Marko Vesovic - Xtratime Community
Reply

LinkBack Thread Tools Display Modes
post #1 of 25 (permalink) Old January 19th, 2010, 02:28 Thread Starter
Star Player

Antivari22's Avatar

Teams: Montenegro
Marko Vesovic

An 18 year old that plays for both Buducnost and the U-19 team of Montenegro. He is receiving much praise and hype in Montenegro and could prove to be an integral part of the senior national team one day.

Antivari22 is offline  
Sponsored Links
Advertisement

post #2 of 25 (permalink) Old January 28th, 2010, 17:26 Thread Starter
Star Player

Antivari22's Avatar

Recent rumor that has Vesovic going to Red Star.

http://sport.blic.rs/Fudbal/171373/V...pragu-Marakane
Antivari22 is offline  
post #3 of 25 (permalink) Old January 29th, 2010, 05:10
Forum Manager
Star Player

Yugo23's Avatar

Teams: Montenegro, Man Utd, Partizan, Serbia
Jovetic should point him to Partizan p.
Yugo23 is offline  

post #4 of 25 (permalink) Old February 22nd, 2010, 02:23 Thread Starter
Star Player

Antivari22's Avatar

According to Buducnost, they've done everything to sign Vesovic to a new contract, but it now seems he is almost certain to leave during the summer and will train with the youth squad until then. Some of Marko's demands like wanting to start in every game he plays led to the breakdown in negotiations.

http://www.cafemontenegro.com/index....17&news=107908

Last edited by Antivari22; February 22nd, 2010 at 03:00.
Antivari22 is offline  
post #5 of 25 (permalink) Old May 20th, 2010, 21:14 Thread Starter
Star Player

Antivari22's Avatar

Marko will be the first signing by Red Star Belgrade for this summer's transfer window.

http://www.b92.net/sport/fudbal/vest...&nav_id=432533

Last edited by Antivari22; May 20th, 2010 at 21:29.
Antivari22 is offline  
post #6 of 25 (permalink) Old June 28th, 2010, 20:59 Thread Starter
Star Player

Antivari22's Avatar

A brief interview with Marko after scoring his first goal for Red Star in a friendly against Slovenian side FC Koper.

http://www.sportal.rs/news.php?id=30351
Antivari22 is offline  
post #7 of 25 (permalink) Old July 2nd, 2010, 03:49
Ne oprastam
Legend

milos's Avatar

Teams: Serbia,Red Star
He got his Serbian citizenship so that Zvezda could get under the 5 foreigner limit, maybe we'll steal him from you guys just kidding.

Mugosa,Nikolic,Bajkovic and Reljic also got theirs.

Ој Крајино ноћас си далеко, ал знај добро на те мисли неко!

Last edited by milos; July 2nd, 2010 at 03:54.
milos is offline  
post #8 of 25 (permalink) Old August 4th, 2010, 14:12
Xtratime Legend

Krle's Avatar

Teams: Zvezda, Feyenoord and Serbia!
As horrible as the news about Stevan is, Vesovic looks to be starting in our crucial game against Slovan. From what I've seen so far he seems to be a special talent. Hopefully he can help us get that vital win.
Krle is offline  
post #9 of 25 (permalink) Old August 4th, 2010, 14:25 Thread Starter
Star Player

Antivari22's Avatar

That's good to hear, good luck to you guys, i hope Marko can make the Delije proud.
Antivari22 is offline  
post #10 of 25 (permalink) Old February 11th, 2011, 22:36 Thread Starter
Star Player

Antivari22's Avatar

An interview with Vesovic by Mondo.rs. about his progression at Red Star and life in Belgrade.

Vešović za MONDO: U Beogradu do kraja života

"Ma, Crnogorci se na Beograd naviknu za dva dana… Već trećeg, osećaju da im je to rodni grad", kaže mladi fudbaler Zvezde.

Marko Vešović stigao je prošlog leta u Crvenu zvezdu kao 18-godišnjak, brzonogi fudbaler, vešti dribler, veliki potencijal na poziciji krila.

To je i igrao u timovima koje su vodili prvo Ratko Dostanić, a potom i Aleksnandar Kristić.

Široko, uz aut liniju, gde se najlakše dolazi u situaciju "1 na 1", a Vešović to voli…

Ipak, dolaskom novog trenera Roberta Prosinečkog i promenom ne samo postavke na terenu i stila igre, već i kompletne fudbalske filosofije, Vešović je morao da se pomeri korak unazad u odnosu na protivnički gol, kao i korak ka centru igrališta u odnosu na aut linije.

Nije više krilo, što uglavnom drže Kristijan Borha (desno) i Ognjen Koroman (levo), već se bori za mesto među trojicom fudbalera u veznom redu, gde je jedan izrazito defanzivan (Srdjan Mijailović, Aval Isah), a dvojica nešto ofanzivnija (Kadu Mendeš, Evandro Goebel, Darko Lazović, Vladimir Bogdanović).

Nova pozicija, iako takodje u veznom redu, donela je nove obaveze, drugačiji stil igre i mnogo, mnogo veću odgovornost u posedu lopte, jer je svaki gubitak, ujedno i potencijalna kontra za protivnika.

Kako se u celoj ovoj tranziciji snalazi mladi Podgoričanin?

"Godinu i po dana, u Budućnosti i Crvenoj zvezdi, igrao sam bočno, na krilnoj poziciji i posle tog perioda mislim da sam se, bar za sada, dobro snašao u veznom redu. Vidi se i dalje po mojoj igri da me nešto 'vuče' na bok, možda i podsvesno, jer zaista mislim da sam tu najopasniji, kada dodjem u situaciju '1 na 1', kada se otvori prostor za dribling, trk…", priznaje Vešović, u intervjuu za MONDO, da se nekih navika teško odvikava, ali da radi na tome.

I da nije sujetan i isključiv po pitanju toga gde može i mora da igra. Mlad je, talentovan, vredan i svestan da će u ovom periodu karijere najbrže i najlakše naučiti da igra i nešto drugo. Uostalom, što da ne?

"Slažem se, zašto ne bih postao raznovrsniji? Tu sam sve da uradim što se od mene bude očekivalo. Ali i priznajm da je nova uloga mnogo teža. Zahteva se prvo perfektan prijem i anticipacija, da u isto vreme vidiš gde ti je čovek iza ledja i saigrač da bi dodao loptu. Posle prijema, potrebno je izdržati prvi duel, sačuvati loptu ili bar izboriti faul, a onda posle svega toga sledi i perfektan pas, jer svaki drugi može ekipu da dovede u veliki problem" , smatra Vešović da je odgovornost igača u srcu veznog reda mnogo veća, nego krilnih igrača.

