The Road to Rio: Official Thread of the 2014 FIFA World Cup - Xtratime Community
Reply

LinkBack Thread Tools Display Modes
post #1 of 224 (permalink) Old August 28th, 2012, 03:18 Thread Starter
Forum Manager
Star Player

Yugo23's Avatar

Teams: Montenegro, Man Utd, Partizan, Serbia
The Road to Rio: Official Thread of the 2014 FIFA World Cup

Group H

England
Montenegro
Ukraine
Poland
Moldova
San Marino

Montenegro's Fixtures

7 September 2012 v Poland
11 September 2012 @ San Marino
16 October 2012 @ Ukraine
14 November 2012 v San Marino
22 March 2013 @ Moldova
26 March 2013 v England
7 June 2013 v Ukraine
6 September 2013 @ Poland
11 October 2013 @ England
15 October 2013 v Moldova

Before Euro 2012, I said that I wouldn't rule out a 2nd place finish, even with an injured Stevan Jovetic. As it turns out, we did indeed get second place in what turned out to be a memorable campaign.

This time, the expecations will be higher. Although they don't scare me one bit, I think it is nearly guaranteed that England gets a top 2 finish in this group, so I think it's going to be a dogfight for the other place. It'll be hard to get maximum points in Poland and Ukraine, so it will be imperative that CG get all the point points vs. Moldova and try to win as close to 7-0 as possible in each game against San Marino.

I have faith in the team, though. Jovetic is turning into one of Europe's brightest stars, Mirko has seen a bit of a revival, and the supporting cast is hungry to prove themselves, too. I never ever question the heart of this team.

I want to hear the anthem in Brazil!

Antivari and others, post away!
Yugo23 is offline  
Sponsored Links
Advertisement

post #2 of 224 (permalink) Old August 28th, 2012, 14:30
Star Player

Antivari22's Avatar

Teams: Montenegro
Thanks Yugo

I agree with everything you said, England are definitely the favorites for first, so we will be fighting for a playoff spot once again with our main rivals being Poland and Ukraine. Both teams had fairly disappointing performances as hosts in the recent European Championship, but Poland has a fairly young team that will try to right the wrongs of the Euro's, while Ukraine will have to adjust to life without some long time veterans who recently retired, such as the legendary Shevchenko.

As you also mentioned, we must get all six points against Moldova and try to to rack up as many goals as possible against San Marino because there is a good chance it can go down to goal difference in the end.

I'm very optimistic we can match the success we had in the Euro qualifying campaign and what better country to debut in the World Cup than in beautiful Brazil!

AJMO CRNA GORO!

Here is the squad list once more for the upcoming qualifiers against Poland and San Marino.

Pozvani su: golmani - Mladen Božović (Videoton), Srđan Blažić (Farmagosta) i Vukašin Poleksić (Debrecin).

Odbrana - Savo Pavićević (Omonija), Milan Jovanović (Crvena zvezda), Vladimir Božović (Rapid), Marko Baša (Lil), Stefan Savić (Mančester siti) i Miodrag Džudović (Spartak Nalčik).

vezni red - Vladimir Volkov (Partizan), Nikola Drinčić (Krasnodar), Mitar Novaković (Amkar), Simon Vukčević (Blekburn), Marko Ćetković (Buriram Junajted), Elsad Zverotić (Jang bojs), Milorad Peković (Grojter firt) i Luka Đorđević (Zenit)

napad - Stevan Jovetić (Fiorentina), Mirko Vučinić (Juventus), Fatos Bećiraj (Dinamo Zagreb), Andrija Delibašić (Rajo Valjekano), Dejan Damjanović (Seul), Filip Kasalica (Crvena zvezda) i Aleksandar Boljević (Zeta).

Brnovic also had some more words about the home qualifier against Poland today, saying that if we get the win, there will be no stopping us in the quest for either one of the top two positions in the standings.

Ako dobijemo Poljsku, da vidim ko će nas zaustaviti

U pobjedničkim najavama i superoptimističkim očekivanjima proteklo je obraćanje javnosti crnogogorskog selektora Branka Brnovića uoči početka novog ciklusa kvalifikacija - mečeva sa Poljskom u Podgorici 7. septembra i San Marinom u Seravalju četiri dana kasnije.

Brnovićeva izjava koja je obilježila jučaršnju pres konferenciju - “ako pobijedimo Poljsku, niko neće moći da nas zaustavi” - dovoljno govori koliko se značajan meč igra pod Goricom za 10 dana.

Bitna, ali nije presudna

- Meč sa Poljskom je za nas najbitnija utakmica. Ne mora da bude presudna, ali je vrlo značajna. Ako pobijedimo, dobili bismo jak polet i niko ne bi mogao da nas zaustavi u pohodu na jednu od prve dvije pozicije u grupi - najavio je Brnović.

I treći kvalifikacioni ciklus Crna Gora otvara utakmicom na domaćem terenu, protiv jednog od konkurenata za visok plasman. Surovo ili ne, ali ishod prvog meča usmjeravao je put najmlađe evropske selekcije u dva prethodna ciklusa. Bila je to prosta matematika - remi sa Bugarima 2008. godine (2:2) negativno je uticao i na psihološkom i na bodovnom planu, dok je pobjeda nad Velsom 2010. otvorila sva vrata. U prvom slučaju Crna Gora je završila peta na tabeli, a u drugom je stigla do baraža.

Ipak, značaj prve utakmice u ”operaciji Brazil” ne bi smio da optereti fudbalere, kaže Brnović.

- Ponavljam, utakmica je vrlo bitna, ali nije presudna i odlučujuća. I nakon pobjede nad Letonijom ponavljao sam igračima - sve što želim od njih jeste da izađu na teren i da uživaju u igri. Ubijeđen sam da će u tom slučaju i dati najbolje od sebe.

U predvečerje početka kvalifikacija, Brnović ima razloga za optimizam - njegova ekipa igra sve bolje ako su parametar prijateljski mečevi (pobjede nad Islandom i Letonijom, remi sa Belgijom u Briselu), dok se na njegovom spisku od 24 imena nalaze sve raspoložive snage.

- Najvažnije mi je da na okupljanje u nedjelju svi dođu zdravi. I sada ima nekih problema, Milan Jovanović je dobio udarac i ne trenira, Baša takođe ima problema sa primicačem, ali se nadam da će se oporaviti.

Valjda prvi put od formiranja tima 2007. godine, za Crnu Goru više ne može da se kaže da ima “mlad i neiskusan tim”. Fudbaleri koji čine okosnicu ekipe u prosjeku imaju skoro 30 nastupa za reprezentaciju, što je stvar koja, takođe, može da raduje Brnovića.

- Zaista igramo sve bolje, vjerujem da će tako biti i kada dođu takmičarske utakmice. Želim da imamo što veći posjed lopte, jer kada je tako i manje se “trošimo” nego kada je ima protivnik - ističe Brnović.

Crnogorski selektor tri puta je uživo snimao narednog rivala tokom Evropskog prvenstva, njegov asistent Anto Drobnjak bio je “specijalac” nedavno u Estoniji, gdje su Poljaci izgubili 1:0 na debiju novog selektora, Valdemara Fornalika.

- Primijetio sam da se Poljska dosta potcjenjuje u našoj javnosti. Gledao sam svaku njihovu utakmicu na Evropskom prvenstvu i uprkos ispadanju u grupi vidjelo se da se radi o veoma čvrstom timu, sa jakim srednjim redom, gdje okosnicu čine tri igrača iz njemačkog šampiona, Borusije Dortmund. Protiv Grčke su, na primjer, odigrali 1:1, ali da su realizovali sve šanse koje su imali u prvih pola sata, mogli su da vode i sa 3:0 - kaže Brnović.

