Xtratime Community banner

1 - 1 of 1 Posts

·
Premium Member
Joined
·
7,139 Posts
Discussion Starter #1
Türkler sözde soykırım için sesini yükseltiyor.

Beyaz Saray önünde yapılacak mitinge ABD'de yaşayan Türkler New York, New Jersey, Connecticut ve Pennsylvania eyaletlerinden, organizasyon komitesi tarafından ücretsiz otobüslerle taşınacak. Birçok Türkün de kendi araçları, ya da diğer kara ve havayolu taşıtları ile 24 Nisan'da Washington'a gitmesi bekleniyor.

'BAYRAĞINI KAP, WASHINGTON'A GEL'
Organizasyon komitesi, ABD'de yaşayan 10 binlerce kişiye elektronik postalar göndererek, "Sessiz dev uyanıyor, ABD'deki Türkler tek ses tek yürek" sloganı ile "Bayrağını kap, Washington'a gel" çağrısında bulunuyor.

Organizasyonun öncülüğünü yapan Ülker Aksu, "Haklı olduğumuz davada tüm dünyaya sesimizi çok daha gür bir şekilde duyurmak zorundayız. Rüyalarım gerçek oluyor. Mitinge binlerce Türk, bayrakları ile katılacak" diye konuştu.

BUSH VE ABD'YE TEŞEKKÜR PANKARTLARI DA TAŞINACAK
Aksu, "New York'ta, New Jersey'de toplantılar yaparak organizasyonun mükemmel olması için elimizden gelen çabayı tüm arkadaşlarımızla birlikte göstereceğiz. Otobüsler mitinge katılacakları ücretsiz olarak taşıyacak. Miting ABD karşıtı bir eylem haline dönüşmeyecek. Aksine Bush ve ABD'yi destekleyen sloganlar atıp pankartlar taşıyarak şu ana kadar Kongre'den sözde Ermeni soykırımı yasasını geçirmediklerine duyduğumuz şükranı dile getireceğiz" dedi.

GERİLİM YAŞANABİLİR
24 Nisan günü Washington'da Ermenilerin de miting yapacağını belirten Aksu, "Şu ana kadar Ermeni örgütlerinden her hangi bir tehdit veya protesto görmedik. Miting için yasal bütün izinlerimiz alınmış durumda. Beyaz Saray önünde toplanıp daha sonra yürüyüşe geçeceğiz. Ermeni Büyükelçiliği'nin önünde ise ASALA'nın katlettiği şehitlerimiz anısına saygı duruşunda bulunup, İstiklal Marşımızı söyleyeceğiz ve siyah çelenk bırakacağız" dedi.

Aksu, Ermenilerin de bu tür protesto eylemleri hazırlıkları içersinde olduğunu belirterek, "Onlar da Türk Büyükelçiliği'ne siyah çelenk bırakacak. Küçük gerilimler yaşanabilir, ancak taşkınlık yapan taraf biz olmayacağız" dedi.

MİTİNGE MADDİ DESTEK İÇİN ETKİNLİKLER DÜZENLENİYOR
Aksu bütün otobüslerde organizasyon komitesi temsilcilerinin bulunacağını ve mitinge katılacaklara sağduyulu olmaları, taşkınlık ve sataşmalardan kaçınmalarının telkin edileceğini belirterek, "Ne kadar barışçı insanlar olduğumuzu bir kez daha tüm dünyaya göstereceğiz" dedi.
Öte yandan New York ve New Jersey eyaletlerinde mitinge maddi destek sağlamak amacıyla çeşitli etkinlikler düzenleniyor.

Otobusler, sabah saat 8:00'da Türk Evi önünden kalkacak, akşam saat 9:30'da tekrar Türk Evi'ne dönecek.

Genelkurmay arşivi, Ermeni mezalimini ortaya koyuyor

Tarih: 24.04.2005

Yer: Beyaz Saray önü

Daha ayrıntılı bilgi için:
Ulker Aksu : (813) 385-1884
A. Bezirgan : (201) 787-9038
Selahattin Dogan : (609) 294-6833
Bulent Dogruyol : (646) 229-7033
Oya Bain : (301) 530-3654

Arkadaslar, bu kampanya hem turkler hem de azeriler katilacak, ve bu messaj artik bir kac azeri ve turk sitesinde yerlestirilmisti. Zahmet olmasa sizde bu messaji kendi arkadaslariniza yollayin ve kampanyaya katilin.
 
1 - 1 of 1 Posts
Top