Xtratime Community banner

141 - 152 of 152 Posts

·
Registered
4,838 Posts
Nemanja Matic is going to state his opinion on Vidic's letter next week, which he said is an important and serious topic in Serbian football. He retired prematurely from the NT twice, so I'm sure he had some reasons which went beyond football. Maybe he can elaborate on his experiences.

Hope we hear from more players as well. There has to be a massive push for accountability and change in our football after the tragic results of the last twenty years.

·
Registered
2,273 Posts
If anything, after that Vidic's statement - one by one is showing who is a spineless sell-out and who genuinely wants positive change in our football.

Kovačević: Kokeza nije kriv za neuspeh
Darko Kovačević, proslavljeni srpski fudbaler, stao je u odbranu vrha Fudbalskog saveza Srbije posle kritika Nemanje Vidića.

foto: Srdjan Stevanovic/Starsportphoto ©

Posle kraha na putu na EURO, bivši as Mančester junajteda uputio je niz kritika za rukovodstvo na čelu sa Slavišom Kokezom, a potom dobio odgovor od bivšeg saigrača iz reprezentacije i aktuelnog potpredsednika Marka Pantelića.

Na sve to nadovezali su se Nemanja Matić, Nenad Lalatović, Slavoljub Muslin, a sada i Kovačević, doskorašnji funkcioner u Savezu

"Nikad neću govoriti protiv Fudbalskog saveza Srbije i ljudi koji tamo rade, jer verujem da rade najbolje što znaju i da imaju najbolje namere. Saglasan sam s izjavom Tomislava Karadžića da predsednik Slaviša Kokeza nije kriv za ovaj rezultatski neuspeh, jer je obezbedio sve idealne uslove reprezentaciji. Mi iz sportskog sektora snosimo odgovornost za rezultate na terenu", rekao je Kovačević.

Foto: Nenad Mihajlovic/Starsport

Ko je kriv za neuspeh, da li bi možda selektor Ljubiša Tumbaković trebalo da ode?

"Nije moje da pričam šta bi ko trebalo da radi, ali svi treba da mislimo o interesu srpskog fudbala. Niko nije zalepljen za fotelju. Da uradimo analizu, utvrdimo propuste, onaj ko je pravio greške neka preuzme odgovornost i da krenemo dalje", rekao je bivši napadač Crvene zvezde, Lacija i Juventusa za Informer.

Kovačević je otišao sa funkcije u FSS baš posle debakla u Ukrajini u kvalifikacijama za EURO, odmah po smeni Mladena Krstajića.

"Kad sam posle tog kiksa u Ukrajini govorio da Krstajić mora da ostane, svi su se krstili i gledali me u neverici. Nisam bio za smenu, ali kad je do nje došlo, smatrao sam da je najčasnije da onda i ja odem. Stojim iza te odluke, kao i iza mišljenja da je Krstajića trebalo podržati. S Krstajićem smo počeli da podmlađujemo reprezentaciju kroz Ligu nacija, osvojili prvo mesto u grupi i tako stvorili priliku da se preko baraža plasiramo na EP", zaključio je.

Lalatović o pismu kuma Vidića: Da ne čitamo novine
Trener Vojvodine Nenad Lalatović najavio je predstojeći derbi meč sa Crvenom zvezdom u Superligi Srbije, ali i govorio o drugim temama u srpskom fudbalu.

foto: Srdjan Stevanovic/Starsportphoto ©

Takođe, Vidić je i dobio odgovor od Marka Pantelića, a na sve to nadovezao se Nemanja Matić izjavom da će i on progovoriti sledeće sedmice.

"Derbi je u prvom planu, isto će učiniti i Dejan Stanković. Siguran sam da svi želimo da se skoncentrišemo na fudbal, a ne da čitamo šta je ko izjavio u novinama. Ja živim od fudbala, tako da me zanima samo nedeljna utakmica protiv Crvene zvezde", rekao je Lalatović, a prenosi klupski sajt.

Radonjić: Igrači su najveći krivci, ne selektor i FSS! Da smo otišli na EP, borili bismo se za vrh
Krilni napadač Marselja stao u odbranu Saveza koji se našao na velikom udaru posle neodlaska na EP

Ako neke pozitivne stvari mogu da se izvuku iz novembarskih mečeva reprezentacije Srbije, onda to svakako jesu partije krilnog napadača Olimpika iz Marselja Nemanje Radonjića.

