Xtratime Community banner

1 - 6 of 6 Posts

·
Registered
Joined
·
26,033 Posts
Discussion Starter #1
http://futbal.sme.sk/c/4866524/futbalista-marek-mintal-konci-v-reprezentacii.html

Futbalista Marek Mintál končí v reprezentácii
Marek Mintál sa rozhodol, že kariéru v reprezentácii skončí. Svoje rozhodnutie oznámil esmeskovou správou trénerovi Vladimírovi Weissovi.

BRATISLAVA. V slovenskej futbalovej reprezentácii pravdepodobne skončila jedna z najväčších opôr posledných rokov. Marek Mintál sa vo štvrtok rozhodol ukončiť pôsobenie v národnom tíme.

Slovensko hrá 6. júna kvalifikačný zápas o postup na majstrovstvá sveta v Juhoafrickej republike proti San Marínu. Mintál figuroval v užšej nominácii a v pondelok sa mal zúčastniť reprezentačného zrazu.

Cítim, že v reprezentácii už veľkú perspektívu nemám
"Na zraz už nepôjdem. Je to moje rozhodnutie. Už za reprezentáciu hrať neprídem,“ povedal vo štvrtok popoludní pre SME 31–ročný ofenzívny stredopoliar.

Mintál o rozhodnutí včera informoval i reprezentačného trénera Vladimíra Weissa. „Napísal som trénerovi esemesku, v ktorej som ho poprosil, aby ma už nevolal na reprezentačné zrazy,“ dodal.

Mintál pôsobil v národnom tíme od roku 2002. Patril medzi dlhoročné opory. V 45 zápasoch strelil 14 gólov. V posledných zápasoch však v reprezentácii sedel iba na lavičke.

„Cítim, že v reprezentácii už veľkú perspektívu nemám. Je tam veľa mladých a perspektívnych hráčov. Myslím, že sa zaobídu aj bezo mňa. Budem im fandiť. Bude lepšie, ak asi ukončím túto reprezentačnú otázku.“

Futbalista nemeckého 1. FC Norimberg bol výborný strelec. V sezóne 2004/05 bol najlepším strelcom Bundesligy. V posledných rokoch mal problémy zo zraneniami.

V jarnej časti druhej najvyššej nemeckej súťaže sa však dostal do veľkej formy. V 26 zápasoch dal 16 gólov a stal sa najlepším strelcom druhej najvyššej nemeckej súťaže. Vďaka nemu je Norimberg iba kúsok od postupu do Bundesligy.

Mintálov osobný pocit
Slovensko má historicky najväčšiu šancu postúpiť na majstrovstvá sveta, vedie kvalifikačnú skupinu. Mintál tak oželel šancu hrať na svetovom šampionáte. „Taký je môj osobný pocit. Neprekáža, čo už. Je to moje rozhodnutie. Rozmýšľal som nad tým dlhšie,“ povzdychol si Mintál.

Na otázku, či už definitívne skončil v reprezentácii, odpovedal „Nikdy nehovor nikdy“. O reakciu sme požiadali reprezentačného trénera Vladimíra Weissa. „No tak sa Marek vyjadril. Nemám žiadnu reakciu,“ povedal Weiss
 

·
Registered
Joined
·
26,033 Posts
Discussion Starter #2
Marek Mintál was part of national team since 2002. In 45 games scored 12 goals. Last games he was only on bench.

I´ve send text message to Mr.Weiss head coach of national team. I asked him to not name me in the squad anymore.
I´ve got a feeling a I have no future in NT anymore. There is a lot of youngster and I think they can do well even without me. They get my support. It will be better when I retire from national team.
 

·
Registered
Joined
·
26,033 Posts
Discussion Starter #3
i think it understandable, he was plagued by injuries and he tries probably to avoid injuries and prolong his club career.

THANK YOU FOR ALL AND GOOD LUCK.
 

·
Registered
Joined
·
26,033 Posts
Discussion Starter #5
In N´berg :proud:

In Slovakia, he was never appreciated as he deserved. Here, prophet is never respected in his home
 

·
Registered
Joined
·
6,487 Posts
Great player at his peak, probably a good decision to retire, but would have been useful for the remaining matches in qualifying.

Perhaps if we make the WC, he'll change his mind, but, anyway, thanks for everything Marek.

:thumbsup:
 
1 - 6 of 6 Posts
Top