Xtratime Community banner

241 - 250 of 250 Posts

·
Registered
2,624 Posts
This attack on Zvezda waterpolo players in Split is not strictly Hajduk Split related, however I think TORCIDA had something to do with this, so much about the theory Dalmacija and Hajduk are somehow Crvena Zvezda sympathiser's lol .... however its sad that this sort of thing still happens in 2019 but I suppose they would have attacked BBB /Dinamo-fans too.
[/I]
Lets be honest, those attackers love Thompson, think Bujanec is the best, Dalic should be the next President, love the military, and families all vote HDZ.

·
Registered
2,624 Posts
Drazen "Frfa" Muzinic:

To su bili dani... A moglo je sve krenuti nekim drugim putem da je Mužinić tri godine ranije prihvatio ponudu tajnika Dinama Marka Jurića.

- Proglašen sam 1976. najboljim igračem Jugoslavije, 10 puta više su mi nudili u Dinamu. Poslovni prostor od 100 kvadrata na današnjem Jelačiću pokraj hotela Dubrovnik, stan na Trešnjevci i para koliko hoću. Čeka Marko Jurić u hotelu Park. Samo moram doći i potpisati. Ali nikada nisam došao ni potpisao. Zašto? Nikada se ne bih mogao vratiti u Split.

Kada je povijest u pitanju, ima utakmica u kojoj je Frfa bio kapetan, a svi je često spominju i gotovo 40 godina kasnije. Igralo se početkom svibnja 1980., na terenu dva najveća rivala, Hajduk i Crvena zvezda.

- Utakmica prekinuta zbog Titove smrti. Svi stoje na centru ka pi*de... I cijeli stadion je zapjevao “Druže Tito mi ti se kunemo”.

Kasnije su pojedinci govorili da oni nisu plakali.

- Ma tko nije plakao… Čuješ samo jecaj i krik, pa ide pjesma. Svi su plakali, sve drugo je laž. Slušao sam kasnije i priče kako su se neki veselili. Ma dajte, pa znate kakva su vremena bila. Nije se nitko veselio. Grozna tišina, grč i plač. Ne mogu ljudi danas shvatiti ozračje u kojem se živjelo. Svi su bili u strahu što će biti dalje, jer smrt Tita značila je neizvjesnost za državu.

Moramo upitati i za jedan osobni detalj iz tog doba. Odakle nadimak Frfa?

- Nadimak mi je dao Mario Vušković, dida Marija Vuškovića današnjeg talentiranog 17-godišnjaka Hajduka. Žešće sam ušao u njega na treningu. Opalio sam ga još i nogom u guzicu, bio sam luđi. On mi je rekao: “Ti si isti Frfa.” Ja sam se žestio na taj nadimak. Nisam znao što je i tko je Frfa. Ali, znate kako to ide. Što sam se više žestio, više su me zvali Frfa.
:proud::strong:

Tito was a dictator and people weren't free in Yugoslavia always gives me a chuckle. :wee::D

·
Registered
36,122 Posts
here's a pic of the Split riva that day

Tito was a dictator and people weren't free in Yugoslavia always gives me a chuckle
How come your old man wasn't "free" to #buyacar? Why didn't the old pedo diktatorčić just give people free cars? What an asshole, he basically forced you to the bastion of free market capitalism. :(

• Like
Reactions: Ante and Maradona

·
Registered
2,624 Posts
WTF was Orescanin thinking today? Jradi? Ivanovski? Tudor up front? Hamza straight back from injury?

I don't understand why he never plays Juric, Palaversa, and Nejasmic together. Think that would be the best fit in midfield. Juric's motor and grit would have went a long way today, and having Palaversa out there wouldn't have allowed dinamo to put a flaster on Neja.

It's almost as if Orescanin choose precisely today to make his worst decisions, a dinamovac helping out dinamo. :lala:

241 - 250 of 250 Posts