Marko Bakić - Xtratime Community
Reply

LinkBack Thread Tools Display Modes
post #1 of 26 (permalink) Old August 29th, 2012, 13:53 Thread Starter
Star Player

Antivari22's Avatar

Teams: Montenegro
Marko Bakić

Another talented youngster coming through the ranks of Mogren Budva and the U-21 national team that has had big expectations weighed upon him ever since being crowned the "Crnogorski Kaka". Now at the age of 18, Bakic is set to leave his captaincy at Mogren Budva for the Serie A and join Torino F.C. for the 2012-2013 season with the transfer price being near a million Euros. Marko though will be co-owned by another club, which will be Fiorentina. It not unusual in Italian football for this to happen, as Sebastian Giovinco up until this season was co-owned by both Parma and Juventus, but now fully a Juve player.

The reason being cited as to why Bakic didn't outright join Fiorentina was that the club ran out of spots for non-EU players. Best of luck to Marko!

Marko Bakić u Torinu za milion eura!

Informacija da će Bakić postati član Torina potvrđena je "Vijestima" sinoć iz Italije, iz torinskog lista "Tutosport", ali uz još neke vrlo zanimljive detalje.

Kapiten Mogrena Marko Bakić na pragu je senzacionalnog transfera - 18-godišnji fudbaler sinoć je otputovao za Torino i već danas u toku dana trebalo bi i da ozvaniči saradnju sa istoimenim italijanskim prvoligašem, saznaju "Vijesti" iz pouzdanih izvora.

Ukoliko se sve bude odvijalo po planu, biće to novi veliki transfer koji je ostvario Mogren u posljednjih nešto više od 12 mjeseci, nakon odlazaka Petra Grbića u Olimpijakos prošle godine i Luke Đorđevića u Zenit ovog ljeta.

Kako nezvanično saznajemo, vrijednost transfera za Marka Bakića iznosi oko milion eura, od čega će dio pripasti Mogrenu, a dio menadžerskoj agenciji koja zastupa talentovanog fudbalera.

Informacija da će Bakić postati član Torina potvrđena je "Vijestima" sinoć iz Italije, iz torinskog lista "Tutosport", ali uz još neke vrlo zanimljive detalje.

Novinari ovog dnevnika tvrde da će Bakić istovremeno postati član Torina i Fiorentine (po 50 odsto vlasništva), što ne bi bila novost u italijanskom fudbalu. Primjer je Sebastijan Đovinko, koji je do ove sezone bio u vlasništvu i Parme i Juventusa.

Za takav vid ugovora Italijani imaju i specijalnu riječ - "comproprieta".

Bakić bi, po toj verziji, prvu sezonu igrao u Torinu, da bi se po njenom završetku, dva kluba, koja su inače u sjajnim odnosima, džentlmenski dogovorila gdje bi naredne godine igrao crnogorski fudbaler.

Jasno, klubovi bi ispoštovali i Bakićevu želju.

Opcija vezana za Fiorentinu nije novost, jer klub iz Firence od početka ljeta zainteresovan za usloge 18-godišnjeg fudbalera.

Italijani takođe tvrde da je vrijednost transfera nevjerovatnih tri miliona eura, te da bi Fiorentina i Torino uplatili po 1,5 miliona!

Koliko je realno da fudbaler iz Crnogorske lige ode za tri miliona eura veliko je pitanje, kako god bio bi to apsolutni rekord kada je u pitanju prelazak iz Crne Gore u inostranstvo.

Zato je varijanta od milion eura vjerovatnija, ali će detalji biti poznati možda već danas.

Bakić će u svakom slučaju obući dres tima koji se ove sezone vratio na veliku scenu, nakon tri sezone provede u Seriji B.

Torino je veliki klub, čak sedam puta je osvajao titulu šampiona Italije, dok je pet puta bio najbolji u Kupu. Popularni "bikovi" uživaju veliku popularnost u samom gradu, gdje imaju približno isto pristalica kao moćniji Juventus.

Bakić je, inače, tokom ljeta bio praktično "viđen" u Crvenoj zvezdi, a beogradski mediji naveliko brujali o tome.

"Crveno-bijeli", međutim, ni u jednom momentu nisu imali novca koji je imao Torino.

Bakić se tokom minule sezone sa uspjehom dokazivao u Mogrenu, omladinskoj i mladoj reprezentaciji, dok je na posljednjem prijateljskom meču sa Letonijom (naš nacionalni tim slavio sa 2:0) debitovao i za A reprezentaciju Crne Gore.

Interesantno da je Bakić u finišu meča sa Letoncima ušao umjesto Stevana Jovetića, koji je prije četiri godine takođe kao 18-godišnjak stigao u Fiorentinu...

Veliki transferi Mogrena

PETAR GRBIĆ

Prvi veliki transfer Mogren je ostvario krajem juna prošle godine - Petar Grbić je tada, nakon iscrpljujućih pregovora, otišao u grčki Olimpijakos.

Visina obeštećenja ostala je poslovna tajna, ali se nezvanično pominjala suma od 500 hiljada eura...

LUKA ĐORĐEVIĆ

Luka Đorđević je ovog ljeta, sredinom juna, stigao u Zenit i za veoma kratko vrijeme pokazao da će biti dragocjeno pojačanje ruskog šampiona.

Italijanski stručnjak Lućano Spaleti od starta je oduševljen Đorđevićem, koji je u julu proslavio 18. rođendan.

Bivši fudbaler Mogrena prije dva dana našao se na spisku selektora Branka Brnovića za predstojeće kvalifikacione mečeve sa Poljskom i San Marinom.

MARKO BAKIĆ

Treći veliki transfer je na pomolu - kapiten Mogrena Marko Bakić već danas bi mogao da obuče dres Torina, ili, kako javljaju italijanski mediji, da postane igrač i Torina i Fiorentine.

U realizaciji svih pomenutih transfera posredovao je crnogorski menadžer Igor Gluščević.

http://www.vijesti.me/sport/marko-ba...a-clanak-89493

Last edited by Antivari22; August 30th, 2012 at 02:09.
Antivari22 is offline  
Sponsored Links
Advertisement

post #2 of 26 (permalink) Old August 30th, 2012, 22:19 Thread Starter
Star Player

Antivari22's Avatar

Marko's transfer to Torino was been confirmed by his agent Igor Gluscevic, who was also former captain of Mogren Budva and was apart of the NT for a little but. The contract is for four years and is worth 1.5 million Euros. As it was mentioned before, Fiorentina will have co-ownership of Marko.

Bakić potpisao za Torino

Priča oko odlaska doskorašnjeg kapitena Marka Bakića u Torino i zvanično je okončana - 18-godišnji vezista i jedan od najtalentovanijih crnogorskih fudbalera dokazivaće se u dresu kluba koji se vratio u Seriju A nakon tri godine.

