Xtratime Community banner

1 - 20 of 20 Posts

·
Registered
3,287 Posts
Discussion Starter #3
He is said to be a very promising forward, but was still playing for second division side Dardanelspor until now. Cihan was following him, so he could tell us more about him. He also signed today, before the deadline. They will be presented to the medias tomorrow at 12.

·
Registered
7,201 Posts
He is 22 years old, I tihnk he was born 17.05.1982. He was wanted by many clubs in the last couple of years (Besiktas, Trabzon). He is a tall striker, more like a replacement for Hakan Sukur. He has been scoring regulary in the past few seasons. he was one of the 5 players I was watching in Dardanelspor the other 4 where Fevzi Elmas, we have already signed him. Mehmet Cogum, I think he has signed for Gaziantep. Mehmet Sen and Emirhan, and Hasan Kabze was the most promisiing out of all of them and we have signed him. I think he will be like a new Necati in the team. I think he would definetly be successfull if he plays regularly.

·
Registered
7,201 Posts
Kabze de tamam

Cimbom, transferin son gününde boş durmadı ve bir de yerli transfer yaptı. Sarı-kırmızılı kulüp, Çanakkale Dardanelspor'un ve Ümit Milli Takım'ın başarılı forveti Hasan Kabze'yi renklerine bağladı. Önce genç oyuncunun kulübüyle anlaşan başkan Canaydın, daha sonra kulüp binasında Hasan Kabze ile son görüşmeyi yaptı ve sözleşmeyi imzalattı.

Sabah

·
Registered
7,201 Posts
1 Şubat 2005 14:19

Hasan Kabze ve Fevzi imzaladı..

Galatasaray, daha önce anlaşmaya vardığı Çanakkale Dardanelspor'un kalecisi Fevzi Elmas ve forvet oyuncusu Hasan Kabze ile sözleşme imzaladı..

UEFA KUPASI
Uefa Kupası ile ilgili son gelişmeler, puan durumları ve fikstürler bu sayfalarda.

İDDAA BÜLTENİ
İddaa oyunun maç programınını görmek istiyorsanız tıklayınız.

Galatasaray, Frank Riberto ile imzaladığı sözleşmenin ardından, öğleden sonra da anlaşmaya vardığı Fevzi Elmas ve Hasan Salih Kabze'ye imza attırdı.

Fevzi, Ali Sami Yen Stadı Şeref Salonu'nda yönetici Şükrü Ergün'ün de bulunduğu törenle, kendisini 3.5 yıllığına sarı-kırmızılı kulübe bağlayan sözleşmeye imza attı.

Yönetici Ergün, törende yaptığı konuşmada, bugünün Galatasaray'da imza günü olduğunu ifade ederek, ''Fevzi, hepimizin bildiği gibi Türk futbolunun genç yeteneklerinden birisi. Fevzi, yalnızca spor perforanmansıyla değil, efendiliği ve yaşam tarzıyla da Galatasaray'a layık bir futbolcu. Bu şekilde de devam edeceğine olan inancım sonsuz'' dedi.

Galatasaray'da olmaktan dolayı çok mutlu olduğunu anlatan Fevzi ise takımla birlikte 1 aydır antrenmanlara çıktığını vurgulayarak, ''Şu anda çok heycanlıyım. Böyle güzel bir ortamda ve büyük bir camiada bulunduğum için çok mutluyum. Herkese teşekkür ederim'' dedi.

Galatasaray forması giyen ve bayrağı öpen Fevzi, daha sonra yeni transfer Franck Ribery ile birlikte sahaya inerek medyaya poz verdi.

Hasan Kabze ise , Ali Sami Yen Stadı Şeref Salonu'nda yönetici Şükrü Ergün ve menajeri Erdinç Şehit'in de bulunduğu törenle, kendini 3.5 yıllığına sarı-kırmızılı renklere bağlayan sözleşmeye imza attı.

Ergün, törende yaptığı konuşmada, Hasan Kabze'nin, teknik direktör Hagi'nin transfer listesinin en başında bulunduğunu ifade ederek, ''Hagi, sportif kalitesiyle kendisini çok takdir ediyor. Biz de Hasan'ı izledik. Aile yaşamı ve karakteriyle Galatasaray'a uygun bir oyuncu'' diye konuştu.

Hasan'ın, idealleri olan bir futbolcu olduğunu da kaydeden yönetici Ergün, kendisinin ileride daha da parlayacak yıldızlardan biri olduğunu söyledi.

-HASAN: ''SEVDİĞİM BİR KULÜBE GELDİM''-

Hasan Kabze ise burada kendisine verilen değere en iyi biçimde karşılık vereceğini vurgulayarak, ''Sevdiğim bir kulübe geldim'' dedi.

