Xtratime Community banner

1 - 20 of 1220 Posts

·
©
7,230 Posts
Discussion Starter #1
If I was going to hire a coach in Croatia it would be Elvis Scoria.

But at dinamo, it doesn't matter who you get because you have the Mamic brothers always getting involved in the coaches job.

If the coach doesn't like that then he will have to leave.

·
Registered
2,088 Posts
If I was going to hire a coach in Croatia it would be Elvis Scoria.

But at dinamo, it doesn't matter who you get because you have the Mamic brothers always getting involved in the coaches job.

If the coach doesn't like that then he will have to leave.
Problem solved by Zoran Mamic being coach :smileani:

Like to see Zdravko rant and rave at his bro ...

·
©
7,230 Posts
Discussion Starter #4
Samo jedan u nizu...

Piše: Tomislav Pacak

Iako je rezultatski ostvario apsolutno sve ciljeve koji su pred njega postavljeni, Zvonimir Soldo nije uspio zadovoljiti maksimirske kriterije koji, očito, s rezultatima imaju najmanje veze. Kako drugačije objasniti da su u Dinamu otjerali, na ovaj ili onaj način, tri trenera koji su posramili konkurenciju u HNL-u i odigrali itekako važnu ulogu u 'tesanju' igrača koji su postali "zlatne koke" klubu...
Zvonimir Soldo dao je ostavku na mjesto trenera Dinama, premda je taj potez tek kozmetičke prirode, potez kojim je Soldo pokazao da ima karakter i da neće čekati "giljotinu", iako je izabrao vjerojatno pogrešan način da ga sprovede u djelo.

Mladom treneru dani su ionako bili odbrojani. Mediji su mu, očito na temelju migova svojih klupskih insidera sapunali dasku već neko vrijeme. Pričalo se već o nasljednicima ili povratnicima, iako su Dinamo čekale najvažnije utakmice polusezone - dvoboji finala Kupa s Hajdukom i završna predstava u prvenstvu.

Pomalo na razočaranje onih koji donose odluke u Dinamu, a i još dosta klupskih dušebrižnika, Soldin Dinamo upravo je te ključne predstave daleko najbolje odigrao, pa nije bilo najlakše smjenjivati i dalje trenera koji je na terenu ostvarivao maksimum. No, u Hrvatskoj, pa tako i Dinamu, ni u takvim slučajevima to nije nemoguće. Očito iz primjera.

Zdravko Mamić (jer čemu govoriti "Dinamo", kada se zna tko donosi sve odluke) u tri je godine promijenio Kužea, Ivankovića i sada Soldu, iako je svaki od njih napravio očigledan i velik rezultatski pomak.

Kuže je Dinamo preuzeo nakon sramotne sezone u "Ligi za bedaka" te je u sjajnom stilu osvojio prvenstvo, vratio navijače (bar jedan dio njih) u Maksimir, a napredak u Dinamovoj igri bio je neusporediv. Kuže je, međutim, niz maksmirske stube otišao nakon "neuspjeha" u Europi, iako je i dalje bio nedodirljiv u Hrvatskoj, pa je Ivankovića dočekao težak posao zadržavanja takve dominacije. No problem reče Tanac, njegov Dinamo bio je još bolji te je uvjerljivo potukao rekord uzastopnih pobjeda u prvenstvu. U vitrine je pospremljena dvostruka kruna i sve je bilo spremno za napad na Ligu prvaka.

Mamić je, međutim, privremeno odustao od "nema prodaje", klub je bogato zaradio na Ćorluki i Eduardu, a nakon relativno tijesnog ispadanja od Werdera, Dinamo je izborio ligaški dio Kupa Uefa i tako opet ostvario cilj, ili barem ono što su u klubu predstavljali kao cilj. Suvišno je i reći, Dinamo je odmaglio konkurenciji u HNL-u. No, ni Ivanković nije potrajao, nakon Mamićevog ispada zbog "nedovoljno dobrih igara Dinama na Dvoranskom PH" (?!) Ivankoviću je pukao film, spakirao je kofere i otišao odmarati. Kako se čini - privremeno.

