Xtratime Community banner

1 - 20 of 193 Posts

·
Registered
69,375 Posts
Discussion Starter #1 (Edited)
NK Suhopolje, NK Karlovac and NK Hrvace are promoted to the 2.HNL

Virovitica and Lokomotiva will play in a playoff for the final promotion spot. Hrvace might not get a license, but their arguement is that the stadium was used for many Croatia U17 matches, so if UEFA approves of it for youth international matches, it should be good enough for 2.HNL matches

·
Registered
69,375 Posts
Discussion Starter #12
according to sportnet, only Hudorovic of the loans to Lokomotiva will leave as he asked to cancel his contract with Dinamo. Also, Badelj could compete for a spot on Dinamo's first team.

Havojic, Tomecak and Bagaric will stay, joining them will be Mateo Poljak, Josip Pivaric, Mate Males, Domagoj Antolic and Tomislav Barbaric. Most of these guys have U19 experience and Antolic and Barbaric played with the first team

If Hrvace don't get a license, NK Junak Sinj will replace them in the 2.HNL.

·
Registered
69,375 Posts
Discussion Starter #14
Segesta Sisak sign Zoran Zekic who is now 33 years old. They also made some other interesting signings, former HNL players like Tomislav Gondzic who last couple of years played in Austrian second division and Josip Barisic

NK Imotski sell Josip Cutuk, former Hajduk defender, to Ujpest of the Hungarian first league

·
Registered
5,923 Posts
Ivan Pudar je novi trener Trogira, a mini cilj je osvajanje četvrtog mjesta i ulazak u Prvu ligu

Ivan Pudar novi je trener Trogira, a zadatak mu je plasman među prvih pet klubova drugoligaške karavane. Zahtjevno, ali Pudar pun elana smatra da s ovom momčadi može ispuniti planove čelništva kluba.

- Dolazak u Trogir je veliki izazov za mene, s tim da se na neki način vraćam u mladost. Naime, dok sam bio mladić puno sam vremena provodio u Trogiru. Znam da je Trogir ambiciozna sredina i želi biti u gornjem domu drugoligaškog natjecanja. Po meni to nije nemoguća misija, jer je prošle sezone završio na osmom mjestu, ali samo dva boda iza petog - govori Pudar i dodaje:

- Imao sam neke ponude, ali nisu bile kvalitetne. Dolaskom u Trogir ostao sam uz obitelj, roditelji mi se još oporavljaju od prometne nesreće i bolje da sam blizu njih. Ujedno, mislim da s Trogirom mogu napraviti kvalitetan rezultat. Imamo dobru momčad, ali mora nas poljubiti sreća!

Skoro da svi drugoligaši jurišaju na Prvu ligu. Naime, širi se Prva liga na šesnast klubova, pa četiri najbolje plasirana drugoligaša ulaze direktno u gornji dom dok peti igra kvalifikacije. Došlo je do, slijedom novih golemih ambicija, velikih turbulencija na trenerskim klupama, kako to objašnjavate?

- Čini mi se da čelnici klubova nemaju strpljenje, misle da se svi problemi mogu riješiti u dvije utakmice. Ne ide to tako, a ovoljetne promjene najvaljuju žestoku borbu u drugoligaškom društvu. Vidjet ćemo, bitno je da se dobro pripremimo - kaže Pudar, koji polako zaboravlja svoju epizodu u Hajduku makar i kaže:
- Smijenjen sam, a da nisam izgubio ni jednu utakmicu!

Početak priprema trebao bi biti oko 10. srpnja, s tim na otvaranju sezone 13. kolovoza Pudar ima pravi test, a to je finale Županijskog kupa protiv Solina. Prvenstvo Druge lige kreće 23. kolovoza, a Trogir će i ove sezone igrati na Poljudu.

Od novih lica tu su Duje Vučemilović – Grgić iz Mosora i Nino Sablić (brat hajdukovca Gorana, člana Dynama iz Kijeva) iz Vinogradara. Klub su napustili vratar Tiho Bulat i Tomislav Grčić (otišao u Rijeku)...

Brkan: Cilj nam je četvrto mjesto

Predsjednik Vinko Brkan nije se puno dvoumio kada je Ante Miše otišao s Batarije na mjesto prvog suradnika Hajdukovog trenera Gorana Vučevića. Pozvao je Pudara s nadom da će u Trogiru ponoviti priču iz Šibenika. Jedno je, pak, sigurno:

- Pudar je prvi trener koji neće na poziv Hajduka odlepršati iz našeg kluba. Opekao se malo prošle sezone, ha ha ha... - smije se predsjednik kluba Vinko Brkan, te ističe:

- Cilj nam je četvrto mjesto, da se puno ne nerviramo u završnici sezone. Jest, ne ovisi sve o treneru, bitni su uvjeti, a mi iz kluba ćemo učiniti maksimum da osiguramo najbolje uvjete. Svi klubovi se pojačavaju, skoro da svi žele u Prvu ligu. Bit će ovo dramatično prvenstvo. Naš novi trener Pudar ujedno starta s finalom Kupa , a nama je taj susret protiv velikog rivala Solina od velikog značaja. Nadam se da će Pudar napraviti što i Mišo Krstičević - osvojiti Županijski kup.

I would like to see Pudar at Zadar, since he only coaches in dalmaciji, and Im sure he'll do a good job at Trogir. :pp

·
Registered
69,375 Posts
Discussion Starter #16
Solin sign Tonci Zilic :D they also sign Josip Solic, former goalkeeper for FC Freiburg, he is still only 20 years old and has been in Germany for 3 years but hasn't played at all

·
Registered
69,375 Posts
Discussion Starter #17
Lokomotiva loan in more Dinamo youth players, mainly Mate Dugandzic the Aussie and youth internationals Josip Pivaric and Mateo Poljak. They got rid of Edin Mujcin and another Aussie Daniel Visevic though. They also sign Hrvoje Ivankovic, Branko's son.

·
Registered
4,153 Posts
Lokomotiva loan in more Dinamo youth players, mainly Mate Dugandzic the Aussie and youth internationals Josip Pivaric and Mateo Poljak. They got rid of Edin Mujcin and another Aussie Daniel Visevic though. They also sign Hrvoje Ivankovic, Branko's son.
a 'ko bi to očekivao?....Branko bi :lick:

·
Registered
69,375 Posts
Discussion Starter #19
another Dinamo youngster and Croatian youth international joins Lokotmotiva, Andrej Kramaric. Also, Ivan Turina signs for them as well

Istra 1961 sign a bunch of foreign Africans, Traore Kalilou from Morroco, Alex Ayala who was already playing in Croatia in the 3.HNL, and Toure Papa from Tunisia.

Vladimir Balic is close to signing for Imotski

·
Registered
3,481 Posts
another Dinamo youngster and Croatian youth international joins Lokotmotiva, Andrej Kramaric. Also, Ivan Turina signs for them as well

Istra 1961 sign a bunch of foreign Africans, Traore Kalilou from Morroco, Alex Ayala who was already playing in Croatia in the 3.HNL, and Toure Papa from Tunisia.

Vladimir Balic is close to signing for Imotski
HH, Im too lazy to research...

Whats the deal with Istra 1961?? Who is going to play at the new "NK Istra" stadium? who is Pula Staro Cesko? who is NK Istra???

I cant keep up!

smotani Istrijani :pp

1 - 20 of 193 Posts