Xtratime Community banner

1 - 20 of 34 Posts

·
Registered
Joined
·
401 Posts
Discussion Starter #1
Decki ovde postavuvajte prasanja sto sakate da znaete za Filip Ivanovski.Eden decko ke pravi intervju so nego i ako sakate da go prasate nesto Fico postavuvajte prasanja!? ;)
 

·
Registered
Joined
·
2,860 Posts
1. Нека направи мала споредба на фудбалот во Полска и Македонија
2. Спред него што треба да се превземе за да се подобри Македонскиот фудбал
3. За колку време Македонија би добила појака фудбалска лига, барем колку Полската
4. На што се должи нередовното играње во Гроцлин? Дали може да очекуваме Ивановски да игра редовно и да дава голови како и во Мак. Лига? Дали мисли дека е блиску до Мак. репрезентација?


кој ќе прави интервју и каде ќе биде објавено?
 

·
Registered
Joined
·
401 Posts
Discussion Starter #4
Dali cestite povredi se pricina poradi koja ne igra cel natprevar ili malata minutaza?
 

·
Registered
Joined
·
2,860 Posts
Ајде прашајте што ве интересира. Во четврток Војтек ќе го направи интервјуто

Златко па зарем ти немаш што да ја прашаш твојата легенда Ѓорчепетровска? :) А ти Филип каков новинар си? Еве ти шанса за пракса! :)
 

·
Expecto patronum!
Joined
·
13,563 Posts
JumboMkd said:
Златко па зарем ти немаш што да ја прашаш твојата легенда Ѓорчепетровска? :) А ти Филип каков новинар си? Еве ти шанса за пракса! :)

jas batka rabotam so krupni dzverki :pp

Ivanovski mu go prepustam na Zlatko :D
 

·
Registered
Joined
·
1,290 Posts
Абе јас бајги повеќе прашања ќе поставам.
1. Една споредба на релација Послка Лига со Македонска Лига (ама не од финансиски аспект), квалитетот Послката Лига со Македонска. Дали нашите прволигашки клубови ќе можат да се натпреваруваат во првата полска лига? Ако може, кој се тие клубови и дали некој од нив би се борел за излез во Европа, кои ќе бидат на средина на табелата, а кои би се бореле за опстанок?
2. Додека играше во Македонија Ѓ.П., кој ти се најдраги голови што си ги постигнал (освен оној против Шкендија во куп финалето)?
http://www.youtube.com/watch?v=VHTNP3PbTZ0
3. Зоран Росиќ и Ане Андовски, Перица Груевски, Бобан Бабунски Радмило Иванчевиќ? Кој од овие тренери ти остави најдобар впечаток додека беше во Македонија Ѓ.П.? Која беше разликата меѓу Перица и Радмило, и дали Бабунски го бидува за тренер, бар од она што ти го виде на кратко додека беше в.д. тренер на припремите во Хрватска?
4. Дали водиш статистика за твоите настапи, ако водиш дај фрли колку настапи и голови имаше во пролетниот дел од сезоната 2003/04 додека играше во Алумина и сезона 2004/05 во Македонија Ѓ.П.
п.с. Сезона 2005/06 22 гола/32 меча Сезона 2006/07 10 гола/16 меча
5. Кој ти беше тренер во Алумина, и кој играчи што играа тогаш, сега настапуваат во 1 и 2 МФЛ?
6. Што мислиш за Лавови?
7. Какви се Полските навивачи, што им поважно на нив што ќе направи Дискоболија/Краковија/Висла/Одра/Легија или пак Реал/Милан/Интер/Манчестер/Барса? Eдна споредба Македонски и Полски навивачи? Дали навивачите во Полска купуваат карти, или како кај нас се да се биде на гага, и колку чини еден билет?
8. Дали во Полска до сега си играл на некој меч што бил наместен?
9. Сезона 2005/06-пролетен дел, ај објасни што се случуваше, 80% од натпреварите нашите противници играа со втора постава, а за финалето разбрав дека Хазби Лика (градоначалникот на Тетово и УЧК командант) нудел 200000 евра да се пушти натпреварот, па после се вмешала Цеца Ражнатовиќ и Белградска мафија. Те молам разјаснија целава ситуација Дали мислиш дека Бардо (Васко Божиновски) по негова вина паднаа головите во финалето?
10. Коментар за мечот Локо-Македонија Ѓ.П., се можеше подобро?
11. Какви се девојките во Полска?
12. Дали имаш запознаето Македонци во Полска, имаат ли свое здружение?
13. Ќе може да частиш по еден дрес од Македонија Ѓ.П. и Дискоболија? :D
Поздрав и понатаму се најдбро во твојата кариера :thumbsup:
 

·
Registered
Joined
·
1,290 Posts
Војтех, извини ама ќе те изнамачам :D , и кажи кога ќе биде објавено интервјуто .
И ти фали Црногорска лига на www.balkan-football.com сакаш мала помош, за тоа кој клубови играат во Прва Лига, интернационалци и слично.
 