Nagradni pozivi

Na njegovoj (proširenoj) listi od 24 imena nalaze se i dva nova lica, napadač Zenita Luka Đorđević i 16-godišnji talenat Zete Aleksandar Boljević, koji je time postao najmlađi igrač koji se našao na spisku seniorske reprezentacije.

Poziv njima dvojici nije “kozmetičke” prirode, iako se nalaze i na spisku mlade reprezentacije, tvrdi Brnović.

- Već sam rekao da će biti praksa da mladi fudbaleri budu sa A timom. I njima će mnogo značiti treninzi sa Vučinićem, Jovetićem, Bašom...

Od 24 igrača, čak šestorica će morati na tribine.

- Za mene su to slatke muke. Ali, ako ima fudbalera koji nisu spremni da budu ili na klupi ili na tribinama, bolje je da mi to odmah kažu.

O drugom meču u kvalifikacijama, protiv San Marina, 11. septembra, Brnović još neće da priča:

- Da pregrmimo Poljsku - zaključio je selektor.

http://www.vijesti.me/sport/ako-dobi...i-clanak-89339

Last edited by Antivari22; August 28th, 2012 at 15:57.
Antivari22 is offline  
post #3 of 224 (permalink) Old September 2nd, 2012, 23:56
Star Player

Antivari22's Avatar

8 players have reported for training today which includes Savic, Dzudovic, Djordjevic, Beciraj, Boljevic, Damjanovic, Blazic and Novakovic.

Here are some comments by newcomer Luka Djordjevic and Dejan Damjanovic on the upcoming qualifiers.

Đorđević: Osjeća se pozitivna atmosfera

Premijerni kvalifikacioni okršaj sa Poljskom inspiriše “sokole”, a naši reprezentativci svjesni su da upravo start može uveliko da opredijeli dalji tok takmičenja (u takmičarskom i psihološkom smislu). Naša reprezentacija, međutim, nije slavila na sedam posljednjih zvaničnih utakmica, uključujući i dvomeč u baražu sa Česima. Valjda je došlo vrijeme da se prekine ta serija...

"Moramo da se potrudimo da bude tako. Sigurno da će nam biti teško, Poljska je na visokom nivou... No, dobro ćemo se spremiti, odgledaćemo i snimke sa njihovih utakmica", ističe Luka Đorđević, napadač Zenita i debitant u A timu.

Reprezentacija je odradila prvi trening u okrnjenom sastavu - juče je treniralo osam fudbalera (Džudović, Novaković, Đorđević, Damjanović, Boljević, Savić, Bećiraj i Blažić).

"Sjutra ćemo biti kompletniji, ali osjeća se dobra atmosfera. Vjerujem da ćemo biti spremni za petak", kazao je Đorđević.

Očekuješ li da ćeš debitovati, nakon Poljske slijedi gostovanje u San Marinu?

"Iskreno se nadam tome. Ali, bez opterećenja. Biće kako selektor odluči", odgovorio je Đorđević.

Bivši napadač Mogrena je za kratko pobrao simpatije u dresu Zenita, nedavno je protiv Anžija odigrao svih 90 minuta i imao veoma zapaženu ulogu. Tada je, međutim, nedostajalo malo sreće da se upiše u strijelce - pogađao je stativu i prečku...

"Iskustvo iz kluba je puno pomoglo, zadovoljan sam kako ide u Zenitu. Da se ne uvrijede moji bivši saigrači, ali lakše je kada imate kvalitetnije igrače uz sebe, a puno znači i ostalo - stadion, atmosfera i druge stvari kako na terenu tako i van njega", opisuje Đorđević.

http://www.vijesti.me/sport/dordevic...a-clanak-90121

Damjanović: Najbitnije da dobro krenemo

U prethodnoj kalendarskoj godini “sokoli” nisu osjetili slast pobjede u kvalifikacijama. Svi se, međutim, rado sjećaju kako je bilo na jesen 2010. godine, kada je naša reprezentacija nakon tri vezana trijumfa i remija sa Engleskom na “Vembliju” bila hit i u evropskoj fudbalskoj javnosti...Zbog toga je utakmica sa Poljskom, koja se igra u petak veče (7. septembra) na stadionu pod Goricom od velikog značaja za crnogorski nacionalni tim.

"Nadam se da možemo da prekinemo tu seriju bez trijumfa u kvalifikacionim mečevima. Na posljednjih nekoliko utakmica ekipa je pokazala da je u usponu forme. Najbitnije je da dobro startujemo, vjerujem da ćemo u tom slučaju makar ponoviti rezultat iz prethodnih kvalifikacija", ističe Dejan Damjanović, napadač Seula.

I računica je potpuno jasna - “sokoli” očekuju svih šest bodova iz prva dva okršaja sa Poljskom i San Marinom.

"Obavezno! Potrudićemo se da uzdrmamo direktnog rivala, ekipu koja je igrala na Evropskom prvenstvu. Nadam se da ćemo Poljacima produžiti lošu formu i rezultate", jasan je Damjanović.

On je, ipak, istovremeno i oprezan...

"Oni su u lošoj formi, ali nećemo da se uzdignemo, ne smijemo da dozvolimo da nas to “ušuška”. Vjerujem da ćemo biti kompletni, da će selektor moći da izvede najjaču postavu. A onda, uz našu publiku, nadam se da ćemo pobijediti na startu kvalifikacija."

Iskusnog napadača ne opterećuje što Poljaci igraju tvrdo, naprotiv...

"Pa, takve utakmice nam i odgovaraju, nema niko bolji napad od nas. Odgovaraju nam ti mečevi na 1:0", smatra Damjanović.

Crna Gora ima novi potencijal u napadu - Luku Đorđevića, Aleksandra Boljevića, te Filipa Kasalicu, koji se upisao u strijelce na svom debiju protiv Letonije...

"Drago mi je zbog toga. To su sve mladi momci koji su budućnost reprezentacije u narednih pet-šest, pa i deset godina. To je plus za nas. Imamo dobru, zdravu konkurenciju", kazao je Damjanović.

“Sokoli” će se potruditi da iskoriste povoljan raspored na startu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo koje se održava u Brazilu 2014. godine.

"Ako počnemo dobro, u Ukrajini bi nam možda odgovarao i bod pa da ih potom dobijemo kući. Sada ćemo se, međutim, fokusirati na Poljsku", zaključio je Damjanović.

http://www.vijesti.me/sport/damjanov...o-clanak-90120

Last edited by Antivari22; September 3rd, 2012 at 00:02.
Antivari22 is offline  

post #4 of 224 (permalink) Old September 3rd, 2012, 23:31
Star Player

Antivari22's Avatar

Nearly the entire squad was in training today for the exception of Vucinic, Jovetic and Drincic, all of whom arrived later in the day. Here are some comments by Savic and Poleksic, who was finally returned to the national team after a two year hiatus.

Stefan Savić: Jaka odbrana preduslov za dobar rezultat

Dok se čeka duel sa Poljskom u petak, opet se sve svodi na prisjećanja iz prethodnih kvalifikacionih ciklusa – koliko je za dalji tok važan prvi meč. Prije četiri godine, Bugarska je u posljednjim trenucima došla do 2:2, a od tog šokantnog remija, tada još uvijek neiskusni izabranici Zorana Filipovića, nijesu do kraja uspjeli da se na pravi način oporave. Dvije godine kasnije, Mirko Vučinić donio je pobjedu protiv Velsa i tada je već sve bilo drugačije.