Nije samo on "vraćen" u vezu od dolaska Prosinečkog. Kada je video kakva dva dragulja ima u timu, Robi je i Vešovića, ali i Darka Lazovića gurnu u sredinu i počeo da im prenosi svoja dragocena iskustva iz vremena kada je kao centralni vezni fudbaler žario i palio Evropom i planetom.

"Nekad smo i Laki (Lazović) i ja igrali na krilu, pa je bila pesma…" , priseća se bezbrižnih fudbalskih dana Vešović, uz osmeh.

"Odmah si bliži golu, tu si i da asistiraš, očas posla nadješ se u završnici… Sada je put do toga mnogo duži i teži", sleže ramenima, igrač koji bez problema prolazi sve vežbe snage i fizičke pripreme.

Gledajući Vešovića na utakmicama u Antaliji, stiče se utisak da je prenapet u trenucima kada daje završni pas ili centaršut, pa i kada šutira na gol. Kao da mu je telo "nategnuto" na gornju granicu izdržljivosti, što često dovodi do nešto jačeg pasa, snažnijeg centaršuta, nepreciznog šuta.

Zbog čega si stegnut?

"Nisam… Mislim da nije to problem. Imam slobodu u igri i osećam se lagodno. Znam na koje centaršuteve mislite, protiv Šahtjora 'B'. Sada ću iskoristiti najgori mogući izgovor koji fudbaler može da upotrebi, ali zaista je bilo tako. Treniramo sa 'nike' loptama, a tu utakmicu smo igrali sa adidas 'džabulanijem'. Nije fraza, ali zaista je sve drugačije kada treba centrirati sa tom nepredvidivom loptom" , uverava Vešović.

Snaga i koncetracija nerazdvojni su prijatelji i neprijatelji u sportu. Kada su u dobrim odnosima, onda je sve lako. Ali, kada zarate…

"Onda je mnogo, mnogo teško", kaže Vešović da je prava umetnost napraviti završni potez popodne, nakon što vas pre podne "upropasti" kondicioni trener Srdjan Zirojević.

"To se sada najbolje oseti. Kad te stigne umor, odluke ti postaju neracionalne, sporo razmišljaš i na kraju ti je potreban osećaj za šut ili pas… Nema šanse! Daš sve od sebe da stigneš do gola i kad stigneš u tebi ne ostane ni trunka snage"
, prepričava Vešović kako izgleda igrati utakmice tokom priprema, a Crvena zvezda ih je odigrala osam za 25 dana.

"Srđan nam je najavio da ćemo pred kraj priprema krenuti u osveženje i siguran sam da će za prvu utakmicu protiv Smedereva sve biti na svom mestu", optimista je Vešović.

On već pola godine živi u Beogradu i kaže da mu nedostaje kuća i da jedva čeka da se vrati iz Antalije.

"Imamo divne uslove ovde, sve je perfektno, očigledno je da igramo za veliki klub, ali igračima nije svejedno kada su pripreme. Kod kuće je ipak najlepše, kada imaš težak dan, ima i ko da te posavetuje, razume…"

Da li si se od letos do danas navikao na Beograd?

"Ma, Crnogorci se na Beograd naviknu za dva dana… Već trećeg, osećaju da im je to rodni grad",
našalio se na svoj račun Podgoričanin i dodao:

"Zaista sam zavoleo Beograd, a i igrači su me prihvatili od prvog dana. Bolje nego što sam i sanjao. Što se mene tiče, voleo bih do kraja života da ostanem u Beogradu, mada uvek volim da se vratim kući i vidim moje u Podgorici", zaključio je Vešović, koji je rodjen 21. avgusta 1991. godine u tadašnjem Titogradu.
Antivari22 is offline  
post #11 of 25 (permalink) Old April 13th, 2011, 17:51 Thread Starter
Star Player

Antivari22's Avatar

Marko is reportedly being tracked by Fiorentina as they observed him in the latest Zvezda-Partizan derby.

Italijani se interesovali za Vešovića

Kada je u Beogradu završavao detalje oko kupovine mladog fudbalera Partizana Matije Nastasića, sportskom direktoru Fiorentine Panatelu Korvinu za oko je zapao i Marko Vešović. Operativac ''viole'' nije krio pozitivne riječi za mladog crnogorskog reprezentativca kojeg je uživo gledao u revanšu polufinala Kupa na Marakani, prenosi ARENA. Šta o svemu kaže ofanzivac Zvezde?
''Prija interesovanje jednog tako velikog kluba kao što je Fiorentina. Ipak, skoncentrisan sam na što bolje partije u Zvezdinom dresu. Pred nama je jako važan period i želim samo da mislim o borbi za titulu'', kazao je Vešović.
Antivari22 is offline  
post #12 of 25 (permalink) Old April 2nd, 2012, 22:12 Thread Starter
Star Player

Antivari22's Avatar

Marko provided two assists for Red Star this past weekend in a new position as right back. Marko discussed his new role for the team and also of his chances of being able to play for the national team.

Vešović diže cenu Borhi

Ukoliko već na leto ode u inostranstvo moraće da odvoji procenat i za mene, kaže crnogorski reprezentativac koji je Kolumbijcu asistirao većinu golova

DVA odlična prodora Marka Vešovića i pravovremene prizemne lopte ka Kristijanu Borhi doneli su Crvenoj zvezdi, uz golčinu Mladenovića, ubedljiv trijumf nad Hajdukom u partiji ispod proseka. I u priči sa mladim crnogorskim reprezentativcem, u subotu na radnom zadatku desnog beka, došli smo do broja od četiri asistencije ove sezone i to sve - Kristijanu Borhi!

- Namestio sam mu gol u Užicu, pa sa Smederevom i sad dva protiv Kuljana. Bogami, ako se proda ovog leta ja ću biti zaslužan za to. Moram odmah sa njim da se dogovorim oko procenta od transfera - uz smeh je komentarisao Marko.

Desnokrilnom napadaču izgleda da prija pozicija beka jer je u oba meča u karijeri odigrao veoma dobro. Prvi put je prošle sezone silom prilike igrao u Novom Sadu od desetog minuta kad se povredio Vilotić.
- Mnogo je zajedničkih obaveza krilu i beku tako da nije problem da igrači uspešno mogu da pokriju obe pozicije. Štaviše, ja sam kao bek protiv Hajduka imao daleko više prostora u napadačkim akcijama, pa sam iskoristio brzinu i prodornost za dve asistencije. Kad igrate na krilu onda uglavnom imate dva igrača ispred sebe, pa je teže izboriti se za dobru poziciju iz koje biste uputili pravi centaršut.