Bakić je u utorak veče doputovao u Italiju, a posao je zvanično završen danas - sada već bivši fudbaler Mogrena istovremeno je postao član Torina i Fiorentine (klubovi imaju po 50 odsto vlasništva). Za takvu vrstu ugovora Italijani imaju i specijalnu riječ - "comproprieta".

Izvjesno je, međutim, da će Bakić prvu sezonu igrati u Torinu, a nakon toga će se dva kluba, koja su u odličnim odnosima, dogovarati gdje će naredne sezone igrati crnogorski fudbaler. Klubovi će pri tom ispoštovati i Bakićevu želju.

"Bakić je u naredne četiri godine član Torina i Fiorentine", potvrdio je "Vijestima" Igor Gluščević, menadžer mladog fudbalera.

Torinski list “Tutosport” još prije nekoliko dana je objavio da je vrijednost transfera nevjerovatnih tri miliona eura, te da bi Fiorentina i Torino uplatili po 1,5 miliona!

"Ne bih se bavio time, to su detalji ugovora koji nisu za javnost", odgovorio je Gluščević.

On je, logično, zadovoljan nakon obavljenog posla...

"Ovo je veliki uspjeh, potvrđuje se da u Crnoj Gori ima kvalitetnih igrača bez obzira na to na kom nivou je liga. To potvrđuju transferi Grbića, potom Đorđevića, evo sada i Bakića od kojeg očekujem da pokaže kvalitet i da se nametne u novoj sredini", zaključio je Gluščević.

http://www.vijesti.me/sport/bakic-po...o-clanak-89731
Antivari22 is offline  
post #3 of 26 (permalink) Old September 2nd, 2012, 14:24 Thread Starter
Star Player

Antivari22's Avatar

An interview with Marko Bakic on his transfer to Torino. Good to hear that Mirko spent a couple of days with him to help him settle.

Bakić: Jedva čekam da debitujem

"Naravno da je veliki izazov, ali ne plašim se ničega. Željno iščekujem debi, možda već 16. septembra protiv Intera u Torinu", samouvjeren je talentovani fudbaler

Doskorašnji kapiten Mogrena Marko Bakić odradio je u petak prvi trening sa Torinom, čime je počela nova etapa u razvoju jednog od najtalentovanijih crnogorskih fudbalera.

Mladi vezista doputovao je u utorak naveče na Apeninsko poluostrvo, a od četvrtka je i zvanično novi član povratnika u Seriju A.

Bakić je zapravo istovremeno postao novi član Torina i Fiorentine (klubovi imaju po 50 odsto vlasništva), po ugovoru koji se u Italiji zove “comproprieta”...

Izvjesno je, međutim, da će 18-godišnji fudbaler u sezoni koja je već započela nositi dres popularnih “bikova”.

"Prvi utisci su stvarno fenomenalni, svi su me prihvatili na lijep način. Ostvario mi se san, igraću u Seriji A, imam priliku da se izmjerim sa najjačima. Trudiću se da svaki trenutak iskoristim na najbolji mogući način", prenosi Bakić za “Vijesti” utiske iz Torina.

Budvanski tinejdžer ističe, međutim, da se ne plaši konkurencije...

"Naravno da je veliki izazov, ali ne plašim se ničega. Željno iščekujem debi, možda već 16. septembra protiv Intera u Torinu. Nadam se da ću do tada uspjeti da završim svu neophodnu papirologiju. Kao što rekoh, saigrači su me odlično prihvatili na prvom treningu. Na meni je da radim, da pokažem koliko znam", dodao je novi vezista Torina.

Bakić je u minuloj sezoni imao veliki uspon, počev od kapitenske trake u Mogrenu, pa preko omladinske i mlade selekcije do seniorske reprezentacije (debitovao na posljednjem prijateljskom meču sa Letonijom pod Goricom)...

"Zahvaljujem se Branislavu Milačiću, kao i svim trenerima sa kojima sam radio u Mogrenu, mojim dosadašnjim saigračima, kao i selektoru omladinske reprezentacije Aleksandru Miljenoviću. Igranje u nacionalnoj selekciji dalo je mogućnost više da ostvarim ovakav transfer. Zahvalan sam svima koji su bili uz mene, nadam se da nikoga neću iznevjeriti", dodao je Bakić.

Imajući u vidu da su Torino i Fiorentina ravnopravni vlasnici Bakićevog četvorogodišnjeg ugovora, postoji mogućnost da Bakić već po završetku sezone promijeni klupske boje i preseli se u Firencu.

To, međutim, zavisi od klupskog dogovora, ali i želje mladog fudbalera...

"Postoji takva mogućnost, ali o tom-potom. Vidjećemo šta će biti u narednom periodu", zaključio je Bakić.

Vučinić mi je puno pomogao

Bakić je spreman na izazov u jakoj konkurenciji na Apeninskom poluostrvu. Crnogorci, međutim, imaju dobru reklamu u Seriji A, počev od nekadašnjeg asa Milana Dejana Savićevića, pa do sadašnjih zvijezda Juventusa i Fiorentine Mirka Vučinića i Stevana Jovetića.

"Oni su zasita ostavili veliki trag, otvorili vrata za sve nas... Mirko Vučinić mi je ovih dana bio od velike pomoći u Torinu, zajedno smo bili čitava dva dana - ističe Bakić, čiji novi klub je veliki rival sa većim torinskim klubom - Juventusom. I “bikovi”, međutim, uživaju veliku popularnost u gradu... - U Torinu su navijači podijeljeni. Na treningu kojeg sam odgledao u četvrtak bilo je oko dvije hiljade navijača. Igrači dvaju timova se druže, ali navijači ne, između njih se osjeća tenzija, rivalstvo... Jedva čekam i derbi sa Juventusom koji se igra u decembru", kazao je Bakić.

http://www.vijesti.me/sport/bakic-je...m-clanak-90026
Antivari22 is offline  

post #4 of 26 (permalink) Old September 8th, 2012, 21:29 Thread Starter
Star Player

Antivari22's Avatar

Some high words of praise by Dejo for Marko.

Savićević: Bakić će biti kao Jovetić

Predsjednik FSCG Dejan Savićević za torinski Tutosport izjavio je da je Torino napravio odličan posao kupovinom Marka Bakića. “Genije”, kako ga i danas u Italiji zovu, imao je samo riječi hvale za našeg mladog reprezentativca.

Bakić će biti igrač kao Jovetić. Ne igra na istoj poziciji kao Stevan, ali posjeduje istu klasu. Jednog dana će postati veliki igrač. Posjeduje izvanredan kvalitet, baš kao još jedan naš mladić koji igra u Zenitu Luka Đorđević – rekao je Savićević.

http://cg-fudbal.com/savicevic-bakic...i-kao-jovetic/
Antivari22 is offline  
post #5 of 26 (permalink) Old September 12th, 2012, 20:21 Thread Starter
Star Player

Antivari22's Avatar

Some quotes and photos from Marko's official presentation at Torino today.

