Xtratime Community banner
1 - 5 of 5 Posts

· Registered
Joined
·
18,434 Posts
Başkanımızdan iddialara yanıt
05.01.2005

Başkanımız Aziz Yıldırım, son günlerde bazı basın organlarında Fenerbahçemiz`in adına ve başarılarına gölge düşürmeye yönelik yer alan iddialarla ilgili olarak, Kulüp Binamız`da bir basın toplantısı düzenledi.
Basın toplantısında teşvik primi iddialarının gerçek olmadığını ve bu asılsız suçlamaları ortaya atanlara tazminat davası açılacağını söyleyen Başkanımız Aziz Yıldırım, Kulübümüz`ün kendisinin göreve geldiği 1998 yılından itibaren bütün kayıtlarının ortada olduğunu ve incelenebileceğini söyledi.İşte Başkanımız`ın açıklamaları:
Medyada geçen hafta ve bu haftanın başında Habertürk TV ve Vatan gazetesinde, İstanbulspor`un 600 milyar liralık parayla ilgili Fenerbahçe`nin isminin geçtiği iddialar ortaya atılmıştır. Bu iddialara kaynak gösterilen TMSF`nin raporunda Fenerbahçe ile ilgili en küçük ima dahi yok. Habertürk`te Beşiktaş divan üyesi Tuğrul bey var. Bir görüntü veriliyor ve Fenerbahçe`nin transfer için göndermiş olduğu 600 milyar ile bağdaştırılıyor.

Öncelikle, gösterilen belgedeki rakamın toplamı 982 milyar. Belge burada. Yargıya gittiği için bunu etkileyecek bir konuşma yapmak istemiyorum. Ayrıca, TMSF`nin savcılığa verdiği bu belgeleri nasıl alıyorlar, o da ayrı bir konu.. Belgedeki imza söylendiği gibi Sinan Dinler`e değil, Adnan Sezgin`e ait. Listede futbolcudan, çalışanlara ve muhasabeye kadar giden bir ödeme listesi var. Bütün oyuncuların ödeme planı burada. 33 kişilik bir liste olmasına rağmen 14 kişilik bir listeyi getiriyorlar. İddiaları ortaya atanlar önce teşvik primi dediler, sonra prim demeye başladılar. Belgede, yapılan ödeme tarihlerinde Ankaragücü ve Trabzonspor maçlarının ardından da ödeme yapılmış. Bunları da mı Fenerbahçe gönderdi? Sayfada sabit transfer bedeli yazıyor. Bunları iddia edenler, üzerimizde oyun oynamaya çalışıyorlar. Büyümemizden rahatsız olanlar böyle bir operasyon içine girdiler. Fenerbahçe camiası üzerinde oyunlar oynanmaya çalışılıyor. Buna müsaade etmeyiz, bunu yapmak isteyenler altında ezilirler. Kanuni yollardan haklarımızı ararız. Yanlış beyanlarla ilgili gerekli girişimleri yaparak, tazminat davaları açacağız. Fenerbahçe camiası, karalanmaya çalışılıyor. Fenerbahçe`nin önünü bu şekilde kestirmeyiz. Herkesi önünü temizlemeye davet ediyorum. Her kurum görevini yapsın. Biz herşeyi hesabını vermeye hazırız. Veremeyecek olanlar bugünden sonra düşünsün. Herkes eteğindekini döksün. Türk sporu için bazıları gidecekse, buna ben de dahilim, gitsinFenerbahçe Spor Kulübü, İstanbulspor`dan 3 oyuncu transfer etmiştir. Selçuk`un transfer edileceği dönemde, TMSF ve Uzan`lar arasında problem yaşanmaktaydı. O zaman gidip bakanlıkla, defterdarlıkla nasıl transfer yapabileceğimizi konuştuk. Selçuk`la yaptığımız sözleşmeyi de böyle yaptık ve parayı vergi dairesine ödedik. Mehmet Yozgatlı ile ilgili 275 milyarlık çeki de vergi dairesine verdik. Bu çek kayboldu diyorlar. Hepsi belgeleriyle burada.

