Albanian Cup 2011-2012 - Xtratime Community
 
LinkBack Thread Tools Rate Thread Display Modes
post #1 of 9 (permalink) Old September 7th, 2011, 16:51 Thread Starter
World Class Player
 
Simboli i Diellit's Avatar
 
Join Date: 04 2010
Location: Milan
Teams: Ac Milan , Albania, Italia,Croatia
Posts: 8,717
Albanian Cup 2011-2012

Sot fillon Kupa e Shqiperise me takimet e turit paraeliminator qe do te luhen te gjitha ne oren 16.00

1.Terbuni-Luzi
2.Bilisht Sport-Permeti
3.Prrenjasi-Tepelena
4.Partizani-Sukthi
Simboli i Diellit is offline  
Sponsored Links
Advertisement
 
post #2 of 9 (permalink) Old September 16th, 2011, 01:05 Thread Starter
World Class Player
 
Simboli i Diellit's Avatar
 
Join Date: 04 2010
Location: Milan
Teams: Ac Milan , Albania, Italia,Croatia
Posts: 8,717
Eshte hedhur shorti per kupen e Republikes ku pas shortit jane formuar keto cifte:
Grupi A (21.09.2011)
Terbuni - Skenderbeu
Butrinti - Vllaznia
Himara - Tirana
Gramshi - Kastrioti
Burreli - Shkumbini
Ada - Pogradeci
Lushnja - Kamza
Beselidhja - Besa

Grupi B
Bilisht Sport - Flamurtari
Skrapari - Laci
Iliria - Bylis
Kukesi - Teuta
Vlora - Dinamo
Luftetari - Tomori
Gramozi - Apolonia
Mamurrasi - Elbasan
Simboli i Diellit is offline  
post #3 of 9 (permalink) Old September 21st, 2011, 16:07
Rising Star
 
Futbolli's Avatar
 
Join Date: 05 2010
Location: NY
Teams: FK Partizani
Posts: 406
http://futbollishqiptar.net/ live scores here

Vllaznia is losing 2-1 to Butrinti

FutbolliShqiptar.net
Futbolli is offline  
 
post #4 of 9 (permalink) Old September 21st, 2011, 18:59 Thread Starter
World Class Player
 
Simboli i Diellit's Avatar
 
Join Date: 04 2010
Location: Milan
Teams: Ac Milan , Albania, Italia,Croatia
Posts: 8,717
Beselidhja lost 0:2 to Besa , they put on only U19 cause there's an upcoming match with Elbasani and they want to focus on championship.... i'm dissapointed :°(
Simboli i Diellit is offline  
post #5 of 9 (permalink) Old October 5th, 2011, 15:42
Rising Star
 
Futbolli's Avatar
 
Join Date: 05 2010
Location: NY
Teams: FK Partizani
Posts: 406
Grupi A
Laci
Tirana
Shkumbini
Apolonia

Grupi B
Flamurtari,
Teuta,
Pogradeci
Kamza

Grupi C
Skenderbeu,
Kastrioti,
Luftetari
Besa

Grupi D
Vllaznia,
Bylis,
Dinamo
Elbasani

Ndeshjet e para do te luhen me date 19.10.2011 me skemen sipas grupeve 2 me 3 dhe 4 m 1.

Ndeshjet e dyta do te zhvillohen me 26.10.2011 me skemen sipas grupeve 1-2 dhe 3-4

Ndeshjet e treta do te mbahen me 23.11.2011 me skemen sipas grupeve 3-1 dhe 2-4

Ndeshjet e katerta do te luhen 30.11.2011 me skemen sipas grupeve 1-3 dhe 4-2

Ndeshjet e pesta do te jene me 14.12.2011 me skemen sipas grupeve 3-2 dhe 1-4

Ndeshjet e gjashta do te luhen me 21.12.2011 me skemen sipas grupeve 2-1 dhe 4-3

FutbolliShqiptar.net
Futbolli is offline  
post #6 of 9 (permalink) Old May 16th, 2012, 14:43
Rising Star
 
Futbolli's Avatar
 
Join Date: 05 2010
Location: NY
Teams: FK Partizani
Posts: 406
Finalja e Kupes drejtohet nga Jemini

Neser do te luhet finalja per trofeun e dyte me te rendesishem ne vend ku Skenderbeu dhe Tirana do te ndeshen edhe nje here te fundit per kete sezon.

Lorenc Jemini ėshtė gjyqtari i zgjedhur per kete sfide. Tirana dhe Skėnderbeu, finalistet e Kupės sė Shqipėrisė, rivalė tė betuar nė fushė, por qė nė tavolinė dinė tė bėjnė marrėveshje, mė nė fund kanė mundur tė gjejnė gjuhėn e pėrbashkėt dhe pėr supersfidėn e 17 majit kanė pėrzgjedhur tė drejtohen nga gjyqtari Jemini. Lajmi ėshtė bėrė i njohur nga burime tė besueshme pranė dy kampeve.

Sikurse ėshtė mėsuar dje, palėt kanė rėnė dakord pėr emrin e “bilbilit” tė finales, por pėr ta konkretizuar marrėveshjen kanė vendosur t’i drejtohen Federatės Shqiptare tė Futbollit, me njė kėrkesė tė pėrbashkėt, e cila me shumė gjasa, do tė merret parasysh nga institucioni mė i lartė i futbollit nė vend.

