I will leave out the games against crap amateur club
Saturday July 14
ROMA - Gaz Metan Turnu Severin 2-0 (Riscone di Brunico, 17.30)
Sunday July 15
INTER - Koper 2-0 (Rovereto)
Tuesday July 17
Rapid Wien - ROMA 1-2 (Wien, 19.30)
Friday July 20
NAPOLI - Bayern 3-2 (Arco di Trento, 18.30)
Saturday July 21
Trofeo TIM: INTER - JUVENTUS 1-0 JUVENTUS - MILAN 1-0 INTER - MILAN 2-1 (Bari, 20.45)
PARMA - Slavia Praha 3-3 (Levico Terme)
Sunday July 22
Triangolare di Sappada: TORINO - La Fiorita 2-0 TORINO - SIENA 0-0 (2-4 PK) SIENA - La Fiorita 2-0
CHIEVO - Feralpi Salò 0-1 (San Zeno)
ROMA - Zaglebie Lublin 4-0 (Chicago, 21.30 Italian time)
Monday July 23
NAPOLI - Grosseto 3-0 (Dimaro)
Tuesday July 24
Como - INTER 2-3 (Como, 20)
Schalke 04 - MILAN 0-1 (Gelsenkirchen)
Wednesday July 25
PALERMO - Sudtirol 2-0 (Merano)
LAZIO - SIENA 0-1
ROMA - Liverpool 2-1 (Boston, 0.30 Italian time)
Thursday July 26
LAZIO - TORINO 0-3 (Auronzo di Cadore, 15.00)
GENOA - Entella Chiavari 4-0 (Bormio, 17.30)
Friday July 27
FIORENTINA - Hellas Verona 0-0 (Moena, 18.30)
SAMPDORIA - Savona 3-0 (Bardonecchia, 17.00)
ROMA - El Salvador 2-1 (New York, 12)
Saturday July 28
Celtic Glasgow - INTER 1-1 (Glasgow, 14.30)
Hertha Berlin - JUVENTUS 0-2 (Berlin)
MILAN - Chelsea 1-0 (Miami)
PARMA - Varese 2-2 (Levico Terme)
CATANIA - CHIEVO 1-0 (Desenzano del Garda)
BOLOGNA - Grosseto 0-2 (Andalo, 17.45)
Trofeo Bortolotti: ATALANTA - UDINESE 1-0 (Bergamo, 20.45)
Memorial Morosini: PESCARA - Livorno 1-1 4-5 after PKs
Sunday July 29
NAPOLI - Bayer Leverkusen 2-1 (Napoli, 21)
PALERMO - Como 0-0 (5-4 after PKs) PALERMO - Aris Saloniki 1-0 (Malles, 17)
Wednesday August 1
ATALANTA - Lumezzane 0-1 (Rovetta, 17)
JUVENTUS - Benfica 1-1 (Genève, 19)
NAPOLI - Bordeaux 2-0 (Napoli, 21)
Boemians Praha - PARMA 2-1 (Praha, 20)
Trofeo FVG: UDINESE - Antalyaspor 1-2 (Villa Santina, 17.45)
Thursday August 2
SIENA - Spoleto 1-0 Siena - Juve Stabia 0-0 (Cascia, 17)
Saturday August 4
Bastia - CHIEVO 1-2 (Bastia, 20)
FK Viktoria Zizkov - PARMA 0-1 (Praha, 20)
PALERMO - Hellas Verona 1-0 (Trento, 20.30)
JUVENTUS - Malaga 2-0 (Salerno, 20.45)
ATALANTA - Ternana 1-0 (Bergamo, 20.45)
NAPOLI - Sporting Braga 3-1 (Napoli, 21)
Galatasaray - LAZIO 1-0 (Smirne, 21)
Challenge Michel Moretti: Ajaccio - CAGLIARI 2-1 (Ajaccio, 21)
MILAN - Club Deportivo Olimpia 3-1 (Foxborough, 22.30)
Sunday August 5
UDINESE - Schalke 04 0-0 (Klagenfurt, 15.35)
Foligno - SIENA 0-1 (Foligno, 18.30)
BOLOGNA - Giacomense 3-1 (Sestola, 17)
FIORENTINA - Aris Saloniki 2-1 (Moena, 17.30)
Reggina - CATANIA 1-1 (Regio Calabria, 20)
Novara - TORINO 1-1 (Novara)