Ne bi Marko baš da gradi karijeru na beku, jer mu je kao rođenom napadaču ipak gol prva opsesija.

- Zasad menjam Mikića dok se ne oporavi, a posle se vraćam na staro.

Kapiten je još rovit i pod znakom je pitanja i za duel u Kragujevcu.

- Spreman sam ja kao zapeta puška da i u Kragujevcu pokrijem ovu poziciju ako trener Prosinečki smatra da je to potrebno. Meni je svaki minut na terenu dragocen. Igrao na krilu ili na beku, svejedno. Konkurencija je jaka i svako od nas se bori da se nametne.

Utakmica na "Čika Dači" je jedna od ključnih za crveno-bele i sigurno jedno od tri najteža gostovanja.

- Uz to su nam "orlovi" dužnici od jesenas za šok remi u poslednjim sekundama. Očekujemo zaista težak meč, mnogo borbe i nadamo se da ćemo se slatko osvetiti i nastaviti stopostotni niz ovog proleća - očekuje Vešović.

Za gostovanje u sredu trener Robert Prosinečki ne može da računa samo na Luku Milivojevića (četiri kartona), dok je Nikola Mikić još uvek neizvestan.

IMAMO BEKA

REPREZENTACIJA Crne Gore kuburi sa bekovima.

- Odmah pristajem da igram beka, samo da zaigram za seniorsku reprezentaciju - kao iz topa će Marko. - Odigrao sam najviše utakmica za mlađe kategorije Crne Gore, ali poziv za A još ne stiže. Donekle i razumem selektora jer prvo moram da budem standardan u klubu da bih ozbiljnije konkurisao za nacionalni tim.

http://www.novosti.rs/vesti/sport.29...ize-cenu-Borhi

Last edited by Antivari22; April 3rd, 2012 at 00:48.
Antivari22 is offline  
post #13 of 25 (permalink) Old June 27th, 2012, 16:44 Thread Starter
Star Player

Antivari22's Avatar

Interview with Marko during Red Star's pre-season preparation. Marko comments on the possibility of being the new starting right back for the club and also captaining the side for 30 minutes in Red Star's last friendly match.

Vešović: Poštovao sam loptu i vratilo mi se

Zvezdin defanzivac počastovan što je prvi put poneo kapitensku traku i spreman za još žešći rad na treninzima. Ne žali što više ne igra desno krilo.

Posle dve godine u Crvenoj zvezdi, tokom koje je bio standardni desni bek, pa zakovan za klupu, pa povremeni rezervista i na kraju potencijalno rešenje na poziciji desnog beka, jedna stvar nije se menjala kod Marka Vešovića.

Predanost radu i treninzima.

Ovaj momak iz Podgorice, bilo da je u kombinaciji za tim ili da vežba sa rezervistima, uvek daje celog sebe na treninzima. Kako se rad uvek isplati ili bi bar tako trebalo da bude, tako je i Vešoviću stigla nagrada u 60. minutu utakmice sa Domžalama, kada mu je napuštajući teren Marko Perović uručio kapitensku traku.

Kako je završio prethodnu, na poziciji desnog beka, Vešović je započeo i novu sezonu, treću u Crvenoj zvezdi.

Da li si iznenađen time?

"Nisam iznenađen, očekivao sam da bude tako s obzirom na to da sam prethodnu polusezonu odigrao na poziciji desnog beka, menjavši kapitena Nikolu Mikića. Očekivao sam isto i na ovim pripremama i mislim da sam dobro odigrao protim Domžala. Verujem da imam šta da pokažem na toj poziciji", kaže Vešović i dodaje:

"Ljudi me pitaju da li žalim što ne igram više desno krilo. Ne žalim nijednog trenutka. Nisam se ni bunio kod trenera Roberta Prosinečkog što me je stavio na tu poziciju. Srećan sam što imam priliku da igram i što imam kontinuitet, a to je najbitnije za igrača".

Vešović ne vidi ništa ponižavajuće u tome da se pomeri unazad.

"Pitaju me i da li imam kompleks od toga što sam pomeren unazad. Nemam... Trudim se da i s te pozicije budem ofanzivan, da pomognem koliko mogu u napadu i da asistiram kod golova", skromno priča 20-godišnji Podgoričanin.

A, ako bi ostao trajno na mestu beka?

"Što da ne? Nisam se žalio, ne smeta mi, snalazim se. Što se mene tiče spreman sam da nastavim karijeru na toj poziciji".

"PAMTIM ŠTA ME JE NERVIRALO DOK SAM IGRAO KRILO"

Za ovakav način razmišljanja, u kombinaciji sa poštenim radom, Vešović je nagrađen i kapitenskom trakom. Jeste bila prijateljska, jeste svega 30 minuta, ali njemu je značilo.

"Velika mi je čast što sam dobio traku i zamenio Marka Perovića u drugom poluvremenu. To je velika stvar za mladog igrača da bude kapiten Crvene zvezde. Ta traka mora da se zasluži radom i trudom i meni nije bitno što je to bila prijateljska utakmica. Trudim se na svakom treningu da budem pošten prema lopti i sigurno je da će mi lopta vratiti na pravi način", kaže brzonogi fudbaler.

"Tako je bilo i proletos, kada nisam bio u startnih 11, trudio sam se i vratilo mi se".

Da predriblaš, pretrčiš igrača, odigraš dupli pas i centriraš s desne strane - znaš. Mala je tu razlika između krila i beka. Ali, u defanzivnom smislu razlika je velika. Kako napreduješ u podizanju svojih odbrambenih sposobnosti?

"Trudim se da budem što agresivniji prema rivalima. Igrao sam na poziciji krila i znam šta mi je najviše smetalo, šta sam najviše mrzeo kada mi čuvari rade. Sada se trudim da se ja baš tako postavljam, da im budem bliže, kako bi osetili pritisak. Nije svejedno ofanzivnom igraču kada mu dođe bek, koji mu ne 'silazi s leđa', koji je spreman da mu odgovori na dribling ili zamisao"
, kaže Vešović i ističe:

"Preda mnom je, ipak, period potpune adaptacije na novu poziciju, najviše u taktičkom smislu, da se uigram sa momcima iz poslednje linije tima. Verujem da će to biti sve u redu do prvih zvaničnih utakmica".

