Xtratime Community banner

1 - 20 of 32 Posts

·
Registered
19,795 Posts
Discussion Starter #1 (Edited)
Stari mi naredio (!) da mu snimin nekoliko nasi filmova, kaze nije vazno koji su samo da su nasi. Ali posto ja neznam skoro ni jedan nas(Bosanski, Hrvatski ili Srbski, nije vazno samo da se razumijemo :D) film zamolio bi vas ovde da mi predlozite koji.

Hvala :thumbsup:

·
Registered
2,350 Posts
Adnan said:
Stari mi naredio (!) da mu snimin nekoliko nasi filmova, kaze nije vazno koji su samo da su nasi. Ali posto ja neznam skoro nije jedan nas(Bosanski, Hrvatski ili Srbski, nije vazno samo da se razumijemo :D) film zamolio bi vas ovde da mi predlozite koji.

Hvala :thumbsup:
Pljacka Treceg Rajha

Sivi Kamion Crvene Boje

·
Registered
19,795 Posts
Discussion Starter #5
BozniaN said:
No Mans Land ;) (some English in it tho)

My parents got alot of old pre-war movies, usually buy them when we are down there

I've seen that one and even have it on tape, it's a very famous movie but I don't think it's really "that" great

·
Registered
36,124 Posts
I thought it was good. The best Croatian movie is Fine Mrtve Djevojke..

there's a crapload of good serb movies too.

·
Registered
3,488 Posts
Ero said:
I thought it was good. The best Croatian movie is Fine Mrtve Djevojke..
.
ero, nemoj zaayebavat... tu propagandu gledaš, još najbolja...

ja nisam gledao film ali čuo sam za tematiku filma i da ga je snimio MATANIĆ... to mi je bilo dovoljno...

od hr filmova koji bi mu se mogli svidjet (meni i nisu nešto, al 100% će mu se sviđat jer su se svijdeli i mojim matorcima su i oni jednostavno vole takve filmove)... a to su filmovi...

duga mračna noć
kako je počeo rat na mom otoku
maršal...

ta tri obavezno... :thumbsup:

·
Registered
15,157 Posts
DJ Bungi said:
Pljacka Treceg Rajha

Sivi Kamion Crvene Boje
E nisu bas neki ;) Sivi kamion crvene boje je prakticno nekakva moderna verzija najboljeg YU filma svih vremena - ,,Ko to tamo peva''. Mis'im ok je film ali nista specijalno.

Dobrih i solidnih srpskih filmova ima na tuce, predlozio bi od novijih Lavirint, Mali svet, Zona Zanfirova, Mrtav 'ladan, Munje, Kad porastem bicu kengur, Apsolutnih 100. Ima za svakog ponesto a nema ratne tematike (to mi se vala smucilo posle x takvih filmova). ,,Profesionalac'' je odlican film ali je tematika malo ,,teza''. I od starijih filmova ,,Sabirni centar'' nije los.

·
Registered
36,124 Posts
jamaica...mislim iskljucivo na glumu, redatelja i kontroverznu tematiku. Kako je Poceo rat na mom otoku je isto odlican film, Marsal mi samo utvrdjuje neke pretpostavke(znas koje) a duga mracna noc je pre dug, previse dijaloga i slici na spanjolsku seriju..

but that's just me.

·
Registered
3,488 Posts
Andrix said:
E nisu bas neki ;) Sivi kamion crvene boje je prakticno nekakva moderna verzija najboljeg YU filma svih vremena - ,,Ko to tamo peva''. Mis'im ok je film ali nista specijalno.

Dobrih i solidnih srpskih filmova ima na tuce, predlozio bi od novijih Lavirint, Mali svet, Zona Zanfirova, Mrtav 'ladan, Munje, Kad porastem bicu kengur, Apsolutnih 100. Ima za svakog ponesto a nema ratne tematike (to mi se vala smucilo posle x takvih filmova). ,,Profesionalac'' je odlican film ali je tematika malo ,,teza''. I od starijih filmova ,,Sabirni centar'' nije los.
ovo ću si i ja zapisat :)

...taj sivi kamion crvene... jel to onaj o daltonisti kamiondziji... :howler: ...btw... pričo mi drug, moram ga sutra uzet... zaboravio na njega, sjetio se sad... :thumbsup:

·
Registered
3,488 Posts
Ero said:
jamaica...mislim iskljucivo na glumu, redatelja i kontroverznu tematiku. Kako je Poceo rat na mom otoku je isto odlican film, Marsal mi samo utvrdjuje neke pretpostavke(znas koje) a duga mracna noc je pre dug, previse dijaloga i slici na spanjolsku seriju..

but that's just me.
ja mislim da su svi naši filmovi u zadnjih 15godina (sem zadnje dvi) jedno žešche smeche... ali kako god okreneš u te zadnje dvije godine se dižemo ne viđeno... od toga što se tiće ulaganja, du filmskih festivala (motovun, zagreb i pula koja ima po nekoliko puta na filmovima rasprodanu cijelu arenu za 7 000duša), do matanića koji ipak je kako god ja okrenem darovit čovjek... (neki dan sam gledo njegov film o momku koji se zarazi sidom i pokazuju mu život dalje, bio je dosta kasno ali jedan sasvim pristojan film za pogledat, više nego solidan)...

dakl stanje se znatno popravlja... što rekoh u ove dvije godine...
ta divna splitska noć (osvojen sarajevo film festival)
konjanik
šta je muškarac bez brčina
duga mračna noć (koji se nekoj kritici i sviđa, čak su i osvojili neki festival u kikindi il tak nekoj sličnoj nedođiji, ali meni je žešce smeče, ubija film :veiled: ...)

