Xtratime Community banner

1 - 3 of 3 Posts

·
Registered
Joined
·
27,119 Posts
Discussion Starter #1
ГОЛЕМ БРОЈ НАШИ ИСТАКНАТИ СТРАТЕЗИ ВО МОМЕНТОТ НЕ СЕ ВКЛУЧЕНИ ВО ПРВОЛИГАШКИТЕ КЛУБОВИ

Зарем нема работа за Ѓоко, Ѓоре, Џиџи, Жути, Дојчин...?
http://www.sport.com.mk/?ItemID=24FE7A9437789B499BEA8EC90FFBE757

Ѓоко Хаџиевски е без ангажман. Човекот кој има пет шампионски титули, екс селекторот во чие време ги имавме нашите најдобри резултати со репрезентацијата, го има освојувано и националниот Куп, е во потрага по клуб. Има работено во Србија, Бугарија, Јапонија, Египет, Грција. Има рејтинг, има име, но ниту еден наш клуб не е подготвен да "загризе" и да го доведе на клупата Хаџиевски.
Stvarno kako mozi da nema mesto za Hadzievski koga spored mene e najdobriot trener vo istorijata na Makedonija? jas najjpoke bi sakal da se vrati vo Pelister ama ne mi se verva deka to ke se sluci posebno so nasite financiski problemi.

Тука говориме за Ѓоко Хаџиевски, Ѓоре Јовановски, Никола Илиевски - Џиџи, Зоран Стратев, Кирил Дојчиновски, Алексо Мацков, Пане Блажевски, Неџат Хусеин, Благоја Китановски, Наум Љамчевски, Жанко Савов, Кочо Димитровски, Момчило Митевски и Илија Матеничаров.

Дали тие чекаат подобри денови, можеби некои од нив немаат амбиции да работат во Македонија, знаејќи какви се условите или можеби се подготвуваат за работа надвор од нашите граници.
So mislite zosto luge kako Gjoko, Gjore, Dzidzi, Stratev, Savov etc... nemozat da najdat club? dali se raboti samo do parite ili pak nesto poke? pamtam Ilievski ke odese da bide trener vo Albanija ama posle se otkaza a za Gjoko nisto nemam slusnato otkako se vrati od Grcija. Imase rumors za Gjore da odi vo Sileks no tie go odbraja Sekulovski od Pelister.
 

·
Expecto patronum!
Joined
·
13,563 Posts
zato so ovie nasi treneri so se proslavija baraat mnogu golema plata. tesko deka Gjore ke bide trener na drug nas klub koj nemoze d amu dade ni pola od taa plata so ja zemase vo Rabotnicki. Hadzievski ednostavno nesaka da bide trener tuka i da go molat, toj se navikna na stranstvo. za drugite neznam.
 

·
Registered
Joined
·
27,119 Posts
Discussion Starter #3
Хаџиевски во второлигашот Пансераикос

Поранешниот селектор на македонската фудбалска репрезентација, Ѓоко Хаџиевски, не остана долго без ангажман по неодамнешното враќање од Бугарија. Тој се наоѓа пред потпишување договор со грчкиот второлигаш Пансераикос, екипа која во изминатото првенство се пласираше во долниот дел на второлигашката табела кај јужниот сосед. Ова е петто враќање на Хаџиевски како тренер во Грција.


http://vest.com.mk/default.asp?id=136955&idg=7&idb=2101&rubrika=Sport


Hadzievski coming back to coach in Greece.
 
1 - 3 of 3 Posts
Top