Xtratime Community banner

1 - 8 of 8 Posts

·
Registered
Joined
·
27,119 Posts
Discussion Starter #1
Суперкупот на 1 јули во Прилеп

Иако иницијаторите за промени во ФФМ најавуваат дека веќе имаат согласност од две третини на прволигашките и второлигашките клубови дека ќе го бојкотираат стартот на новото првенство, пристигна и првиот демант. Вардар, победникот на Купот на Македонија, и шампионот Победа на 1 јули ќе одиграат спектакуларен меч во Прилеп за супер шампион на Македонија.

Средбата ќе ја суди најдобриот судија во изминатата сезона Димитар Мечкаровски. На овој натпревар, покрај предавањето на пехарот за супер шампион на Македонија, претседателот Хари Хаџиристески на Победа ќе и' го врачи пехарот за освоената титула - првак на Македонија, на Вардар повторн опехарот ѕа освоениот Куп на нашата држава.


http://utrinskivesnik.com.mk/?ItemID=A65F78465655B24D91CEF0E9A1992675
 

·
Registered
Joined
·
27,119 Posts
Discussion Starter #2
If the Cup final wasn't enough now we get Pobeda-Vardar in the Super Cup. :Dbtw dali se igrase super kup proslata godina? pamtam imase info deka ke se igra ama posle mislam se odloze posto Rabotnicki igrase vo Evropa.
 

·
Registered
Joined
·
523 Posts
Everybady who went to the cup final should gett an free ticket to this final as an compensate for the cup teathre hehe... Who knows maybe it will happen hehe..
 

·
Registered
Joined
·
27,119 Posts
Discussion Starter #4
Ambis said:
Средбата ќе ја суди најдобриот судија во изминатата сезона Димитар Мечкаровски. На овој натпревар, покрај предавањето на пехарот за супер шампион на Македонија, претседателот Хари Хаџиристески на Победа ќе и' го врачи пехарот за освоената титула - првак на Македонија, на Вардар повторн опехарот ѕа освоениот Куп на нашата држава.
Meckarovski najdobriot sudija? ovje Utrinski se komedija lol :dielaugh:What does the Super Cup trophy look like?
 

·
Registered
Joined
·
27,119 Posts
Discussion Starter #8
kirkonet said:
What happened in the final game and now you can have a ticket for free?
What do you mean?


This was basically suppose to be a friendly match so that Pobeda could receive the League trophy while Vardar receives the Cup trophy again.
 
1 - 8 of 8 Posts
Top