·
Registered
Joined
·
2,261 Posts
- Koja e tvojata najgolema zelba vo fudbalskata kariera?

- Sto znaci za tebe dresot na reprezentacijata na Makedonija?

- Koj e po tvoe mislenje najdobar fudbaler na Makedonija i zosto?

- Dali najdobriot makedonski fudbaler spored tebe e podobar od najdobriot polski fudbaler?

- Koi fudbaleri se najgolemi zvezdi vo Polskata liga?

- Kakvo znacenje ima za tebe kvalifikacijata na Polska na slednoto Evropsko prvanstvo?

- Koja e razlikata vo treninzite pomegu Makedonija GP i Groclin?

- Sto ti se vrtese vo glavata koga go postigna pobedonosniot gol vo finaleto protiv Skendija?

- Koi se poubavi devojki? Makedonkite ili Poljakinkite?

- Dali go citas makedonskiot forum na www.xtratime.com, i kako bi gi pozdravil forumdziite?
 

·
Registered
Joined
·
163 Posts
JumboMkd said:
Ајде прашајте што ве интересира. Во четврток Војтек ќе го направи интервјуто

Златко па зарем ти немаш што да ја прашаш твојата легенда Ѓорчепетровска? :) А ти Филип каков новинар си? Еве ти шанса за пракса! :)
Јас спаѓам во новинари, или ние работиме како тим, па сите прашања ги постави ти? :howler: :howler: :howler:
 

·
Registered
Joined
·
2,860 Posts
darebt said:
Јас спаѓам во новинари, или ние работиме како тим, па сите прашања ги постави ти? :howler: :howler: :howler:
Ти си заменик заглавен и неодговорен уредник :pp
 

·
Registered
Joined
·
401 Posts
Discussion Starter #14
:D :D :D harry zosto ne otides vo Polska pa sam uverise koj se podobri Makedonkite ili Poljakinite :D :D
 

·
Registered
Joined
·
401 Posts
Discussion Starter #16
E ako de ke se snajdes nekako stom tolku te interesira,zatoa sto ne veruvam deka Fico ke ti odgovori na ova prasanje taka da sam ke si proveris a posle ke ni kazes! :D
 

·
Registered
Joined
·
2,860 Posts
Jovana/Djorce said:
:D :D :D harry zosto ne otides vo Polska pa sam uverise koj se podobri Makedonkite ili Poljakinite :D :D
Абе он Пољакините ги има свртено, сега уште некоја Македонка да најде
 

·
Registered
Joined
·
2,261 Posts
:howler: :howler: :howler:
JumboMkd said:
Абе он Пољакините ги има свртено, сега уште некоја Македонка да најде
 

·
Registered
Joined
·
83 Posts
Iron Lion Zion said:
Војтех, извини ама ќе те изнамачам :D , и кажи кога ќе биде објавено интервјуто .
И ти фали Црногорска лига на www.balkan-football.com сакаш мала помош, за тоа кој клубови играат во Прва Лига, интернационалци и слично.
Se nadevam deka intervjuto ke bide objaveno vo slednata nedela.

Ke napravam del za crnogorska liga za nekolku nedeli - do krajot na dekembri (aktualno nemam mnogu slobodnoto vreme)... So zadovolstvo ke iskoristam od Tvojata pomos, Zlatko :smileani:
Harry Potter said:
1. kolku zenski svrtel vo Polska?

2. da napravi edna sporedba na zenskite kaj nas i vo Polska?

3. koi podobro se sexaat? poljakinite ili nasite?
Jovana/Djorce said:
:D :D :D harry zosto ne otides vo Polska pa sam uverise koj se podobri Makedonkite ili Poljakinite :D :D
JumboMkd said:
Абе он Пољакините ги има свртено, сега уште некоја Македонка да најде
:howler: :howler: :howler:Fala prijateli za site tie prasanjata :thumbsup: Ke gi isprakam na Filip do sabota.
 

·
Registered
Joined
·
401 Posts
Discussion Starter #20
Voopsto ne se somnevam deka "gi svrtel" :D :D poljakinite!! :D
 
1 - 20 of 34 Posts
Top