GENOA - Levante 0-1 (Castel di Sangro)
Tuesday August 7
Salernitana - LAZIO 0-3 (Salerno)
Wednesday August 8
ATALANTA - Cremonese 0-2 (Azzano San Paolo, 16)
Istra - BOLOGNA 3-1 (Novigrad)
Galatasaray - FIORENTINA 1-0 (Istanbul)
Perugia - SIENA 1-3 (Perugia, 20.45)
PARMA - Real Sociedad 2-0 (Parma)
Virtus Lanciano - GENOA 2-4 (Castel di Sangro, 20.45)
CATANIA - Thun 0-1 (Catania)
PESCARA - Levante 0-0 (Pescara)
CAGLIARI - CHIEVO 1-0 (Olbia)
MILAN - Real Madrid 1-5 (New York, 2)
Thursday August 9
TORINO - Getafe 2-1 (Borgomanero)
Friday August 10
SAMPDORIA - Schalke 04 1-1 (Sankt Veit an der Glan, 20.15)
PESCARA - GENOA 1-1 (Pescara)
Saturday August 11
NK Novigrad - BOLOGNA 0-1 (Novigrad, 17)
Southampton - UDINESE 0-4 (Southampton, 19)
ATALANTA - CHIEVO 1-2 (Bergamo, 20.45)
SIENA - Real Sociedad 1-0 (Siena, 20.45)
LAZIO - Getafe 0-1 (Roma, 21)
CAGLIARI - La Valletta 3-0 (Tempio, 21)
Sunday August 12
PALERMO - PARMA 4-1 (Palermo, 20.45)
Tuesday August 14
CHIEVO - UDINESE 2-2 (Mogliano Veneto)
Wednesday August 15
Sassuolo - BOLOGNA 2-1 (Sassuolo)
Thursday August 16
LAZIO - Malmoe 2-1 (Roma)
Carrarese - GENOA 0-2 (Carrara)
Sunday August 19
Trofeo Berlusconi: MILAN - JUVENTUS 2-3 (Milan, 20.45)
NAPOLI - Olympiakos 3-0 (Napoli, 21)
ROMA - Aris Saloniki 3-0 (Roma, 21)
Monday August 20
Gamper: Barcelona - SAMPDORIA 0-1 (Barcelona, 22)
Saturday July 14
ROMA - Gaz Metan Turnu Severin 2-0 (Riscone di Brunico, 17.30)
Sunday July 15
INTER - Koper 2-0 (Rovereto)
Tuesday July 17
Rapid Wien - ROMA 1-2 (Wien, 19.30)
Friday July 20
NAPOLI - Bayern 3-2 (Arco di Trento, 18.30)
Saturday July 21
Trofeo TIM: INTER - JUVENTUS 1-0 JUVENTUS - MILAN 1-0 INTER - MILAN 2-1 (Bari, 20.45)
PARMA - Slavia Praha 3-3 (Levico Terme)
Sunday July 22
Triangolare di Sappada: TORINO - La Fiorita 2-0 TORINO - SIENA 0-0 (2-4 PK) SIENA - La Fiorita 2-0
CHIEVO - Feralpi Salò 0-1 (San Zeno)
ROMA - Zaglebie Lublin 4-0 (Chicago, 21.30 Italian time)
Monday July 23
NAPOLI - Grosseto 3-0 (Dimaro)
Tuesday July 24
Como - INTER 2-3 (Como, 20)
Schalke 04 - MILAN 0-1 (Gelsenkirchen)
Wednesday July 25
PALERMO - Sudtirol 2-0 (Merano)
LAZIO - SIENA 0-1
ROMA - Liverpool 2-1 (Boston, 0.30 Italian time)
Thursday July 26
LAZIO - TORINO 0-3 (Auronzo di Cadore, 15.00)
GENOA - Entella Chiavari 4-0 (Bormio, 17.30)
Friday July 27
FIORENTINA - Hellas Verona 0-0 (Moena, 18.30)
SAMPDORIA - Savona 3-0 (Bardonecchia, 17.00)
ROMA - El Salvador 2-1 (New York, 12)
Saturday July 28
Celtic Glasgow - INTER 1-1 (Glasgow, 14.30)
Hertha Berlin - JUVENTUS 0-2 (Berlin)
MILAN - Chelsea 1-0 (Miami)
PARMA - Varese 2-2 (Levico Terme)
CATANIA - CHIEVO 1-0 (Desenzano del Garda)