Nekadašnji fudbaler Crvene zvezde postigao je dva gola na poslednja dva meča (Mađarska i Rusija), a u razgovoru za "Mondo" je priznao koliko ga boli neuspeh protiv Škotske i neodlazak na Evropsko prvenstvo.

- Taj grč ćemo nositi u stomaku ceo život. Još boli i boleće kao najveća sportska rana koju možete da imate.Mnogo mi je žao što nisam zbog povrede bio u mogućnosti da konkurišem za tim protiv Škotske i da pomognem na terenu. Tada sam osećao bol i jednostavno nisam bio u stanju da igram - rekao je Radonjić i dodao:

- Mi smo izuzetno kvalitetan tim. Videlo se to i protiv Mađarske, kao i ranije protiv Norveške. Koliko god možda iz ovog ugla zvučalo čudno, ali garantujem da bismo se na EP borili za vrh i da bismo mogli sa svima ravnopravno da se nosimo. Zato još više boli to što nismo uspeli da pobedimo Škotsku.

Dotakao se Radonjić i trenutne situacije u srpskom fudbalu, odnosno sve češćih napada na FSS. Podsetimo, nedavno je Nemanja Vidić prolsedio otvoreno pismo javnosti u kom je žestoko udario na Savez.

- Nisu igrali ni selektor, ni rukovodstvo. Na terenu su bili igrači, prema tome jasno je čija je odgovornost najveća. I niko od nas igrača ne beži od toga. Nama je sigurno najteže, propustili smo veliku šansu. Imali smo maksimalnu podršku Saveza na čelu sa predsednikom Kokezom sve vreme. Sjajne uslove za pripremu u Staroj Pazovi, dobar i kvalitetan tim oko reprezentacije.

- Potrudićemo se da se nikada više ovako nešto ne ponovo. Gorak ukus… Imali smo perfektne uslove, pružili 200 odsto, nismo uspeli i svi smo plakali zbog toga… Ali ponavljam, idemo dalje, svi zajedno. Verujem u svoje drugove, verujem u sve ljude koji su bili oko nas, verujem i u Savez i znam da ćemo uspeti da se izdignemo iznad ove situacije. Da možemo pokazali smo i protiv Rusije
- jasan je Radonjić.

LjUBINKO DRULOVIĆ: Da sam ostao selektor otišli bismo na EP, svako ko je postigao neki uspeh sklonjen je iz nacionalnog tima

ЉУБИНКО ДРУЛОВИЋ: Да сам остао селектор отишли бисмо на ЕП, свако ко је постигао неки успех склоњен је из националног тима

BIVŠI selektor reprezentacije Srbije Ljubinko Drulović osvrnuo se na sve što se dešava u srpskom fudbalu u poslednje vreme.

Ovaj 52-godišnji stručnjak je u razgovoru za "Alo" istakao kako smatra da bi se Srbija kvalifikovala na Evropsko prvenstvo da je ostao selektor.
Bivši trener Partizana je sa omladinskom selekcijom osvojio Evropsko prvenstvo u Litvaniji.

- Ušao sam u istoriju kao neko ko je Srbiji doneo prvu medelju u fudbalu (omladinsko zlato nas EP). Iz A tima koji sam vodio na četiri utakmice šestorica su sada reprezentativci. Samo jednu utakmcu sam izgubio - od Brazila. Ubeđen sam da bismo otišli na EP pre četiri godine da sam ostao selektor i da bismo danas imali ozbiljan tim - rekao je Drulović.

Istakao je i da su se ogrešili o njega, ali i o neke njegove kolege.

- Veliko iskustvo kao igrača i trenere daje mi za pravo da kažem šta mislim. Žao mi je što tada nisam nastavio s poslom. Nažlost, tako su drugi odlučili. Da, ogrešili su se o mene. I ne samo o mene. Ogrešili su se i o Radomira Antića, Veljka Paunovića, Slavoljuba Muslina... Svi se mi borimo za karijeru, ali činjenica je da svako ko je postigao neki uspeh sklonjen je iz nacionalnog tima. To je najveći problem u našem fudbalu - zaključio je Drulović u razgovoru za "Alo".

Podsetimo, "orlovi" ni posle 20 godina nisu uspeli da se domognu Evropskom prvenstva, pošto su eliminisani nakon penala.