Ukoliko se izbori za mesto startera, Crvena zvezda će naredne sezone svakako imati najbrži bekovski par u zemlji - Marka Vešovića i Filipa Mladenovića.

http://www.mondo.rs/s249576/sport/Ve...ilo_mi_se.html
Antivari22 is offline  
post #14 of 25 (permalink) Old December 21st, 2012, 14:20 Thread Starter
Star Player

Antivari22's Avatar

Interview with Marko on his season at Red Star so far and the arrival of Dragan Dzajic as the club president.

Marko Vešović za CGF: Povratak Džajića znači mnogo!

Standardni prvotimac Crvene zvezde Marko Vešović u intervjuu za naš portal kaže da će povratak Dragana Džajića puno značiti Crvenoj zvezdi Sa njim na čelu “crveno-beli” biće preporođeni smtra kaže Vešović.

Vešović takođe ističe da je zadovoljan trenutnim statusom u klubu te da se nada mnogo boljim partijama u drugom dijelu sezone.

- Zadovoljan sam trenutnim statusom u klubu. Kraj prvog dijela sezone sam odigrao solidno. Bio sam starter i pružio sam dobre partije. Nadam se da ću u drugom dijelu prvenstva pružiti mnogo bolje igre u dresu Zvezde – kaže Vešović.

Bivši fudbaler Budućnosti nije zadovoljan trenutnim plasmanom svog tima.

- Ne mogu nikako biti zadovoljan trenutnim plasmanom na tabeli! Sami smo krivi što nismo na liderskoj poziciji tako da je na nama da na proljeće to ispravimo. Biće teško nadoknaditi šest bodova ali ja vjerujem da možemo uspjeti da nadoknadimo zaostatak - ističe Vešović.

Povratak Dragana Džajića biće od velikog značaja kako za stabilizaciju kluba, tako i za fudbalere, navijače.

- Povratak jedne velike legende značiće puno za ovu mladu ekipu i naše navijače. Svi smo srećni zbog povratka “Džaje” i sigurni smo da će on preporoditi Zvezdu
– kazao je bivši mladi reprezentativac Crne Gore.

Vešović će i u narednom periodu nositi crveno-beli dres.

- I u narednom periodu nosiću dres Crvene zvezde. Prozivka je zakazana za 9. januar kada će početi pripreme za drugi dio sezone. Na meni je da se nametnem šefu stručnog štaba i da nastavim sa dobrim radom – rekao je Vešović na kraju.

http://cg-fudbal.com/marko-vesovic-z...a-znaci-mnogo/
Antivari22 is offline  
post #15 of 25 (permalink) Old April 11th, 2013, 23:50 Thread Starter
Star Player

Antivari22's Avatar

Vešović talking about Red Star Belgrade cutting the gap between them and league leaders Partizan to only four points. Since Red Star have appointed their new head coach Ricardo Sa Pinto, Marko has been the starting right back.

Vešović se nada novom kiksu Partizana

Marko Vešović nada se da će Crvena zvezda nastaviti da niže pobede a da će paralelno sa tim i "večiti rival" napraviti još koji kiks i tako crveno-bele potpuno vratiti u borbu za trofej.

Pripreme fudbalera Crvene zvezde za duel sa Spartakom iz Subotice uveliko su u toku a Marko Vešović otkrio je da svi njegovi saigrači zajedno sa njim priželjkuju revanš "Golubovima" za težak poraz u prvom delu sezone.

"Spartak je naš stari dužnik, svi se sećamo utakmice u prvoj polusezoni i poraza od 3:0, koji je bio vrlo neugodan i u nezgodnom je momentu zabeležen. Nezgodan su protivnik, ali dužni smo da zbog publike i nas pružimo revanš. Trudićemo se da igramo kao i pre i napredujemo. Igramo dosta brže i nadam se da će rezultati iz takve igre doći" kazao je Vešović.

Crvena zvezda imala je zaostatak od 11 bodova za Partizanom ali je za samo nedelju dana on smanjen na četiri boda.

Ukoliko Partizan još samo jedan meč do derbija odigra nerešeno, a Zvezda naniže pobede, meč u Humskoj mogao bi da odluči šampiona. Upravo se takvom scenariju, prema kome bi Partizan ostvario još koji neuspeh u JSL, nada i Vešović.

"Niko nije očekivao tri kiksa Partizana, prijatno smo iznenađeni, došli smo na podnošljiva četiri boda. Optimizam raste, sve je više pozitivne energije, to nam daje motiv da igramo dobro i nadamo se novom kiksu Partizana. Sa Pinto je digao ekipu, njegov dolazak je ključan, temperamentan je i veliki motivator, to je unelo samopouzdanje i sve se odmah vidi na terenu" zaključio je Vešović.

Fudbaleri Crvene zvezde u subotu dočekuju Spartak u okviru 23. kola JSL dok Partizan ide u goste vazda neugodnom Javoru iz Ivanjice.

http://www.sportske.net/vest/domaci-...na-123491.html
Antivari22 is offline  
post #16 of 25 (permalink) Old April 13th, 2013, 00:35 Thread Starter
Star Player

Antivari22's Avatar

Marko was with Red Star's head coach at their press conference today ahead of their match against Spartak Subotica this weekend.

Vešović: "Da 'Golubovi' ne polete"

Desni bek Crvene zvezde poručio je ekipi Spartaka iz Subotice da niko od njegovih saigrača nije zaboravio težak poraz iz jesenjeg dela sezone te da će crveno-beli svim snagama krenuti u revanš na "Marakani".

Euforija se tokom prethodne nedelje vratila na "Marakanu" ali je ovoga puta u pitanju ona pozitivna. Borba za titulu ponovo je postala realna ali je trener Sa Pintu poručio da neće dozvoliti igračima da se zanose i dozvole sebi opuštanje.

Naredni protivnik Crvene zvezde biće Spartak iz Subotice koji je crveno-bele zadužio u jesenjem delu sezone. Taj poraz fudbaleri Crvene zvezde nisu zaboravili pa Marko Vešović najavljuje revanš "Golubovima".

"Očekuјe nas teška utakmica i neugodan protivnik. Svi se sećaјu Subotice gde smo izgubili 3:0 i na nama јe da se revanširamo na pravi način. Znamo da će oni čekati neku našu grešku u defanzivi, ali mislim da smo maksimalno spremni da pružimo dobru partiјu" rekao јe Vešović.

Crnogorski internacionalac ustalio se na poziciji desnog beka a ekipa je od dolaska Sa Pintua uspela da ostane nesavladana na tri utakmice. Što se Marka Vešovića tiče, mreža Bobana Bajkovića ostaće mirna i protiv Spartaka.