Galatasaray gibi büyük bir camiaya geldiği için mutlu olduğunu kaydeden golcü futbolcu, ''Zor koşullarda yapılan bir transfer oldu. Başta başkanımız Özhan Canaydın, 2. başkanımız Ergün Gürsoy ve ağabeyim Fatih Gökşen, transferim için ellerinden geleni yaptı. Kendilerine teşekkür ederim. Bundan sonra herşey Galatasaray için'' dedi.

Bu arada Galatasaray'ın Franck Ribery'nin bonservisine 2 milyon, Hasan'ın bonservisine 700 bin dolar, kaleci Fevzi'nin bonservisine de 300 bin dolar ödediği öğrenildi.

Ajansspor

·
Registered
7,201 Posts
Hakan'ın veliahtı

Yeni G.Saraylı Hasan Kabze'nin hedefi, Hakan Şükür gibi bir efsane olmak. Şu ana kadar yaptıkları da bunu başarabileceğini gösteriyor.

G.Saray'ın devre arasında sessiz sedasız transfer ettiği Hasan Kabze, sarı-kırmızılı takımın geleceğine yapılmış bir yatırım olarak gösteriliyor. 1982 doğumlu oyuncu, 4 kez A genç milli oldu ve 2 gol attı. 2000-01'de Bucaspor formasıyla başlayan profesyonel futbol kariyerinin ilk sezonunda 6 gol attı. Bir sonraki sezon yine Buca'da 9 gol attı ve Dardanelspor'a transfer oldu. 2002-03 sezonunu 11 golle kapatan Hasan, geçen yıl ise sakatlıkla boğuştu. Sorunları nedeniyle oynama şansı bulamayan genç oyuncu, sadece 1 gol attı. Bu sezon başladığında ise futbolu özlediği her halinden belliydi. A Kategorisi'nde geçen hafta sonu oyananan Sarıyer maçında attığı golle birlikte 12 kez ağları salladı.

Yepyeni bir hayat
Hasan, bu başarılarının ardından Beşiktaş, Trabzonspor ve G.Saray'ın gündemine geldi. Genç oyuncu bunlar arasından sarıkırmızılı takımı seçti. Cimbom da uzun süre izlediği Hasan'ı 700 bin dolar bonservis ücretiyle kadrosuna kattı. Güçlü fiziği, her iki ayağını da çok iyi kullanması, hava toplarındaki hakimiyeti, uzun boyuna rağmen çok çabuk olması, genç yıldızı öne çıkaran meziyetleri. Bu özellikleriyle gelecekte Hakan Şükür'den doğacak boşluğu dolduracak gibi görünen Hasan Galatasaray serüveni için de az ama öz konuşuyor: "Yepyeni bir hayata başlıyorum. Rüyam gerçek oldu."

FEHMİ ÖZGÜLER

Sabah

·
Registered
7,201 Posts
Hasan Kabze’ye 10 üzerinden 10
Eski teknik direktörleri Hürser Tekinoktay, Cemil Akkoyun ve Yavuz İncedal, Hasan Kabze için adeta methiyeler düzdü
03.02.2005

Uzun uğraşlar sonrası transferin son gününde imza attı. Onu tanıyan herkes, Türk futbolunun gelecekteki yıldızları arasında ismini en üst sıraya yazdı. Ancak tüm futbol kariyeri 4.5 yıldan ibaret olan ve 2. Lig’de futbol oynadığı için gözlerden uzak kalan Hasan Kabze’yle ilgili olarak Galatasaray taraftarının aklında hala bazı soru işaretleri var. Soruları yanıtlamak için genç yıldızı en iyi tanıyan kişiler olan eski teknik direktörlerinin görüşlerini aldık. Hürser Tekinoktay, Cemil Akkoyun ve Yavuz İncedal, Kabze için adeta methiyeler düzdü. İşte üç teknik adamın görüşleri...

Çok iyi işler yapabilir
Benim zamanımda transfer edildi. İyi tanıdığım bir sporcu. Çok hareketli, çabuk, hızlı, toplara iyi vuran bir oyuncu. Takıma dinamizm getirebilecek özellikleri bulunan, Türk futboluna uzun yıllar hizmet edebilecek bir sporcu. Çabuk adapte olmuştu takıma. İlk maçlarında goller atmaya başladı. Çok efendi, çok ahlaklı. Galatasaray’a da çabuk adapte olabilir. Çok iyi işler yapabilir. Teknik direktörü onu en iyi şekilde değerlendirecektir. Şu andaki Galatasaray’a katkı sağlayabilecek bir oyuncudur.
Hürser Tekinoktay
(2002-03 Dardanelspor Tek. Dir.)

