Xtratime Community banner
1 - 2 of 2 Posts

·
Registered
Joined
·
4,773 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Just some information....

Futbol Federasyonu'nun yayin organi 'TamSaha'da yer yer alan bir araştirma Süper Lig`in eğitim haritasini ortaya cikardi. Forma giyen 442 oyuncunun 314'u lise, 40`ı üniversite mezunu, 44`ü de yüksek öğrenimine devam ediyor.

İlkokuldan sonra okumayanların sayısı sekiz olarak belirlenirken, lise bitirmemiş futbolcu sayısı da 36. Trabzonspor'da yedi futbolcu universitede ter doküyor. Fenerbahçe`de ise liseden sonra okuyan yok.

Süper Lig`de hiç ortaokula başlamamiş oyuncu saysıs sekiz. Gaziantepspor, üç ilkokul mezunu futbolcusuyla egitim siralamasinda geride kalan ekiplerden biri... En az lise mezunu olan takim ise Kayserispor ile Diyarbakirspor. En fazla lise mezunu 30 oyuncu ile Ankaragucu`nde. Buna karsin Besiktas`ta beş, Galatasaray`da ise bir üniversite mezunu futbolcu top kosturuyor. Süper Lig`deki futbolculardan sadece dört tanesi spor akademisinde öğrenim görüyor. Onlar da Beşiktaş`ta forma giyiyor.
 
1 - 2 of 2 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top