"VIDIĆ JE, PRE SVEGA, IZUZETNO PRAVEDAN ČOVEK" Slavoljub Muslin o otvorenom pismu čuvenog štopera: Mene odavno NE INTERESUJE rad u srpskom fudbalu.

Slavoljub Muslin

Nekadašnji selektor Srbije i najuspešniji u tom poslu još od Radomira Antića, Slavoljub Muslin, prokomentarisao je aktuelna dešavanja u srpskom fudbalu.

U prvom planu je naravno odnos Nemanje Vidića i Fudbalskog saveza Srbije gde je Muslin jasno stavio do znanja da je na Vidićevoj strani.
Uz to, čuveni trener je poručio kako ga rad u srpskom fudbalu više ne zanima.

Slavoljub Muslin

- Vidić je, pre svega, izuzetno pravedan čovek. Očigledno je da ga boli sve ovo što se dešava u srpskom fudbalu. U potpunosti se slažem sa svim što je naveo u svom obraćanju fudbalskoj Srbiji, rekao je Muslin za Večernje novosti.
Iskusni trener je potom nastavio da priča o Vidiću kog je upoznao pre gotovo dve decenije.

- Nemanju Vidića sam još 2001. godine trenirao u Zvezdi, pošto je bilo jasno da je u omladinskom pogonu dominantan igrač. Izuzetno ga cenim kao čoveka i kao fudbalera. Podatak da je poneo i kapitensku traku Mančester junajteda, a i da je izabran za najboljeg defanzivnog fudbalera svih vremena ovog slavnog kluba, dovoljno govori o njemu.

Proslavljeni trener Crvene zvezde napominje da je završio sa srpskim fudbalom.

- Mene odavno ne interesuje rad u srpskom fudbalu i sa te strane nemam nikakve zadnje namere kada pričam o onome na šta je Nemanja Vidić pre dva dana direktno ukazao. Ja sam sa srpskim fudbalom, dakle, završio. Ali, jednostavno, boli i mene sve ovo, kao čoveka i trenera. Apsolutno niko ne treba da sumnja u iskrenost Vidićevih reči. On je jednostavno takav, pošten do srži. Tog čoveka možeš da uzmeš pod ruku i sa njim ideš u rat - slikovit je Slavoljub Muslin.

·
Registered
2,273 Posts
It keeps getting better. :wallbang:

Grof, who couldn't win a fixed championship could take over Tumbakovic's spot.

Terza again potentially being candidate for FA president. Also looks like media is behind him considering the ridiculous praising like "Terza invented the red jersey than all other sports copied" :howler: - but they forgot to mention the 2006 WC fiasco, 2008 Euro Qualifying fiasco, Terza literally escaping the country and being on interpol wanted list.

Unbelievable. I truly believe big chunk of Serbs have memory of a fish. The fact that they allow the same criminal people to retain their old positions - whether it's in sports, politics etc.

Novi selektor Srbije – "Grof" Božović?
Iako je u poslednjoj utakmici Srbija deklasirala Rusiju sa 5:0, pozicija Ljubiše Tumbakovića ozbiljno je uzdrmana, naravno, zbog poraza od Škotske.

Foto: StarSport/Srđan Stevanović

Srbija je ostala bez plasmana na Evropsko prvenstvo posle 20 godina i zbog toga su odmah krenule priče o novom selektoru.

I ne govori se o tome samo u srpskoj, već i u ruskoj javnosti, odakle nam stiže informacija da bi naslednik mogao da bude Miodrag "Grof" Božović.

Ruski sajt "Čempionat" je objavilo da je nekadašnji trener Crvene zvezde, a aktuelni šef struke Krila Sovjetov iz Samare, jedno od imena na spisku želja Fudbalskog saveza Srbije.

Ostala nisu navedena, ali se poslednjih dana u Srbiji moglo čuti o Draganu Stojkoviću Piksiju, Vladanu Milojeviću, pa i verovatno najvećoj želji navijača "orlova, Veljku Paunoviću.

Priča o selektoru, ali i čelnicima "kuće fudbala" bi trebalo epilog da dobije u decembru, za kada je zakazana Skupština FSS.

Poslednja dešavanja i oglašavanja bivših reprezentativaca svakako najavljuju promene u mnogim strukturama Saveza.