...ima svijetla na kraju tunela, a kroz tunel prolazili 13godina, puno previše... right

...andrix... jel može neki kusturičin naslov da mi predložiš...

·
Registered
15,157 Posts
Jes' vala ti filmski festivali u Kikindi. Svetskog renomea :pp

...andrix... jel može neki kusturičin naslov da mi predložiš...
Predpostavljam da si gledao njegova najveca dostignuca (Underground, Otac na sluzbenom putu, Dom za vesanje). Od novijih filmova koliko znam ima "Zivot je cudo"...to je ustvari njegov najnoviji igrani film...ok je, standardan Kusturica, komedija, urnebesne situacije, crni humor, fantazija, raspad, ljubav, itd. Film je dobar ali se nisam odusevio posto sam se nagledao filmova takvog formata dosta. Poslednji njegov rad je nekakav dokumentarac o Maradoni, mada ne znam da li je to jos zavrseno...znam da je dovlacio Maradonu u Srbiju, pa isao tamo po Juznoj Americi itd. Ima i dokumentarac "Super 8 Stories" mada to nisam gledao pa ne mogu reci..mislim da se radi o nekakvim ciganskim sviracima. "Crna macka beli macor" je ekstra popularan na Balkanu izgleda (Rumuni i Bugari mi o tom filmu govore s odusevljenjem) mada je mene iznervirao jer sam citao titlove - pola dijaloga je na ciganskom, a i sa nekim scenama otisao je van mog ukusa...po meni njegov vrhunac je ipak bio ,,Underground''.

Interesantnije od njegovih filmskih dostignuca ovih dana je njegovo licno selo u planinima, "Kustendorf" :D

·
Sheperdesque
21,256 Posts
Andrix said:

Zona Zanfirova is not that good (apart from those nice titties :) )
If Mrtav ladan is that movie about the dead grandpa the 2 guys have to bring back for a funeral then that's an absolute crack up.
I didn't mind 'Balkanska Braca' either - the scene when everyone is singing their own song until the Siptar jumps in had me in histerics!!

·
Registered
3,488 Posts
Andrix said:
Jes' vala ti filmski festivali u Kikindi. Svetskog renomea :pp

Predpostavljam da si gledao njegova najveca dostignuca (Underground, Otac na sluzbenom putu, Dom za vesanje). Od novijih filmova koliko znam ima "Zivot je cudo"...to je ustvari njegov najnoviji igrani film...ok je, standardan Kusturica, komedija, urnebesne situacije, crni humor, fantazija, raspad, ljubav, itd. Film je dobar ali se nisam odusevio posto sam se nagledao filmova takvog formata dosta. Poslednji njegov rad je nekakav dokumentarac o Maradoni, mada ne znam da li je to jos zavrseno...znam da je dovlacio Maradonu u Srbiju, pa isao tamo po Juznoj Americi itd. Ima i dokumentarac "Super 8 Stories" mada to nisam gledao pa ne mogu reci..mislim da se radi o nekakvim ciganskim sviracima. "Crna macka beli macor" je ekstra popularan na Balkanu izgleda (Rumuni i Bugari mi o tom filmu govore s odusevljenjem) mada je mene iznervirao jer sam citao titlove - pola dijaloga je na ciganskom, a i sa nekim scenama otisao je van mog ukusa...po meni njegov vrhunac je ipak bio ,,Underground''.

Interesantnije od njegovih filmskih dostignuca ovih dana je njegovo licno selo u planinima, "Kustendorf" :D
:thumbsup: ...hvala...

da, da... bit će zanimljivo to s maradonom, makar je i taj kusturica malo chaknut tip... :tongue: ...pravi se našli :)

jest da je teško nekima (tvojima) shvatit neke stvari što se tiće ljubomore, jer sigurno da neću bit na vidićev prelazak u manchester, pa niti na vašu obranu koja je primila gol u kvalifikacijama :howler: , pa niti na vaše mlade što su nas pobjedili, niti na koerografije na čmarakani... al... al...

...al što se filmova, filmske industrije i ljubomore tiče, pi.č.ka vam se zgadila... :D :) ...sramite se... :tongue:

·
Registered
6,820 Posts
ko kod koristi bit torrent, ima sajtova gde skoro sve ovo sto je pomenuto moze da se skine....

kao da vi to vec ne znate :D

1 - 20 of 32 Posts