Xtratime Community banner

1 - 14 of 14 Posts

·
Registered
1,290 Posts
Discussion Starter #1
http://www.nk-sirokibrijeg.com/opsirnije.asp?ID=488#Opsirnije
In Memorial Ivan Karačić

Ivan Karačić, devetnaestogodišnji nogometaš momčadi NK ''Široki Brijeg'', preminuo je jučer oko podneva tijekom treninga juniorske momčadi ''Širokog'' Prema riječima klupskog fizioterapeuta Dragana Mijatovića, koji je svjedočio cijelom događaju, mladi Karačić je najvjerojatnije preminuo zbog prestanka rada srca.
''Jutros smo imali trening u Sportsko rekreacijskom centru 'Josip Musa', gdje 'Široki' inače održava svoje treninge. Ja sam bio sa seniorskom momčadi na jednom terenu, dok su juniori trenirali na terenu do nas. U jednom trenutku su me počeli panično dozivati s terena gdje su trenirali juniori. Kada sam dotrčao vidio sam mladog Ivana Karačića kako leži na travi. Odmah sam vidio kako nema pulsa, a nije ni disao. Okrenuli smo ga na stranu i ustanovio sam kako mu dišni putevi nisu zatvoreni'' – ispričao nam je Mijatović.
On je kazao kako je pola sata radio reanimaciju Karačića, no, bez uspjeha.
''Odmah smo pozvali službu Hitne pomoći. Oni su došli za nekih 20ak minuta, no, nesretnom Karačiću nije bilo pomoći. Mladić nije reagirao niti na elektro šokove niti na adrenalin i stoga mislim kako mu se ne bi moglo pomoći ni da je bio na odjelu za kardiovaskularne bolesti neke svjetske bolnice. Svi smo izgubili jedan dragocijeni mladi život'' – kazao je Mijatović, koji je obajsnio kako je Karačić bio besprijekorne fizičke pripremljenosti.
Naime, Karačić se na testiranjima pokazivao kao fizički najspremniji igrač u svojoj generaciji.
Iz NK Široki Brijeg su nam kazali kako je pokojni Karačić bio jedan od najboljih strijelaca njihovog juniorskog pogona, ali i kako je bio odličan učenik širokobriješke gimnazije ''Fra Dominik Mandić'' u kojoj je bio maturant, svakako jedan veliki gubitak za stvaranje nove ekipe N.K. Široki Brijeg jer smo Ivana za par godina vidjeli kao nosioca igre našeg kluba. Počivao u miru!!!

Počivaj vo mir :moan:

·
Registered
15,582 Posts
Damn! 19 years old and died of a heartfailure? :moan: R.I.P

·
Registered
36,173 Posts
Laka mu zemlja.

Iskrena sucut obitelji i prijateljima.

·
Registered
4,109 Posts
RIP

·
Registered
1,810 Posts
neka mu je laka zemkja

i nek pociva u vecom miru

·
Registered
2,350 Posts
Široki Brijeg mourn starlet Karačić

The reigning league champions in Bosnia-Herzegovina, NK Široki Brijeg, have been stunned by the death of young star Ivo Karačić. The player, who was born in 1988, passed away on Wednesday morning during a training session.

Talented player
Coach Zoran Bubalo said: "We had been training for more than half an hour when Ivo Karačić laid down on the grass. We tried to help him, an ambulance was there too, but we couldn't do anything. We lost one young life and a talented player." Karačić was believed to be in good physical condition with no known health problems. The tragedy bought back awful memories for the club. On the same pitch seven years ago, another Široki Brijeg youngster, Josip Musa, was killed by a lightning strike.

http://www.uefa.com/footballeurope/news/kind=2/newsid=521589.html

1 - 14 of 14 Posts