Stigao je Soldo, s 12 bodova prednosti u prvenstvu ciljevi su bili jasni - zadržati već osvojeno prvenstvo i osvojiti Kup. Rečeno - učinjeno, s time da je Soldo putem razliku povećao na rekordnih i pomalo nevjerojatnih 28 bodova, dok je Hajduk pregažen u prvoj utakmici Kupa za osiguravanje još jednog trofeja.

Ili da malo rezimiramo - Dinamo je u tri sezone izgubio osam utakmica u HNL (!), osvojio pet od šest titula (tek je Kuže propustio jedan Kup) i odigrao 19 europskih utakmica u dvije europske sezone. Kod Kužea i Ivankovića mladi potencijali pretvoreni su u europski vrijedne zvijezde na kojima je Dinamo masno zaradio, a i Soldo polako nastavlja taj put obzirom na očigledan napredak pojedinih igrača, primjerice Tadića i Vrdoljaka, ovog proljeća.

Sve to - u Dinamu nije dovoljno. Ni Kužeu, ni Ivankoviću, a ni Soldi, jer Mamić ne traži od trenera samo uspjehe na travnjaku. Ne, za posao Dinamovog trenera nogometne kvalifikacije nisu dovoljne, potrebno je i kimati glavom na sve odluke i prijedloge oba Mamića, potrebno je tolerirati sve moguće ispade, dolaske na treninge i u svlačionicu. A čak ni tada - nije dovoljno.

Soldo, konkretno, na travnjaku teško da je mogao učiniti više. Svi bismo, istina, željeli da Dinamo igra atraktivno u najmanju ruku kao kombinacija Arsenala, Manchester Uniteda i Barcelone iz najboljih dana, ali na Maksimiru ne stanuju Cristiano Ronaldo, Fabregas i Leo Messi. Soldin Dinamo je u tri najvažnije utakmice (otvarajuća na Kantridi, završna na Maksimiru, finale Kupa) ovog proljeća rasturio dva najskuplja protivnika, Hajduka i Rijeku, s ukupno 13:3. To su ujedno bile i jedine utakmice u kojima je Dinamo - bio motiviran.

Je li Soldo kriv za slabiju motivaciju cijele ekipe kada s 20 bodova prednosti igraju pred 800 ljudi protiv Šibenika? Ne, i ne smije biti. Iako bi bilo lijepo živjeti u svijetu gdje svi daju sve od sebe u svakom trenutku, to ne vrijedi niti u jednom području života, pa ni u sportu. I Zoran Mamić je u druženju s novinarima otkrio kako mu je Juande Ramos priznao da ne može motivirati momčad Tottenhama u trenucima kad "ne mogu niti gore niti dolje", kako bi onda zbog iste stvari mogao odustati od Solde?

Vodeći ljudi kluba imaju, dakako, pravo procijeniti da neki trener, usprkos rezultatima, nije spreman za Dinamo. Ima primjera i u svijetu gdje su treneri nakon osvojenih titula dobivali otkaze, no to je više iznimka nego pravilo. U Dinamu je, međutim, to samo i isključivo - pravilo. Od Ćire do Solde, Mamić je znao kako se riješiti trofejnih trenera i onda to prikazati - kao njihovu krivicu.

"Brončani" reprezentativac možda bi imao i duži životni vijek da je imao veću podršku medija. Međutim, trener koji niti jednom za svog mandata nije "ispao iz takta" na presicama ne nudi bombastične naslove, i u pobjedama i u porazima Soldo je isti, maksimalno odmjeren i većini - dosadan. Priznat ćemo - Sportnetovim kroničarima Dinama - baš je zbog toga bio zanimljiv jer ta njegova mirnoća uistinu impresionira, niti na jedno provokativno pitanje, pa ni kada je postavljeno pet puta zaredom, Soldo nije dignuo glas.

