Albanian Teams in Europe 2012-2013 - Xtratime Community
Reply
 
LinkBack Thread Tools Rate Thread Display Modes
post #1 of 57 (permalink) Old May 31st, 2012, 11:36 Thread Starter
World Class Player
 
Simboli i Diellit's Avatar
 
Join Date: 04 2010
Location: Milan
Teams: Ac Milan , Albania, Italia,Croatia
Posts: 8,717
Albanian Teams in Europe 2012-2013

Champions League
second qualifying round

Skenderbeu Korce vs :
Most probable teams (AEL Limasol,Dinamo Zagreb,Maribor,Partizan Beograd,Sheriff Tiraspol)
Less probable (Ekranas,Zestafoni,Velspils,BATE Borisov)


Europa League
first qualifying round

Teuta Durres
Tirana
Flamurtari

Do you gous think that any of our teams can pass one or two rounds this year? Personally i think that Tirana has the best chances to good.
Simboli i Diellit is offline  
Sponsored Links
Advertisement
 
post #2 of 57 (permalink) Old May 31st, 2012, 16:49
Rising Star
 
Futbolli's Avatar
 
Join Date: 05 2010
Location: NY
Teams: FK Partizani
Posts: 406
Doesn't Tirana go to the 2nd round as a Cup Winner?

FutbolliShqiptar.net
Futbolli is offline  
post #3 of 57 (permalink) Old May 31st, 2012, 16:51
Rising Star
 
Futbolli's Avatar
 
Join Date: 05 2010
Location: NY
Teams: FK Partizani
Posts: 406
Skenderbeu and Tirana have the most talent but it all depends on what teams they get.

FutbolliShqiptar.net
Futbolli is offline  
 
post #4 of 57 (permalink) Old June 4th, 2012, 20:29 Thread Starter
World Class Player
 
Simboli i Diellit's Avatar
 
Join Date: 04 2010
Location: Milan
Teams: Ac Milan , Albania, Italia,Croatia
Posts: 8,717
Possible Opponents to Teuta, Tirana and Flamurtari:

Osijek (Kroaci)
FC Gomel (Moldavi)
Leh Poznan (Poloni)
Slovan Bratislava (Sllovaki)
Rosenborg (Norvegji)
Vojvodina ose Jagodina (Serbi)
Elfsborg (Suedi)
Kalmar FF (Suedi)
Sarajevo (Bosnjė)
Borac Banja Luka (Bosnjė)
Helsinki (Finlandė)
KuPS (Finlandė)
St.Patrik (Irlandė)
Bohemians (Irlandė)
Honved (Hungari)
MTK Budapest (Hungari)
Fituesi i Kupės (Moldavi)
Dacia (Moldavi)
Zimbru (Moldavi)
Zalgiris Vilnius (Lituani)
Suduva (Lituani)
Siauliai (Lituani)
FC Skonto (Letoni)
Metalurgs (Letoni)
Daugava (Letoni)
Fitues i Kupės (Gjeorgji)
Zestafoni (Gjeorgji)
Torpedo (Gjeorgji)
FC Baku (Azerbajxhan)
Kazar Lenkoran (Azerbajxhan)
Inter Baku (Azerbajxhan)
Ēelje (Slloveni)
Olimpja (Slloveni)
Koper (Slloveni)
Renova (Maqedoni)
Shkėndija (Maqedoni)
Metalurg Shkup (Maqedoni)
IA Akranes (Islandė)
Keflavik IF (Islandė)
Simboli i Diellit is offline  
post #5 of 57 (permalink) Old June 25th, 2012, 13:44
Rising Star
 
Futbolli's Avatar
 
Join Date: 05 2010
Location: NY
Teams: FK Partizani
Posts: 406
Short i veshtire per Skenderbeun

Kampionet e Shqiperise, Skenderbeu, kane mesuar sot kundershtarin per raundin e dyte te Liges se Kampioneve. Perballe korcareve do te jete skuadra nga Hungaria, Debreceni VSC.

Megjithese jo nje emer shume i njohur per shqiptaret, Debreceni VSC eshte sigurisht nje skuader shume e forte dhe nje pengese shume e veshtire per Skenderbeun. Ata jane nje nga skuadrat me te vjetra ne Hungari, pasi jane krijuar qe ne vitin 1902, por edhe me e suksesshmja ne dekaden e fundit.

