Xtratime Community banner

1 - 12 of 12 Posts

·
Registered
Joined
·
207 Posts
MkdNavivaci said:
Konecno Nov Forum Za Site Makedonski Navivacki Grupi www.mkdnavivaciforum.cjb.net Vlezete I Registrirajte Se !
Bratka vo pravo e RealMadrid, ne se spamira taka. Sepak i ovoj forum e dobar, no vo mojot potpis ima link do vakov slichen ama samo za Makedonski fudbal i site interesi okolu nego (bez european, north american...na toa mislev).
 

·
Registered
Joined
·
2,860 Posts
ChieF said:
Bratka vo pravo e RealMadrid, ne se spamira taka. Sepak i ovoj forum e dobar, no vo mojot potpis ima link do vakov slichen ama samo za Makedonski fudbal i site interesi okolu nego (bez european, north american...na toa mislev).
Честитам за „вашата“ вебстрана, НО

1. Немојте да крадете вести од кај мене :) Па толку сте смешни што уште некој си дозволил и да го стави неговиот потпис на вест која комплетно (дури и со слика, табели...) е „позајмена“ (читај украдена) од мојата вебстрана
http://mkfudbal.com/index.php?option=com_content&task=view&id=17&Itemid=1


2. Како второ, ако веќе сакате да правите вебстрана за Македонскиот фудбал, тогаш треба и вие да знаете малку повеќе за него за да не ширите дезинформации.
http://mkfudbal.com/index.php?option=com_content&task=view&id=15&Itemid=1
Bashkimi was badly beaten by Sileks (4:1 at home) whereas Shkendija lost a very hard fought match in Kicevo to Napredok (2:1 for Napredok). One of those three teams will play in a playoff relegation bout with the third place of Vtora Liga (currently Teteks from Tetovo).
Епа не е "one of those three teams" затоа што 9то и 10то пласираните екипи од Македонската Прва Лига играат во бараж со 3то и 4то пласираните од Втора Лига

ОК?
 

·
Registered
Joined
·
4,323 Posts
I will open a website too now and pretend I'm a macedonian, Jumbo is it ok if I copy stuff from you? I can't write well in Macedonian. :D :D
 

·
Registered
Joined
·
207 Posts
Џамбо, како прво добра забелешка, бидејќи има повеќе админи кои пишувале, ќе пренесам информацијата; Не гледам јас дезинформации бидејки се мислеше на баражот со третото место во Втора Лига, се вели дека еден од тие три тима (циљам на Шкендија) ке игра со Тетекс....се знае дека е можно и 4 тима да испаднат во втора.

Но како што реков, и колку време ке се најде, ке се потрудам да пренесам на другите да не земаат ништо од други медиуми, ни од електронски вести ни од други блогови. За тоа го имаш лично моето извинение и дечкото што се потпишал ќе го поправи со свои зборови.

Бени, иако си мајстор на провокација и за тебе не постои прав збор "Македонец" џабе се мешаш во оваа дискусија:) Албанци нема да се отстранети но во исти случај и таквите како тебе не се баш добредојдени. Тие и што во иднина ќе се приклучат сами ќе одлучат дали вреди да се провоцира, т.е. кога си е некој културен никој не може да го шутира настрана ;)

И уште нешто Џамбо, сепак во голема изработка ќе биди овој сајт, можеби и ќе се исклучи класичната блогерска слика и ќе биде постепено изработувана само со неделни информации. Сепак ќе настојувам на тие што ќе пишуваат да стават свои артикли, не би сакал онака колку да гледа некој резултатот од Прва Лига и толку...малку ке го екстратираме..но за тоа стрпение:)

Поздрав
 

·
Registered
Joined
·
2,860 Posts
Можете да земате од други медиуму, но се разбира треба да стои изворот од каде е земено, а не да се потпишува на нечиј друг труд
 

·
Registered
Joined
·
207 Posts
JumboMkd said:
Можете да земате од други медиуму, но се разбира треба да стои изворот од каде е земено, а не да се потпишува на нечиј друг труд
Писателот ке биде опоменет...и воопшто не би сакал информации да се само става од други медиуми, или збирка на информации, малце повеќе треба, еден вид дискусија да не речам, ако сакам да прочитам како играл Васоски оваа недела ќе одам и ќе прочитам на Франкфурт на страната или на било кој Македонски медиум, тоа не е поентата толку, но стрпение, со време:)

Sorry уште еднаш. Лоша работа од тој член.
 

·
Registered
Joined
·
207 Posts
Џамбо пред некоја недела го читав твојот сајт и нешто ми падна упадливо но многу дрско, па морав да го споредам штом сме кај критиките:

Lazio is selling Pandev to Arsenal

Прочитај уште еднаш првиот параграф:
Lazio is selling Goran Pandev to Arsenal for 15M euros and with that money they will buy 3 reinforcements for their Champions League campaign next year.
Не коментирам ништо додека сам не го протолкуваш убаво, детал по детал, збор по збор ;)

И многу убав дизајн сега имаш на предната страна, се прашувам од каде и таа идеа;)


И предхотниот "poll" ти беше интересен: "What is the best attacking duo?" Така беше мислам, и за избор си ставил:
- Наумоски
- Стојков
- Ристик

па брат, каде се дуетите, јас гласав за Стојков а другиот не можев да ги изгласам:)
 

·
Registered
Joined
·
2,860 Posts
А што сега ќе почнеме меѓу себе да се караме заради нашите сајтови? Јас вас не ве критикував туку директон ве нападнав затоа што беше копиран еден текст од кај мене.
Ама ај еве ќе ти одговорам:
1. Признавам, можеби англискиот не ми е баш најдобар како што ви е на вас иселениците, па неретко правам грешки
2. Поранешниот сајт беше обичен блог и одамна се спремаше нов дизајн на вистински вебсајт, а негледам никаков проблем во тоа што двата сајтови користат Joomla
3. Старата анкета на блогот беше со "Multiple choice" така да можеш слободно да избереш двајца од играчите
 

·
Registered
Joined
·
207 Posts
Таман работа каранција...него баш обратно, информативно го читам твојот сајт затоа мислењето. Камо повеќе и поспецифични страни да има за МКД фудбалот!:thumbsup:
Само до сега немаме некој наш заеднички форум, скоро сите фудбалски клубови и навивачи си имат по некој спореден.
 
1 - 12 of 12 Posts
Top