Xtratime Community banner
1 - 9 of 9 Posts

·
Registered
Joined
·
7,192 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Galatasaray'a sansür

Nicolas Anelka'nın FBTV'de "Türkiye'den neleri tanıyorsun" sorusuna verdiği yanıtta G.Saray'ı da saydı ancak cevabın çevirisi eksik yapıldı.

Fenerbahçe'nin yeni transferi Nicolas Anelka'nın FBTV'deki açıklamalarına sansür uygulandığı iddia edildi. Anelka, FBTV'de canlı yayında İhsan Topaloğlu'nun sorularını yanıtlarken yöneltilen "Türkiye'den neleri tanıyorsun?" sorusuna verdiği yanıtta Galatasaray'ı da saydı. Ancak cevap tercüme edilirken Galatasaray ifadesi kullanılmadı. Anelka'nın imza töreni sırasında da "İstanbul'a Galatasaray ile Şampiyonlar Ligi maçı oynamaya gelmiştim" dediği ama bu cümlenin de "Galatasaray" kullanılmadan "Bir Türk takımı ile" şeklinde tercüme edildiği öne sürüldü.
F.Bahçe'nin Anelka'yı transferiyle Galatasaray'ın Franck Ribery'i kadrosuna katmasının aynı günlere denk gelmesi taraftar sitelerinde geniş yankı uyandırdı. Antu.com'da iki futbolcunun sağlık kontrollarındaki resimleri yanyana kullanırken "İki resim arasındaki 10 farkı bulun! Daha fazlasını da bulursanız şaşırmayın" denilerek Anelka'nın Ribery'den çok daha üstün bir kariyere ve meziyetlere sahip olduğunun altı çizildi. Bakalım bu iki Fransız'ın rekabeti ezeli rekabete nasıl yansıyacak?

Sabah
 

·
Registered
Joined
·
18,434 Posts
Well, according to RTÛK you cant use bad language on television that's why i think they censored it....:D:pp

Yes cihan we are very afraid to mention your name....
 

·
Registered
Joined
·
983 Posts
Ahaha, He knows Gala so this is why he chooses us.

I think HBK told him that none of the other teams are bad as Gala, unless he would never come to Turkey :)

Anything Against Gala...
 
1 - 9 of 9 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top