NAZIRE SE KOKEZIN NASLEDNIK U FSS: Zvezdan Terzić sad prvi kandidat za predsednika

NAZIRE SE KOKEZIN NASLEDNIK U FSS: Zvezdan Terzić sad prvi kandidat za predsednika!

Fudbalski savez Srbije gotovo izvesno će dobiti novog predsednika krajem godine, a najveće šanse da nasledi Slavišu Kokezu sada ima Zvezdan Terzić.

Generalni direktor Crvene zvezde i juče je odbijao da priča na ovu temu, a izvor Kurira blizak fudbalskom vrhu u Srbiji govori da je upravo on najbliži povratku u predsedničku fotelju na Terazijama.

''Verovali smo da imamo kvalitet i da smo zaslužili da se plasiramo na Evropsko prvenstvo. Posebno posle utakmice u Norveškoj. Nažalost, to se nije dogodilo i naravno da se postavlja pitanje odgovornosti. Odgovorni smo svi. Rukovodstvo Saveza, stručni štab, igrači... Sledi kompletna analiza ostvarenih rezultata i učinjenog u minulom periodu. Sastanak Izvršnog odbora Fudbalskog saveza Srbije je 25. novembra, skupština je zakazana za 20. decembar i tada će biti doneti odluke koje su u najboljem interesu srpskog fudbala. Sledeće godine počinju kvalifikacije za Svetsko prvenstvo, za koje moramo da budemo spremni. Očigledno spremniji nego što smo bili u kvalifikacijama za Evropski šampionat", izjavio je nedavno Slaviša Kokeza, a preneo sajt FSS.

Zvezdan Terzić već je bio predsednik FSS od januara 2005. do marta 2008, a jednoglasno je izabran na mesto prvog čoveka srpskog saveza koji je posle odvajanja Crne Gore postao najviše fudbalsko telo u državi. Posle raspisane policijske potrage zbog navodnih malverzacija u OFK Beogradu, koje su se kasnije pokazale neosnovane, u martu 2008. je sa nepoznate adrese podneo ostavku, a mesto predsednika FSS preuzeo je Tomislav Karadžić.
ŠTA JE URADIO TERZA U FSS OD 2005. DO 2008.
* Zamenio plave dresove crvenim, što su kasnije prihvatili i ostali sportovi
* Za vreme njegovog mandata mlada reprezentacija zauzela drugo mesto na Evropskom prvenstvu u Holandiji 2007. * Doveo selektora Havijera Klementea, koji je od 22 igrača na Svetskom prvenstvu u Nemačkoj 2006. zadržao samo četvoricu i potpuno podmladio selekciju * Srbija se nije plasirala na Evropsko prvenstvo 2008, ali je formiran tim koji je kasnije Radomir Antić odveo na Svetsko prvenstvo 2010.
Terzić je danas cenjen u organima UEFA, a posle uspešnih godina u Crvenoj zvezdi, koja je u njegovom direktorskom mandatu dva puta igrala Ligu šampiona, dva puta Ligu Evrope, na putu je da drugi put dočeka proleće u Evropi, nije slučajno prvi kandidat za mesto predsednika srpske kuće fudbala.

·
Registered
4,838 Posts
- Veliko iskustvo kao igrača i trenere daje mi za pravo da kažem šta mislim. Žao mi je što tada nisam nastavio s poslom. Nažlost, tako su drugi odlučili. Da, ogrešili su se o mene. I ne samo o mene. Ogrešili su se i o Radomira Antića, Veljka Paunovića, Slavoljuba Muslina... Svi se mi borimo za karijeru, ali činjenica je da svako ko je postigao neki uspeh sklonjen je iz nacionalnog tima. To je najveći problem u našem fudbalu - zaključio je Drulović u razgovoru za "Alo".
That says it all really...

·
Registered
2,273 Posts
Vidic announced: Terzic is the last person I would trust

Nemanja Vidic, the celebrated Serbian football player, called after the general manager Zvezdan Terzic said that he had heard from him a year and a half ago.

.  (Photo by Stuart Franklin / Getty Images)
Terzic, as a guest on TV Prva, said that he talked to Nemanja and that on that occasion, the former Manchester United stopper told him that he wanted to one day be the selector of the Serbian national team.

