Xtratime Community banner

1 - 20 of 46 Posts

·
Registered
Joined
·
997 Posts
Discussion Starter #1
Zbardhet lista Anti-Poloni :

Portierë
Arjan Beqaj
Isli Hidi

Mbrojtës
Andi Lila
Armend Dallku
Kristi Vangjeli
Debatik Curri
Endri Vrapi
Ansi Agolli

Mesfushorë
Lorik Cana
Klodian Duro
Ervin Skela
Altin Lala
Ervin Bulku
Elis Bakaj
Gilman Lika
Paulin Dhembi
Blendi Shkembi

Sulmues
Dorian Bylykbashi
Edmond Kapllani
Erjon Bogdani
Jahmir Hyka
Hamdi Salihi

Koment :
1) Revolucioni i Hanit nis me ikjen e 4 veteraneve : Nevil Dede, Altin Haxhi, Devi Muka, Alban Bushi
2) 26,5 vjeç eshte mosha mesatare e te grumbulluareve per Anti-Polonine
 

·
Registered
Joined
·
997 Posts
Discussion Starter #2
Them qe lista e trjanerit Haan eshte me e mira qe mund te kemi ne dispozicion tani per tani. Qendermbrojtja vazhdon te jete thembra e akilit, sidomos pas boshlleqit te lene nga Nevil Dede dhe Elvin Beqiri. Madje, nuk shoh aktualisht asnje lojtar qe mund te ishte ftuar ne kete repart, perveç ndoshta Henri Ndrekes.

Nese qendra e mesfushes duket e mbipopulluar me Canen, Lalen, Skelen, Bulkun, Hyken, Bylykbashin, ... nuk kemi asnje lojtar kualitativ nga krahet, perveç Besart Berishes i cili vazhdon te jete i demtuar !

Nderkohe qe ne sulm kemi te zakonshmit : Kapllani, Salihi dhe Bogdani. Krahas tyre ne te ardhmen mund te ftohen Enco Malindi (2 gola ne Bullgari), Sabino Plaku (Ham Kam), ... ! Gjithsesi, sulmi duket i kompletuar !

Prandaj, ne rezume kemi nevoje per 2 qendermbrojtes dhe 2 anesor te mirefillte !

Perndryshe, Polonia profilohet si miqesore e veshtire por do isha i kenaqur me nje barazim kur dihet kualiteti i polakeve !

Do te kisha reshtuar kete ekip startues :

Beqaj - Dallku, Lila, Curri, Vangjeli - Lala, Cana, Skela, Duro - Salihi, Kapllani
 

·
Registered
Joined
·
6,606 Posts
Mbrotja, prapa keq, mesfusha mire, por sic e ceke edhe ti Black-Eagle nuk kemi lojtar nga krahu. Ketu duhet me qen ndonje formacion i mire me keta lojtar qe kemi.
 

·
Registered
Joined
·
3,943 Posts
Gjithashtu dhe mua me vjen shume keq, qe nuk eshte thirrur Gjergji Muzaka. Eshte nje lojtare ne rritje me te gjitha potencialet per te qene ne 11:shin startuese. Sdi nga i erdhi ftesa dy lojtareve qe iu ka skaduar afati (Shkembi, Dhembi). Ndryshe eshte dashur dhe nje ftese per portierin e trete, i cilli ne ket rast u duft me kan Illion Lika.

Sa per formacionin:

Beqaj

Dallku - Lila - Curri - Vangjeli/Agolli

Bylykbashi - Lala - Cana - Skela

Bogdani - Salihi
 

·
Registered
Joined
·
997 Posts
Discussion Starter #6
Me vjen Keq pse nuk e ka thir Gjergji Muzaka.
Op e kisha harruar totalisht kete lojtar ! Bile po me vjen çudi qe eshte lene jashte, pasi pata lexuar pas turneut ne Antalia se Han shume e pelqente Gjergjin !

Po me vjen keq per te, pasi mendoj se ka humbur shume kohe ne Superligen Shqiptare, dhe mendoj se ka ardhur koha te dale jashte !
 

·
Registered
Joined
·
8,906 Posts
........................Beqaj.........................
Dallku.........Lila..........Curri.......Vangjeli..
...................Lala..........Cana.............
........Hyka..............................Skela...
...................Salihi.......Kapllani..........
 

·
Registered
Joined
·
3,943 Posts
Deshira e Haan-it ish me lujt 3-5-2, sepse mendon se mund te nxjerre ekipin me te mire me ket formacion. Sonte luhet miqesorja kunder Schaffhauzenit dhe sigurisht qe skema mund te provohet:

---------Beqaj

Dallku - Mavraj - Vangjeli

--------Bulku - Lala---

Bylykbashi--------------Curri

------------Skela

-------Bogdani - Salihi

Rezerva (te inkuadruar ne pjesen e dyte):

Beqaj -> Hidi
Mavraj -> Lila
Bulku -> Dhembi
Bylykbashi -> Hyka
Curri -> Lika
Skela -> Bakaj
Bogdani -> Kapllani
 

·
Registered
Joined
·
3,943 Posts
This formation is for the friendly against Schauffhausen. Cana will play against Poland, he's in Marocco for a friendly with Marseille. So he'll be back with the Albanian NT the 23:rd May.
 

·
Registered
Joined
·
338 Posts
beqaj
dallku lila curri vangjeli
cana lala
bakaj skela hyka
bylykbashi

very experimental...but trying doesn't hurt
 

·
Registered
Joined
·
10,563 Posts
bylykbashi as the lone striker???

with han being dutch id say he will prolly put up more of a attacking formation
 

·
Registered
Joined
·
6,031 Posts
I am very interested in seeing what Bakaj, Hyka, Lika can do. I also cannot wait to see what Cani and Malindi do once they get a shot
 
1 - 20 of 46 Posts
Top