Hakan Şükür’ün veliahtı olur
Galatasaray, Hasan’ı alarak büyük isabet kaydetti. Her takımda oynayabilecek kapasitede bir futbolcu. Hakan Şükür’ün veliahtı olabilir. Fizik gücüyle, futbol aklıyla, tekniğiyle Galatasaray ve Türk futboluna uzun yıllar hizmet edebilir. A Milli Takım’a kadar yükselebilecek potansiyali var. Benim dönemimde bir sakatlık geçirmiş, ilk yarıda fazla maç oynayamamıştı. Ancak kararlı ve azimli bir oyuncu olduğu için, eksiğini çabuk kapattı. Bu yıl da oldukça iyi bir performans sergiledi. Galatasaray’da Hasan’a başarılar diliyorum.
Cemil Akkoyun
(2003-04 Dardanelspor Tek. Dir.)

Önce insan sonra futbolcu
Öncelikle insan olarak çok kaliteli. Çabuk, sprinter, çağdaş forvet özelliği olan, hareketli, kolay adam eksiltebilen ve gol becerisi iyi olan bir isim. Böylesine kaliteli bir oyuncu, eğer güven verilirse, çok kısa bir süreçte Galatasaray’ın vazgeçilmezleri arasında olur. Çalışmayı çok seven, her teknik adamın çalışmaktan keyif alacağı biri. Galatasaray’a gitmeyi çok istedi, sonunda rüyalarındaki takıma kavuştu. Şans bulursa, inanın en kısa sürede Galatasaray’ın vazgeçilmezleri arasında olabilir, Milli Takım’da göreceğimi umuyorum.
Yavuz İncedal
(Dardanelspor Tek. Dir.)

fANATIK

·
Honourable Mention, April Photo Contest 2008
19,147 Posts
ok i only know him from some early championnship manager games and some other peoples opinions....heard that hes quite good, but: i wonder why I didnt see him in any U21 match??? if he is that freakin talent everybody's talking about then what went wrong??

·
Registered
7,201 Posts
buzyb said:
ok i only know him from some early championnship manager games and some other peoples opinions....heard that hes quite good, but: i wonder why I didnt see him in any U21 match??? if he is that freakin talent everybody's talking about then what went wrong??

He was playing for U21 but wasn't sble to play alot becasuse he was playing for a 2nd division club and because there where players like Tuncay, Hamit and Halil Altintop in the u21 and they where more popular and proven so they played instead....

·
Registered
7,458 Posts
He scored today right? :D

·
Registered
7,201 Posts
6 Şubat 2005 11:43
Hasan Kabze: "Rüyada gibiyim"

G.Saray'da farklı G.Antep galibiyeti yüzleri güldürdü ama yüzü en çok gülen isim yeni transfer Hasan Kabze.. Genç yıldız hem mutlu hem de şaşkın..

Hasan Kabze ilk maçında golle buluşmanın sevincini yaşıyor. Genç yıldızı şaşırtan ve bir o kadar da mutlu eden şey ise Cim Bom'a çok kısa süre önce gelmesine rağmen, takım arkadaşlarının ona gösterdiği yakınlık. G.Antep'e attığı gol sonrası hemen Hakan Şükür'e koştuğunu belirten Hasan, 'Bir ara dönüp arkama baktım, Mondragon da dahil bütün takım peşimden geliyor. Hepsi beni tek tek tebrik etti. İnanın buna çok şaşırdım ve duygulandım. Kendi kendime 'İyi ki gelmişim' dedim' diye konuştu.

Ailesine koştu
Hedefini 'Galatasaray'da kalıcı olmak' sözleriyle açıklayan Hasan Kabze, 'Bunun için çok çalışıyorum. Ancak daha eksiklerim var. İlerleyen haftalarda taraftarımız neler yapabileceğimi çok iyi görecek. Kendime has özelliklerim var. Mesela çok iyi diriplingk yaparım. Galatasaray formasını giymek benim için çok önemli. Bunu hak etmek için elimden gelenin en iyisini yapacağım' ifadesini kullandı. Teknik Direktör Gheorghe Hagi'nin Gaziantepspor maçından sonra verdiği iki günlük izini İzmir'deki ailesinin yanına giderek değerlendiren genç futbolcu, yarın tekrar İstanbul'a dönecek.

(Kaynak: Akşam)

·
Registered
7,015 Posts
You got a good player there. He´ll probably gonna be the new Hakan Sukur of NT, so take care of him. :thmbup: Without Umit Karan in squad he´ll probably get some playing time....

1 - 20 of 20 Posts