Qe nga viti 2000, ata e kane fituar plot gjashte here kampionatin hungarez, ne 2005, 2006, 2007, 2009, 2010 dhe tani ne 2012 me tete pike diference nga vendi i dyte Videoton. Debrecen renditet ne vend te 175-te ne Europe.

Megjithate arritja me e madhe e tyre ka qene ne sezonin 2009/10 kur u kualifikuan per ne grupet e Liges se Kampioneve. Ata munden ne eleminatore Kalmar FF, Levadia Tallinn dhe PFC Levski Sofia. Ata ishin ne grup me Liverpul, Lion dhe Fiorentinen dhe nuk arriten te merrnin pike, por bene nje paraqitje te mire sidomos ne ndeshjen e pare ne Anfield Road ku u munden me rezultatin e ngushte 1-0.

Sezonin e ardhshem ata arriten perseri raundin e trete ne Ligen e Kampioneve por u munden nga Basel dhe keshtu shkuan ne fazen egrupeve ne Ligen e Europes. Ata nuk arriten te kalojne grupin.

Skenderbeu do te jete skuadra e pare shqiptare qe luan kunder Debrecen. Korcaret kane ndertuar nje skuader me kualitet por shorti per ta ashtu si ne vitin e kaluar, eshte perseri i veshtire. Kualifikimi do te ishte nje mrekulli, pasi jane hungarezet qe shihen si favorite. Por kjo eshte Liga e Kampioneve, dhe per te avancuar do te duhet cilesi dhe fat.

Skenderbeu do te kerkoje fitoren e pare pasi ka vetem dy ndeshje me dy humbje ne kete kompeticion. Debrecen nga ana tjeter ka luajtur 24 ndeshje ne Ligen e Kampioneve me tete fitore, tre barazime dhe 13 humbje. Ndeshja e pare do te luhet ne 17/18 korrik ne Korce, ndersa ndeshja e kthimit do te jete nje jave me pas.

FutbolliShqiptar.net
Futbolli is offline  
post #6 of 57 (permalink) Old June 25th, 2012, 13:45
Rising Star
 
Futbolli's Avatar
 
Join Date: 05 2010
Location: NY
Teams: FK Partizani
Posts: 406
Tirana me fat, "shetitje" ne Luksemburg

Tirana ka qene skuadra me me fat ne shortin e hedhur sot. Bardheblute qe u renditen ne vend te trete ne Superlige, do te kene perballe CS Grevenmacher nga Luksemburgu.

CS Grevenmacher eshte krijuar ne vitin 1909 por vetem pas viteve '90 ka arritur te behet nje nga skuadrat kryesore ne Luksemburg. Ata e kane fituar vetem nje here titullin, ne 2002-03, ndersa shtate here kane arritur te renditen ne vend te dyte. Ata kane fituar edhe dy here Kupen e Luksemburgut, ne 1994-95 dhe 2002-03.

CS Grevenmacher ka marre pjese nente here ne kompeticione europiane, por nuk ka mundur te kaloje asnjehere nje raund. Megjithate ata i jane afruar disa here kualifikimit duke marre rezultate impresionuese ne fushen e tyre. Ata kane mundur KR Reykjavķk 3-2, HJK Helsink 2-0 dhe Anorthosis Famagusta po 2-0.

Ne Ligen e Europes rekordi i dy skuadrave nuk eshte shume i ndryshem. CS Grevenmacher ka 18 ndeshje me dy fitore, dy barazime dhe 14 humbje ndersa Tirana ma 20 ndeshje me tre fitore, pese barazime dhe 12 humbje.

Gjithesesi CS Grevenmacher nuk duhet te jete nje pengese per Tiranen. Niveli i dy shteteve si ne rang kombetareje dhe kampionati eshte shume i madh dhe Tirana me kualitetin dhe eksperiencen ne Europe nuk duhet ta disktuoje kualifikimin, edhe pse sigurisht qe do te duhet kujdes.

Tirana mund te shpresoje per mrekulline ne raundin e dyte

Tirana nuk ka pasur dhe aq fat ne raundin e dyte. Aalesunds FK nga Norvegjia do te jene kundershtaret e rradhes nese kalohet me sukses raundi i pare. Ata jane nje skuader pa shume histori, por qe ne tre vitet e fundit kane marre pjese rregullisht ne Europe. Ne Ligen e Europes ne 2011/12 ata kaluan tre raunde duke u eleminuar ne play-off nga AZ.