‘Toro’s Bakic like a young Kaka’

Marko Bakic has used his official presentation at Torino to highlight the comparisons between himself and Milan legend Kaka.

The teenager, who will celebrate his 19th birthday in November, has been netted by the newly promoted outfit from Mogren.

“A lot of people in my country say that I am like a young Kaka,” he explained. “I am thus better in attack than in the defensive phase.

“I look to provide assists, to score when I can, and Torino could become a very important team for me,” he continued.

“Toro are very forward thinking, they like to play football and they love to keep possession of the ball.”

Bakic, who has arrived in Turin at a cost of around €3m, is an attacking midfielder who is also in the Montenegro national set-up.

“I’m an Italian football fan and I’m happy to be here,” he added. “I’ve always watched Serie A games when I had the chance.

“I therefore know a few of the players here already such as Jean-Francois Gillet, Mario Santana and Alessio Cerci.

“I feel ready to make a contribution to Torino.”

http://www.football-italia.net/24953...-kaka%E2%80%99

Antivari22 is offline  
post #6 of 26 (permalink) Old September 13th, 2012, 02:32
Forum Manager
Star Player

Yugo23's Avatar

Teams: Montenegro, Man Utd, Partizan, Serbia
Young Kaka eh....here comes some pressure.
Yugo23 is offline  
post #7 of 26 (permalink) Old September 14th, 2012, 21:22 Thread Starter
Star Player

Antivari22's Avatar

Well it seems like Marko's comments about being compared to Kaka got misinterpreted in the Italian media and he faced some criticism. Marko set the story straight today.

Bakić: Nisam rekao da sam nasljednik Kake

Zvanična prezentacija jednog od najperspektivnijih crnogorskih fudbalera Marka Bakića kao novog pojačanja Torina odjeknula je na Apeninima, dobrim dijelom i zbog navodnog poređenja sa Brazilcem Kakom.

Ali, 18-godišnji Budvanin tvrdi da izjave koje su se pojavile u italijanskim medijima nisu vjerodostojno „preslikale” njegovu priču.

Bakić je u obraćanju crnogorskoj javnosti preko stranica „Vijesti” ostao skroman i odmjeren, kao i dok se dokazivao na Lugovima...

"Došlo je do nesporazuma koji je u velikoj mjeri uticao na sliku o meni. Moja izjava italijanskim medijima prenijeta je na, za mene neshvatljiv način, totalno van pameti. Ni u jednom trenutku nisam spominjao da sam nečiji nasljednik, izjava je izvučena iz totalno drugačijeg konteksta", pojašnjava Bakić.

Iako pod utiskom svega, novopečeni vezista Torina zrelo sagledava situaciju...

"Ne volim da me porede sa bilo kim, a najmanje što želim je da to radim sam sebi. Smatram da je došlo do nenamjerne greške, uslovljene mojim lošim italijanskim jezikom, možda i pogrešnim prevodom, žao mi je. Mlad sam, moram još mnogo da učim, radim i napredujem i svi koji me poznaju znaju da ja tako nešto nikada ne bih izjavio. Ja sam Marko Bakić, koji je tek na početku karijere i koji sam sebe ne poredi ni sa kim", ističe doskorašnji kapiten Mogrena.

A jedna od Bakićevih prednosti je što je spreman brzo da uči, i to ne samo na terenu...

"Veoma brzo krenuću na časove italijanskog jezika, koji mi je ovdje neophodan. To je nužno kako mi se više ne bi dešavali ovakvi problemi, ali i da bih imao bolju komunikaciju sa svima u klubu koji isključivo pričaju italijanski. Zbog toga sam trenutno u malom zaostatku, ali brzo će i to doći na svoje mjesto", dodao je novi vezista Torina.

Popularni „bikovi”, koji su povratnici u elitni rang, u nedjelju veče dočekuju Inter u okviru trećeg kola italijanskog šampionata. Kakve su šanse da Bakić debituje?

"Odradio sam tek dva treninga sa ekipom, jer sam prije toga radio odvojeno zajedno sa Ogbonom koji se takođe vratio iz reprezentacije. Vidjećemo, ako se završi sva potrebna papirologija, trebalo bi da budem na klupi protiv Intera. Imam svakodnevnu komunikaciju sa trenerom Venturom, sa kojim sam najiskrenije prezadovoljan", zaključio je crnogorski fudbaler.

Velika pažnja poklanja se taktici

Bakić je po dolasku u Torino kratko vrijeme bio sa novim klupskim drugovima (morao je nazad u Crnu Goru zbog obaveza u mladoj reprezentaciji). Sada, kada se ponovo vratio klupskim obavezama, budvanski tinejdžer samo se uvjerio da je odabrao pravu sredinu...

On je, inače, krajem avgusta istovremeno postao član Torina i Fiorentine (klubovi imaju po 50 odsto vlasništva). Takvu vrstu ugovora Italijani zovu - „comproprieta”. Izvjesno je, međutim, da je Bakić do kraja sezone vezan za Torino.

"Što se tiče ljudi u klubu i oko njega kao i samih saigrača - primljen sam fenomenalno. Počeo sam da treniram sa ekipom, trener Ventura me polako uvodi u njihov sistem rada koji je drugačiji od našeg. Ovdje se radi dosta agresivnije i jače, a puno pažnje poklanja se taktici. Prije dva dana proveli smo sat i po analizirajući igru Intera", kazao je Bakić.

A nedavni povratak u domovinu mladi fudbaler je iskoristio da riješi i administrativne stvari...

"Dobio sam vizu, zahvalan sam selektoru Vlaisavljeviću i svima u mladoj reprezentaciji jer su imali razumijevanja za moje potrebe. Skoro svakog dana od 8 do 12 časova bio sam u ambasadi. Tu sam, dakle, potrošio dosta vremena. Bilo je iscrpljujuće, čekanje po tri-četiri sata, što se možda i odrazilo na moje igre, od toga ne bježim... No, sada kada je sve došlo na svoje, mnogo sam smireniji. Koncentrisan sam na treninge i utakmice, pa u narednom periodu očekujem samo bolje partije", istakao je Bakić.

http://www.vijesti.me/sport/bakic-ni...e-clanak-91538
Antivari22 is offline  
post #8 of 26 (permalink) Old November 21st, 2012, 15:14 Thread Starter
Star Player

Antivari22's Avatar

Some bad news for Marko, after spending the last couple of months training with the youth team of Torino to build up his fitness level, he has now suffered a knee sprain which although has turned out to be not too serious, it has delayed his long anticipated debut for the senior team, which head coach Giampiero Ventura had planned for in the upcoming Coppa Italia match against Siena on the 28th of this month.

