Xtratime Community banner

1 - 20 of 28 Posts

·
Registered
Joined
·
13,464 Posts
Discussion Starter #1
Danas je u Sarajevu održan ždrijeb šesnaestine finala Kupa BiH.


Utakmice će biti igrane po jednokružnom kup-sistemu, a na programu su 24.09.2008. u 16,00 sati.

Sastaju se:
Čelik – Slavija
Borac Banja Luka – Orašje
Modriča – Posušje
Sutjeska Foča - Mladost Doboj-Kakanj
Olimpik – Iskra
Sloboda – Sarajevo
Široki – Odžak
Zvijezda – Željezničar
Famos – Kiseljak
Travnik – Branitelj
Zrinjski – Kozara
Leotar - Radnik Lipnica
Radnik Bijeljina - Hajduk Orašje
Mladost Gacko – Gošk
Tomislav - Drina Zvornik
Velež - Laktaši
 

·
Registered
Joined
·
13,464 Posts
Discussion Starter #2
another dumbass move by the NFSBiH,they should have the BiHPL teams and lower league teams vs each other in the 1st round with the lower league team as a home team.
 

·
Registered
Joined
·
5,747 Posts
Čelik – Slavija
Borac Banja Luka – Orašje
Modriča – Posušje
Sutjeska Foča - Mladost Doboj-Kakanj
Olimpik – Iskra
Sloboda – Sarajevo
Široki – Odžak
Zvijezda – Željezničar
Famos – Kiseljak
Travnik – Branitelj
Zrinjski – Kozara
Leotar - Radnik Lipnica
Radnik Bijeljina - Hajduk Orašje
Mladost Gacko – Gošk
Tomislav - Drina Zvornik
Velež - Laktaši

I don't know much about these little teams, but those are my predictions. Horrible move by NFSBiH, you lose Laktasi, Zvijezda, Sloboda, Slavija, Orasje, and Posusje in the first round, where is the competition, there's about half of the PL right there.
 

·
Registered
Joined
·
13,464 Posts
Discussion Starter #5
Kup BiH: Sigurno ispada šest premierligaša

U utorak i srijedu su na rasporedu sve utakmica šesnaestine finala Kupa BiH. Već nakon ždrijeba postalo je jasno da će osminu finala sigurno izboriti šest niželigaša, kao i da će se već u 1. kolu od ovog natjecanja oprostiti šest premierligaša.


Naime, kuglice su međusobno spojile dvanaest niželigaša i dvanaest premierligaša, tako da su pred nama vrlo zanimljive utakmice.

Sva tri sarajevska premierligaša moraju na teška gostovanja – Slavija Čeliku u Zenicu, Željezničar Zvijezdi u Gradačac, a Sarajevo Slobodi u Tuzlu. Upravo utakmica na Tušnju privlači najveću pažnju.

Naravno da smo mogli puno bolje proći, ali ako treba tražiti pozitivnu stvar, onda je to svakako činjenica da igramo na domaćem travnjaku i da će Tušanj biti pun, izjavio je trener Slobode Sakib Malkočević.

Dva posljednja pobjednika Kupa BiH, Zrinjski i Široki Brijeg, imali su sreće, jer će plasman u osminu finala tražiti na svom travnjaku protiv dva niželigaša, Mostarci protiv Kozare iz Bosanske Gradiške, a Širokobriježani protiv Odžaka.

Osim utakmice šesnaestine finala, ove jeseni na programu su još utakmice osmine (1. i 8. 10.), kao i četvrtfinala (29. 10. i 12. 11.). Pobjednik (ili finalist) Kupa izboriti će plasman u 2. pretkolo Kupa UEFA, a za kraj samo još spomenimo klubove koji su osvajali najmasovnije klupsko natjecanje u BiH – Željezničar (2001.), Sarajevo (2002.), Željezničar (2003.), Modriča (2004.), Sarajevo (2005.), Orašje (2006.), Široki Brijeg (2007.) i Zrinjski (2008.)

