Xtratime Community banner

1 - 2 of 2 Posts

·
Registered
Joined
·
7,201 Posts
Discussion Starter #1
Adidas GS'nin yeni sponsoru oldu

03 Ocak 2005 17:22


Adidas Türkiye ile GS Sportif Sınai ve Ticari Yatırımlar Anonim Şirketi arasında 1 Nisan 2005-31 Mayıs 2010 tarihleri arasında geçerli olacak sözleşme imzalandı.

Adidas Türkiye ve Galatasaray Sportif Sınai ve Ticari Yatırımlar A.Ş. arasında 1 Nisan 2005 - 31 Mayıs 2010 tarihleri arasında geçerli olacak, Galatasaray Spor Kulübü'nün Futbol Şubesi'ni kapsayan teknik sponsorluk anlaşması imzalandı.

Anlaşmaya göre, Galatasaray'lı futbolcular, 1 Nisan 2005'den itibaren Adidas ürünleri ile mücadele edecek. Adidas Türkiye Yönetim Kurulu üyesi ve Genel Müdürü Osman Ayaz, imzalanan anlaşma ile ilgili olarak, "Galatasaray, Türkiye'de başarılı ve saygın bir geçmişi olan, aynı zamanda Avrupa'da da ülkemiz için imkansız görünen başarılara imza atmış, köklü bir spor kulübüdür. 2000 yılında UEFA şampiyonluğunu birlikte kutladığımız Galatasaray Kulübü ile işbirliğimizin, 100. yıl gibi önemli bir dönemde yeniden başlıyor olması bizim için mutluluk ve heyecan verici. Galatasaray'ın futbol tarihine geçmiş üstün başarıları markamızın felsefesi olan "Impossible is Nothing - İmkansız Yoktur" ile de tam anlamıyla örtüşmektedir. Beraber çalışacağımız süre içinde Adidas Türkiye olarak Galatasaray'lı futbolcuların performanslarını en üst düzeye çıkaracak ürünleri sağlayacağız" açıklamasında bulundu.

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Özhan Canaydın ise geçmişi uzun yıllara dayanan Adidas işbirliğinin, 2005 yılı itibariyle yeniden başlayacak olmasından mutluluk duyduğunu belirtti. Canaydın, "Dünya futbolunda çok önemli bir yeri olan adidas ile UEFA sıralamalarında halen 15. sırada yer alan kulübümüzün 100. yılında yaptığımız anlaşma bizim için son derece gurur vericidir. Adidas'ın özel olarak tasarladığı yüksek teknolojili ürünlerin, sporcularımızın performanslarına büyük katkı sağlayacağına inanıyorum. Geçmiş yıllardaki ortaklığımız sırasında paylaştığımız başarıların, 100. yılımızdan itibaren başlayan yeni işbirliğimizle birlikte devam edeceğine inanıyor, bu anlaşmanın kulübümüze ve tüm Galatasaray camiasına hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

İmzalanan sözleşmeye göre Adidas, Galatasaray Spor Kulübü'ne maç, antrenman ve kamp sırasında futbolcuların giyeceği performans ürünlerini sağlayacak. Bu kapsamda üretilecek yeni tasarımlı formalar, ClimaCool kumaş teknolojisine sahip bulunuyor. Mart ayının son haftası tanıtımı gerçekleştirilecek olan 100. yıl forması da Adidas logosu taşıyacak.

Internetspor
 
1 - 2 of 2 Posts
Top