Ata jane nje skuader e forte por Tirana ka me shume ekpserience se norvegjezet. Jane evituar disa emra me te medhenj ne kete raund, por kishte dhe shume skuadra me te lehta te mundshme. Nordiket jane favorite, por per Tiranen ky mund te quhet nje shans i vogel per te arritur per here te pare raundin e trete ne Ligen e Europes.

FutbolliShqiptar.net

Last edited by Futbolli; June 25th, 2012 at 15:33.
Futbolli is offline  
post #7 of 57 (permalink) Old June 25th, 2012, 13:59
Rising Star
 
Futbolli's Avatar
 
Join Date: 05 2010
Location: NY
Teams: FK Partizani
Posts: 406
Teuta, me test te veshtire gjeorgjian

Teuta e Durresit qe u rendit ne vend te dyte ne Superlige, do te luaj kunder vendit te dyte ne ligen e Gjeorgjise, FC Metalurgi Rustavi. Shorti i hedhur sot ka vene perballe "djemeve te detit" ne raundin e dyte, nje skuader aspak e lehte, por sigurisht jo e pakalueshme.

FC Metalurgi Rustavi ka nje histori paska te vecante. Klubi eshte krijuar ne vitin 1948 dhe ishte ne kategorine e pare ne Gjeorgji deri ne fillim te viteve 2000. Por ne 2003 ata rane nga kategoria dhe per tu rikthyer ne Umaglesi Liga, ata u bashkuan me FC Tbilisi dhe moren emrin Olimpi Rustavi. Ata fituan menjehere titullin. Ne sezonin e kaluar ata moren emrin qe kane edhe tani, Metalurgi Rustavi.

FC Metalurgi Rustavi ka fituar vetem dy here titullin ne Gjeorgji ndersa kane edhe nje superkupe. Ata kane marre pjese kater here ne kometicionet europiane dhe ne sezonin e kaluar arriten raundin e trete ne Ligen e Europes ku u eleminuan nga francezet e Stade Rennais. Ne 14 ndeshje ne Ligen e Europes ata kane gjashte fitore, dy barazime dhe gjashte humbje.

pra gjeorgjianet jane nje skuader me eksperience ne Europe ne sezonete fundit dhe kane treguar se dine te arrijne rezultate. Rekordi i tyre eshte shume me i mire se ai i skuadrave shqiptare, perfshi dhe Teuten qe ne 10 ndeshje ne Ligen e Europes ka vetem nje fitore, nje barazim dhe tete humbje.

Ndeshjet e raundit te pare te Liges se Europes do te luhen ne 5 dhe 12 korrik.

FC Viktoria Plzeň pret durrsaket nese kualifikohen

FC Viktoria Plzeň nga Republika Ceke do te jene kundershtaret e raundit te dyte nese Teuta arrin te kaloje gjeorgjianet e Metalurgi Rustavi. Nje kundershtar shume i veshtire per ta qe e ben pothuajse te pamundur per te vazhduar me tej. Ne sezonin e kaluar ceket arriten ne fazen e grupeve ku barazuan me Milanin 2-2 dhe u renditen ne vend te trete ne grup. Me pas ata kaluan ne Ligen e Europes ku u eleminuan nga Schalke ne kohe shtese.

FutbolliShqiptar.net

Last edited by Futbolli; June 25th, 2012 at 15:34.
Futbolli is offline  
post #8 of 57 (permalink) Old June 25th, 2012, 14:31
Rising Star
 
Futbolli's Avatar
 
Join Date: 05 2010
Location: NY
Teams: FK Partizani
Posts: 406
Flamurtari perballe Budapest Honvéd ne L.E.

Ne shortin e raundit te pare eleminator te Liges se Europes, te hedhur sot ne Nion te Zvicres ne 14:30, goglat kane vene perballe Flamurtarit te Vlores hungarezet e Budapest Honvéd FC. Nje tjeter sfide shqiptaro-hungareze kjo pas asaj ne Ligen e Kampioneve mes Skenderbeut dhe Debrecenit.

Budapest Honvéd FC nuk ka pasur shkelqimin e Debrecen ne keto vitet e fundit, por eshte sigurisht nje skuader me me shume histori pasi ka pasur periudha te shkelqyera ne vitet '50 dhe '80/'90. Budapest Honvéd ka qene skuadra e yllit me te madh hungarez dhe njerit prej futbollitseve me te njohur ne bote, Ferenc Pushkas. Fale tij ata fituan kater here kampionatin ne vitet '50.

