Xtratime Community banner

1201 - 1216 of 1216 Posts

·
Admministrator
Joined
·
20 Posts

·
Registered
Joined
·
7,051 Posts
Tanrı Arnavutça;15934418 said:
i'll pm my albanian.com nickname but why do you act like a asslicker slut with aguero16?
Not sure if you can still read this since you got banned, but w/e.

I still mess around with aguero16 time to time, but backed off a bit since he already gets a lot of crap. And he's already banned from the Albania forum so there isn't much stuff to get mad at him for. The guys that still go after him go out of their way to attack him and try to track what's he's up to. They've got some obsession with him. I definitely wouldn't call myself an "asslicker slut".

Regarding you PM. Thanks. I was just curious which user you were on Albanian.com. I used to know a few members on that website. Don't remember you at all.

You're already banned from the forum, so asking madman to unban you from the Albania forum won't do any good.
 

·
Admministrator
Joined
·
20 Posts
Not sure if you can still read this since you got banned, but w/e.

I still mess around with aguero16 time to time, but backed off a bit since he already gets a lot of crap. And he's already banned from the Albania forum so there isn't much stuff to get mad at him for. The guys that still go after him go out of their way to attack him and try to track what's he's up to. They've got some obsession with him. I definitely wouldn't call myself an "asslicker slut".

Regarding you PM. Thanks. I was just curious which user you were on Albanian.com. I used to know a few members on that website. Don't remember you at all.

You're already banned from the forum, so asking madman to unban you from the Albania forum won't do any good.
I didn’t mean to offend anyone, have done nothing to deserve the ban from the albanian section. Was messing around with LedZep and some other dudes for bashing islam. Most of the albos here like me come from alb.com , StrictlyEuro (aguero16) , Leka i Madh (Shkodra) , Ralph.T.Pika, albospiderman., Cerciz Topulli ...

Peace bro !

103704614

ps. I'm not banned .
 

·
Registered
Joined
·
7,051 Posts
Tanrı Arnavutça;15950658 said:
I didn’t mean to offend anyone, have done nothing to deserve the ban from the albanian section. Was messing around with LedZep and some other dudes for bashing islam. Most of the albos here like me come from alb.com , StrictlyEuro (aguero16) , Leka i Madh (Shkodra) , Ralph.T.Pika, albospiderman., Cerciz Topulli ...

Peace bro !

103704614

ps. I'm not banned .
My bad. That you were banned. I guess you put that user title yourself. anyway, you are probably better off asking Madman or an admin to repeal your ban yourself. Won't mean anything coming from me. I have no power here.

They probably think you are a 2nd account or a formerly banned poster (I think u r) since u just straight up went after LedZep and others.

lol. I remember that song was popping everywhere when I was in Albania (dibra mostly) in the summer of 2003 I think.
 

·
♣ ♠ ♣ ♠ ♣ ♠ &#
Joined
·
4,315 Posts
Can we keep it to Kosovo football guys and not about muslim extremists who want to murder and rape innocent women and children, that shit does not belong in this thread. Thanks in advance :thumbsup:
 

·
Registered
Joined
·
1,262 Posts
^^^^no fool, your mixing that with serbs and their slaughter of women and children in croatia, bosnia and kosovo. now kindly f off

anyways, here are the players called up for Kosovo's next friendly vs OmanLista e lojtarëve kundër Omanit

Përzgjedhësi Albert Bunjaki ka publikuar listën me 19 futbollistët e ftuar për miqësoren e së dielës ndaj Omanit. Dyshja e Prishtinës, Kushtrim Mushica dhe Mentor Zhdrella janë liruar, derisa janë ftuar portierët, Ilir Avdyli i Hajvalisë dhe Betim Berisha i Lirisë. Mungesat janë të mëdha, derisa janë lënë jashtë disa emra të njohur.
“Të ftuar në fillim ishin 23 futbollistë dhe gradualisht kemi marr vendim që mos ta rrisim numrin, por ta zvogëlojmë dhe ta kemi konstant. Në këtë koment jemi 16 lojtarë dhe tre portierë dhe kjo është normale pasi luhet vetëm një ndeshje dhe zhvillohet në Kosovë”, tha Bunjaki që lexoi një nga një emrat e të ftuarve.
“Kushtrim Mushica dhe Mentor Zhdrella janë liruar për shkak se Prishtina luan dhe për interesin tonë dhe të tyre, më mirë është që ata të luajnë për Prishtinën sesa në konkurrencë te Kosova. Në vend të Mushicës është Ilir Avdyli. Kemi ftuar edhe portierin e Lirisë, Betim Berisha që është pjesë e Kosovës U-19. Kjo është një lidhshmëri me Përfaqësueset e grupmoshave që nuk kanë shumë aktivitete, por kështu rritet motivi i lojtarëve”, shtoi Bunjaki, i cili kësaj radhe nuk ftoi emrat si Enis Alushi, Faton Toski e të tjerë për shkak të formës jo të mirë.
Siç dihet, dyshja e sulmit, Ilir Azemi dhe Albert Bunjaku kanë munguar me arsye. I pari për shkak të aksidentit, kurse i dyti për shkak të lëndimit. /SportPlus/Telegrafi/

Lista e plotë
Portierë
Samir Ujkani (Palermo)
Ilir Avdyli (Hajvalia)
Betim Berisha (Liria)

Mbrojtës
Keart Paçarada (Sandhausen)
Shkodran Metaj (Flamurtari)
Ilir Berisha (Orebro)
Avni Pepa (Sandnes ULF)
Loret Sadiku (Mersin)
Fanol Përdedaj (Energie Cotbus)

Mesfushorë
Ardian Gashi (Odd B.K.)
Anel Rashkaj (Sandnes ULF)
Enis Bunjaku (Eintracht Frankfurt)
Imran Bunjaku (Grasshoper)
Kristian Nushi (St. Gallen)
Flamur Kastrati (Stromsgodest)

Sulmues
Bersant Celina (Manchester City)
Kushtrim Lushtaku (Kukësi)
Dardan Rexhepi (Brommajpokarna)
Shpëtim Hasani (Gornik)
 

·
Registered
Joined
·
1,262 Posts
Legjenda braziliane arrin në Kosovë
Skuadra e Sivasporti, e drejtuar nga Roberto Carlosin kanë arritur në Kosovë. Ish ylli i Real Madridit dhe Brazilit thotë është shumë i lumtur që ka ardhur në vendin tonë

Skuadra turke, Sivaspor, ka zbaruar në Aeroportin Ndërkombëtar ‘ Adem Jashari’. Ekipi nga elita e futbollit turk, që drejtohet nga Roberto Carlos, të shtunën do të përballet me Prishtinën.

Ish ylli i Real Madridit dhe Brazilit thotë është shumë i lumtur që ka ardhur në vendin tonë. “Është hera e parë që jam në Kosovë dhe jam i lumtur”, ka deklaruar Carlos pas mbërritjes në Kosovë.

Ndeshja ndërmjet Prishtinës dhe Sivasporti do të zhvillohet nga ora 17:00. Kurse, të dy ekipet sot nga ra 18:00 do të mbajnë konferencë për media.
 

·
Registered
Joined
·
7 Posts
can somebody help me out with club squads for all the teams in the kosovo football system....am creating a kosovo database for football manager and any help will be much appreciated
 
1201 - 1216 of 1216 Posts
Top