" I talked to Nemanja a year and a half ago, then he told me that he had finished his professional license in England and that he wanted to be a coach and one day a selector, and I am sure he will be, " said Terzic .

Vidic called soon after.

"The last person I would confide in about my plans is Zvezdan Terzic. I have no communication with him, " Vidic was brief in a statement for Mozzart Sport.

We remind you that a few days ago, Vidic issued an open letter in which he condemned the work of the Football Association of Serbia.

·
Registered
2,273 Posts
Vidic jebe, ne vadi. :howler:

Uh oh, what will little hijavata tranny named Marko Pantelic say now.

• Like
Reactions: Krle

·
Registered
2,273 Posts
Zvezdan Terzic on the Interpol warrant

The National Bureau of Interpol has issued an international arrest warrant for the former director of OFK Belgrade, Zvezdan Terzic, it was confirmed to Tanjug in the Ministry of the Interior of Serbia.

As it was said, the arrest warrant was issued by the order of the District Court in Belgrade, since Terzić has been on the run since the beginning of this year, and it is binding for all Interpol member countries.

The district court is conducting an investigation against Terzic due to the suspicion that by abusing his official position in 1998, he illegally appropriated 1.1 million marks, or half a million euros, from the transfer of the club's football player Vanja Grubac to the German Hamburger.

According to the decision on conducting the investigation, that money should have belonged to the club from Karaburma.
A court, internal arrest warrant was issued against Terzic in March.

The district court is also conducting an investigation against the former secretary of the Association of Football First Leagues, Milovan Nikodinović, on suspicion that he helped Terzić, that is, he committed the criminal offense of abusing his official position in helping.

Nikodinovic, who was arrested in early April, was released from custody after about ten days to defend himself.

He is charged with terminating Grubac's contract with OFK Belgrade without the knowledge and decision of the three-member arbitration commission, which was supposed to decide on that.

Based on that false decision, Nikodinović issued a permit for the players to go abroad, even though Grubac was still a player of OFK Belgrade according to the valid contract, and it was falsely shown that he was free.

In that way, Nikodinović enabled Terzić to collect two cash checks in Germany, and he kept that money for himself, instead of paying it to the club's account.

Source RTS (THURSDAY, JULY 10, 2008)

·
Registered
2,273 Posts
Little flashback.

After fleeing for years he is not only back in the country, but walks freely and as cherry on cake he became president of our most successful club.

Serbia in a nutshell.

·
Registered
40,672 Posts
Yeah. Though to his credit, pretty much everyone in our football is a criminal and yet not one of them comes close when it comes to creating a platform for success. He is good at what he does (at CZ at least, cause he sure did ruin OFK) and I'm sure we all enjoy watching Zvezda back on the European stage and actually doing well. But if we could do it without him, we'd all sign for it in a heartbeat!

And when he goes against the Robin Hood of Serbian football and thinks he can actually come out as winner, he's overestimating his own worth and by a lot too.

Time for Matic to speak up and hopefully more follow. We need that revolution fast, before Kokeza throws a hail Mary and gets Miloje in.

·
Registered
44,368 Posts
Discussion Starter #151
There won't be any revolutions, clear outs or significant changes for many reasons. One of the main being conflicts of interest in an already rotten society. It's impossible to make changes for the better whole unless there's someone with political and financial influence to steer things in a better direction. Best case scenario is that someone with political power has an interest (political or financial) for our NT to be successful and that they hire people with proper knowledge to work for FSS.

Vidić's comments won't help because this'll be forgotten once we're in February. It's probably going to be the usual story at FSS. They'll be cutting costs and even more so now with this pandemic going on..

• November: mediatic chaos - everyone out
  • December: "changes are looking to be implemented"
  • January: silence
  • February: "we're looking at this coach and that coach who'll change things around.."
  • March: "We've signed a level D-coach once again"

And around in circles for another decade..

·
Registered
5,381 Posts
When I was on holiday in Belgrade in 2001, I was staying with relatives in Dorćol near this popular cafe called Stelina. Anyway, my wife went down first to get a seat at the cafe for us (it was right near the Greek Embassy). During this time Terzić tried to pick up my wife after she politely told him she was married. It was not until I came to the cafe and I gave him a death stare did he realise his attempts were futile. I didn't even know who he was at the time and was later told by one of the other patrons. He is a top-shelf piece of corrupt garbage.

#truestory

141 - 152 of 152 Posts