Xtratime Community banner

1 - 3 of 3 Posts

·
Registered
Joined
·
960 Posts
Discussion Starter #1
Sreken Rodenden Gorane!!!Now he is 24 and he lost his talent status!!

So I wish him to score more goals, having a good performaces in the Champions Leauge, healthiness and of course to bring the macedonian Nationalteam in a international major tournament ^^
 

·
Registered
Joined
·
27,119 Posts
РОДЕНДЕНСКО СЛАВЕЊЕ ЗА НАЈДОБРИОТ МАКЕДОНЕЦ

За Пандев торта со 24 свеќи

Во базата во Австрија необичен ден од подготовките на Лацио. Причината, Горан Пандев. Нашиот најдобар фудбалер веќе трето лето како го слави својот роденден далеку од своите најблиски и заедно со неговите клупски соиграчи од Лацио. Струмичанецот вчера наполни 24 години и тоа беше главната причина поради која соиграчите му подарија торта во планинската базата Капфенберг.

"Првата честитка дојде од тренерот Делио Роси, а потоа и од останатите фубалери. Ова не е ништо ново. Со години на овој ден го славам мојот роденден на подготовки со екипата", изјави славеникот на 24 роденден, кој воедно е еден од најдобрите фубалери на Лацо.

Римјаните викендов ја напуштаат Австрија и заминуваат кон Амстердам, а таму на силен турнир ќе ги одмерат силите со Ајакс, Арсенал и Атлетико Мадрид.

http://www.sport.com.mk/?ItemID=233B9B43059C7B438DEB01D882059630

Happy B-day! :party:
 
1 - 3 of 3 Posts
Top