Marek Mintál retired today from national team - Xtratime Community

LinkBack Thread Tools Display Modes
post #1 of 6 (permalink) Old May 29th, 2009, 18:53 Thread Starter
Forum Manager
Xtratime Legend

Kajoo's Avatar

Marek Mintál retired today from national team

http://futbal.sme.sk/c/4866524/futba...ezentacii.html

Futbalista Marek Mintál končí v reprezentácii
Marek Mintál sa rozhodol, že kariéru v reprezentácii skončí. Svoje rozhodnutie oznámil esmeskovou správou trénerovi Vladimírovi Weissovi.

BRATISLAVA. V slovenskej futbalovej reprezentácii pravdepodobne skončila jedna z najväčších opôr posledných rokov. Marek Mintál sa vo štvrtok rozhodol ukončiť pôsobenie v národnom tíme.

Slovensko hrá 6. júna kvalifikačný zápas o postup na majstrovstvá sveta v Juhoafrickej republike proti San Marínu. Mintál figuroval v užšej nominácii a v pondelok sa mal zúčastniť reprezentačného zrazu.

Cítim, že v reprezentácii už veľkú perspektívu nemám
"Na zraz už nepôjdem. Je to moje rozhodnutie. Už za reprezentáciu hrať neprídem,“ povedal vo štvrtok popoludní pre SME 31–ročný ofenzívny stredopoliar.

Mintál o rozhodnutí včera informoval i reprezentačného trénera Vladimíra Weissa. „Napísal som trénerovi esemesku, v ktorej som ho poprosil, aby ma už nevolal na reprezentačné zrazy,“ dodal.

Mintál pôsobil v národnom tíme od roku 2002. Patril medzi dlhoročné opory. V 45 zápasoch strelil 14 gólov. V posledných zápasoch však v reprezentácii sedel iba na lavičke.

„Cítim, že v reprezentácii už veľkú perspektívu nemám. Je tam veľa mladých a perspektívnych hráčov. Myslím, že sa zaobídu aj bezo mňa. Budem im fandiť. Bude lepšie, ak asi ukončím túto reprezentačnú otázku.“

Futbalista nemeckého 1. FC Norimberg bol výborný strelec. V sezóne 2004/05 bol najlepším strelcom Bundesligy. V posledných rokoch mal problémy zo zraneniami.

V jarnej časti druhej najvyššej nemeckej súťaže sa však dostal do veľkej formy. V 26 zápasoch dal 16 gólov a stal sa najlepším strelcom druhej najvyššej nemeckej súťaže. Vďaka nemu je Norimberg iba kúsok od postupu do Bundesligy.

Mintálov osobný pocit
Slovensko má historicky najväčšiu šancu postúpiť na majstrovstvá sveta, vedie kvalifikačnú skupinu. Mintál tak oželel šancu hrať na svetovom šampionáte. „Taký je môj osobný pocit. Neprekáža, čo už. Je to moje rozhodnutie. Rozmýšľal som nad tým dlhšie,“ povzdychol si Mintál.

Na otázku, či už definitívne skončil v reprezentácii, odpovedal „Nikdy nehovor nikdy“. O reakciu sme požiadali reprezentačného trénera Vladimíra Weissa. „No tak sa Marek vyjadril. Nemám žiadnu reakciu,“ povedal Weiss
Kajoo is offline  
Sponsored Links
Advertisement

post #2 of 6 (permalink) Old May 29th, 2009, 19:03 Thread Starter
Forum Manager
Xtratime Legend

Kajoo's Avatar

Marek Mintál was part of national team since 2002. In 45 games scored 12 goals. Last games he was only on bench.

I´ve send text message to Mr.Weiss head coach of national team. I asked him to not name me in the squad anymore.
I´ve got a feeling a I have no future in NT anymore. There is a lot of youngster and I think they can do well even without me. They get my support. It will be better when I retire from national team.
Kajoo is offline  
post #3 of 6 (permalink) Old May 29th, 2009, 19:06 Thread Starter
Forum Manager
Xtratime Legend

Kajoo's Avatar

i think it understandable, he was plagued by injuries and he tries probably to avoid injuries and prolong his club career.

THANK YOU FOR ALL AND GOOD LUCK.
Kajoo is offline  

post #4 of 6 (permalink) Old May 29th, 2009, 19:16
Forum Manager
Legend

Knoert's Avatar

Teams: Athletic Club, FC Utrecht & VVV-Venlo
He's a kind of living legend in Slovakia (and Nürnberg) no?
Knoert is offline  
post #5 of 6 (permalink) Old May 29th, 2009, 19:51 Thread Starter
Forum Manager
Xtratime Legend

Kajoo's Avatar

In N´berg

In Slovakia, he was never appreciated as he deserved. Here, prophet is never respected in his home
Kajoo is offline  
post #6 of 6 (permalink) Old May 31st, 2009, 16:50
International

Dekalog's Avatar

Teams: Barcelona, Slovan
Great player at his peak, probably a good decision to retire, but would have been useful for the remaining matches in qualifying.

Perhaps if we make the WC, he'll change his mind, but, anyway, thanks for everything Marek.

Quote:
When one longs for a drink, it seems as though one could drink a whole ocean--that is faith; but when one begins to drink, one can only drink altogether two glasses--that is science.

- Anton Chekhov
Quote:
"We drive into the future using only our rearview mirror."

- Marshall McLuhan
Dekalog is offline  
Reply

Quick Reply

Register Now

In order to be able to post messages on the Xtratime Community forums, you must first register.
Please enter your desired user name, your email address and other required details in the form below.

User Name:
Password
Please enter a password for your user account. Note that passwords are case-sensitive. Try to avoid choosing short (like '1'), simple (like 'abcd') and easy to guess passwords (like a name of your favorite team, player, etc)! Complex and long enough passwords, that consists of random string of alphabet and numerical characters, are almost impossible to be stolen and misused.

Password:

Confirm Password:
Email Address
Please enter a valid email address for yourself.

Email Address:
OR

Log-in

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools
Show Printable Version Show Printable Version
Email this Page Email this Page
Display Modes
Linear Mode Linear Mode

Posting Rules  
You may post new threads
You may post replies