Za Soldu nema zime. Cijenjen u Bundesligi, s bogatim nogometnim znanjem, zavidnom igračkom karijerom i već sada s impresivnim rezultatima, Soldo će uspjeti kao trener. Smirenost, odmjerenost, racionalnost, trezvenost - sve su to njegove vrline koje na Zapadu prolaze, a u Hrvatskoj su "dosadne". Sve su to vrline koje Dinamu kao klubu nedostaju da bi se zvao "europskim".

Soldo će, dakle, uspjeti. A Dinamo? Dinamo će s Mamićem uvijek biti ovakav kakav jest, a je li to uspjeh - to je pitanje koje nema određen odgovor. Neupitna je dominacija u HNL-u (rezultatska, ali i organizacijska, financijska, marketinška), isto kao što je neupitna i financijska snaga grada koji stoji iza Dinama. Neupitna je i "proizvodnja igrača", ali neupitno je i navijačko nezadovoljstvo upravom koja obećaje puno više nego što ostvari, koja s uspješnim trenerima postupa kao sa starim krpama, neupitan je prazan (truli) stadion kao što je i neupitno da europsko proljeće ne dolazi, pa ne dolazi...

:thumbsup::thumbsup:

And for some unknown reason, it looks like Koch is also not good enough for dinamo so he has to leave aswell. Along with Goce Sedloski the most loved foreign player dinamo has had and he is gone. What the **** are they doing?:scream:

I am going to miss him. Not only because you could see how much he gave for the club and its fans, but also because he is a top keeper and a real leader.

It isn't a coincidence that every strong personality at dinamo ends up being forced out.:rollani:

·
Registered
7,838 Posts
Koch got too popular and too good with fans, just like Goce was back in the days. And no one can be more popular than Mamic. He is alergic to that.

·
Registered
4,153 Posts
Mamic wants to get rid of Koch for what ever reasons being so Koch naturally wants whats owing from his contract payed out and now Mamic is going balistic.

p.s. a very good overview from Tomislav Pacak :smileani:

·
Registered
4,153 Posts
His pre and post match press conferences or media comments and so boring, "sve sam predvidio, sve sam očekivao, nićim me nisu iznenadili" can get irritating, I'm not a fan of Tanec's.
As long as he dosen't start playing Carlos in evey position, best thing Soldo did was relegate him.

·
Registered
22,802 Posts
Jel ovaj mali Bosanac kaj valja? Ajd vi 'ercegovci kaj pratite tu ligu nad ligama dajte malo informacija :)
koji bola bosanac?

·
Registered
7,838 Posts
"Unatoč trogodišnjoj dominaciji dinama na hrvatskim terenima, svjedoci smo katastrofalnoj atmosferi u i oko kluba.
Kao da rasprodaja momčadi nije dovoljna, mamić ponovno otvoreno baca rukavicu prema sjeveru tjerajući iz kluba jedinog igrača koji predstavlja ideal odnosa prema svemu sto znači nositi dres svetinje! Istu stvar napravio je ne tako davno sa Kužeom i mislim da je vrijeme da se posljednji put kaže dosta. Pokazati da "Koch mit uns" nije samo fraza, i da igrač koji je zaslužio da ga smatramo jednim od nas nemože biti ljek za nečije frustracije.

vrijeme je za: PREKID SVIH ODNOSA SA UPRAVOM KLUBA I ZAHTJEV ZA SMJENU

ali to znači borbu do izvršenja našeg zahtjeva i nesmije biti uvijetovano rezultatu jer i da se osvoji liga prvaka, nema značenje ako se nemožemo identificirati sa NAŠIM KLUBOM!

Isto tako akcija "NEDAMO MAKSIMIR" mora se voditi neovisno o klubu. Ako naša grupa nemože pobijediti ovu bitku
bez pomoći ljudi koji su previse puta pokazali nepoštovanje prema svemu što nam je sveto, onda je bolje da je izgubimo časno ustrajući u svojim principima. A rezultat je odgovornost svakoga od nas jer je to i tako naša bitka!
"