A TV show from Montenegro called "Na Domacem Terenu" recently conducted an interview with Marko on his experience at Torino so far.

Last edited by Antivari22; November 21st, 2012 at 22:29.
Antivari22 is offline  
post #9 of 26 (permalink) Old December 7th, 2012, 22:29 Thread Starter
Star Player

Antivari22's Avatar

Another interview with Marko, seems like his debut for Torino will come soon, he's just about recovered from the injury he suffered last month.

Bakić: Kad ugrabim šansu više je ne ispuštam

"Jesam strpljiv, jer znam da ću kad-tad dobiti šansu. A onda sam siguran da ću je iskoristiti, ubijeđen sam da mogu ovdje da igram!"

U ulici 20. septembra u strogom centru Torina, tik iza ugla sa pješačkom zonom „Via Garibaldi“, jednom od najdužih i najstarijih u Evropi, nalazi se stan Marka Bakića – najskupljeg fudbalera u istoriji crnogorske lige.

Tačno tri miliona eura (cifra je nezvanična, objavili su je italijanski mediji) izdvojili su ljetos Torino i Fiorentina kako bi u svoje redove doveli nekadašnju desetku i kapitena Mogrena, mladog i za sada jednom seniorskog crnogorskog reprezentativca (debi u avgustu protiv Letonije).

Iako već tri mjeseca čeka i na debi u Seriji A, 19-godišnji vezista svaki dan samouvjereno prelazi dionicu od centra Torina do obližnjeg stadiona „Komunale“, nekada čak i pješice, svjestan da se svakim novim treningom dodatno privikava na novi fudbalski ambijent i približava cilju, prvoj utakmici u dresu popularne „granate“.

Usporila ga povreda koljena

Iza Marka Bakića je 100 dana treninga sa povratnikom u Seriju A, jedna utakmica koju je odgledao sa klupe (protiv Palerma na Sicilij), i – povreda koljena koja ga je 15 dana odvojila od terena.

Da nije bilo nje, već bi se pisalo o prvoj utakmici u dresu Torina, ali Bakiću se još ne žuri...

"Trebalo je da budem na klupi protiv Rome u pretprošlom kolu, a onda da počnem meč sa Sijenom u gostima u Kupu Italije. Tako mi je rekao trener Ventura. A onda sam se povrijedio na utakmici mlade reprezentacije protiv Mađarske u gostima. Već u 2. minutu osjetio sam bol u koljenu, ipak sam izdržao utakmicu do kraja, a tek uveče pred spavanje primijetio sam veliki otok. I šta da radim, medicinskoj službi Torina sam prijavio povredu", priča Bakić.

Tako je propao plan starog vuka Đanpjera Venture, trenera koji je u 30-godišnjoj karijeri na klupi promijenio čak 17 italijanskih klubova, o postepenom uvođenju u igru crnogorskog tinejdžera.

Ipak, svjestan da povreda nije pokvarila, već samo odložila njegov debi, Bakić je strpljiv:

"Dok sam se oporavljao od povrede i radio odvojeno od ekipe, trener je svaki dan dolazio do mene, lično je pratio u kakvom je stanju povreda. Ako ništa drugo, to mi je jako velika satisfakcija".

Primjer za to je i činjenica da je Bakić morao sa ekipom prije sedam dana na utakmicu Kupa u Sijeni, iako je bio povrijeđen.

"Ventura smatra da je to način da se bolje upoznam sa ekipom, sa ambijentom, pa sam putovao u Sijenu, iako povrijeđen".

“Crnogorski Kaka”, kako je dobio nadimak od beogradskih medija dok se za njega interesovala Crvena zvezda, ali se zbog svoje skromnosti sa njim ne ponosi previše, jer tvrdi da je prenaglašen, željno iščekuje da mu se ukaže šansa:

"Jesam strpljiv, jer znam da ću kad-tad dobiti šansu. A onda sam siguran da ću je iskoristiti, ubijeđen sam da mogu ovdje da igram!"

Tako u sivim torinskim danima, u gradu visoke mode i automobilskog giganta FIAT-a, teče privikavanje Marka Bakića ne samo na drugačiji fudbal (kada pređete iz Crnogorske lige pravo u Seriju A kao da ste promijenili sport), već i na novu zemlju, kulturu, jezik…

"Razlika u fudbalu je velika, ne toliko u individualnom znanju igrača koliko u organizaciji kluba i nekim drugim stvarima na terenu i van njega. Sve je ovdje na mnogo ozbiljnijem nivou, svaki detalj se toliko analizira da se ništa ne prepušta slučaju. Taktika se dovodi do savršenstva. Fudbaleri su profesionalci, za to su plaćeni i daju 120 odsto. Naš kapiten Bjanki uvijek među prvima dolazi na trening, kada vidite njega kako radi i kako se ponaša, ne preostaje vam ništa drugo nego da željno slijedite njegov primjer".

Bakićevo privikavanje otežava i “čudna“ formacija u kojoj igra Torino, 4-2-4, sa dva klasična zadnja vezna, dva krila i dva špica – gdje nema mjesta za kreativca, klasičnu desetku, mjesto koje je Bakić pokrivao u Mogrenu. Torino je “osuđen” na borbu za opstanak, bitan je svaki bod, svaki gol, Ventura nema prostora za rizik...

"Jednom sam na treningu kao vezni igrač primio loptu i okrenuo se ka protivničkom golu, “mister” me je odmah ukorio, rekao mi da se kod njih toliko ne rizikuje. Takav sistem igre je malo teži za mene, koji sam ofanzivni vezni, ali moram da se prilagodim. I mislim da sam napredovao do nivoa da mogu da igram".

Io sono un centrocampista

Marko Bakić je tek napunio 19 godina i prvi put je otišao od kuće…

"Izabrao sam stan u centru grada da bih se privikao lakše na život, da bih bio među ljudima. Vrlo mi je važno što je i trening kamp jako blizu, na 20 minuta hoda. Volim da prošetam do tamo, ali najčešće idem kolima sa saigračima Alenom Stevanovićem iz Srbije i Valterom Birsom iz Slovenije. Oni žive blizu mene i zajedno provodimo najveći dio vremena. Ne mogu da opišem od kolike su mi pomoći".

Prvih 10 dana boravka u Torinu sa Markom je bio otac, a prije dva dana sa njim je konačno veći dio porodice – otac, majka i najmlađi brat Ognjen, sa frizurom “a la Mesi”, ko zna, možda i buduća zvijezda crnogorskog fudbala.

"Smiješan sam pri njemu", kaže Marko u šali.