"Istina јe, tri utakmice nismo primili gol i to nam sigurno znači. Svima nama. Mislim da deluјemo dobro, da smo kompaktniјi. Došlo јe do nekih promena, sada јe Mikić јe na štoperu uz Spaјu, Mlađa i јa na poziciјama beka, i mislim da smo sada uigraniјi. Trudimo se da držimo koncentraciјu svih 90 minuta i naјvažniјe nam јe da ekipa ne primi gol, a da li ćemo ga dati, veruјem hoćemo јer uvek igramo ofanzivno i napadamo tokom cele utakmice" zaključuje Vešović.

Duel 23. kola Jelen Superlige između Crvene zvezde i Spartaka igra se u subotu, 13. aprila, sa početkom od 18 časova.

http://www.sportske.net/vest/domaci-...te-123809.html
Antivari22 is offline  
post #17 of 25 (permalink) Old April 25th, 2013, 22:43 Thread Starter
Star Player

Antivari22's Avatar

Marko answered questions sent in by Red Star fans on their official website.

Vešović odgovorio na pitanja navijača

Ove nedelje, svi čitaoci našeg sajta imali su priliku da postave pitanja desnom beku našeg kluba, Marku Vešoviću, koji je danas nakon treninga odgovorio na mnoga, i ujedno se zahvalio svima koji su poslali e-mail. Nataša je osvojila nagradu kao autor najboljeg pitanja, po izboru našeg fudbalera. Odgovore na najzanimljivija pitanja možete pročitati u nastavku.

Kako ti je stanje sa povredom? Kada se vraćaš na teren? Veliki pozdrav za tebe i sve u klubu... Po meni, ti se najviše trudiš na svakoj utakmici - Stevan

- Povreda je prošla, i mislim da se vraćam na teren već u subotu. Pozdrav i za tebe.

Ćao Marko, Zanima me kako i kada si počeo da se baviš fudbalom, ko ti je omiljeni saigrač i koju utakmicu u svojoj dosadašnjoj igračkoj karijeri nikada nećeš zaboraviti? Saška

- Fudbalom sam počeo da se bavim sa sedam godina, u Podgorici. U pitanju je bila privatna škola fudbala. Sa 10 godina sam otišao u petliće Budućnosti iz Podgoroice, i do 18. godine sam bio tamo. Sa nepunih 19 sam prešao u Zvezdu. Omiljeni saigrači si mi Mlađa, Mićko, Kasalica, pa onda redom i mnogi drugi. Utakmica koju nikada neću zaboraviti je ona protiv Bordoa u gostima.

Pozdrav Marko majstore, želim ti sve najlepše u karijeri, i da te povrede zaobiđu. Zanima me kako si reagovao na promenu pozicije sa desnog krila na beka? Igor iz Beograda

- U početku nisam to prihvatao kao nešto trajno, nisam očekivao da ću to igrati u budućnosti. Ali, evo, kako vreme prolazi, sve se više pronalazim na toj poziciji, sada sam desni bek, i mislim da mi dobro ide. Najteže mi je bilo da se naviknem na igranje u liniji sa odbranom, ali već posle dve nedelje treniranja i to je postalo stvar koncentracije i uigranosti.

Da li ti je Nikola Mikić davao neke savete kada si počeo da igraš na novoj poziciji, s obzirom da je on i stariji, i iskusniji na toj poziciji? - Momčilo.

- Naravno da jeste, kao iskusniji i stariji igrač dao mi je nekoliko saveta koje ja iskreno uvažavam i trudim se da ih maksimalno iskoristim. Smatram da mlađi igrač treba da sluša starije, a naročito ja jer je Mika igrao na toj poziciji mnogo duže od mene.

Zdravo Marko! Primećujem da si dosta poboljšao formu u poslednje vreme. Šta misliš, šta je najviše uticalo na ta tvoja bolja izdanja? Nadam se da ćeš u narednom periodu biti još bolji i da ćemo na kraju sezone zajedno slaviti titulu. Lazar

- Mislim da je najviše uticalo to što mi je trener dao šansu u kontinuitetu. Mislim da kontinuitet treba svakom igraču, jer se iz utakmice u utakmicu diže samopouzdanje, što je kod mene očigledno, jer sam u ranijem periodu povremeno ulazio u igru, nekada počinjao, a nekad nisam ni igrao, menjao sam pozicije... Nije bilo kontinuiteta. Sada sam ga dobio, i nadam se da će ta forma iz utakmice u utakmicu još više da se diže, mislim da je vreme da oscilacije prestanu.

Kako ti se čini novi trener? Od 21.06.2010 pa do sada ko je bio najbolji trener, ili ko je tebi najviše odgovarao zbog svog rada? - Sara

- Kod Dostanića sam debitovao kada sam došao, i svakako ću ga pamtiti zbog debija u jednoj evropskoj utakmici protiv Slovana. Nakon njega je došao Aca Kristić kod kojeg sam isto igrao, a normalno je da svaki igrač voli trenera kod kojeg igra. Posle je bio tu Robi, voleo sam njegov sistem rada, način na koji je on zamišljao igru. Ne samo ja, čitava ekipa je volela. Jeste da sam kod njega igrao promenljivo i neredovno, ali ne mogu ništa loše da kažem za njega, kao ni za Saleta kod kojeg sam takođe malo igrao, a malo ne. Uglavnom, uvek sam se trudio da poštujem i uvažavam svaku trenerovu odluku. Na kraju se pogodilo da mi najviše odgovara Sa Pintu, jer je to čovek koji mi u potpunosti veruje i koji mi je ukazao poverenje. Ja se trudim da na najbolji način odgovorim na to ukazano poverenje. Čovek je stranac, radi po nekim stranim metodama i vidi se da je dosta ubrzao igru i da to odgovara ekipi.

Kako se osećaš po pitanju fizičke spreme? - Miloš

- Ja nemam problema sa fizičkom pripremljenošću. Naravno da uvek može bolje, za svakog igrača je najbitnije da je zdrav i fizički spreman, jer bez toga ne može da se oseća ugodno na terenu. Ja sam tim segmentom zadovoljan.

Vešo, dugo si u Zvezdi, igrao si i kada je bilo loše, i kada je bilo solidno, i kada je bilo sjajno. Svih ovih godina naš tim ne postiže neke željene rezultate i rezultate kakvi se očekuju od Crvene zvezde, ali Delije su svih tih godina punile i pune Marakanu i još uvek verujemo u našu Zvezdu pored svih tih okolnosti. Kakav je osećaj igrati pred takvim navijačima kada znaš da uvek moraš da ideš na pobedu, i ako to ne uradiš i napraviš samo jednu grešku njih će to strašno boleti, a nadam se i vas, igrače? Kakav je osećaj igrati pod tolikim pritiskom? Pozdrav od Nikole iz Sremske Mitrovice.

