Xtratime Community banner

1 - 1 of 1 Posts

·
Registered
965 Posts
Discussion Starter #1
At the end of last year i don't know if u guys remember the jandarmi bashing the Steaua Fans....but anyway, I hope this investigation is taken seriously by the Romanian Govt.

"Dinamoviştii sînt trataţi preferenţial"
Mariana Podeanu

Ieri, la stadionul Steaua, a avut loc o conferinţă de presă organizată de Gheorghe Mustaţă (stînga), liderul galeriei steliste, şi de şeful suporterilor rapidişti, Gigi Corsicanu' (dreapta). "Nu mai putem suporta tratamentul preferenţial aplicat de jandarmi dinamoviştilor, care intră la meciuri cu torţe, iar noi sîntem ameninţaţi mereu cu dosare penale şi amenzi de 200 de milioane. Am respectat legea, dar miercuri îmi asum riscul de a nu o mai face!", a punctat şeful "ultraşilor" din Ghencea. Corsicanu' a completat: "Vrem dreptate. Jandarmii sînt puşi să facă ordine, nu să creeze tensiuni. Galeria lui Dinamo este sprijinită de ei, pentru că echipa aparţine de «Interne». Am înaintat un protest la Guvern şi la preşedintele României, ne vom întîlni şi cu şeful LPF, Dumitru Dragomir. Vrem să ne etalăm coregrafiile şi noi, pentru că muncim zile întregi la ele".

1 - 1 of 1 Posts