Xtratime Community banner

1 - 20 of 264 Posts

·
Registered
Joined
·
323 Posts
Discussion Starter #1
Само 24 часа не делат од Вонредното Генерално Собрание на Иницијативниот Одбор кога конечно ќе се знае каква поддршка има овој ИО од делегатите на Генералното Собрание на ФФМ.

Денеска (петок) во 13 часот е закажана прес-конференција во Холидеј ИН а веќе утре во 11 часот би требало да се одржи собранието.

Некои последни мисли?

Тоа што од ИО се многу тивки последниве 2 недели може да се протолкува на различни начини. Голем дел од луѓето во фудбалот гласно коментираат дека Иницијативниот Одбор нема да има поддршка и утрешното Вонредно Собрание ќе значи и крај на нивната иницијатива, а оние кои се директно вмешани само најавија дека се што имаат да кажат и докажат ќе го направат во сабота на Собранието...

Ваши прогнози???
 

·
Registered
Joined
·
323 Posts
Discussion Starter #4
Ајде, таман да ти дадам првиот број на Еспорт :) Утре рано сабајле ќе ни стигне... Не знам дали е во ред да отворам еден топик тука да го „изрекламирам“... ?!

Да се консултирам со менаџментот, може за едно недела дена откако ќе помине првиот бран на продажба да ви качам еден ПДФ од целото списание за download... ?

Јави ми се утре за прес за да не те заборавам :)
 

·
Registered
Joined
·
207 Posts
Зеко супер што не извезтуваш вака, биди прв пак да ја доделиш добрата вест дека Хари брадастиот е готов:)

zEk0 said:
Да се консултирам со менаџментот, може за едно недела дена откако ќе помине првиот бран на продажба да ви качам еден ПДФ од целото списание за download... ?
Баш супер:thumbsup:
 

·
Registered
Joined
·
4,323 Posts
Haxhi Risteski will win, Pancev and Emil will lose. That's the end of it. The change will come soon though from inside and not outside, maybe a year or two at most.

Your Esport magazine or whatever it is should be online too. :)
 

·
Registered
Joined
·
862 Posts
Stom temava se vika FINAL FIGHT: EMIL vs HARI, jas ne mozam da odoleam:
Birjate:
:howler:

-----------------------------------------------------------------
Za tie sto ne spiele na fliperi kako mali, screen shot-ot e od igrata FINAL FIGHT.
 

·
Registered
Joined
·
27,119 Posts
Poke ic kur ne me boli posto i ovaj Emil da bide na vlast togas garant ke ima 6 ekipi od Skopje vo prva liga. :yuck:
 

·
Registered
Joined
·
27,119 Posts
Dobro kako mozi da nema nekoja druga alternativa? kako na primer da imame nekoj neutralen coek so nema da bide ni za edni ni za drugi... ovaj Emil se mi lici kako Hari so praj so Pobeda toj isto e prijatel so Pancev pa posle Vardar ke koristi (and if that happens i want all these Vardar fans to be honest and as critical of Emil as they are with Hari and Dzingo because i did not hear any of them complain when Vardar got a fixed tittle in 02 with Sloga selling them the last game in Cair). Seems to me like we have not learned anything from the Sileks days and Dzingo... when will we ever get a neutral guy to run the FA?
 

·
Registered
Joined
·
1,810 Posts
abe decki sto e ovs?
 

·
Registered
Joined
·
323 Posts
Discussion Starter #16
Отидов, ама денеска излезе од печат и првиот број на Еспорт и имав многу обврски.

Во принцип не се кажа ништо ново, се очекуваат 60 делегати, Емил не беше дојден на пресот наводно бидејќи бил на пат низ земјава каде лобирал за гласови (така кажа Масар).

Не се кажа ништо ново и спектакуларно, се ќе се знае утре. Игор, ако доаѓаш со мене на Собрание побарај ме на мобилен околу 10:30 да се договориме, а ако не доаѓаш ќе бидеме на телефонска линија па ќе те известувам за сите случувања како од Струга...

Според она што го видов, иако Масар рече дека се оптимисти, некако песимистичко беше расположението... Беа премногу опуштени, а тоа може да се протолкува на два начини: или собрале доволен број на делегати и сега се мирни бидејќи знаат дека сигурно го рушат Хари, или пак се далеку од бројката и знаат дека се е готово и чекаат само да заврши... Ќе видиме :)

BTW каде е Наум :) ???
 
1 - 20 of 264 Posts
Top