Ata paten dhe nje periudhe tjeter te arte ne dekadat e fundit te shekullit te kaluar, duke fituar plot tete tituj te tjere. Titulli i tyre i fundit eshte ne 1993, por Budapest Honvéd kane fituar Kupen e Hungarise ne 2007 dhe 2009. Ne total ata kane 13 kampionate dhe shtate kupa.

Budapest Honved, nuk ka arritur te futet ne fazen e grupeve ne kompeticionet europiane, por ata kane disa rezultate impresionuese ndaj skuadrave te medha ne vitet 90-te. Por edhe disa sezone me pare ata barazuan me Hamburger SV ne raundin e dyte te Kupes UEFA.

Ne pjesemarrjen e tyre te fundit ne Europe ne sezonin 2009/10 ata u kualifikuan automatikisht per ne raundin e trete te Liges se Europes ku u eleminuan nga Fenerbahēe SK me nje barazim 1-1 dhe humbje te thelle ne Turqi 1-5.

Hungarezet kane me shume eksperience se vlonjatet ne Ligen e Europes, por kane edhe nje rekord pozitiv ne kompeticion. Ata kane luajtur 52 ndeshje gjithesej duke arritur 24 fitore, 10 barazime dhe 18 humbje. Por ku eshte dhe kompeticioni me i mire per vlonjatet qe kane nje rekord te admirushem per nje klub shqiptar pasi ne 14 ndeshje kane pese fitore, dy barazime dhe shtate humbje.

Budapest Honved jane favoritet ne kete duel, por Flamurtari ka shanse per kualifikim. Presidenti Gjika duket i vendosur per te pasur nje skuader cilesore ne Europe dhe nese realizohet nje gje e tille, me pak fat dhe nje loje perfekte mund te arrihet raundi i dyte.

Eto pret kuqezinjte ne raundin e dyte

Por nese raundi i pare eshte i veshtire, i dyti i ve vlonjatet kunder milionereve rus te FC Anzhi Makhachkala ku aktivizohet nje prej sulmuesve me te mire ne bote, Samuel Eto'o. Ata jane krijuar ne vitin 1991 por fale presidentit miliarder Suleyman Kerimov ata kane afruar shume emra te njohur ne skuader. Pervec Eto aty luan edhe Yuri Zhirkov si dhe trajneri i njohur Guus Hiddink dhe drejtori sportin Roberto Carlos qe luante gjithashtu te kjo skuader.

Pra me pak fjale do te duhet te mrekulli si ajo ndaj ish-skuadres se Eto, Barcelona per te kaluar kete raund, por fakti qe lojtare te tille mund te vijne ne Vlore, eshte nje shtytje me shume per Flamurtarin ne raundin e pare.

FutbolliShqiptar.net

Last edited by Futbolli; June 25th, 2012 at 15:34.
Futbolli is offline  
post #9 of 57 (permalink) Old June 26th, 2012, 14:06
Rising Star
 
Futbolli's Avatar
 
Join Date: 05 2010
Location: NY
Teams: FK Partizani
Posts: 406
Teuta synon te kaloje raundin per here te pare

“Do kishim dashur qė turin e parė tė ishim ndeshur me ndonjė ekip ballkanas, ndonėse edhe Metalurg Rustavi nuk ėshtė njė alternativė e keqe”.

Kėshtu eshte shprehur presidenti i skuadres durrsake, Edmond Hasanbelliu, persa i pėrket hedhjes sė shortit, sipas tė cilit skuadra e tij do tė pėrballet me gjeorgjianėt. Duke vijuar mė tej, presidenti u shpreh optimist pėr ecurinė e durrsakėve nė kėtė kompeticion.

“Shorti na ka vėnė pėrballė njė skuadre, qė pėr ne ėshtė disi e panjohur, siē ėshtė skuadra gjeorgjiane, por ne do tė pėrpiqemi ta kalojmė me sukses kėtė provė. Sapo mėsuam se cili do tė ishte kundėrshtari ynė, u interesuam tė dinim diēka mė shumė pėr kėtė ekip”.

Gjeorgjianėt kanė eksperiencė nė arenat ndėrkombėtare, por kjo nuk e tremb Hasanbelliun, i cili ka besim se skuadra qė ai drejton do ta kalojė njė tur nė Evropė.