- Delije su sigurno najbolji navijači u Evropi, mislim da nema boljih navijača što se tiče atmosfere, koreografije, podrške koja te gura dalje. Isto tako, kada se izgubi utakmica, dobije se veoma ružan osećaj jer znaš da si izneverio takvu armiju... Zbog toga postoji pritisak da svaku utakmicu pobediš, da ne bi izašao razočaran sa terena pre svega ti, a potom i čitava javnost i navijači koji su došli, kao što i pesma kaže, po zimi, kiši, suncu, snegu ili košavi... Jeste pritisak, ali ja sam već tri godine ovde, navikao sam. Novijim igračima treba vremena da se na to adaptiraju, i nije im lako u početku.

Vešo, siguran sam da si fudbaler sa najvećim startnim ubrzanjem u ligi. Retko ko je bio u prilici da te više od jednom zaustavi na utakmici. Koliko imaš samopouzdanja, što po pitanju driblinga, što uopšte? - Andrija

- Imam samopouzdanja, jer mi raste iz utakmice u utakmicu. Logično je da kada jednog igrača prođem dva ili tri puta, svakog narednog puta sam siguran da ću ga proći. Verujem u svoj dribling, u prodor, i trudiću se da to još bolje radim u narednom periodu, jer to je moja jača strana.

Pozdrav Marko, da li si znao da te jedna grupa navijača često zove Marko Dribling u desno Vešović? - Andrej

- Čuo sam za to, i meni to ne smeta. Koristim svoje predispozicije, i mislim da se najjače osećam u tom driblingu, jer mi u većini pokušaja uspeva. Jeste da se trudim da ubacim i tu igru ka unutra, ali više prostora imam po strani i znam šta bekovi ne vole, kao što ni ja ne volim da me igrač napada sa spoljne strane, tako da ću koristiti to i u narednom periodu, sve dok bude išlo.

Pozdrav za Marka od Bojana. Hteo bih da te pitam koje sve zadatke zahteva pozicija beka, pošto sam i ja nedavno počeo da igram na toj poziciji?

- Ako igraš poziciju kao što ja igram, odnosno kao što Zvezda igra, sa ofanzivnim bekovima, u svakom napadu moraš da osetiš kada treba da se pridodaš. Ne smeš da gušiš krilo, ali treba da pomažeš i da se ubacuješ iz drugog plana. Takođe, moraš da budeš maksimalno spreman i skoncentrisan da u defanzivi odradiš svoj deo posla, i da protivnik nijednog trenutka ne pomisli da je ta strana lakša za probijanje. Izuzetno je zahtevna pozicija, fizički moraš da budeš spreman i za ofanzivnu i za defanzivnu igru.

Prvo moram da te pohvalim i da kažem da si najbolji, smatram da si dosta napredovao od kada si u Zvezdi i Hvala ti za sve što si joj pružio. Pitanje za tebe je, da li postoji neki trenutak ili utakmica koji su na tebe ostavili takav utisak da ćeš ga pamtiti ceo život? Obožavam te, Natašaa

- Jeste, to je utakica protiv Bordoa, odnosno trenutak kada smo primili treći gol. To je jedno veliko iskustvo koje nam predstavlja nauk. Ne smatram ga na kraju kao negativno iskustvo, jer smo uložili veliki napor i naučili smo dosta. To je bila sudbina, da se u tom trenutku ne prođe. Takođe, pamtim i ove poslednje četiri pobede protiv Partizana.

Vešoviću, da li misliš da Zvezda može da dođe do prvog mesta i da li će Vojvodina ili Partizan biti veća prepreka do ostvarivanja našeg cilja? Veliki pozdrav Nikola Teslić

- Svi verujemo da možemo, pogotovo nakon što smo se vratili na četiri boda minusa. Jeste da je to i dalje solidna prednost rivala pred završetak prvenstva, ali mislim da treba da verujemo do kraja, jer jedino uz veru može i da se desi. Verujemo, i borićemo se do kraja, pa ukoliko oni stignu prvi, svaka čast. Bitno je da mi damo sve od sebe, da posle ne bismo imali za čime da žalimo. Jeste da smo kiksnuli u nekim utakmicama u kojim nismo smeli, ali kažem, idemo dalje, imamo pet vezanih pobeda i nadam se da ćemo do kraja upisati što je više moguće bodova.

Marko, dokle imaš potpisan ugovor sa Zvezdom? Nadam se da ćeš ga uskoro produžiti - Marko.

- Ja sam prvi ugovor potpisao na četiri godine, i onda sam letos, kada je pola od toga isteklo, produžio na još tri godine, tako da imam ugovor do leta 2015.

Prvo želim da te pohvalim, jer si u poslednje vrijeme veoma napredovao. Takođe, do sad, iskreno, nisam primjetila tvoju igru, ali sad si postao veoma popularan i primjećujem da imaš veliki potencijal. Smatraš li da je Sa Pintu pomogao da pokažeš taj svoj potencijal i koliko planiraš ostati u Zvezdi?

- Svakako, on mi je dao šansu u kontinuitetu što mi je najbitnije, i zbog svega toga dolaze i bolje partije i ubeđen sam u to da ću od sad pružati i bolje partije.

Sa kojim bivšim igračem Zvezde bi najviše voleo da sarađuješ u crveno-belom dresu ? Aleksandar

- Najviše bih voleo da sarađujem sa Burzanovićem, jer smo igrali i u Budućnosti i znam kakav je igrač i šta može.

Marko, da li bi voleo da u kvalifikacijama za Evropu, ponovo izvučemo Bordo? - Dražen

- Iskreno, ne bih voleo, Francuze više ne bih voleo. Imamo iza sebe i Ren i Bordo, i imamo gorka iskustva sa njima, naročito sa Bordoom jer smo imali šansu da prođemo. Mnogo su fizički jake ekipe i spremne, i mislim da bi nam više odgovarao protivnik iz neke drugačije lige, gde se igra drugačiji fudbal. Stil fudbala koji mnogi drugi igraju nam više odgovara nego francuski stil, koji se zasniva na snazi.

Pozdrav. Kada uporediš Marka Vešovića iz 2010. godine, i Marka Vešovića danas, šta se promenilo? Čime si zadovoljan, a čime nisi? - Petar

- Promenilo se dosta toga. Za tri godine sam dosta sazreo i kao igrač i kao ličnost. Prošao sam i lepo i loše, i pohvale i kritike, i zadovoljan sam sad što sam nakon tri godine napokon uspeo da se ustalim i da budem standardan. Jedino sam nezadovoljan činjenicom da sa Zvezdom nisam osvojio titulu.