BOLOGNA - Grosseto 0-2 (Andalo, 17.45)
Trofeo Bortolotti: ATALANTA - UDINESE 1-0 (Bergamo, 20.45)
Memorial Morosini: PESCARA - Livorno 1-1 4-5 after PKs
Sunday July 29
NAPOLI - Bayer Leverkusen 2-1 (Napoli, 21)
PALERMO - Como 0-0 (5-4 after PKs) PALERMO - Aris Saloniki 1-0 (Malles, 17)
Wednesday August 1
ATALANTA - Lumezzane 0-1 (Rovetta, 17)
JUVENTUS - Benfica 1-1 (Genève, 19)
NAPOLI - Bordeaux 2-0 (Napoli, 21)
Boemians Praha - PARMA 2-1 (Praha, 20)
Trofeo FVG: UDINESE - Antalyaspor 1-2 (Villa Santina, 17.45)
Thursday August 2
SIENA - Spoleto 1-0 Siena - Juve Stabia 0-0 (Cascia, 17)
Saturday August 4
Bastia - CHIEVO 1-2 (Bastia, 20)
FK Viktoria Zizkov - PARMA 0-1 (Praha, 20)
PALERMO - Hellas Verona 1-0 (Trento, 20.30)
JUVENTUS - Malaga 2-0 (Salerno, 20.45)
ATALANTA - Ternana 1-0 (Bergamo, 20.45)
NAPOLI - Sporting Braga 3-1 (Napoli, 21)
Galatasaray - LAZIO 1-0 (Smirne, 21)
Challenge Michel Moretti: Ajaccio - CAGLIARI 2-1 (Ajaccio, 21)
MILAN - Club Deportivo Olimpia 3-1 (Foxborough, 22.30)
Sunday August 5
UDINESE - Schalke 04 0-0 (Klagenfurt, 15.35)
Foligno - SIENA 0-1 (Foligno, 18.30)
BOLOGNA - Giacomense 3-1 (Sestola, 17)
FIORENTINA - Aris Saloniki 2-1 (Moena, 17.30)
Reggina - CATANIA 1-1 (Regio Calabria, 20)
Novara - TORINO 1-1 (Novara)
GENOA - Levante 0-1 (Castel di Sangro)
Tuesday August 7
Salernitana - LAZIO 0-3 (Salerno)
Wednesday August 8
ATALANTA - Cremonese 0-2 (Azzano San Paolo, 16)
Istra - BOLOGNA 3-1 (Novigrad)
Galatasaray - FIORENTINA 1-0 (Istanbul)
Perugia - SIENA 1-3 (Perugia, 20.45)
PARMA - Real Sociedad 2-0 (Parma)
Virtus Lanciano - GENOA 2-4 (Castel di Sangro, 20.45)
CATANIA - Thun 0-1 (Catania)
PESCARA - Levante 0-0 (Pescara)
CAGLIARI - CHIEVO 1-0 (Olbia)
MILAN - Real Madrid 1-5 (New York, 2)
Thursday August 9
TORINO - Getafe 2-1 (Borgomanero)
Friday August 10
SAMPDORIA - Schalke 04 1-1 (Sankt Veit an der Glan, 20.15)
PESCARA - GENOA 1-1 (Pescara)
Saturday August 11
NK Novigrad - BOLOGNA 0-1 (Novigrad, 17)
Southampton - UDINESE 0-4 (Southampton, 19)
ATALANTA - CHIEVO 1-2 (Bergamo, 20.45)
SIENA - Real Sociedad 1-0 (Siena, 20.45)
LAZIO - Getafe 0-1 (Roma, 21)
CAGLIARI - La Valletta 3-0 (Tempio, 21)
Sunday August 12
PALERMO - PARMA 4-1 (Palermo, 20.45)
Tuesday August 14
CHIEVO - UDINESE 2-2 (Mogliano Veneto)
Wednesday August 15
Sassuolo - BOLOGNA 2-1 (Sassuolo)
Thursday August 16
LAZIO - Malmoe 2-1 (Roma)
Carrarese - GENOA 0-2 (Carrara)
Sunday August 19
Trofeo Berlusconi: MILAN - JUVENTUS 2-3 (Milan, 20.45)
NAPOLI - Olympiakos 3-0 (Napoli, 21)
ROMA - Aris Saloniki 3-0 (Roma, 21)
Monday August 20
Gamper: Barcelona - SAMPDORIA 0-1 (Barcelona, 22)