Xtratime Community banner

1 - 20 of 72 Posts

·
General Iordanescu
Joined
·
28,558 Posts
Discussion Starter #1 (Edited)
It's that time again: the L1 teams have entered the competition.

"16-IMI" (FRF):

Marți, 25 septembrie 2018
FC Voluntari – FC Botoșani, ora 16:00
Csikszereda Miercurea Ciuc – ACS Energeticianul, ora 16:30
Sportul Snagov – U Craiova 1948 Club Sportiv, ora 18:45
Dacia Unirea Brăila – Dinamo 1948, ora 21:30

Miercuri, 26 septembrie 2018
UTA Arad – CSM Politehnica Iași, ora 16:00
Sporting Liești – CS Mioveni, ora 16:30
CSM Slatina – Dunărea Călărași, ora 16:30
Progresul 1944 Spartac – FC Universitatea Cluj, ora 16:30
Bucovina Rădăuți – Gaz Metan Mediaș, ora 16:30
Academica Clinceni – AFC Hermannstadt, ora 16:30
ASU Politehnica Timișoara – Sepsi OSK Sf. Gheorghe, ora 16:30
Concordia Chiajna – FC Viitorul, ora 18:45
Chindia Târgoviște – CFR 1907 Cluj, ora 21:30

Joi, 27 septembrie 2018
Luceafărul Oradea – AFC Astra, ora 16:00
Fotbal Club Rapid – Turris-Oltul Turnu Măgurele, ora 18:45
Unirea 1924 Alba Iulia – FCSB, ora 21:30

The games not starting at 16:30 will be televised.
 

·
Registered
Joined
·
69,753 Posts
Tomorrow Craiova will play against the Liga II leader and Dinamo against the last placed team in that division.
 

·
Registered
Joined
·
69,753 Posts
Voluntari, Craiova and Csikszereda all won.

Poli Timisoara - Sepsi playing today, they are 1-1.
 

·
Registered
Joined
·
69,753 Posts
First XI of Niculescu at Dinamo: Muţiu – Delorge, D. Ciobotariu, M. Popescu, Vl. Olteanu - Hanca, R. Grigore - Sorescu, D. Nistor, Salomao - Subotic.

Rezerve: Eşanu – I. Şerban, Moldoveanu, Corbu, D. Popa, Mezague, Cooper
 

·
Registered
Joined
·
69,753 Posts
Poli Iasi, Viitorul, Hermannstadt, Dunarea Calarasi, Mioveni, U Cluj and CFR Cluj advanced today.

No surprises until now.
 

·
Registered
Joined
·
69,753 Posts
And Rapid is out. Clearly outplayed by Turris (0-2). Good impression by this team coached by Erik Lincar.




FCSB: A. Vlad - Jakolis, Filip, Morais, M. Botezatu - D. Toma, Zlatinski - M. Roman, Moruțan, Teixeira - Rusescu
Rezerve: Bălgrădean, Nedelcu, Fl. Coman, Fl. Tănase, Cana, A. Stan, Man.

Marile surprize ale lui Dică sunt reprezentate de introducerea juniorilor Marian Botezatu (18 ani/fundaș) și Daniel Toma (18 ani/mijlocaș), care n-au mai evoluat până acum pentru FCSB. În plus, pe bancă se află și mijlocașul Ștefan Cană, 18 ani.
 

·
Registered
Joined
·
69,753 Posts
FCSB won 0-1 in the last minutes, goal by Rusescu. Fl.Tanase missed a PK.


Qualified to R16: Voluntari, Craiova, Dinamo, FCSB, CFR Cluj, Poli Iasi, Dunarea, Gaz Metan, Hermannstadt, Sepsi, Viitorul, Astra, Mioveni, U Cluj, Csikszereda and Turris.
 

·
General Iordanescu
Joined
·
28,558 Posts
Discussion Starter #14
AFK Csikszereda Miercurea Ciuc - Dinamo
Dunărea Călăraşi - FCSB
CS Mioveni - Sepsi OSK Sfântu Gheorghe
Turris Oltul Turnu Măgurele - U Craiova
Gaz Metan Mediaş - CFR Cluj
Universitatea Cluj - Astra
Politehnica Iaşi - Viitorul
FC Hermannstadt - FC Voluntari

Played around October 31st
 

·
General Iordanescu
Joined
·
28,558 Posts
Discussion Starter #15
30 OCTOMBRIE
AFC Hermannstadt – FC Voluntari, ora 16:30
Turris-Oltul Tr. Măgurele – CSU Craiova, ora 19:00
PoliIași – Viitorul, ora 21:45

31 OCTOMBRIE
CS Mioveni – Sepsi OSK Sf. Gheorghe, ora 16:30
Universitatea Cluj – Astra, ora 19:00
Gaz Metan – CFR Cluj, ora 21:45

1 NOIEMBRIE
AFK Csikszereda – Dinamo, ora 19:00
Dunărea Călărași – FCSB, ora 21:45
 

·
Registered
Joined
·
69,753 Posts
Hermannstadt 3 - Voluntari 0

Team from Sibiu advances to quarter finals. Will they repeat their cup run of past season?
 
1 - 20 of 72 Posts
Top