- Važno je ne primiti gol, da dobro počnemo kvalifikacije, kao što smo počeli prethodne – poručuje Stefan Savić. – Mali broj primljenih golova karakterisao nas je u prošlom ciklusu. Moramo sačuvati naš gol, a ubijeđen sam da će napad makar jednom zatresti mrežu rivala.

Poljsku su mnogo detaljnije upoznali tokom Evropskog prvenstva.

- Igramo protiv izuzetno kvalitetne reprezentacije. Međutim, nadam se da možemo do tri boda koja bi nam puno značila. Znamo da neće biti lako, jer se radi o kvalitetnoj selekciji koja se pokazala i na Evropskom prvenstvu – smatra Savić, koji će, vjerovatno, uz Marka Bašu, biti zadužen za posljednju liniju odbrane. Tamo će borbu voditi sa najvećom zvijezdom ,,bijelih orlova“ Robertom Levandovskim.

- Pažnju moramo obratiti na njihove ofanzivce, posebno Levandovskog, koji je jedan od boljih napadača Evrope. Ali, oni i kao cjelina djeluju dobro – kaže Savić.

Protiv takve ekipe adute, prije svega, treba tražiti na motivacionom nivou.

- Imamo naše adute, dobru atmosferu i publiku koja nas uvijek nosi do dobrog rezultata – rekao je mladi štoper.

Upravo je on bio jedna od zvijezda prelaznog roka, bar kada su u pitanju crnogorski fudbaleri. Iz Mančester sitija prešao je u Fiorentinu…

- Odradio sam pripreme sa Sitijem i igrao u nekoliko utakmica. Međutim, nijesam dobio šansu. U razgovoru sa trenerom Manćinijem vidio sam da neću biti standardan, a moj cilj je da budem konstantan na terenu. Mlad sam, potrebne su mi utakmice, i mislim da sam napravio pravi izbor. Igrao sam u Premijer ligi, najjačoj na svijetu i mislim da mi neće predstavljati problem da se adaptiram na Seriju A – istakao je Savić.

U Firenci ga čeka Stevan Jovetić, koji je za tri godine igranja u renesansnom gradu postao ikona navijača.

- Mnogo mi je bitno što ću biti sa Stevanom. Ove godine imamo dobar tim i vjerujem da možemo biti među prvih pet-šest ekipa u ligi – zaključio je Savić.

U Podgoricu dolaze samo 143 poljska navijača

Iako se ,,strahovalo“ od invazije huligana iz Poljske, 7. septembar u Podgorici najvjerovatnije će proći mirno, bar kada je riječ o gostujućim navijačima. Delegacija Fudbalskog saveza Poljske prije mjesec dana posjetila je kolege iz crnogorske kuće fudbala, od kojih je dobila broj ulaznica u visini propisanih 10 odsto kapaciteta stadiona (oko 1.100), ali je juče iz Varšave stigao dopis u kojem se navodi da su prodali samo 143 karte i da ostatak vraćaju domaćinu.

Ni od tih 143 navijača ne treba očekivati probleme – u pitanju su porodični ljudi, koji godinama prate reprezentaciju, i poznati su ljudima iz Fudbalskog saveza Poljske.

Tako neće doći do sukoba navijačkih grupa ili okršaja sa policijom, što je bio slučaj prilikom gostovanja Slaska u Podgorici sredinom jula u okviru kvalifikacija za Ligu šampiona.

http://www.pobjeda.me/2012/09/03/ste...obar-rezultat/

Vukašin Poleksić nakon dvije godine ponovo u reprezentaciji

Vukašin Poleksić vratio se u reprezentaciju nakon dvije godine, odnosno jednog cijelog kvalifikacionog ciklusa.

Ranije je dolazio kao prvi golman, ali sada mu to i nije toliko bitno. Branio ili ne, važno mu je da je poslije 24-mjesečne suspenzije ponovo sa „crvenima“.

- Ovo mi znači puno. Dugo sam razmišljao i nadao se pozivu. Hvala Bogu dobio sam ga, što znači da selektor, Savez i cijela Crna Gora vjeruju u mene. Maksimalno ću se potruditi da opravdam njihova očekivanja. Nije bitno da li ću početi meč. Najbitnije je da sam tu. Pomoći ću koliko god budem mogao – kazao je iskusni čuvar mreže prije drugog treninga reprezentacije, sinoć na Starom aerodromu.

Ovoga puta stigao je kao drugi ili treći golman, ali sa zavidnom formom. Standardan je na golu Debrecina i dobro mu ide.

- Psihički i fizički sam maksimalno spreman. Branio sam dosta utakmica za Debrecin, iako se nijesam nadao da ću odmah početi. Ali, trener i ljudi u klubu dali su mi šansu i iskoristio sam je na pravi način – poručio je iskusni Nikšićanin.

Poleksić je cilj saopštio vrlo jezgrovito:

- Plan je šest bodova iz prva dva duela. Znate kako smo počeli pretprošle kvalifikacije protiv Bugara. Samo da se to ne ponovi. Nadam se da ćemo dobiti oba meča na startu, a onda mislim da možemo da se borimo i za prvu poziciju. Ipak, kvalifikacije su duge, ima dosta utakmica. Najvažnije je da ne primimo gol, da ne izgubimo. Ne treba se zalijetati.

Šta očekuješ od Poljaka?

- Mislim da će doći da igraju na bod. Sa druge strane, mi ćemo ići na pobjedu jer je kvalitet na našoj strani. U ovom trenutku kvalitetnija smo reprezentacija – nema dilemu Poleksić.

Englezi su favoriti grupe, a Poljska i Ukrajina boriće se sa nama za drugo mjesto. Ko je bolji od te dvije selekcije?

- Poljaci su bolji od Ukrajinaca, a mi smo bolji od obje reprezentacije. Englezi su jedna od najboljih selekcija na svijetu i glavni su kandidati za lidersko mjesto u grupi. Ali, to je fudbal, nikad se ne zna.

Vučinić i Jovetić su odmah na startu, u prvom kolu, postigli golove za Juventus i Fiorentinu. Dobro bi bilo da budu efikasni i u petak veče?

- Njih dvojica su jedan od najboljih tandema u Evropi. To je veliki plus za nas. Nadam se da će biti uspješni i protiv Poljaka – zaključio je Poleksić.

Baša na treningu, trio stiže danas

Selektor Branko Brnović sinoć nije imao sve igrače na treningu. Falili su „Italijani“, Mirko Vučinić i Stevan Jovetić, koji su u nedjelju veče igrali utakmice za Juventus i Fiorentinu, te fudbaler ruskog Krasnodara Nikola Drinčić. Sva trojica danas će stići u Podgoricu.

Marko Baša, međutim, imao je povoljniji raspored avio linija, pa je stigao na sinoćnji trening, iako je kasno preksinoć igrao prvenstveni meč protiv PSŽ-a.

http://www.pobjeda.me/2012/09/03/vuk...eprezentaciji/

Here is also a cool promo video for the Poland game.

Last edited by Antivari22; September 4th, 2012 at 00:05.
Antivari22 is offline  
post #5 of 224 (permalink) Old September 4th, 2012, 17:56
Star Player

Antivari22's Avatar

The squad is now complete, Mirko, Stevan and Drincic were all in training today where they revealed the new jerseys for the qualifiers. They look quite sharp

Reprezentacija kompletna, sve je spremno za Poljake

Reprezentaciji se priključili Mirko Vučinić, Stevan Jovetić i Nikola Drinčić, pa selektor Brnović ima na rasplaganju sve raspoložive snage

Dobro raspoloženje vlada u crnogorskoj reprezentaciji uoči premijernog meča u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo, duela sa Poljskom u petak veče pod Goricom.