“Io sono un centrocampista” (ja sam vezni igrač), piše na listu papira sa Bakićevog kursa italijanskog, koji uči svaki dan. Ipak, njegovo znanje je sada puno veće od spomenute rečenice sa prvog časa.

"Ide mi dobro i savladaću ga veoma brzo…"

Sve skupa – Bakić se sa 19 godina prvi put osjeća kao pravi fudbaler.

"Još da zaigram u Seriji A, znao bih da sam ostvario nešto".

Mirko mi je govorio: „Opusti se, potpisaćeš”

Tri dana su krajem avgusta trajali pregovori koje je Bakićev menadžer Igor Gluščević vodio sa ljudima iz Torina. Marko Bakić je za to vrijeme boravio u hotelu, a sate uglavnom provodio sa Mirkom Vučinićem", najpoznatijim Crnogorcem u Torinu.

"Vučinić mi je mnogo pomogao prvih dana. Vladala je neizvjesnost da li će se sve završiti kako treba, a on mi je non-stop govorio da se opustim, da ću potpisati ugovor - priča Bakić.

Sa Vučinićem se, međutim, nije lako družiti u Torinu...

"Fudbaleri Juventusa su druga dimenzija po popularnosti, Mirko je jedan od najpopularnijih među njima. Jednom na izlazu iz lokala odmah se oko njega okupilo 20 ljudi".

Koncept bar “One apple”, u samom srcu Torina, nedaleko od Bakićevog stana, mjesto je gdje se okupljaju ne samo fudbaleri Juventusa, već često navrati i poneki igrač rivalskog Torina.

Elitni restoran poznat po dobroj pašti u vlasništvu je Danijelea Kontea, rođenog brata trenera Juventusa Antonija. Prošlog četvrtka i petka, međutim, ni traga od fudbalera. Treneri Konte i Đanpjero Ventura odveli su ih u “izolaciju”, jer se u subotu igrao gradski derbi...

Reprezentacija je san mojih snova

Marko Bakić će pokušati da se nametne u Torinu kako bi se izborio za status seniorskog reprezentativca Crne Gore.

"To je moja najveća želja, ništa ne može da se poredi sa igranjem u reprezentaciji. Svjestan sam da mogu da se nametnem samo kroz utakmice u klubu, zato jedna čekam da počnem da igram. Bakić će za to vrijeme nositi dres mlade reprezentacije.

Nije bio u sastavu za jučerašnji meč protiv Srbije jer se tek oporavio od povrede, ali planovi su veliki...

"Nadam se da ćemo biti prva generacija mlade reprezentacije Crne Gore koja je izborila baraž za EP. Imamo talentovan tim, jer gro ekipe čine fudbaleri koji su se sa omladinskom reprezentacijom zamalo plasirali na Evropsko prvenstvo.

http://www.vijesti.me/sport/bakic-ka...-clanak-103457
Antivari22 is offline  
post #10 of 26 (permalink) Old December 30th, 2012, 20:24 Thread Starter
Star Player

Antivari22's Avatar

An interview conducted by Cg-fudbal.com with Marko.

CG Fudbal: Novogodišnji specijal (II dio)

Bakić: Savićević je moj idol

Ovog ljeta je prešao iz Mogrena u Torino, ali zbog povreda još nije debitovao za svoj novi klub. FSCG ga je proglasio za jednog od tri naša najperspektivnija mlada igrača. Iako priznanja i pohvale stižu sa svih strana ovaj 19-o godišnjak stoji čvrsto na zemlji.

Za naš portal je prenio utiske o novom klubu.

Utisci o mom novom klubu su zaista pozitivni.Došao sam u veliki klub,sa bogatom tradicijom i veoma sam srećan zbog toga. Prihvaćen sam sjajno od strane svih u klubu. Bilo je veoma teško na početku dok sam se privikavao na rad i kada sam učio jezik. Sada je sve mnogo lakše. Moram istaći da sam najveću pomoć imao od momaka sa našeg govornog područja Alena Stevanovića i Valtera Birse. Oni su mi od velike pomoć
i – kaže Bakić.

Bakić je veoma srećan zbog nagrade koju mu je uručio FSCG i kaže da će mu ona biti podstrek za dalji rad. Povreda je prošlost i nada se da će uskoro debitovati za prvi tim.

Nagrada mi mnogo znači. Ona je potvrda da sam dobro radio, a i obaveza i podstrek da u narednom periodu budem još bolji.Povrede su sastavni dio fudbala, mene je moja zadesila u najgorem mogućem trenutku. Baš kada sam trebao da debitujem i igram za Torino povrijedio sam se igrajući za mladu reprezentaciju. Bio sam van terena 25 dana i sigurno je da me je ta povreda usporila. Sada sam spreman. Od kad sam se oporavio i od kad treniram punim intezitetom sjedim na klupi i čekam svoju šansu – rekao je Bakić.

Mladi član “Tora” kaže da se ugleda na Dejana Savićevića, a na kraju nije zaboravio da čestita nastupajuće praznike posjetiocima našeg sajta.

Kao klinac mnogo sam od moga oca i strica slušao o igrama Dejana Savićevića, a i ja sam odgledao sve njegove utakmice koje sam bio u mogućnosti da nađem. nepotrebno je trošiti riješi o njemu i njega vidima kao svog idola iz mlađih dana. Na kraju bih želio da svim posjetiocima sajta CG FUDBAL čestitam Novogodišnje i Bozicne praznike. Želim vam puno zdravlja, sreće i veselja u 2013. godini – kazao je Bakić na kraju.

http://cg-fudbal.com/cg-fudbal-novog...ecijal-ii-dio/
Antivari22 is offline  
post #11 of 26 (permalink) Old January 8th, 2013, 19:26 Thread Starter
Star Player

Antivari22's Avatar

Well, it's official now, Marko is now fully a Fiorentina player, but will remain at Torino on loan for the rest of this season as La Viola have bought out the other half of his contract .

It would be immense to see Jovetic, Savic and Bakic all playing for Fiorentina next season.

Fiorentina invest in Bakic

Fiorentina have officially bought up half of Torino midfielder Marko Bakic, though he will for the moment remain with the Granata.

The contract was deposited with the Lega Serie A this evening, stating that the Viola entered into a co-ownership deal for the 20-year-old.

Montenegro Under-21 international Bakic will stay at Torino on loan until June, so this is an investment for the future.

http://www.football-italia.net/29225...a-invest-bakic
Antivari22 is offline  
post #12 of 26 (permalink) Old February 22nd, 2013, 20:23 Thread Starter
Star Player

Antivari22's Avatar

Marko doesn't seem to ever catch a break. He suffered yet another injury today at training, ankle related. He was set to make his debut for Torino months ago in the Coppa Italia, but suffered an injury on the eve of the game and now has another setback to overcome.