"UVIJEK VJERNI

Potrebno je odlučno se suprotstaviti ovoj inicijativi čiji je glavni cilj nestanak navijačkih grupa sa utakmica hrvatske nogometne reprenzentacije. Žalosno je što još jedan udarac navijačkom pokretu zadaju upravo ljudi koji su bili dio tog pokreta! Nečije prijašnje zasluge nemogu i nesmiju biti razlog da ovakva izdaja prođe bez oštre reakcije. Potrebno je javno pozvati sve članove udruge navijača dinama da se ne učlanjuju u agentsku udrugu a nebi bilo loše učlanjenje u und uvjetovati nečlanstvom u uvjek vjernima. Isto tako u suradnji sa ostalim navijačkim grupama (Vukovar je dokaz da se može) postaviti ultimatum hns-u kako se nebi dogodilo da ovaj euro bude posljednje natjecanje za koje su navijačke grupe dobile dio karata."

Some interesting stuff from BBB board, finally...

·
Registered
13,464 Posts
Handžića dovodimo kao talenta, a ne kao pojačanje

Ne­ko­li­ko se već mje­se­ci ime mla­dog na­pa­da­ča Sa­ra­je­va Ha­ri­sa Han­dži­ća ve­zu­je za za­gre­ba­čki Di­na­mo. Mno­gi­ma je nje­gov mo­gu­ći odla­zak u Hrvat­sku bio nes­tva­ran, da ne ka­že­mo ne­re­alan, bu­du­ći da su u po­slje­dnje vri­je­me ri­jet­ki igra­či iz BiH ko­ji su bi­li in­te­re­san­tni klu­bu sa Ma­ksi­mi­ra.

Me­đu­tim, vi­jest da do­pred­sje­dnik Di­na­ma Zdrav­ko Ma­mić, do­la­zi u Sa­ra­je­vo, odje­knu­la je kao bom­ba, a i ne­kim skep­ti­ci­ma za­če­pi­la us­ta!

Ma­mić, idej­ni tvo­rac da­naš­njeg Di­na­ma, ko­jeg mno­gi na­zi­va­ju «bal­kan­skim Ro­ma­nom Abra­mo­vi­čem», za «San» go­vo­ri o Han­dži­ću, Sa­ra­je­vu, Šu­ma­nu, Pi­ri­ću, Di­na­mu, NS BiH...

Da­kle, je li is­ti­na da do­la­zi­te u Sa­ra­je­vo?

- Da. Znam da je to mno­gi­ma, po­go­to­vo oni­ma ko­ji me ne po­zna­ju, izne­na­đu­ju­ća vi­jest, ali ja ću naj­ka­sni­je kra­jem na­re­dne se­dmi­ce do­ći u Sa­ra­je­vo. Na­kon mo­je do­mo­vi­ne Hrvat­ske, BiH mi je naj­dra­ža ze­mlja, bu­du­ći da vu­čem ko­ri­je­ne iz Bo­sne. Ipak, ne­ću se mo­ći du­go za­drža­ti, ta­ko da ću u va­šem gra­du bit naj­du­lje dva­de­se­tče­ti­ri sa­ta, jer imam mno­go oba­ve­za. Tre­bao sam već da­nas bi­ti u Sa­ra­je­vu, ali smo mo­ju po­sje­tu od­go­di­li zbog to­ga što je pot­pred­sje­dnik Sa­ra­je­va Men­sud Ba­šić oti­šao u Mos­kvu na fi­na­le Li­ge prva­ka izme­đu Čel­zi­ja i Man­čes­te­ra.

Do­la­zi­te zbog ku­po­vi­ne na­pa­da­ča Sa­ra­je­va Ha­ri­sa Han­dži­ća, ili...

- Da. Ali, odmah da ra­zja­snim je­dnu stvar. Han­dži­ća ne­će­mo ku­pi­ti kao po­ja­ča­nje, već kao ta­len­ta i dra­gu­lja ko­jeg će­mo iz­bru­si­ti u Di­na­mu i od nje­ga na­pra­vi­ti ve­li­kog igra­ča. Tek on­da se mo­že re­ći da je on po­ja­ča­nje za naš klub. Dru­go, ja u Sa­ra­je­vo ne do­la­zim prven­stve­no zbog Han­dži­ća, već zbog to­ga što že­lim da na­pra­vim du­go­ro­čnu sa­ra­dnju sa «bor­do» ti­mom.

