Xtratime Community banner

1 - 1 of 1 Posts

·
Registered
4,773 Posts
Discussion Starter #1
I suggest that everyone reads this.....

Türkiye, İstanbulspor ile F.Bahçe arasındaki kayıtdışı para akışını tartışırken, Süper Lig'de dağıtılan teşvik primleri ve yapılan şikeyle ilgili çarpıcı iddialar devam ediyor. G.Saray'ı ve Beşiktaş'ı çalıştırdıktan sonra Ukrayna'nın Shakthar Donetsk takımının başına geçen Mircea Lucescu da VATAN'a şok açıklamalarda bulundu.

Teşvik primi, şike, geçen yılki Rize-Beşiktaş maçı, Cordoba'nın maç satıp satmadığı hakkında görüşlerini aktaran Lucescu, takımının 5 kırmızı kart görerek hükmen kaybettiği Samsun maçının, sadece bir "kırılma noktası" olduğunu belirterek şunları söyledi: 'Hep yaptılar, yapacaklar da...' "Beşiktaş'taki son sezonumda aslında herşey 18. haftadan önce başladı. Samsun maçı bir patlama noktasıydı. Spor Bakanı'nın 'Hakem hataları ligi daha çekişmeli hale getiriyor' açıklamasını yaptığı bir ülkede, zaten nasıl adalet beklenir? Samsun maçından sonra ciddi şekilde istifa etmeyi düşündüm. Böyle açıklamalar yapılan, böyle hataların tekrarlandığı bir ligde rekabet sizin elinizde değildi. Yapmışlardı, yine yapmamalarının garantisi yoktu. Tekrarlayacaklardı. Zaten öyle yaptılar. Türkiye'de teşvik primi olduğu doğru... Bu da beraberinde şiddet getiriyor. Şiddet de doping ile geliyor 'Şampiyonluklar çalınıyor' Bazı futbolcuların bir sezonda kazandığı para bir maçta onlara teşvik primi olarak teklif edilince kimse bu fırsatı kaçırmak istemiyor. Doping kullanıyor, sert oynayıp rakibini sakatlıyor... 3 futbolcumun sakatlandığı maçları biliyorum. Yöneticilere sesleniyorum; eğer teşvik primi vermeye paranız varsa, önce kendi oyuncularınızın parasını ödeyin. Bir başka sorun daha var. Eğer teşvik primi varsa, şike de vardır. Bu pazarın etrafında birçok insan var. Bu anların hayaliyle yaşıyorlar; 'Ah işler bir kötü gitse de ben teşvik versem, şike yapsam' diyorlar. Çünkü bir işe yaramıyorlar. Bu durumdan faydalanıyorlar. Şampiyonluklarım çalındı. Ama kimin çaldığı önemli değil. Önemli olan şampiyonlukların çalınması Sergen Rize'de beni şaşırttı 32. haftada Rize, Bursa'ya kaybetmişti. Ellerindeki tüm imkanlarla bizim maçı kazanmaları gerekiyordu. Altını çiziyorum, ellerindeki tüm imkanlarla... Soyunma odasına girdiğimizde korkuyorduk. Çünkü polis yoktu. Kim olduğu belli olmayan, iri-yarı, tehlikeli tipli adamlar koridorlarda dolaşıyordu. Hakem dışında kimsenin görmediği bir penaltıyla kaybettik, omuzlara alındık. Kazanmamız durumunda neler olabileceğini düşünemiyorum. Sergen o maça gelmek istemedi; 'Ben oraların çocuğuyum. Oynamak istemiyorum' dedi. Ben de 'Takımı yalnız bırakamazsın. Gel ama oynama' dedim. Geldi ve oynamadı Cordoba ihbarı Cordoba hakkında Serdar Bilgili konuşmalı. Çünkü Cordoba konusunda ihbarı alan o... Ali diye biriyle konuştuğu şeklinde emniyetten ihbar gelmiş. Ben Cordoba ile konuştum. Bu olayı kesinlikle kabul etmedi. Ama ardından inanılmaz hatalar yaptı. O kafa yapısıyla daha iyisini yapması beklenemezdi. Zaten Arsenal'den teklif aldığında onu göndermememiz hataydı. Kariyerinin sonuna gelmiş bir futbolcunun elinden Arsenal fırsatını almamamız gerekirdi."
(Vatan)

1 - 1 of 1 Posts