The seriousness of the injury is unknown, but hopefully Marko can still make his debut in Serie A this season before heading to Fiorentina next season.

Nova povreda za Bakića

Fudbaler Torina i član malde reprezentacije Crne Gore Marko Bakić je zadobio povredu tokom današnjeg treninga.

On je pred sam kraj treninga zaradio povredu zgloba stopala desne noge.

Stepen povrede i dužina oporavka će biti poznati tek nakon dodatnih analiza. Špekuliše se da se radi o povredi lateralnog ligamentarnog kompleksa zgloba desnog stopala.

Od dolaska u Torino Bakić nije debitovao za prvi tim jer u par navrata nije imao sreće sa povredama

http://cg-fudbal.com/nova-povreda-za-bakica/
Antivari22 is offline  
post #13 of 26 (permalink) Old February 25th, 2013, 02:02 Thread Starter
Star Player

Antivari22's Avatar

New interview with Marko.

JEDNOSTAVNO – MARKO BAKIĆ!

Kada vas fudbalski put odvede u takvu zemlju, kakva je Italija , a pritom imate tako malo godina, vjerovatno vam kroz glavu prolaze raznorazne misli. Nije ta zemlja takav bauk, ali jeste specifična, možda, tačnije sigurno – najspecifičnija fudbalska priča! …

Kada vas fudbalski put odvede u takvu zemlju, kakva je Italija , a pritom imate tako malo godina, vjerovatno vam kroz glavu prolaze raznorazne misli. Nije ta zemlja takav bauk, ali jeste specifična, možda, tačnije sigurno – najspecifičnija fudbalska priča! Svi znamo kakav je trag ostavio Dejan Savićević na apeninskom poluostrvu, takav da mu je lično predsjednik Milana, Silvio Berluskoni dao nadimak ’’Genije’’, da, da , – GENIJE. Dejan je to i bio, virtuoz na terenu i van njega. Kakav je samo težak zadatak ostavio Genije novim generacijama. Ali, došli su oni, Mirko Vučinić, Stevan Jovetić, Ivan Fatić, a sada, još jedan crnogorski fudbalski talenat – Marko Bakić. Fudbaler istančanog osjećaja za prostor, smirenost, završnog pasa poput najvećih veznih igrača Svijeta. Specijalno za cgsport.me Marko je govorio o Italiji, svom statusu u FK ’Torino’, Mirku Vučiniću, reprezentaciji…

Na startu razgovora pitali smo Marka kako se privikao na italijanski fudbal.

Sigurno da je italijanska liga jedna od najjačih fudbalskih liga na svijetu. Izuzetno je taktički zahtjevna, mozda i najzahtjevnija. Mnogo se radi na tome, kao i na fizičkoj pripremi igrača.

Koliko se razlikuje način treniranja u Italiji u odnosu na Crnu Goru?

Način treniranja i odnos prema obavezama se dosta razlikuje. Odnos svih igrača prema obavezama je maksimalno profesionalan, trenira se mnogo, ima veoma malo vremena za odmor, svakom zadatku se pristupa maksimalno ozbiljno.

Da li si se u potpunosti oporavio od povrede?

Da, potpuno sam se oporavio, radim, spreman sam i čekam svoju šansu koju znam da ću iskoristiti.

Pitali smo Marka, kakve su njegove ambicije u nastavku prventsva.

Moje ambicije su da igram, to je ono sto želim i smatram da sam spreman. Vjerujem da imam šta da pokažem u Seriji A.

Ambicije kluba?

Ambicije kluba su opstanak, veoma smo blizu tog cilja,ima čak 13. kola do kraja
prvenstva. Svi u klubu su zadovoljni trenutnom situacijom.

Koliko ti znači prisustvo Mirka Vučinića u Torinu?

Mirko mi je od velike pomoći, uvijek je tu za mene, kad god mi je nešto potrebno, veoma mi to znači, o njemu imam da kažem samo najbolje. Veliki čovjek i jedan od najboljih igrača u ligi.

Za kraj ovog divnog druženja pitali smo Marka šta očekuje od reprezentacije u nastavku kvalifikacija za SP.

Reprezentacija u ovim kvalifikacijama igra fenomenalno, nadam se pobjedi u Moldaviji, i onda slijedi utakmica sa Englezima, utakmica za uživanje i u njoj je sve moguće.

http://cgsport.me/jednostavno-marko-bakic/

Last edited by Antivari22; February 25th, 2013 at 04:10.
Antivari22 is offline  
post #14 of 26 (permalink) Old June 22nd, 2013, 12:30
Rising Star

Is he very talented? What are his qualities?
REDHEARTSEVER is offline  
post #15 of 26 (permalink) Old July 18th, 2013, 04:45 Thread Starter
Star Player

Antivari22's Avatar

Quote:
Originally Posted by REDHEARTSEVER View Post
Is he very talented? What are his qualities?
That's what everyone seems to think. He has just joined Fiorentina from Torino, where he only played one game last season. I haven't seen enough of him in action to say just yet what are his qualities.

Last edited by Antivari22; July 18th, 2013 at 05:26.
Antivari22 is offline  
post #16 of 26 (permalink) Old August 18th, 2013, 15:20 Thread Starter
Star Player

Antivari22's Avatar

Marko is officially a Fiorentina player and has taken Stevan's old number, 8. Big season coming up for him.

Bakić predstavljen: Opravdaću povjerenje i naučiću italijanski jezik

"Trener me vidi kao organizatora igre, ali ja ću igrati i beka ako treba", rekao je Bakić

Došao je dan da se i Marko Bakić predstavi u Firenci - crnogorski fudbaler, koji je prethodne sezone bio u Torinu, danas se prvi put od kada je stigao u renesansni grad obratio kao fudbaler Fiorentine.

Na konferenciji za medije koja je održana u sportskom centru Benati, Bakić je pričao o svemu - o prvim fudbalskim koracima, Torinu, očekivanjima u Fiorentini, ali je italijanske medije kupio odmah molbom da mu ne zamjere što i dalje ne priča baš najbolje italijanski jezik:

"Moj italijanski nije perfektan, ovdje sam tek nekoliko mjeseci i nadam se da ću ga u narednom periodu savladati. U stvari, obećavam da hoću", rekao je Bakić.

Bivši vezista Mogrena će u novom klubu nositi broj osam, baš onaj koji je prethodne četiri sezone nosio njegov zemljak Stevan Jovetić.

"Uvijek sam volio taj broj, posebno mi je drago što ću nositi osmicu poslije njega u Fiorentini. Šta mi je rekao? Da ide iz kluba i da je broj osam slobodan", istakao je Bakić i pojasnio svoju poziciju u veznom redu.