Petkov`un transferine gelelim. Devlet el koymuş fakat yönetim Uzan`lardaydı. Oyuncu, "ben bunu çözerim" dedi. Biz de kendisiyle bir anlaşma yaptık. Biz bu transferde Petkov ile karşılıklı bir protokol ve sözleşme imzaladık. Devlet, o gün İstanbulspor üzerindeki tedbiri kaldırdı. Ve biz o Petkov`un bonservisini ödemek için kendisiyle 600 milyarlık bir anlaşma yaptık. Ve o tarihten itibaren ödeme planı çıktı. O kulübüyle anlaştı. Biz de oyuncuyla anlaşma yaptık ve bunun gereği ödemeyi Petkov`a yaptık. % 15 stopajı da yatırdık ve bunu ödemekten de kaçmadık. Fenerbahçe Spor Kulübü, Petkov üzerinden, oyuncuyla yaptığı anlaşma gereği 600 milyarı ödemiştir. Bu parayı nereye harcadıklarını yazıyorlar. Beşiktaş maçı Şubat sonunda oynanmış, biz ise bu parayı 10. ayın 24`ünden itibaren ödemeye başlamışız. Bu paranın Beşiktaş-İstanbulspor maçıyla ilgisi ne? İstanbulspor ilk maçta Fenerbahçe`yi 3-0 yendi. Yine aynı İstanbulspor Galatasaray`ı da yendi. Beşiktaş ile berabere kaldı ve sonraki maçta yendi.. Bizi yendi, Galatasaray`ı yendi, o zaman da mı bir şey gönderdik? Beşiktaş, sadece İstanbulspor`a değil, Samsunspor`a ve daha bir çok takıma da yenildi. Onlarda da mı teşvik primi gönderildi?Gelelelim Şansal Büyüka`nın yazısına "Bal gibi teşvik" diyor. Herkes kendine göre yorumluyor. Diyor ki, "Fenerbahçe`nin geçen sene yaptığı maçlarda da prim ortaya çıkmıştır. Beşiktaş`ın 100. yıldaki şampiyonluğunda da teşvik primi gölgesi var". Ben bir çağrı da bulunuyorum. 1998 Şubat`ında başkan oldum. Bu 7. senem. Bu süre içerisindeki, bütün yılların devletin ilgili mercileri tarafından incelenmesini, detaylı bir çalışma yapılmasını istiyorum. Buna her türlü defterimizle, herşeyimizle açığız. Biz, Fenerbahçe`de yapılan tüm işlemlerin incelenmesine hazırız, aynı şekilde bütün kulüpler de buna açık olmalı.

Biz İstanbulspor`la bonservis üzerinden anlaşma yaptık. Ödemeyi Petkov yaptı. İsmet Tongo, teşvik primi gönderdiğimizi iddia ediyor. Ben yetkilileri göreve çağırıyorum. Araştırsınlar. Böyle asılsız suçlamalarla ilgili gerekli tüm kanuni girişimleri yapacağız. Geçen yıl Rize`de bir antrenör takla atıyordu. Habertürk`teki Tuğrul bey, önce bunu bir araştırsın. Geldiğimden hemen önce 9 puan öndeydik, lig sonunda Galatasaray gelip hakkıyla şampiyon olduk. Ama biz Beşiktaş`ın 8 puan gerisinden gelip şampiyon olunca, bir çok karalama yapıldı.Bu konuyla ilgili yapılan yorumlar, yargıda olan bir konunun saptırılmasıdır. Tekrar söylüyorum, Fenerbahçe Spor Kulübü olarak veremeyeğimiz bir hesabımız yok. Veremeyecek olanlar düşünsünler. Kulüpler, böyle ucuz ve basit şeylerle karıştırılmaya çalışılmamalı. Sayın Ahmet Çakar ve Ömer Çavuşoğlu`na yapmış oldukları yorumları karalama yapmadan yaptıkları için teşekkür ediyorum. Camiayalar her zaman doğru yönetimin yanında olur. Transferin parası ödenmiş mi ödenmiş, vergisi ödenmiş mi ödenmiş. Bu iddialarla ilgili tüm tazminat davalarını açacağız.


:D

Kapak olsun! ;)
 

· Registered
Joined
·
18,434 Posts
But you find the allegations convincing, right?
 

· Registered
Joined
·
18,434 Posts
D-lite said:
But let me clarify that everyone is innocent until proven guilty.
THe same goes for Aziz Yildirim at this point.
Bro, that's what im talking about.....if Fenerbahce has done something like this then i will be the first to critisize them.

There is a reason why i have never mentioned the A.Cakici - Sinan Engin connection....:)

And yes....kudos to your input in the tarih forum....;) :thmbup:
 

· Registered
Joined
·
18,434 Posts
``Yenidoğan should reveal``
07.01.2005

President Aziz Yıldırım has invited Tuğrul Yenidoğan, the presenter of the "Şeref Tribünü" program on Haberturk, to prove that the Fenerbahçe board have made counter claims of corruption about Beşiktaş.
Speaking exclusively to the official website, the president said: "Tuğrul Yeniboğan shouldn`t make such unfounded claims. I invite him to reveal which Fenerbahçe Spor Kulübü member he has spoken to."
 
1 - 5 of 5 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top