“Vitin e shkuar Metalurg Rustavi kaloi dy ture nė Kupėn UEFA dhe kjo do tė thotė qė ėshtė njė skuadėr shumė e fortė. Por megjithatė ne do tė japim maksimumin, pėr ta kaluar kėtė kundėrshtar dhe pėr tė vijuar mė tej me atė tė radhės”, – tha mė tej Hasanbelliu.

Presidenti ka komentuar gjithashtu edhe ne lidhje me fazėn pėrgatitore qė Teuta po zhvillon nė Bullgari, si dhe tri prurjet e reja ne skuader.

“Prej disa ditėsh ekipi ndodhet nė Bullgari ku po zhvillon fazėn pėrgatitore. Prej andej kam marrė lajme shumė tė mira lidhur me ecurinė e deritanishme. Fituam miqėsoren e parė kundėr njė ekipi tė njohur nė Bullgari, por ajo qė mė kėnaqi mė shumė ėshtė se si luajti Teuta. Mendoj se kemi njė ekip qė premton pėr tė ardhmen, megjithėse ka nevojė pėr pėrmirėsime nė disa reparte. Tre lojtarėt qė janė afruar kohėt e fundit si Hoxha, Devolli dhe Eminhazeri janė vėrtet cilėsorė. Me kėta emra ekipi ėshtė pėrforcuar shumė dhe kjo u pa edhe nė miqėsoren qė fituam me rezultatin 3- 1 dhe me njė lojė mahnitėse”, – pėrfundoi presidenti i Teutės, Hasanbelliu.

Teuta nuk paraqitet ne Europe prej pese vitesh dhe ata do te kerkojne te mos largohen menjehere ne kete rikthim te tyre ne kometicionet europiane. Historia eshte kunder tyre pasi kjo do te jete hera e gjashte qe ata marrin pjese ne Ligen Europa (ish Kupa UEFA) dhe asnjehere nuk kane arritur te kalojne raundin e pare.

FutbolliShqiptar.net
Futbolli is offline  
post #10 of 57 (permalink) Old June 30th, 2012, 12:45 Thread Starter
World Class Player
 
Simboli i Diellit's Avatar
 
Join Date: 04 2010
Location: Milan
Teams: Ac Milan , Albania, Italia,Croatia
Posts: 8,717
Flamurtari fitoi 5-0 miqesoren me Shkendine e Tetoves, skuadra shqiptare qe merr pjese nė Ligėn e Europės.*

Sulmuesi kroat Pero Pejiē shenoi tre gola, ndersa te rrjeta shkuan edhe Franc Veliu me Nijaz Lenėn.*

Kjo ishte miqėsorja e katėrt e vlonjatėve gjatė pėrgatitores nė Ohėr tė Maqedonisė.

Nė tri tė parat: Flamurtari-Metalurg Skopje 1-0, Flamurtari-Renova 1-0, Flamurtari-Metalurg Skopje 0-0.

Flamurtari u ēiftua nė turin e parė tė Ligės sė Europės me Honvedin e Budapestit.
Simboli i Diellit is offline  
post #11 of 57 (permalink) Old July 3rd, 2012, 04:46
International
 
Zemi's Avatar
 
Join Date: 09 2006
Posts: 6,031
pejic? what they got a serb on flamurtari?

Punen e sotme mos e le per neser

Besart Berisha
Zemi is offline  
post #12 of 57 (permalink) Old July 3rd, 2012, 05:24
Forum Manager
Legend
 
Doctor's Avatar
 
Join Date: 11 2004
Location: Komiteti Qendror
Teams: People's Socialist Republic of Albania
Posts: 13,397
Croatian guy. Been in Superliga for 3-4 years now.

At the touch of her lips it grew long and swollen. He gasped as she squeezed and pulled expertly. It was the best balloon giraffe he'd seen.
Doctor is offline  
post #13 of 57 (permalink) Old July 4th, 2012, 15:50
World Class Player
 
Join Date: 08 2006
Location: USA
Teams: Republic of Albania NT
Posts: 8,906
Alb teams don't want the games to be on tv so fans can go to the stadium instead.

Only the Tirana game will be shown(on tvsh)
LedZep is offline  
post #14 of 57 (permalink) Old July 5th, 2012, 17:58
Forum Manager
International
 
Join Date: 11 2004
Teams: Multiethnic Republic of Kosovo
Posts: 6,606
Quote:
Originally Posted by LedZep View Post
Alb teams don't want the games to be on tv so fans can go to the stadium instead.