"Ja sam "trekvartista" (prvi igrač sredine iza napadača), ali mogu da budem jako dobar u još nekoliko uloga na sredini terena. Trener me vidi kao organizatora igre, ali ja ću igrati i beka ako treba".

Jesi li upoznat sa radom trenera Vinćenca Montele?

"U pitanju je mlad trener, kod kojeg se na treninzima radi jako dobro i mnogo imamo kontakta s loptom".

Dobio si i riječi podrške od Dejana Savićevića. Šta kažeš na to?

"Nadam se da ću opravdati njegovo povjerenje".

Kakvo iskustvo nosiš iz Torina?

"Prvih nekoliko mjeseci sam radio odvojeno od ekipe. Kasnije sam i zaigrao, ali nakon prve utakmice sam se povrijedio i ta povreda me je na mjesec i po odvojila od terena. Potom je bilo teško naći prostor".

Šta očekuješ od Fiorentine?

"Ovo je ekipa koja može da osvoji sve, imamo velike igrače i sjajan stručni štab. Ovdje mogu da napredujem u karijeri, u to sam siguran".

Kakvi su ciljevi "viole"?

"Imamo velike ciljeve, a ako budemo pravi vidim nas i u završnici Lige Evrope".

Mnogo se priča o budućnosti Adema Ljajića u klubu. Kakav je tvoj odnos sa njim?

"Mnogo razgovaramo, srećan je i potpuno miran, i to je jako važno za nas. Ako ostane i produži ugovor biće to veliki plus za Fiorentinu".

Ko ti se posebno dopada od saigrača?

"Uvijek gledam Davida Pizara jer mogu mnogo da naučim od igrača koji igra na toj poziciji. Takođe, Borha Valero i Alberto Akvilani su fenomenalni", dodao je Bakić.

A, klub menadžer Fiorentine Vinćenco Gverini je pojasnio šta se očekuje od Bakića na "Artemio Frankiju".

"Marko je igrač u kojeg vjerujemo i za kojeg smo sigurni da će kod nas mnogo napredovati. Još je mlad, ali njegova budućnost je velika", rekao je Gverini.

http://www.vijesti.me/sport/bakic-pr...-clanak-142772

Plus an interview with Marko and Luka Djordjevic this past summer in Budva.

Antivari22 is offline  
post #17 of 26 (permalink) Old August 19th, 2013, 03:30
Forum Manager
Star Player

Yugo23's Avatar

Teams: Montenegro, Man Utd, Partizan, Serbia
BIG shoes to fill. BIG.
Yugo23 is offline  
post #18 of 26 (permalink) Old October 4th, 2013, 01:45 Thread Starter
Star Player

Antivari22's Avatar

Congrats to Marko, he was handed his first start for Fiorentina today in their 2-1 away win against Ukranian side Dnipro in the Europa League

Bakić igrao 54 minuta u pobjedi Fiorentine

Fiorentina već polako može da razmišlja o nokaut fazi Lige Evrope - „viola” je na teškom gostovanju u Dnjepropjetrovsku savladala Dnjepar sa 2:1 i osamila se na vrhu tabele grupe E.

Vinćenco Montela je promiješao karte, pa je Stefan Savić bio na klupi, ali je Marko Bakić bio u startnoj postavi. Mladi Budvanin je zamijenjen u 54. minutu, odmah nakon gola Gonsala Rodrigesa iz penala. Ukrajinci su izjednačili sa bijele tačke, ali je trijumf timu iz Firence donio dugogodišnji simbol Milana, Masimo Ambrozini.

Nakon četiri vezana poraza, Miroslavu Đukiću se ozbiljno „drmala” klupa u Valensiji, ali su „slijepi miševi” odgovorili sa četiri uzastopne pobjede.

Posljednju su ostvarili večeras u Krasnodaru, gdje su golovima rezerviste Alkasera u 73. i Fegulija u 81. minutu srušili Kubanj.

U Rusiji je slavio i Totenhem, koji je epitet jednog od najvećih favorita opravdao laganom pobjedom nad Anžijem (2:0, strijelci Defo i Šadli).

Fatos Bećiraj je sa klupe gledao mučenje zagrebačkog Dinama u Sofiji protiv Ludogoreca (3:0), dok je Branko Bošković zbog lakše povrede bio rezerva.

On je, međutim, imao razloga za slavlje - Rapid je u Beču golom Trimela u 94. minutu oteo pobjedu kijevskom Dinamu (2:2). Admira Adrovića nije bilo u protokolu za gostovanje Pandurija Pasoš Fereiri.

http://www.vijesti.me/sport/bakic-ig...-clanak-152828
Antivari22 is offline  
post #19 of 26 (permalink) Old October 25th, 2013, 21:41 Thread Starter
Star Player

Antivari22's Avatar

Marko was handed his second straight start in the Europa League last night as Fiorentina went on to beat Romanian side Pandurii, 3-0.

Marko played the entire 90 and had a very good performance. After the match, coach Vincenzo Montella had some words of praise for him. Also, whoscored.com gave Marko a 7.4 rating.

“Bakic had a rough start, as he was a bit tense, but he played very well in front of the defence," he told Sky Sport Italia. "By the end of the match he was running the midfield.

Bakiću puna minutaža u novoj pobjedi Fiorentine

Crnogorski internacionalac dobio svih 90 minuta od Vićenca Montele i komandovao veznim redom Fiorentine u trijumfu nad Pandurijem (3:0)

Marko Bakić polako ali sigurno dobija minutažu koja mu je neophodna da jednog dana postane vođa veznog reda crnogorske reprezentacije - 19-godišnji Budvanin odigrao je svih 90 minuta u pobjedi Fiorentine (3:0) nad rumunskim Pandurijem.

I ne samo odigrao, Bakić je tokom cijelog meča komandovao sredinom terena, a da je imao malo više sreće mogao je i da postigne gol. Njegov udarac iz povoljne pozicije sa ivice šesnaesterca u sudijskoj nadokonadi izblokirao je jedan igrač rumunskog tima.

“Viola” je slavila sa 3:0 golovima Hoakina, Matosa i Kvadrada, pa nakon tri kola ima maksimalan učinak i skoro zagarantovan plasman u šesnaestinu finala.

Trener Vićenco Montela je, sa druge strane, odmarao Stefana Savića, koji je meč odgledao sa klupe.

Italijane prati Dnjepar, koji je golovima Rotana i Konopljanke u finišu slavio na gostovanju Pasoš Fereiri i stigao do šest bodova iz tri kola.

Ni promjena trenera na klupi Dinama (Zoran Mamić umjesto Ivankovića) nije pomogla Fatosu Bećiraju, koji je ostao prikovan za klupu Gagrepčana i u remiju bez golova protiv PSV-a na praznom Maksimiru.