Na če­mu bi se za­sni­va­la ta sa­ra­dnja?

- Sa­ra­je­vo bi nam slu­ži­lo kao «fil­ter» za ne­ke igra­če, po­go­to­vo mla­đe, ka­ko iz na­še, ta­ko i iz nji­ho­ve Omla­din­ske ško­le. Ta­ko­đer, ne­ke igra­če ko­ji ne bi ima­li mjes­ta u Di­na­mu, sla­li bi na po­su­dbu u Sa­ra­je­vo, i obra­tno. Imam u pla­nu da or­ga­ni­zu­je­mo i ne­ke pri­ja­telj­ske me­če­ve, tur­ni­re, pri­pre­me... Ugla­vnom, glu­po je sa­da ne­što pre­ju­di­ci­ra­ti, ka­da se na­đem sa čel­ni­ci­ma Sa­ra­je­va vi­še će se zna­ti oko na­še sa­ra­dnje, za ko­ju se na­dam da će bi­ti upi­je­šna na obos­tra­no za­do­volj­stvo.

Ko­li­ko ste upo­zna­ti sa kva­li­te­tom i po­ten­ci­ja­lom Han­dži­ća?

- Mi nje­ga po­ma­tra­mo već du­že vri­je­me, ta­čni­je mo­ji ska­uti iz BiH, ko­ji su mi pre­ni­je­li po­zi­ti­vne utis­ke. Znam da je i u mla­doj re­pre­zen­ta­ci­ji BiH, a ta­mo si­gur­no ne bi bio da ne­ma fu­dbal­ske kva­li­te­te.

Čel­ni­ci ti­ma sa Ko­še­va tra­že mi­li­on­sko obe­šte­će­nje. Da li će to bi­ti pro­blem za Vaš klub?

- Ne. Di­na­mo je in­sti­tu­ci­ja i mi, za ra­zli­ku od mno­gih klu­bo­va na Bal­ka­nu, ne­ma­mo fi­nan­sij­skih pro­ble­ma. Na­pro­tiv, mi smo iz go­di­ne u go­di­nu sve ja­či i ja­či. To po­ka­zu­ju na­ši re­zul­ta­ti, ali i mi­li­on­ska obe­šte­će­nja za na­še igra­če ko­je pro­da­je­mo ši­rom svi­je­ta. Od­go­vor­no tvrdim, Di­na­mo će za če­ti­ri go­di­ne bi­ti no­go­me­tni gi­gant u Evro­pi.

Ka­da je Di­na­mo pi­ta­nju, vra­tio se biv­ši tre­ner Bran­ko Ivan­ko­vić. Šta je sa igra­čkim po­ja­ča­nji­ma?

- Ra­di­mo na to­me i bu­di­te uvje­re­ni da će bi­ti in­te­re­san­tnih ime­na. Osim to­ga, ra­di­mo i na pro­da­ji igra­ča, ta­ko sam, evo da­nas, za­vršio tran­sfer Hrvo­ja Čalu u tur­ski Trab­zon­spor. Što se ti­če Ivan­ko­vi­ća, on je naj­bo­lji tre­ner u Hrvat­skoj i zbog to­ga smo ga i vra­ti­li u Di­na­mo.

U NK Za­gre­bu igra bh. re­pre­zen­ta­ti­vac Se­ni­jad Ibri­čić ko­ji je, na­vo­dno, in­te­re­san­tan Di­na­mu?

- To je is­ti­na, jer se ra­di za­is­ta o kva­li­te­tnom igra­ču. Du­že vre­me­na je in­te­re­san­tan i dru­gim klu­bo­vi­ma, ali vi­djet će­mo još, tek je po­čeo pre­la­zni rok. Bi­tno je da ima po­ten­ci­jal za Di­na­mo.

Ko­li­ko ste upo­zna­ti sa po­slje­dnjim de­ša­va­nji­ma u NS BiH?