Da li maštaš, makar ponekad, o kapitenskoj traci? - Zvezdan.

- Mislim da je traka za igrače kao što su Milijaš, kao što je bio Ninkov, za iskusne igrače koji su prave vođe. Sa 21 godinom u Zvezdi to je jako teško postati. Za mene je to sada nerealna priča, ali to je najlepši osećaj za svakog igrača. Da li maštam? Da, to je san svakog igrača, a i mene koji sam osetio šta je Marakana i šta su Delije, i da, maštam o tome da budem predvodnik jedne generacije do titule.

Pozdrav Vešo. Primećujem da mnogi fudbaleri Zvezde imaju poteškoća prilikom centaršuteva. Znam da si ti individualno radio na tome, koliko si zadovoljan napretkom, i u kojoj meri loši tereni u Srbiji onemogućuju kvalitetnije asistencije? - Danilo

- Mi radimo svake nedelje završnicu i centaršuteve na treninzima. Trudim se da poboljšam centaršut, jer pre svega znači meni, a znači i ekipi jer kada dođemo u završnu fazu napada, dobar centaršut je veoma bitan jer sve posle pada u vodu ako se ne pogodi saigrač kako treba. Tereni jesu dosta bitni za igru, i mislim da tereni u Srbiji mogu da budu mnogo bolji, ali i da verovatno neki klubovi, svesni da ne mogu da pariraju, pokušavaju da teren održe u katastrofalnom stanju. Mislim da to isto ima uticaja na to kakav će biti centaršut, jer u tom presudnom trenutku kada treba da udariš loptu, ona može da odskoči, zastane i pokvari sve. Zadovoljan sam kako sam napredovao, ali mislim da može bolje i radiću na tome.

Marko, koliko je bitna saradnja krila i beka, odnosno koliko ti to što dugo igraš u Zvezdi sa Darko Lazovićem pomaže, odnosno obojici pomaže da dobro funkcionišete na desnoj strani? Po tvom mišljenju, da li bi Lazović mogao da igra beka, i šta bi mu prvo posavetovao? - Predrag

- To je od presudnog značaja, da se igrači poznaju, da igraju dugo zajedno i da su im poznate sve vrline i mane, i šta mogu da očekuju od saigrača. Mi se poznajemo tri godine, i tačno znam gde da mu dajem loptu, on zna gde meni treba da je da, kada treba, kada da sačekamo... Znamo se u dušu, i to je sigurno veliki plus za igru tima. To je bitno za mnoge pozicije u timu, da se igrači poznaju. Uigranost ekipe je mnogo važna, ponavljam. Mi smo u proteklom periodu promenili mnogo igrača, i ekipa se u određenim momentima nije nalazila u željenoj formi jer su se igrači nekako tražili, upoznavali na terenu. Bitno je da se igrači poznaju, i da igraju u kontinuitetu zajedno.

Što se Laze tiče, mislim da je on klasičan ofanzivac, i da je mnogo opasan kada je blizu protivničkom golu. Mislim da je čak opasniji kada igra iza špica, tako da mi se čini da on ne bi bio srećan na mojoj poziciji, i po meni je nemoguće da igra beka. A kada bi igrao, posavetovao bih ga da bude malo agresivniji prema protivničkom krilu, kao što su oni prema njemu.

Vešo, šta ti govore navijači i prolaznici na ulicama, kada te prepoznaju? - pozdrav od tvog imenjaka iz Novog Sada.

- Obično me pozdrave, pogotovo kada je dobro. Kada je loše, desi se i da dobace nešto loše, ali sve je to sastavni deo fudbala, i kada igraš u Zvezdi moraš da budeš spreman i na dobro i na loše. Sada u poslednje vreme, dobijam sve pozitivne komentare.

Kakav je osjećaj nakon pobjede u derbiju ? Pozdrav iz Doboja, RSCZ !

- Najlepši osećaj na svetu. Pogotovo je bilo lepo na poslednjem derbiju na njihovom stadionu, kada smo pobedili golom u 93. minutu, i kada smo mi slavili sa našim navijačima umesto oni sa njihovim. Takođe je lep osećaj kada ih izbaciš u polufinalu kupa, i dokažeš da si bolji.

Vešo, šta se promenilo u mentalitetu ekipe kada su u pitanju derbi utakmice? Dugo si u Zvezdi, i doživeo si periode kada nismo mogli da pobedimo, ali sad proživljavaš period kada ne možemo da izgubimo - Žarko.

- Bitna je bila jedna pobeda da sve pokrene. Važna je ta prva pobeda da počnemo da verujemo da možemo da ih dobijemo, jer smo i tokom prethodnih derbija bili bolji, a oni su davali golove iz naših grešaka. Bilo je dosta bitno zbog samopouzdanja da pobedimo tu utakmicu, a sada nakon četiri vezana trijumfa imamo samopouzdanje i siguran sam da ćemo nastaviti taj niz, jer po meni imamo najbolju ekipu u zemlji, a to što smo sami sebe doveli u situaciju da imamo zaostatak, to je do nas.

Po čemu ćeš pamtiti Zvezdu kada odeš? NikolaNS

- Pamtiću je po svemu. Po navijačima, po utakmicama koje sam igrao, po vremenu koje sam proveo u Beogradu, po dobrim ljudima koje sam upoznao. Zvezda je za mene veliko iskustvo i jedan ostvareni san.

Marko, kako provodiš slobodno vreme, šta slušaš i kakve filmove voliš? - Sanja

- Najčešće ga provodim sa drugovima iz srednje škole koji ovde studiraju, a takođe i sa saigračima. Slušam sve što mi se svidi, nemam tu neku barijeru kada je muzika u pitanju. Od filmova volim komedije, akcije i trilere.

Dopada mi se tvoja tetovaža. Kako si se odlučio na taj potez, i šta ti je Bajko rekao? - Neša, Kraljevo.

- Bajko me je posavetovao kod koga da uradim, kod njegovog "tatu majstora". Odlučio sam se jer mi je jednostavno došlo, i stavio sam nešto što mi znači, i to je prva u nizu jer planiram još nekoliko tetovaža. Ne mnogo, ali postoje još neki motivi koje bih voleo da uradim.

http://crvenazvezdafk.com/sr/vesti/i...ja%C4%8Da.html
Antivari22 is offline  
post #18 of 25 (permalink) Old May 30th, 2013, 00:08 Thread Starter
Star Player

Antivari22's Avatar

Marko talking about his first call up to the senior national team ahead of the World Cup qualifier against Ukraine.