Reprezentacija je danas napokon kompletna, pošto su se ekipi priključili Mirko Vučinić, Stevan Jovetić i Nikola Drinčić, koji je stigao tek jutros, ali na vrijeme da odradi neuobičajeno rani trening (8.45).

Fudbaleri i stručni štab su prije izlaska na teren kampa na Starom aerodromu odradili "foto-sešn", grupni i pojedinači, u novoj verziji dresova marke "Leđea", pozirajući za izradu brošure Fudbalskog saveza Crne Gore

Kapiten Vučinić bio je najraspoloženiji od svih, pa je prije druženja sa loptom pred novinarima demonstrirao "umijeće" u baratanju kamerama i fotoaparatima, kako je nekada davno u Lećeu često slavio golove.

Lijevi bek Milan Jovanović prenio je medijima atmosferu iz tima i očekivanja pred start kvalifikacija.

"Očekivanja su ista kao i na startu prošlih kvalifikacija, mnogo je bitno da krenemo pobjedom. Analizirali smo protivnika, neće biti lako, jer Poljska je tvrda, defanzivna i vrlo organizovana ekipa. Grupišu se nazad i odatle razvijaju igru, zahvaljujući pojedincima koji igraju u velikim klubovima. Mi ćemo se spremiti dobro i vjerujem da ćemo uz dobru atmosferu i podršku sa tribina, koja neće izostati, startovati kvalifikacije pobjedom. Siguran sam da se Poljaci plaše nas, jer imamo strašan napad", kazao je defanzivac Crvene zvezde, uz napomenu da bi bilo dobro da fudbaleri nastave niz košarkaša, koji su se već plasirali na Evropsko prvenstvo.

"Nadam se da ćemo se i mi uklopiti u tu atmosferu, entuzijazam i da ćemo obradovati navijače i cijelu naciju".

Trener golmana reprezentacije Dragoje Leković gledao je Poljake uživo, na dva meča Evropskog prvenstva.

"Pratili smo dvije njihove utakmice na EP, protiv Grčke i Rusije. Oslanjaju se na četiri najbolja igrača, koja mnogo bolje igraju u klubovima nego u reprezentaciji. Ali, u pitanju su igrači svjetske klase. Poljaci pokušavaju da po desnoj strani razviju kontre, takav im je stil i povešćemo računa o tome, ali ćemo takođe analizirati njihove slabosti, da ih što bolje iskoristimo", istakao je Leković.

Crna Gora skoro dvije godine nema pobjedu u takmičarskom meču, još od trijumfa nad Švajcarskom pod Goricom oktobra 2010. Bilo bi idealno kada bi loša serija bila prekinuta protiv Poljske, ističe Leković.

"Bilo bi mnogo dobro da pobijedimo, ali nema imperativa i pritiska. Ne želimo da nas to sputa. Jednostavno, treba da doživimo ovu utakmicu kao jednu od 10 u kvalifikacijama. Nakon Poljske čeka nas još devet mečeva. Kvalifikacije će biti duge i iscrpne, rekao bih da smo u težoj grupi nego što smo bili u prošlom ciklusu, jer su tu čak tri ekipe koje su igrale Evropsko prvenstvo. Ipak, treba da budemo optimisti. Uradićemo sve da dođemo do pobjede", zaključuje popularni "jegulja".

http://www.vijesti.me/sport/reprezen...e-clanak-90328

Some more photos from the training session yesterday

Last edited by Antivari22; September 6th, 2012 at 14:13.
Antivari22 is offline  
post #6 of 224 (permalink) Old September 5th, 2012, 02:48 Thread Starter
Forum Manager
Star Player

Yugo23's Avatar

The new kits looks good. They are looking less and less basic everyday p
Yugo23 is offline  
post #7 of 224 (permalink) Old September 6th, 2012, 13:56
Star Player

Antivari22's Avatar

So, plenty of commentary from the players and Brnovic regarding the game. Seems like everyone is basically saying the same thing, we are aiming for nothing lower than three points.

Also to note, 9 Polish hooligans have already been arrested in Budva after they attacked a police officer alm:

Brnović i Vučinić: Bitna su samo tri boda

Selektor Branko Brnović i kapiten Mirko Vučinić govorili su danas na pres konferenciji uoči sjutrašnjeg starta kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo i duela sa Poljskom u Podgorici.

I kapiten i selektor naglasili su dobro raspoloženje i atmosferu u timu. Vučinić je tako istakao da "emocije koje doživi u reprezentaciji nikada ne može da doživi u Juventusu, Romi ili Lećeu", dok je Brnović naglasio da "nikada nije vidio takvu energiju i raspoloženje u reprezentaciji".

"Neće biti lako, jer gledajući raspoloženje i očekivanja u javnosti, malo ko misli da ćemo odigrati neriješeno. Svi očekuju sigurnu pobjedu. Biće teško, ali i mi želimo tri boda. Apelujem na publiku da nas ponese čak i u slučaju da, ne daj bože, protivnik da prvi gol, jer ova reprezentacija ima kapacitet i da preokrene rezultat", rekao je Brnović.

Selektor kaže da zna sastav, da su sve pozicije složene, ali nije želio da ga saopštava.

"Baš da vidimo da li ćete ga pogoditi sjutra u novinama", kazao je Brnović uz osmijeh.

Kapiten Vučinić je u maju protiv Belgije postigao prvi gol u reprezentaciji nakon više od godinu, a sada kaže da nije ključno ko će pogoditi mrežu.

"Neka pogode Jovanović, Pavićević, uopšte nije bitno. Samo je važno da pobijedimo. Nije važno ni kako ćemo doći do trijumfa, bitno je samo da dođemo. Za 12 godina koliko sam u Italiji naučili su me da su važna samo tri boda, a da nisu bitna sredstva kojima se dolazi do njih", naglasio je Vučinić.

Meč sa Poljskom počinje sjutra u 20.30 časova.

http://www.vijesti.me/sport/brnovic-...a-clanak-90560

Božović: Nestrpljivi smo, jedva čekamo da počne

Najbolji crnogorski fudbaleri trenirali su danas na stadionu pod Goricom, a golman Mladen Božović istakao da fudbaleri jedva čekaju početak meča sa Poljskom (petak, 20.30 časova).

"Nestrpljivi smo i maksimalno motivisani. Ko god istrči na teren daće svoj maksimum. Vjerujem da u takvim okolnostima, uz veliku podršku sa tribina, možemo da savladamo vrlo jaku selekciju Poljske", rekao je Božović.

Trening je bio otvoren samo prvih 15 minuta. Pretpostavlja se da je iza zatvorenih vrata selektor Brnović "posložio" svoje fudbalere u formaciji koja bi trebala da počne utakmicu, kao što obično radi dva dana prije meča.

Iako nema informacija oko sastava, vrlo je vjerovatno da Brnović neće mijenjati puno u odnosu na posljednji prijateljski meč sa Letonijom (Božović - Pavićević, Savić, Baša, Jovanović - Drinčić, Zverotić, Vukčević, Volkov - Jovetić, Delibašić).

Jedino je izvjesno da će umjesto Delibašića početi Mirko Vučinić, koji tada zbog umora ušao u drugom poluvremenu. Ostaje da se vidi da li će biti još neka promjena u timu. Mogući starter je i Milorad Peković, koji je u subotu igrao 66 minuta za Grojter u velikoj pobjedi protiv svog nekadašnjeg kluba Majnca, i to u gostima,u 2. kolu Bundes lige.

