Xtratime Community banner

1 - 3 of 3 Posts

·
International
8,545 Posts
Discussion Starter #1
MILAN RAPAIÆ NAPOKON JE PRESPAVAO CIJELU NOÆ
Bokšiæ æe biti zvijezda
* Kad nedostaje napadaè, kažu da sam vezni, a kad nedostaje vezni, govore da sam napadaè. Ali važno je igrati, svejedno što, a još je važnije - pobijediti!
- Napokon sam se naspavao, prvi put otkako smo ovdje - pohvalio se Milan Rapaiæ sjedajuæi za stol.
- I najeo, kakva je hrana?
- Ma hrana je za èestitati. Kuha nam èovjek baš kako volimo. Volim ribu, ali ne sirovu. Neki jedu suši, kažu da je dobar, ja ga nisam kušao.
- U Austriji ste se doimali teškim, umornim, ovdje ostavljate sasvim drukèiji dojam. Što se promijenilo?
- I tamo sam se osjeæao dobro, ali radili smo mnogo u teretani, na tjelesnoj pripremi, pa sam bio umorniji. Tjelesno se sada osjeæam izvanredno, noge su mi jake, a lagane.
- Kod kojeg suigraèa vidite slièan napredak?
- Èini mi se da su svi odlièno pripremljeni, trening-utakmice su prekratke da bi se to uoèilo.
- Što ste radije - vezni igraè ili napadaè?
- Kad nam nedostaje napadaè, kažu da sam vezni, a kad nedostaje vezni, kažu da sam napadaè. Meni je svejedno, volim podjednako obje uloge. Najvažnije je igrati, a još važnije - pobjeðivati.
- Koliki su, po vašemu mišljenju, dometi ove momèadi?
- Sigurno smo dovoljno dobri da proðemo prvi krug, a poslije je sve moguæe. Realno, možemo svakoga pobijediti, ali i od svakoga izgubiti. Sve ovisi o tome tko kakav dan ima.
- Što je razlog vašem optimizmu, a što moguæi izvor strepnji?
- Sve gledam s optimizmom. Mi smo kao cjelina jaki, možemo parirati svakome i tjelesno, i tehnièki, i taktièki. A pesimizam? Nemam ga, premda nam Tudor nedostaje, ali Boka æe biti potpuno spreman.
- Koga vidite kao favorita?
- Broj jedan je Francuska, nitko nije u tako dugom razdoblju bio tako superioran. Druge papirnate favorite ne vidim, ali u zbilji æe ih biti više nego ikada. Meðu njima bit æe i onih na koje nitko ne raèuna.
- Iz Azije i Afrike?
- I s drugih strana, danas nema reprezentacije bez igraèa iz nekoga velikoga kluba.
- A tko bi pojedinaèno mogao na vrh?
- Zidane je za mene najbolji na svijetu, ali èujem da je ozlijeðen. Mislim da je vrijeme za Raulovu eksploziju. Ono što je dosad dao nije u skladu s njegovim kvalitetama.
- Može li u konkurenciju i netko od naših?
- Može, prije svih Boka - zakljuèio je Rapaiæ.

1 - 3 of 3 Posts