Sa Brankom Boškovićem u prvoj postavi, bečki Rapid osvojio je bod na gostovanju Genku (1:1). Crnogorski internacionalac igrao je do 74. minuta.

Prvi bod je osvojio portugalski Estoril i to u Frajburgu, dok je Legija nakon poraza u Trabzonu, trećeg zaredom, i dalje na nuli.

Fudbaleri Totenhema nastavili su fantastičan niz u Ligi Evrope, pošto su večeras na gostovanju Šerifu u Tiraspolju zabilježili treću uzastopnu pobjedu.

Moldavcima su presudili Vertongen u 12. i Defo u 75. minutu.

Najinteresantini meč gledan je u Solunu, gdje je PAOK imao dva gola minusa protiv Makabija iz Haife, ali je na kraju ipak slavio pobjedu uprkos promašenom penalu.

http://www.vijesti.me/sport/bakicu-p...-clanak-156640
Antivari22 is offline  
post #20 of 26 (permalink) Old November 8th, 2013, 01:02 Thread Starter
Star Player

Antivari22's Avatar

Interview with Marko on the upcoming U-21 Euro qualifiers and his season at Fiorentina so far.

Još se nadam, želim da igram više nego išta

"Na moje insistiranje ću odraditi test-trening u petak, da vidim šta i kako... Tek onda ću definitivno znati na čemu sam, moći ću da kažem nešto više", kaže Bakić

Veliki hendikep u najavi. Vezista Fiorentine Marko Bakić pokidao je ligamente zgloba na treningu uoči utakmice sa Milanom prošle subote i male su šanse da zaigra za mladu reprezentaciju Crne Gore u najvažnijim mečevima u kvalifikacijama. A slijede možda i odlučujući dueli protiv Njemačke i Republike Irske, pod Goricom 15. i 19. novembra.

Jedan od najtalentovanijih crnogorskih fudbalera naći će se na spisku fudbalera za predstojeće utakmice, koji će selektor Duško Vlaisavljević saopštiti danas na konferenciji za novinare u 12 časova, ali Bakić i dalje ostaje pod znakom pitanja, i to velikim...

"Povrijedio sam se na treningu noć pred utakmicu sa Milanom. Bukvalno u posljednjem minutu treninga, dobio sam udarac po stajnoj lijevoj nozi, pao sam i odmah sam znao da nešto ne valja. Ispostavilo se da sam pokidao ligamente zgloba, klub je dao saopštenje da ću pauzirati tri sedmice i situacija svakako nije dobra - kaže Bakić za “Vijesti”.

Od utakmice sa Milanom nije prošlo ni sedam dana, pa po dijagnozi doktora Fiorentine, ne postoje šanse da 20-godišnji vezista zaigra protiv Njemačke i Irske.

Ipak, kako kaže, niko ne može da mu oduzme nadu da će nekim čudom moći da zaigra, pa makar na drugom meču protiv Iraca, 19. novembra.

"Na moje insistiranje ću odraditi test-trening u petak, da vidim šta i kako... Tek onda ću definitivno znati na čemu sam, moći ću da kažem nešto više. Sa stručnim štabom reprezentacije sam se dogovorio da javim u petak kakva je definitivna situacija, da li ću biti na raspolaganju ili ne. Sve je i dalje u magli, ali se ipak nadam da ću moći da igram, pa makar drugi meč, to niko ne može da mi zabrani.

Bakić kaže da ima ogromnu želju da pomogne reprezentaciji u duelima koji bi mogli da približe Vlaisavljevićevu četu baražu za Evropsko prvenstvo, prvi put od sticanja nezavisnosti.

"Uradiću sve što je u mojoj moći da se oporavim za utakmice koje mi znače više nego išta. Želim da napravim nešto bitno sa tom reprezentacijom. Dobro smo počeli kvalifikacije, dobro smo odigrali i u porazu protiv Njemačke u Visbadenu, vjerujem da bi, sve ukupno, ovo mogao da bude uspješan ciklus", kaže Bakić, koji će se sjutra javiti sa novim vijestima.

Mlada reprezentacija Crne Gore otvorila je kvalifikacije pobjedama nad Farskim Ostrvima i Rumunijom u Podgorici, a onda je došao poraz od Njemačke u gostima. U slučaju trijumfa nad Irskom i eventualno remija sa Njemcima, “mladi sokoli” bili bi glavni favoriti za osvajanje drugog mjesta u grupi.

Marko Bakić je odigrao sva tri meča za mlade u dosadašnjem toku kvalifikacija, već ima i dva nastupa za A reprezentaciju u prijateljskim mečevima (prošle godine protiv Letonije, nedavno u Bjelorusiji).

Vezista Fiorentine nije samo budućnost mlade već i seniorske reprezentacije, naročito zbog toga što igra na poziciji klasičnog veznog fudbalera, sa kojom naša reprezentacija hronično oskudijeva.

Montela mi vjeruje i to pokazuje djelima

Marko Bakić će propustiti i večerašnje gostovanje Fiorentine rumunskom Panduriju u 4. kolu Lige Evrope. A bio bi u prvoj postavi, kao što je to bio slučaj na gostovanju Dnjepru, ili na meču sa Rumunima kod kuće prije 14 dana.

Trener Vinćenco Montela računa na Bakića za evropske mečeve, postepeno ga uvodi i na mečevima Serije A (kao protiv Atalante u Bergamu).

Za fudbalera koji je prošle sezone presjedio na klupi u Torinu, jer je imao trenera koji nije želio ni malo da rizikuje, to je ogroman napredak.

"Statusom u Fiorentini sam više nego zadovoljan. Najmlađi sam igrač u ekipi koja je evropskog kvalilteta, sa vrhunskim igračima. Trener vjeruje u mene, i što je najvažnije, to mi pokazuje. Trudim se da iskoristim svaki minut koji provodim na terenu i smatram da mi za sada ide veoma dobro", ističe Bakić.

http://www.vijesti.me/sport/jos-se-n...-clanak-158971
Antivari22 is offline  
Reply

Quick Reply

Register Now

In order to be able to post messages on the Xtratime Community forums, you must first register.
Please enter your desired user name, your email address and other required details in the form below.

User Name:
Password
Please enter a password for your user account. Note that passwords are case-sensitive. Try to avoid choosing short (like '1'), simple (like 'abcd') and easy to guess passwords (like a name of your favorite team, player, etc)! Complex and long enough passwords, that consists of random string of alphabet and numerical characters, are almost impossible to be stolen and misused.

Password:

Confirm Password:
Email Address
Please enter a valid email address for yourself.

Email Address:
OR

Log-in

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools
Show Printable Version Show Printable Version
Email this Page Email this Page
Display Modes
Linear Mode Linear Mode

Posting Rules  
You may post new threads
You may post replies