Sa novinarima je razgovarao i Vladimir Volkov, koji će u petak odigrati prvi takmičarski meč za Crnu Goru.

"Jeste prvi takmičarski, ali meni su svi do sada bili bitni - protiv Belgije, jer sam debitovao, protiv Letonije jer sam se predstavio podgoričkoj publici".

Krilni vezista Partizana očekuje da i njegov treći meč u reprezentaciji prođe rezultatski uspješno kao prethodna dva.

"Znamo šta nam znači ova utakmica. Igramo kod kuće i imamo dobru priliku da zabilježimo dobar start, jer nakon Poljske igramo dva meča sa San Marinom. Nema nepoznanica što se tiče protivnika, gledali smo ih na Evropskom prvenstvu, nakon toga i dodatno analizirali. Dobra su ekipa, ali dobri smo i mi. Imamo fantastičnu atmosferu, dobar kolektiv i jake individualce. Nema razloga da ne budemo optimisti", kazao je Volkov.

Selektor Brnović i kapiten Vučinić sjutra će u podne održati konferenciju za novinare. Negdje u isto vrijeme, čarter letom iz Gdanjska, u Podgoricu će sletjeti poljski fudbaleri.

Oni će trenirati pod Goricom sjutra u večernjem termninu.

Utakmica je u petak, u 20.30 časova.

http://www.vijesti.me/sport/bozovic-...e-clanak-90489

U Budvi uhapšeno 9 huligana iz Poljske

Poljski navijači su nasrnuli na policajca koji se nalazio na šetalištu i koji je pokušao da ih spriječi u huliganstvu

Interventna grupa Posebne jedinice policije Crne Gore i pripadnici budvanske policije uhapsili su tri sata iza ponoći 9 poljskih navijača koji su nakon noćnog provoda divljali budvanskim šetalištem lomili i palili.

Kako je "Vijestima" potvrđeno poljski navijači su nasrnuli na policajca koji se nalazio na šetalištu i koji je pokušao da ih spriječi u huliganstvu.

"Vijestima" je u policiji potvrđeno da poljski navijači nijesu najavili da će doći u Budvu.

Trenutno su pritvoreni u budvanskoj stanici policije.

"Vijestima" je potvrđeno da je policija podnijela krivičnu projavu protiv tri državljanina Poljske zbog napada na službeno lice u vršenju dužnosti i oni će sjutra biti privedeni osnovnom državnom tužiocu Borisu Saviću i istražnom sudiji Špiru Pavićeviću na saslušanje.

Podsjetimo Crna Gora i Poljska 7. septembra na stadionu pod Goricom odigraće prvu utakmicu kvalifikacija za odlazak na Svjetsko prvenstvo 2014. koje se održava u Brazilu.

Navijači poljskog kluba Slask, koji je sredinom jula bio protivnik Budućnosti u kvalifikacijama za Ligu šampiona takođe su pravili nerede.

Tada je Podgorica uoči i tokom meča Budućnost - Slask bila poprište žestokog obračuna nadaleko poznatih poljskih navijača i policije.

Sijevalo je na sve strane, od Donje Gorice do okoline stadiona, centar grada je nakon tog meča bio blokiran gotovo sat vremena.

http://www.vijesti.me/vijesti/u-budv...e-clanak-90541

Also, Mirko was being the clown that he is at the training ground

Last edited by Antivari22; September 6th, 2012 at 17:40.
Antivari22 is offline  
post #8 of 224 (permalink) Old September 7th, 2012, 00:26
Star Player

Antivari22's Avatar

Press conference with Mirko and Brna and some comments by Dejo. Apparently Mirko injured himself in training today, but there hasn't been any information as to how serious the injury is, hopefully he will be ready to go tomorrow.

Loved the comment by him when he said there's no comparison to scoring for the national team when compared to scoring for his club teams he's been with over the years

Savićević: Imperativa nema, ali bilo bi sjajno kada bismo dobili

Prije tačno četiri godine - 6. septembra 2008, Crna Gora je odigrala prvu takmičarsku utakmicu. Dejan Savićević sigurno još vrti film meča protiv Bugarske, sjeća se slobodnog udarca Blagoja Georgijeva u posljednjem minutu sudijske nadoknade...

Taj gol i taj bod kao da su odredili tok prvog kvalifikacionog ciklusa, baš kao što su tri pobjede i remi sa Engleskom na Vembliju, u prva četiri meča kvalifikacija za EURO 2012, doveli Crnu Goru na korak od završnice...

Početak je, sudeći po tome, najvažniji.

"Nemamo imperativ pobjede nad Poljskom, ali bi trebalo uraditi sve da pobijedimo", jasan je Savićević.

Pobjeda nad Poljskom otvara mogućnost sličnog, istog ili čak boljeg bodovnog učinka u prva četiri kola, nego u prethodnom ciklusu, jer do kraja godine slijede dva meča sa San Marinom, te gostovanje Ukrajini...

"Kada smo u prošlim kvalifikacijama krenuli sa pobjedama, doveli smo rivale u situaciju da nas konstantno prate, oni su imali opterećenje da moraju da pobjeđuju, a tada je teško igrati. Uvijek je teško juriti zaostatak. Vjerujem da možemo osvojiti tri boda, ali bi utakmicu trebalo početi mirno i čvrsto u odbrani. Mirko i Stevan će napraviti nešto naprijed, u to sam ubijeđen".

Vučinić i Jovetić - oko njih se, ipak, sve vrti...

"To su vrhunski igrači. Pa Fiorentina nije pustila Stevana ni za 30 miliona eura, dok je Mirko prošle godine napravio veliki transfer, a onda se dokazao u velikom klubu. Oni su svjetske klase. Bogatstvo je imati ih. Oni bi u svim selekcijama, ne samo u našoj, bili glavni igrači. I naravno da zavisimo od njih, i mnogo jači i veći bi zavisili".

Poljska nije impresionirala na Evropskom prvenstvu.

"Bili su domaćini, bili su pod “moranjem”, mislim da ih je to sputalo da pokažu sve što znaju i koliko su zaista kvalitetni. Protiv Grčke, na otvaranju, odigrali su maestralno prvih 30 minuta, šta se kasnije dogodilo sa njima - zaista ne znam. U svakom slučaju, u naredne dvije utakmice, posebno u posljednjoj protiv Češke, koja im je bila odlučujuća za prolaz, nisu uspjeli da se nametnu i Česi su pobijedili bez velikih problema".

Previše je Savićević iskusan i oprezan da bi se opustio.

"Njihovi najbolji igrači su zvijezde Borusije iz Dortmunda, ali svi kažu da u reprezentaciji igraju mnogo slabije nego u klubu. Nadam se da će tako biti i protiv nas, ali ne smijemo, naravno, da se oslanjamo na to, jer šta reći za najbolje igrače dvostrukog šampiona Njemačke, ekipe koja je ispred Bajerna - osim da su izvanredni. Selektor Brnović i njegov asistent Leković su ih gledali na šampionatu Evrope, kasnije ih je i Anto Drobnjak posmatrao uživo i siguran sam da su snimili sve što je trebalo".

Uspjesi ostalih sportista su veliki motiv i za nas

Rukometaši su u junu izborili plasman na Svjetsko prvenstvo, rukometašice donijele srebro sa Olimpijskih igara, vaterpolisti ostali u svjetskom vrhu, a košarkaši na impresivan način obezbijedili prolaz na Eurobasket - čekaju se fudbaleri...

