terek 1-0 Tekstilshchik 1200
Sibir 2-1 Alania 8000
Metallurg-Kuz 0-1 Mashuk-KMV 4200
Zvezda 0-1 Dinamo Br 1000
SKA-Energiya 2-1 Avangard 9000

Round 5
NoSta 2-0 Baltika 4500
Sodovik 0-0Torpedo 6200
Shinnik 2-0 Spartak-MZK 8500
Tekstilshchik 1-2 Ural 200
Alania 0-0 Terek 9500
Mashuk-KMV 0-2 Anzhi 3200
Dinamo Br 3-1 Metallurg-Kuz 5500
Avangard 0-1 Sibir 8000
SKA Rostov 0-0 SKA-Energiya 6000
Salyut-Energ 2-1 Zvezda 8200

Shinnik lost at Anzhi (through a 90th minute goal), but still lead the table. But Torpedo is coming...
 

·
Registered
Joined
·
11,758 Posts
Discussion Starter #6
Round 6
KamAZ 3-0 Mordovia 4000
Sodovik 1-3 Baltika 3200
NoSta 0-0 Torpedo 5500
Tekstilshchik 2-3 Spartak-MZK 250
Shinnik 1-0 Ural 10400
Mashuk-KMV 0-2 Terek 3300
Alania 0-0 Anzhi 7000
Avangard 1-1 Metallurg-Kuz 6500
Dinamo Br 0-0 Sibir 4500
Salyut-Energ 2-0 SKA-Energiya 8000
SKA Rostov 2-1 Zvezda 5000

Shinnik leads, followed by NoSta and Dinamo Bryansk.
 

·
Registered
Joined
·
11,758 Posts
Discussion Starter #7
Round 7:
Baltika 1-2 Shinnik 10000
Torpedo 5-3 Tekstilshchik 2000
KamAZ 0-1 NoSta 7000
Mordovia 2-0 Sodovik 5000
Spartak-MZK 1-3 Alania 3500
Ural 1-1 Mashuk-KMV 4000
Terek 2-0 Dinamo Br 1500
Anzhi 1-0 Avangard 8000
Metallurg-Kuz 2-1 SKA Rostov 2000
Sibir 1-1 Salyut-Energ 6000
SKA-Energiya 1-0 Zvezda 8000
 

·
Registered
Joined
·
11,758 Posts
Discussion Starter #8
Rounds 8-10
Torpedo - Shinnik
Baltika - Tekstilshchik
Mordovia - NoSta
KamAZ - Sodovik
Ural - Alania
Spartak-MZK - Mashuk-KMV
Anzhi - Dinamo Br
Terek - Avangard
Sibir - SKA Rostov
Metallurg-Kuz - Salyut-Energ

Round 9
Alania - Baltika
Mashuk-KMV - Torpedo
Shinnik - KamAZ
Tekstilshchik - Mordovia
Dinamo Br - Spartak-MZK
Avangard - Ural
SKA Rostov - Terek
Salyut-Energ - Anzhi
SKA-Energiya - Metallurg-Kuz
Zvezda - Sibir

Round 10
NoSta - Sodovik
Mashuk-KMV - Baltika
Alania - Torpedo
Tekstilshchik - KamAZ
Shinnik - Mordovia
Avangard - Spartak-MZK
Dinamo Br - Ural
Salyut-Energ - Terek
SKA Rostov - Anzhi
Zvezda - Metallurg-Kuz
SKA-Energiya - Sibir
 
1 - 8 of 8 Posts
Top