- Dos­ta do­bro, ali ne bih že­lio da se mje­šam u ne­što što sva­ka­ko ne­va­lja i ne fun­kci­oni­še. Već sam re­kao da je Bo­sna, na­kon Hrvat­ske, mo­ja dru­ga ze­mlja i zbog to­ga sam ogor­čen šta se de­ša­va u NS BiH, ali i re­pre­zen­ta­ci­ji. To­me tre­ba sta­ti u kraj!

Svje­do­ci smo da je Hrvat­ska de­ve­de­se­tih pro­šla is­to što i BiH, ali vi ste da­le­ko is­pred nas u sve­mu, po­go­to­vo u fu­dba­lu. Zbog če­ga?

- Vi­di­te, mi Hrva­ti smo mno­ge stva­ri iz ne­sre­tnog ra­ta, hva­la Bo­gu, os­ta­vi­li u pro­šlos­ti. Na­ža­lost, to ni­je slu­čaj sa BiH. Osim to­ga, go­di­na­ma upo­zo­ra­vam na naš bal­kan­ski pri­mi­ti­vi­zam, ko­jeg ima i u Hrvat­skoj, ali u ma­njoj mje­ri ne­kog kod vas u Bo­sni. Do­kle god je ta­ko, tap­kat će te u mjes­tu i vri­ti­ti se u za­čar­nom kru­gu ko­ji vas, evo, go­di­na­ma una­za­đu­je u sve­mu, a po­se­bno u fu­dba­lu. Da smo mi Hrva­ti os­ta­vi­li te ru­žne stva­ri po stra­ni, go­vo­ri i in­for­ma­ci­ja da u sklo­pu Di­na­mo ima je­dan ma­li klub NK Nur, u ko­jem se na­la­zi dev­de­set od­sto mu­sli­man­skih igra­ča. Mi ga fi­nan­sij­ski i na sva­ki dru­gi na­čin po­ma­že­mo. Zna­či, ne­ma mržnje, ne­ma ne­sre­tne pro­šlos­ti i sve­ga dru­gog što nam šte­ti. Kod vas je oči­gle­dno dru­ga­či­je - za­klju­čio je do­pred­sje­dnik Di­na­ma Zdrav­ko Ma­mić.

A. Ka­po

Pi­rić, Šu­man i Ba­šić

Osim što će Ma­mić do­ći zbog skla­pa­nja sa­ra­dnje sa čel­ni­ci­ma Sa­ra­je­va, te ku­po­vi­ne Han­dži­ća, do­pred­sje­dnik Di­na­ma do­la­zi i zbog dru­gih stva­ri.

- Po­že­lio sam se svo­jih pri­ja­te­lja u Sa­ra­je­vu, pre­ven­stve­no De­ni­ja­la Pi­ri­ća. Pri­ja­te­ljem sam i sa pred­sje­dni­kom Sa­ra­je­va Haj­ru­di­nom Šu­ma­nom, te do­pred­sje­dni­kom Men­su­dom Ba­ši­ćem. U va­šem gra­du je i mo­ja ne­ća­ki­nja, ina­če do­kto­ri­ca Sa­ra­če­vić. Zna­či mo­ja po­sje­ta će bi­ti spoj ugo­dnog sa ko­ri­snim i stvar­no će mi bi­ti žao što se ne­ću mo­ći du­že za­drža­ti. U sva­kom slu­ča­ju na­ći ću vre­me­na za će­va­pći­će «kod Ha­se­ta», a čuo sam i da ima još ne­kih li­je­pih mjes­ta u Sa­ra­je­vu, zbog če­ga že­ljno oče­ku­jem do­la­zak u pri­jes­tol­ni­cu BiH - ka­zao je Ma­mić.

·
Registered
69,613 Posts
basically looks like they will treat him like Sasko Pandev. Keep him on the bench and eventually loan him out to Inter Zapresic, Lokomotiva and see if he has success there.

Though I love how Mamic explains how Croatia are less "Balkan", look whose talking :D though in general he is right, there are a few exceptions, but that's why Croatia are light years ahead of BiH, Serbia, Macedonia ;)

1 - 20 of 1220 Posts