"Svi ti uspjesi naših nacionalnih selekcija biće dodatni motiv, ali i obaveza da i mi uspješno počnemo i na pravi način odradimo kvalifikacije, da držimo tenziju u grupi do kraja, da se borimo za prva dva mjesta. Vjerujem da ćemo krenuti pobjedom, da će nam navijači, kao i uvijek biti velika podrška i da ćemo i mi nastaviti euforiju koju su donijeli naši sportisti - rukometaši, rukometašice, vaterpolisti, sada i košarkaši. Sport donosi najviše radosti, znamo koliko bi značio i naš uspjeh i uradićemo sve da obradujemo naciju", kaže Savićević.

http://www.vijesti.me/sport/savicevi...i-clanak-90501

Last edited by Antivari22; September 7th, 2012 at 00:37.
Antivari22 is offline  
post #9 of 224 (permalink) Old September 7th, 2012, 21:37
Rookie

Teams: Poland NT
Montenegro 2 - 2 Poland
06' Błaszczykowski 0:1 (penalty)
27' Drincic 1:1
45' Vucinic 2:1
55' Mierzejewski 2:2

Yellow Cards: Vucinic, Pavicevic, Dzudovic - Polanski
Red Cards: Pavicevic - Obraniak

The people on stands are fu...in idiots. Some of Montenegro players too unfortunatly. What a shame for You, I hope every match held on this funny stadium will be closed to supporters.
adam_poland is offline  
post #10 of 224 (permalink) Old September 7th, 2012, 21:40
Star Player

Antivari22's Avatar

Quote:
The people on stands are fu...in idiots. Some of Montenegro players too unfortunatly. What a shame for You, I hope every match held on this funny stadium will be closed to supporters.
Shame for us? Are you serious?
What about your nine supporters who were arrested yesterday?

What about those Slask supporters who tried to cause trouble back in July in that same stadium? not even to mention the ones who were arrested outside. Are you Polacks all beautiful angels or something?

Last edited by Antivari22; September 7th, 2012 at 21:57.
Antivari22 is offline  
post #11 of 224 (permalink) Old September 7th, 2012, 21:47
Rookie

Teams: Poland NT
Quote:
Originally Posted by Antivari22 View Post
Shame for us? Are you retarded?
What about your nine supporters who were arrested yesterday?

What about those Slask supporters who tried to cause trouble back in July in that same stadium? Are you Polacks all beautiful angels or something?
Polish "supporters" are also idiots, of course. But man, look what Montenegro supporters were doing today. Our goalkeeper Tytoń could feel realy threatened with these fu...in idiots beside him. Be sure that when Montenegro will be playing in Poland, you'll not see pictures like this today.
adam_poland is offline  
post #12 of 224 (permalink) Old September 7th, 2012, 21:52
Star Player

Antivari22's Avatar

Now to get onto the game. Great game for the neutral, but very disappointing result for us. We conceded within the first 5 minutes from a clumsy challenge by Savic which resulted into a penalty Kuba converted, but after that for the rest of the first half, we dominated, wonderful play by Zverotic and Vucnic to set up a long distance goal by Drincic, just before halftime Mirko scored from a header off a corner.

Second half was a whole different story. Mladen Bozovic looked very shaky and made two mistakes which fortunately we didn't pay for, but Poland then scored off a set piece and tied things up. Jovetic though, who had an absolutely miserable game, had such a great opportunity to put us back in the lead, but miss hit his shot. After that chaos ensued, in the span of 5 minutes both Savo Pavicevic and Obraniak received straight red cards and after that no one really had any clear cut chances.

Wonderful performances by both Mirko and Zverotic, but i just get the feeling this team just does not have the same discipline as when Kranjcar was around. Hopefully in the next three games we can secure those six points from San Marino and get at least a point away to Ukraine.

Samo napred.

Last edited by Antivari22; September 7th, 2012 at 21:58.
Antivari22 is offline  
post #13 of 224 (permalink) Old September 7th, 2012, 22:46
Premier Player

niedobrzeniec's Avatar

Quote:
Originally Posted by Antivari22 View Post
What about those Slask supporters who tried to cause trouble back in July in that same stadium? not even to mention the ones who were arrested outside.
I remember this match, because it was probably first time in Polish history when probably ALL Polish journalists (who are usually strongly against any expression of football supporting in Poland) were defending supporters from Poland, they were pointing absolute wildness of Montenegrin police and local people, who were absolutely provocative for the Slask's fans and who were initiating brawls - enough to say that Slask's officials were attacked by the local people and their....spokesman was absolutely beaten.

I agree that Slask's fans are not the angels, but all the neutral journalist and officials from Poland, who were in Montenegro in a match day against Slask and (when we're talking about journalists) who were as always waiting on next Polish fans prank in aim to write how bad were Polish supporters again were absolutely laughing of the Montenegrin press and police reports and their words that it was all Slask's fans fault. I mean the Polish people, who are usually wage a war with the Polish supporters society. So please, don't use this example as an argument in such discussion.

And even if we had some really bad behaviours of Polish fans beyond the stadium, I can't remember such bad behaviour of any fans' group during the football match in Poland like today within the last several years.

Anyway good result for us - 2:2 achieved on REALLY HOT ground must be considered as a satisfactory result. It's only a pity that Lewandowski didn't take use from the really good situation, when he made really poor shot using his left foot in practically one on one situation. But considering really disappointing last months of Polish national team we cannot be too greedy. It's visible that Fornalik is MUCH more proper person on the national team's manager position than Smuda. And I wish Montenegrin team the wins against England and Ukraine, at least at home
niedobrzeniec is offline  
post #14 of 224 (permalink) Old September 7th, 2012, 23:05
Star Player

Antivari22's Avatar

We can all agree that there are hooligans in every country especially in the Balkans, but i'm not sure why this kid from Florida has to come here and complain to me what the fans in Podgorica did. I wasn't there, i didn't throw anything at your goalie, and i wasn't at the Buducnost-Slask game either, what is the point of taking out your anger in this thread?
Antivari22 is offline  
post #15 of 224 (permalink) Old September 7th, 2012, 23:39
International

haynationalist's Avatar

Teams: Armenia
I fancy Montenegros stadium its compact and cosy, a lot like QPR's, I like that fact that police officers are 1 m away from the corner mark.

I'm So fvcking westside that I'm a communist
haynationalist is offline  
post #16 of 224 (permalink) Old September 8th, 2012, 00:35
Star Player

Antivari22's Avatar

Highlights of the match, Jovetic's miss just kills me! How can such a high quality player who's been in top form lately waste such a great opportunity?....at least he apologized after the match.

Brnović: Razočaran sam, ali ni bod nije loš

Crna Gora može i mora da pokaže više u nastavku kvalifikacija - reakcija je selektora Branka Brnovića nakon remija na startu protiv Poljske.

"Razočaran sam rezultatom, to je prvi utisak, iako je na kraju i ovaj bod dobar ako se ima u vidu da smo se bili previše otvorili u drugom dijelu drugog poluvremena. Realno, mogli smo i da izgubimo. Prvo poluvrijeme smo odigrali odlično, dali dva gola, a u drugom smo neshvatljivo pali. Potom smo imali veliku šansu Jovetića, onda i crveni karton..."počeo je Brnović.

Da li se ekipa previše istrošila u prvom poluvremenu?

"Primili smo rano gol i morali smo da krenemo, reagovali smo veoma dobro i prvim poluvremenom sam prezadovoljan. U drugom smo imali problema, uglavnom s umorom, dosta igrača se žalilo, a onda je mnogo poremetilo i isključenje Sava Pavićevića".

Šta se desilo s Pavićevićem?