Vešović: Jedan san sam ispunio, drugi dijelim sa cijelom nacijom

"Hvala selektoru Brnoviću što me je pozvao, svaki fudbaler sanja da igra za svoju domovinu", kaže Vešović

Dva fudbalska sna ima Marko Vešović, desni bek Crvene zvezde i jedini debitant na spisku Branka Brnovića uoči meča sa Ukrajinom.

Prvi je već ispunio...

"Hvala selektoru Brnoviću što me je pozvao, pružio mi šansu da pokažem koliko mogu. Želja svakog fudbalera je da igra za svoju domovinu, o ovome sam sanjao i presrećan sam što sam tu".

Drugi san Vešović dijeli sa ostalim fudbalerima, ali i cijelom nacijom...

"Plasman na Svjetsko prvenstvo u Brazilu je san svih fudbalera, cijele generacije, kompletne Crne Gore, ne samo fudbalske i sportske. Bio bi to veličanstven uspjeh koji bio podigao rejting svemu što ima veze sa Crnom Gorom".

Do Brazila je pređeno pola puta, a prva naredna stanica je Ukrajina. Teška utakmica protiv selekcije koja "vedri i oblači" u gostima, i koja će pod Goricom tražiti posljednji voz ka Rio de Žaneiru.

"Još je rano da se opterećujemo Svjetskim prvenstvom, važno je da igramo dobro, da sakupljamo bodove, pa ćemo tek na kraju podvući crtu. Igramo sa dobrom reprezentacijom, kojima ima kompaktnu ekipu i igrače koji se međosobno dobro poznaju, jer dugo igraju zajedno. Doći će ovdje da nas napadnu, jer im odgovara samo pobjeda. Na nama je da im odgovorimo na pravi način, kolektivnom igrom, što je i do sada najviše krasilo našu reprezentaciju. Najvažnije je da zadržimo vjeru", ističe Vešović.

Crna Gora je lider grupe H sa 14 bodova iz šest odigranih mečeva. Ukrajinci imaju osam bodova iz pet utakmica, za Crnom Gorom otprilike kasne jednu pobjedu...

"Bitno je da ne izgubimo, iako bismo pobjedom napravili veliki korak ka Mundijalu. U grupi kao što je naša, gdje četiri tima konkurišu za prva dva mjesta, bitan je svaki bod", kaže fudbaler Crvene zvezde.

Vešović je prije tri godine otišao iz Budućnosti u Beograd kao desno krilo, u reprezentaciju se vraća kao desni bek.

"Mogu da igram obje pozicije, ali sam u Zvezdi ove sezone igrao isključivo beka. Pretpostavljam da me selektor vidi na toj poziciji kao zamjena iskusnijim fudbalerima, prije svega Savu Pavićeviću, pa neka tako i bude", zaključuje Vešović.

Nakon nekoliko dana relaksacionih treninga za fudbalere koji su ranije završili prvenstva, "operacija Ukrajina" zvanično je počela danas, treningom na kampu Saveza na Starom aerodromu.

Pod prijetnjom kiše koja će, sve su prilike, remetiti rad reprezentacije i narednih dana, Brnović je izveo na teren 16 od 22 pozvana fudbalera.

Nedostajali su Marko Baša i Vladimir Božović, koji će se priključiti sjutra, Elsad Zverotić, Andrija Delibašić i Dejan Damjanović koji u subotu igraju za svoje klubove, kao i Marko Bakić, koji je juče igrao za mladu reprezentaciju.

http://www.vijesti.me/sport/vesovic-...-clanak-130912
Antivari22 is offline  
post #19 of 25 (permalink) Old November 8th, 2013, 00:59 Thread Starter
Star Player

Antivari22's Avatar

La Liga side Espanyol are interested in signing Marko.

Espanjol zainteresovan za crnogorskog reprezentativca

Član španske Primere Espanjol mogao bi od januara biti jači za crnogorskog reprezentativca.

Skauti ovog kluba su u subotu veče gledali utakmicu Crvena zvezda-Partizan na kojoj su posmatrali igru Marka Vešovića.

Oni su zadovoljni napustili “Marakanu” i najavili su da će posmatrati Vešovićeve igre na naredna dva meča.

http://cg-fudbal.com/espanjol-zainte...prezentativca/
Antivari22 is offline  
post #20 of 25 (permalink) Old January 30th, 2014, 04:02 Thread Starter
Star Player

Antivari22's Avatar

Marko has signed a three year deal with Serie A side Torino.

Marko Vešović u Torinu

Doskorašnji fudbaler Crvene zvezde Marko Vešović potpisao je troipogodišnji ugovor sa Torinom.

Mladi crnogorski reprezentativac godišnje će zarađivati oko 250 hiljada evra. On se tako priključio nekadašnjem saigraču iz Zvezde Nikoli Maksimoviću.

Vešović je trenirao nekoliko dana sa "bikovima" i zadovoljio očekivanja trenera Đampjera Venture više nego konkurenti Marko Faraoni iz Votforda i nekadašnji igrač PSV-a Stanislav Manolev.

Vešović je u decembru napustio Zvezdu nakon što je tužbom zbog neuspunjenih obaveza dobio raskid ugovora sa crveno-belima za koje je igrao od januara 2011. godine.

Da li će Vešović ove sezone nastupiti za Torino nije sigurno, jer zauzima mesto stranca, pa postoji mogućnost da ga klub pošalje na pozajmicu u Vičencu ili Leče.

Torino je trenutno šesti u Seriji A sa 32 boda, jednim manje od rivala na mestima koje vode u Ligu Evrope sledeće sezone. "Bikovi" posebno briljiraju u poslednjih mesec i po dana jer u šest kola imaju četiri pobede uz po remi i poraz.

http://www.b92.net/sport/fudbal/vest...&nav_id=805736
Antivari22 is offline  
Reply

Quick Reply

Register Now

In order to be able to post messages on the Xtratime Community forums, you must first register.
Please enter your desired user name, your email address and other required details in the form below.

User Name:
Password
Please enter a password for your user account. Note that passwords are case-sensitive. Try to avoid choosing short (like '1'), simple (like 'abcd') and easy to guess passwords (like a name of your favorite team, player, etc)! Complex and long enough passwords, that consists of random string of alphabet and numerical characters, are almost impossible to be stolen and misused.

Password:

Confirm Password:
Email Address
Please enter a valid email address for yourself.

Email Address:
OR

Log-in

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools
Show Printable Version Show Printable Version
Email this Page Email this Page
Display Modes
Linear Mode Linear Mode

Posting Rules  
You may post new threads
You may post replies