Only the Tirana game will be shown(on tvsh)
atdhenet.tv has all three games listed

ps. confirmed that the Tirana and Flamurtari matches will be shown on supersport
Madman is offline  
post #15 of 57 (permalink) Old July 5th, 2012, 21:29
World Class Player
 
Join Date: 08 2006
Location: USA
Teams: Republic of Albania NT
Posts: 8,906
Quote:
Originally Posted by Madman View Post
atdhenet.tv has all three games listed

ps. confirmed that the Tirana and Flamurtari matches will be shown on supersport
Yea apparently they came to an agreement in the last day. http://www.sportekspres.com/contenti...&idjadok=25718


As for the games.. No problem for Tirana. Flamurtari lost but after seeing the game I don't think they are done yet. They were just unlucky.

Teuta the fluke of the league coming back to reality. 100% they will fight for relegation in the upcoming season.
LedZep is offline  
post #16 of 57 (permalink) Old July 6th, 2012, 13:09
Forum Manager
Legend
 
Knoert's Avatar
 
Join Date: 07 2003
Location: close to Limburg
Teams: Athletic Club, FC Utrecht & VVV-Venlo
Posts: 12,740
Teuta .

Do you guys really think Flamurtari still have got a chance? Losing 0-1 at home to a side, who actually look stronger to me, will be difficult. Although I didn't see the match, I think normally Kispest would beat Flamurtari.

As for Tirana, they sould be able to survive in Luxembourg. If Tirana advance they get Aalesund, don't know anything about them, but that certainly will be a very hard job to eliminate them. If Flamurtari can surprise in Budapest, they get Anzhi, how cool would that be?
Knoert is offline  
post #17 of 57 (permalink) Old July 6th, 2012, 14:44
World Class Player
 
Join Date: 08 2006
Location: USA
Teams: Republic of Albania NT
Posts: 8,906
Quote:
Originally Posted by Knoert View Post

Do you guys really think Flamurtari still have got a chance? Losing 0-1 at home to a side, who actually look stronger to me, will be difficult. Although I didn't see the match, I think normally Kispest would beat Flamurtari.
Flamurtari was stronger in every aspect except result. That's why I give them a slight chance. The Hungarian team will play better at home but I don't think there is much of a difference quality wise.

And yea, whoever advances gets a free pass to get destroyed by Anzhi. :smileani:
LedZep is offline  
post #18 of 57 (permalink) Old July 9th, 2012, 14:05
Rising Star
 
Futbolli's Avatar
 
Join Date: 05 2010
Location: NY
Teams: FK Partizani
Posts: 406
Flamurtari played very well in the first 15 minutes and in the 2nd half after the goal they were superior. The Hungarians just wanted a tie I think and then they could finish it up at home. They got more than they expected.

FutbolliShqiptar.net
Futbolli is offline  
post #19 of 57 (permalink) Old July 10th, 2012, 18:46
Forum Manager
Legend
 
Knoert's Avatar
 
Join Date: 07 2003
Location: close to Limburg
Teams: Athletic Club, FC Utrecht & VVV-Venlo
Posts: 12,740
Tirana are qualified, up for Aalesund now.
Knoert is offline  
post #20 of 57 (permalink) Old July 12th, 2012, 12:39
Forum Manager
Legend
 
Knoert's Avatar
 
Join Date: 07 2003
Location: close to Limburg
Teams: Athletic Club, FC Utrecht & VVV-Venlo
Posts: 12,740
Respect to Tirona Fanatics! It seems to have been 1960 kms to Dudelange! Guess Aalesund is even much more, would they travel there too?Knoert is offline  
Reply

Quick Reply
Message:
Options

Register NowIn order to be able to post messages on the Xtratime Community forums, you must first register.
Please enter your desired user name, your email address and other required details in the form below.

User Name:
Password
Please enter a password for your user account. Note that passwords are case-sensitive. Try to avoid choosing short (like '1'), simple (like 'abcd') and easy to guess passwords (like a name of your favorite team, player, etc)! Complex and long enough passwords, that consists of random string of alphabet and numerical characters, are almost impossible to be stolen and misused.

Password:


Confirm Password:
Email Address
Please enter a valid email address for yourself.

Email Address:
OR

Log-inCurrently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools
Show Printable Version Show Printable Version
Email this Page Email this Page
Display Modes Rate This Thread
Linear Mode Linear Mode
Rate This Thread:Posting Rules  
You may post new threads
You may post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Trackbacks are On
Pingbacks are On
Refbacks are On

 
For the best viewing experience please update your browser to Google Chrome