"Isprovociralo ga je to što mu je dosuđen faul koji mislim da nije bio. Nije to smjelo da mu se desi, faul je bio na 40 metara, ali takve stvari se dešavaju".

Sada je pitanje kako dalje u kvalifikacijama nakon startnog kiksa.

"Govorio sam da je Poljska jako dobra ekipa, ali se u javnosti stekla slika da ćemo s njima lako, da možemo da im damo tri ili četiri gola. Vjerovatno su se sada svi uživo uvjerili i kakav je napadač Levandovski... Nismo pobijedili, ali nije smak svijeta, idemo dalje. Mislim da je Poljska bolja ekipa od Ukrajine i mogu da kažem da ćemo u Ukrajini igrati na trijumf", jasan je Brnović, koji je i objasnio da nije imao izbora kod izmjena.

"Pola ekipe se žalilo na umor, povrede... Nikola Drinčić je i na poluvremenu rekao da ne može, ali je stisnuo zube, jer je znao da je potreban. Problem ima i Milan Jovanović, Vladimir Volkov se žalio na povredu.

Da li je u finišu trebalo da uđe još jedan napadač, a ne Džudović?

"Morao sam da mislim da prostor koji ostavljamo pozadi. Znate da uvijek želim da napadamo, ali stanje igrača na terenu je bilo loše i nisam imao izbora, izmjene su morale da budu onakve".

Je li Vas ovaj startni meč pomalo podsjetio na duel u prvim kvalifikacijama protiv Bugarske, s obzirom na to da smo opet primili dva naivna gola?

"Od kad sam selektor praktično smo svaki gol primili nakon greške, naivno... Potrudićemo se da ove kvalifikacije odradimo drugačije nego one prve kada smo u prvom meču remizirali s Bugarima".

Brnović je potom upitan "gdje je nestala ona disciplina iz kvalifikacija za Evropsko prvenstvo".

"Ne znam na šta mislite. Sjetite se da smo i u tim kvalifikacijama u meču s Velsom dali gol iz jedine šanse za 90 minuta, a da smo „preživjeli” četiri zicera rivala. O tome niko ne priča", istakao je Brnović.

Fornalik: Mogli smo i da pobijedimo

Poljaci su ispunili cilj - nisu izgubili u Podgorici, ali selektor Valdemar Fornalik nije bio oduševljen bodom.

"Ovo je remi koji je bitan i nisam nezadovoljan, ali smo mogli i da pobijedimo. Imali smo šansi za trijumf - počeo je selektor Poljske.

Fornalik za povratak Crne Gore u meč krivi prekid zbog bacanja petardi koji je smetao golmanu Pžemislavu Titonu.

"Počeli smo dobro meč, dali rano gol, a onda se dogodio incident s golmanom koji je odgovarao protivniku. Takođe, prvi pogodak smo primili u momentu kada je naš igrao ležao povrijeđen na terenu, trebalo je da se izbaci lopta", kazao je Fornalik, a onda nastavio u kritičkom tonu.

"Šteta za Fudbalski savez Crne Gore zbog svih onih incidenata, letjele su stolice, petarde... Vjerovatno sada slijedi neka kazna", izustio je Fornalik i prokomentarisao isključenje Ludovika Obranijaka.

"Crnogorske igrače ne bih da komentarišem. Moj fudbaler nije smio onako da reaguje".

http://www.vijesti.me/sport/brnovic-...s-clanak-90798

Jovetić: Izvinjavam se!

tevan Jovetić, koji je imao idealnu šansu za vođstvo od 3:2 bio je utučen nakon meča...

"Osjećam se mnogo loše. Imao sam meč loptu, ali nije išlo kako treba, izvinjavam se", bio je prvi utisak Jovetića.

Kada se sve sabere možda ni bod nije loš.

"Kada se sve sabere nije loše ali kad znaš da si mogao da pobijediš onda svakako ostaje žal. Ali, to je fudbal. Bio sam tragičar, preuzimam krivicu na sebe", kazao je Jovetić.

Jovetić je prokomentarisao igru iz drugog poluvremena.

"Nismo htjeli da se zalijećemo u nastavku, ne bi bilo pametno. Nesvjesno smo se povukli. Sigurno da je utakmica bila mnogo iscrpljujuća", rekao je Jovetić, a potom se osvrnuo na naredni meč u San Marino.

"Moramo da uzmeno bodove, ali neće biti lako, jer u današnjem fudbalu svaka ekipa igra dobro. Ali sada moramo da se posvetimo tom meču", zaključio je Jovetić.

Kapiten Mirko Vučinić je na konstataciju predstavnika sedme sile da je utakmica imala čudan tok kazao:

"Ne čudan, nego žalostan. Treba, međutim, da budemo zadovoljni što smo pokazali do 60. minuta. Malo koja ekipa bi se vratila na ovakav način. Želim da se zahvalim publici bez obzira na to što su bacali petarde. Oni su nam puno pomogli", rekao je Vučinić.

Kapiten se potom osvrnuo na izjavu Jovetića.

"On griješi što se izvinjava, nema kome da se izvinjava. Puno puta je odlučio utakmicu, tako da nema razloga za tako nešto", rekao je Vučinić.

As Juventusa je odigrao odličnu utakmicu...

"Bolje da sam bio najgori, a da smo pobijedili", odgovorio je Vučinić koji je nastupio sa povredom mišića.

"Želim da se zahvalim doktoru Ašaninu i fizioterapeutu što sam uspio da nastupim – rekao je Vučinić. - Otišlo je nekoliko vlakana, ne znam da li ću igrati protiv San Marina. Igrao sam na svoju ruku, nisam imao dozvolu iz Juventusa da igram", kazao je Vučinić koji je nakon remija sa Poljacima izvukao i pouku:

"Treba da znamo kako da kontrolišemo emocije tokom meča", zaključio je Vučinić.

http://www.vijesti.me/sport/jovetic-...e-clanak-90808
Antivari22 is offline  
post #17 of 224 (permalink) Old September 8th, 2012, 03:10 Thread Starter
Forum Manager
Star Player

Yugo23's Avatar

Well, this board is busier than normal.

Definitely a disappointing result. To make up for it, we're going to have to win in Poland, which will be tough.
Yugo23 is offline  
post #18 of 224 (permalink) Old September 8th, 2012, 14:31
Star Player

Antivari22's Avatar

Quote:
Definitely a disappointing result. To make up for it, we're going to have to win in Poland, which will be tough.
We'll see, i have a feeling it will come down between us and Poland for second place as we are both very even teams, but it's still too early to count out Ukraine, but i still do believe the games against Moldova and San Marino are very important and the amount of goals we score in them, goal difference could very well be the key factor in the end.

Some more photos from the match, plus lengthier highlights.

Last edited by Antivari22; September 8th, 2012 at 14:53.
Antivari22 is offline  
post #19 of 224 (permalink) Old September 8th, 2012, 15:45
Forum Manager
Xtratime Elite

HajdukSplit's Avatar

Teams: Hajduk Split, Derby County
I don't know, I think Ukraine are more dangerous than Poland in this group in terms of second place competition for Montenegro. But then again, I am more familiar with Ukraine than Poland who I've only watched at Euro 2012. Only problem with Ukraine is the lack a finisher up front
HajdukSplit is online now  
post #20 of 224 (permalink) Old September 8th, 2012, 21:45
Star Player

Antivari22's Avatar

Quote:
I don't know, I think Ukraine are more dangerous than Poland in this group in terms of second place competition for Montenegro. But then again, I am more familiar with Ukraine than Poland who I've only watched at Euro 2012. Only problem with Ukraine is the lack a finisher up front
Like i said, i'm not counting them out, but i'm not expecting much from them as they are in a transitional period after the retirements of some key players like Shevchenko and Voronin and looked pretty lackluster for the most part at the Euros even with those players.