Parovi 1/16 finala

Utorak
TOMISLAVGRAD: Tomislav – Drina
BIJELJINA: Radnik – Hajduk

Srijeda
ZENICA: Čelik – Slavija
BANJA LUKA: Borac – Orašje
MODRIČA: Modriča – Posušje
TUZLA: Sloboda – Sarajevo
MOSTAR: Velež – Laktaši
GRADAČAC: Zvijezda – Željezničar
ŠIROKI BRIJEG: Široki B. – Odžak 102
MOSTAR: Zrinjski – Kozara
TRAVNIK: Travnik – Branitelj
TREBINJE: Leotar – Radnik L.
FOČA: Sutjeska – Mladost Doboj
SARAJEVO: Olimpik – Iskra
VOJKOVIĆI: Famos – Kiseljak
GACKO: Mladost – GOŠK
 

·
Registered
Joined
·
13,464 Posts
Discussion Starter #7
REZULTATI:

Čelik - Slavija 2:2 (na penale 5:7),
Zvijezda - Željezničar 1:0,
Modriča - Posušje 4:1,
Sutjeska - Mladost (K) 2:0,
Široki Brijeg - Odžak 102 9:0,
Famos (V) - Kiseljak 2:0,
Olimpik - Iskra 1:0,
Travnik - Branitelj 1:1 (na penale 6:5),
Zrinjski - Kozara 3:2,
Leotar - Radnik (L) 1:1 (3:5),
Mladost (G) - GOŠK 0:0 (2:4),
Velež - Laktaši 2:1;
Sloboda - Sarajevo 0:0 (na penale 4:1),
Borac - Orašje 1:2

Jučer:
Radnik – Hajduk (O) 2:0,
Tomislav – Drina (Z) 1:1 (na penale 6:7)
 

·
Registered
Joined
·
5,747 Posts
Sarajevo, Zeljo, and Celik out. :(
 

·
Registered
Joined
·
13,464 Posts
Discussion Starter #12
PAROVI OSMINE FINALA

Drina (Z) – Radnik (Bijeljina)
Zvijezda – Velež
Sloboda – Famos
GOŠK – Olimpik
Travnik – Slavija
Radnik (Lipnica) – Orašje
Široki brijeg – Modriča Maxima
Sutjeska – Zrinjski
 

·
Registered
Joined
·
4,109 Posts
You and Ero are the only fools who still look at that.
 

·
Registered
Joined
·
4,109 Posts
he shut it for good :)
 

·
Registered
Joined
·
13,464 Posts
Discussion Starter #19
Velež nadoknadio -3 protiv Zvijezde

Nakon danas odigranih uzvratnih susreta saznali smo imena preostalih šest četvrtfinalista Kupa BiH dok je na dobrom putu i Sloboda koja je u prvoj utakmici svladala Famos rezultatom 3:1.


Najveći podvig ostvario je Velež svladavši u Vrapčićima Zvijezdu rezultatom 3:0. Zahvaljujući gostujućem pogotku u Gradačcu (poraz 4:1 op.a.) Mostarci su osigurali plasman u četvrtfinale.

Slavija je pobjedom 3:1 ovjerila trijumf ostvaren na Piroti, Sloboda je bez teškoća u prvoj utakmici svladala Famos (3:1) dok je u dvoboju prvoligaša, Olimpik Husrefa Musemića svladao GOŠK rezultatom 2:0 i time nadoknadio zaostatak 2:1 iz Gabele.

Radnik iz Bijeljine je zahvaljujući gostujućoj pobjedi u Zvorniku osigurao plasman u naredni krug. Danas u Bijeljini mreže se nisu tresle. Očekivani plasman među osam osiguralo je i Orašje domaćom pobjedom nad drugim Radnikom, onim Lipnice.

Zrinjski je jučerašnjom pobjedom nad Sutjeskom iz Foče postao prvi četvrtfinalist Kupa BiH.
 

·
Registered
Joined
·
36,179 Posts
I see nobody bothered to put this up..

Zrinjski 4-2 Slavija

We're going for the duPla kruna!

VOLJEN I STVOREN DA ZIVI VJECNO
SRCE HERCEGOVINE
PONOS MOSTARA!!








 
1 - 20 of 28 Posts
Top