Onto the San Marino game, apparently Vucinic and Cetkovic will not be traveling while Pavicevic obviously will not partake in the game because of the suspension.

Poljska arhivirana, misli ka San Marinu

Najbolji crnogorski fudbaleri odradili su jutros trening oporavka nakon remija sa Poljskom. "Sokoli" su mislima već okrenuti ka utakmici sa San Marinom , gdje će otputovati značajno oslabljeni - bez povrijeđenih Mirka Vučinića i Marka Ćetkovića, te suspendovanog Sava Pavićevića.

Uprkos velikom razočaranju krajnjim ishodom utakmice sa Poljskom, naš napadač Filip Kasalica podsjeća da ni bod nije loš rezultat s obzirom da se nalazimo tek na početku kvalifikacija.

- Mislim da 2:2 nije loš rezultat. Bilo bi bolje da smo pobjedom otvorili kvalifikacije, ali šta da se radi. Idemo dalje, na redu je San Marino gdje idemo po tri boda kako bi ovaj mini-ciklus završili pobjedom - smatra naš napadač Filip Kasalica.

Mladi golgeter Crvene zvezde kratko se osvrnuo na jučerašnji duel pod Goricom.

- Primili smo prvi gol veoma brzo iz penala, ali smo se do kraja poluvremena vratili i napravili preokret. U nastavku smo krenuli nešto slabije, primili gol a zatim propustili nekoliko prilika da ponovo povedemo. Ipak, kada se podvuče crta ovaj bod nije toliko loš. Što se tiče crvenog kartona, ne bih se puno osvrtao na taj detalj. Reći ću samo da je Obranijak zaslužio isključenje - rekao je Kasalica.

Naš napadač smatra da je Poljska bolji tim od Ukrajine, ali vjeruje da "hrabri sokoli" i u toj konkurenciji mogu stići do drugog mjesta koje vodi u braž za Svjetsko prvenstvo.

- Mislim da su Poljaci kvalitetniji od Ukrajine. Ali, sigurno ni njih ne treba otpisati. Iskreno se nadam da možemo doći do drugog mjesta - kazao je Kasalica.

Stevan Jovetić je, minut nakon isključenja, propustio kolosalnu šansu da vrati prenost našoj ekipi.

- Komentar nakon prespavane noći? Kako za koga je bila prespavana. Mislim da smo odigrali veoma dobru utakmicu i da smo zaslužili da pobijedimo. Ali, kao što često biva u fudbalu, ne pobijedi uvijek bolji. Krivo mi je zbog šanse koju sam promašio. Ali, takve stvari se dešavaju u fudbalu - rekao je Jovetić.

Nakon odlične igre i preokreta koji su napravili u prvom poluvremenu, Crna Gora je na startu nastavka bila manje ubjedljiva.

- Nijesmo htjeli da se zalijećemo, jer smo imali rezultat. Htjeli smo da smirimo igru, da ih napadnemo iz kontri. Jer bi bilo neobjašnjivo da smo krenuli svi u napad, da postignemo treći gol. Nesvjesno smo se povukli, ali smo primili smo gol iz prekida. Utakmica je prošla, idemo dalje. Što prije zaboravimo ovu utakmicu, to će biti bolje - rekao je Jovetić.

Naredni protivnik Crne Gore biće San Marino, protiv kojeg naš tima ima imperativ pobjede. Jovetić podsjeća da naš tim ne smije sebi dozvoliti luksuz da potcijeni protivnika.

- Moramo biti maksimalno skoncentrisani na tu utakmicu. Danas svi igraju fudbal i na svakom meču morate dati sve od sebe ukoliko želite da pobijedite i osvojite tri boda. Iz iskustva znam da su unaprijed dobijene utakmice najteže za igranje. Od prvog minuta moramo krenuti jako, jer sigurno neće biti lako - zaključio je Jovetić.

Posljednji trening pred put u San Marino naša selekcija će odraditi sjutra u 19 časova iza zatvorenih vrata. Let za Rimini zakazan je za ponedjeljak ujutro, a istog dana naš selektor Brnović i kapiten Jovetić će govoriti na pres konferenciji na Olimpijskom stadionu u Seravaleu. Utakmica San Marino - Crna Gora igra se u utorak sa početkom u 20.30 časova.

http://www.vijesti.me/sport/poljska-...u-clanak-90905

Protiv San Marina bez Vučinića

Mirko Vučinić neće igrati u San Marinu, zbog povrede mišićnog vlakna zarađene na treningu dan uoči utakmice protiv Poljske.

Nije trebao da igra ni u petak - da je poslušao savjet, ili naredbu, doktora Juventusa, koji je od njega tražio da ne igra.

"Igrao sam na svoju ruku, nisam imao dozvolu Juventusa da zaigram. Bojim se da je otišlo nekoliko vlakana, ali hvala doktoru Ašaninu i fiziotarapeutima što su mi pomogli da zaigram", rekao je Vučinić.

Zanimljivo da ni 15 minuta prije početka meča nije bilo sigurno da li će kapiten "sokola" moći da zaigra protiv Poljske.

Vučinić se zagrijavao odvojeno od ekipe, da vidi da li će mišić izdržati opterećenje. Na drugoj strani, pripravan je bio Dejan Damjanović da u posljednjem trenutku uskoči u prvu postavu.

Vučinić je ipak smogao snage, ne samo da zaigra, već i da bude najbolji u crnogorskom timu, zajedno sa Nikolom Drinčićem koji je briljirao u prvom poluvremenu.

Povratna lopta petom za 1:1, pa gol ramenom za 2:1, pa nevjerovatna asistencija Jovetiću kada je moglo da bude 3:2, bio je samo dio Mirkovog repertoara.

"Volio bih više da sam bio najgori na terenu, a da smo ostvarili pobjedu", rekao je Vučinić, uz poruku Jovetiću da "ne treba da se izvinjava zbog promašaja".

"Koliko puta je odlučio utakmicu", istakao je Mirko za svog nesuđenog saigrača u Juventusu.

Vučinić se zahvalio navijačima, bez obzira na sve.

"Hvala im, iako su bacali petarde. Puno su nam pomogli".

Uz blago razočarenje zbog rezultata, kapiten Crna Gore naglasio je da treba izvući dobre stvari.

"Ne treba da budemo nezadovoljni onim što smo pružili u prvih 60 minuta. Malo ekipa bi se vratilo nakon primljenog gola".

Reprezentacija u ponedjeljak ide u San Marino, a Vučinić drugom avionskom linijom ka Torinu. Na "raport" doktoru Juventusa...

http://www.vijesti.me/sport/protiv-s...a-clanak-90900

Full match vs. Poland

Antivari22 is offline  
Reply

Quick Reply

Register Now

In order to be able to post messages on the Xtratime Community forums, you must first register.
Please enter your desired user name, your email address and other required details in the form below.

User Name:
Password
Please enter a password for your user account. Note that passwords are case-sensitive. Try to avoid choosing short (like '1'), simple (like 'abcd') and easy to guess passwords (like a name of your favorite team, player, etc)! Complex and long enough passwords, that consists of random string of alphabet and numerical characters, are almost impossible to be stolen and misused.

Password:

Confirm Password:
Email Address
Please enter a valid email address for yourself.

Email Address:
OR

Log-in

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools
Show Printable Version Show Printable Version
Email this Page Email this Page
Display Modes
Linear Mode Linear Mode

Posting Rules  
You may post new threads
You may post replies