Nė tė vėrtetė, Jemini konsiderohet si njė nga gjyqtarėt mė tė mirė e korrektė tė kampionatit shqiptar tė futbollit, ndaj zgjedhja e Tiranės dhe Skėnderbeut ėshtė disi e kuptueshme. Interesant ėshtė fakti se Jemini (me stemėn e FIFA-s) mund tė konsiderohet edhe si njė gjyqtar i “prononcuar” nga Skėnderbeu nė kėtė sezon. Kjo pasi ai e ka drejtuar kėtė skuadėr nė tri ndeshjet e fundit nė kėtė fundsezoni, kundėr Kamzės, Teutės dhe Kastriotit.

Nė fakt, sipas rregullores sė Federatės Shqiptare tė Futbollit, njė gjyqtar nuk mund tė drejtojė dy herė radhazi tė njėjtėn skuadėr, por vetė qeveria e futbollit nė vend e ka justifikuar me faktin se e kanė pėrzgjedhur me mirėkuptim vetė skuadrat.

Jemini e gjykoi Skėnderbeun nė ndeshjen e javės sė 18 nė transfertėn me Kamzėn, ku korēarėt fituan minimalisht 1-0. Edhe nė javėn pasardhėse, atė tė 19-n, ishte po i njėjti gjyqtar, Lorenc Jemini, kryesor nė sfidėn mė tė rėndėsishme mes Skėnderbeut e Teutės, e cila u fitua nga durrsakėt 1-0. Ēuditėrisht, nė ndeshjen e javės sė 21-tė, qė Skėnderbeu zhvilloi ndaj Kastriotit, e vlefshme pėr gjysmėfinalet e Kupės sė Shqipėrisė, ishte sėrish Jemini gjyqtari kryesor dhe korēarėt fituan me rezultatin 3-1.

Gjyqtari me stemėn e FIFA-s ndoshta pėrbėn rastin e vetėm jo nė futbollin shqiptar, por dhe mė gjerė, i cili ka mundur tė drejtojė tri ndeshje radhazi tė sė njėjtės skuadėr, konkretisht tė Skėnderbeut. Por nė rastin e finales sė Kupės, sigurisht nuk shkelet asnjė rregullore nga ana e FSHF-sė, pasi palėt tashmė kanė njė marrėveshje.

Mė parė Skėnderbeu e Tirana kishim mundur tė gjenin gjuhėn e pėrbashkėt pėr tė shkelur njė tjetėr rregullore tė futbollit, atė tė finales sė Kupės nė fushė asnjanėse. Prej ditėsh, palėt kanė rėnė dakord qė kjo finale tė luhet mė 17 maj (nesėr) nė “Qemal Stafa”, nė orėn 20:00.

Skenderbeu synon te fitoje per here te pare kete trofe, ndersa Tirana kerkon ta ngreje per te 15-en here ate, duke kapuar keshtu Partizanin qe ka rekordin per kete turnament. Skenderbeu ka qene tre here ne finale, por pa mundur asnjehere te fitoje. Para 35 vitesh keto skuadra u takuan ne finale dhe Tirana fitoi te dyja ndeshjet, 3-1 dhe 1-0.

Ilir Pėrmeti: Kupa? Ne duam “bis” trofesh

Skėnderbeu dhe Tirana pėrgatiten tė ndezin motorėt pėr tė luajtur edhe njė finale vendimtare, atė tė sė enjtes, qė ndan trofeun e dytė pėr nga prestigji nė kampionatin shqiptar tė futbollit, Kupės sė Shqipėrisė. Skėnderbeu ka festuar gjatė fitimin e titullit, por, megjithatė, premton se nesėr nė fushė do tė zbresė njė skuadėr e cila do tė synojė tė bėjė bis trofesh. Ai qė ka paralajmėruar ėshtė drejtori teknik i kampionėve tė saposhpallur, Ilir Pėrmeti. “Kemi dy ditė qė festojmė, njė festė legjitime, ishte njė vit i lodhshėm, me shumė ulje-ngritje, por nė fund fituam titullin, tha ai dje. Nė kėtė ndeshje do tė shkojmė pa asnjė mungesė. Shpresojmė tė japim mė tė mirėn pėr tė fituar edhe Kupėn, qė ėshtė objektivi ynė i dytė sezonal. Nė ‘75-‘76 kemi luajtur nė finale kundėr Tiranės, pas 35 vitesh, ne duam ta kthejmė kėtė trofe nė Korēė, pasi ėshtė njė trofe i munguar dhe mbi tė gjitha, e meritojnė tifozėt”.

Arjan Pisha: Kupėn e duam pėr tifozėt

Tirana e ka njė mundėsi tė artė pėr tė kurorėzuar me njė trofe njė sezon qė nisi keq dhe rrezikon tė pėrfundojė i dėshtuar. Ajo mundėsi ėshtė finalja e nesėrme ndaj Skėnderbeut pėr Kupėn e Shqipėrisė. Pėr bardheblutė, alternativa e vetme ėshtė fitorja. “Uroj qė kjo finale tė bėhet sa mė e bukur, do tė japim gjithēka nė fushė, duhet tė jemi sa mė tė qetė, u shpreh dje mbrojtėsi Arjan Pisha. Ta kurorėzojmė me fitore dhe t’u japim gėzim tifozėve tanė, tė cilėt na kanė mbėshtetur gjithnjė. Skėnderbeu ėshtė ekipi mė i mirė i momentit, duhet ta pranojmė tė gjithė, pasi pėrveēse e meritoi titullin kampion nė fushėn e lojės, ka nė skuadėr grupin e lojtarėve mė tė mirė tė kampionatit shqiptar. Ėshtė e sigurt qė do tė jetė njė ndeshje e vėshtirė. Megjithatė janė 90 minuta, ku mund tė ndodhė gjithēka. Edhe ne kemi shanset tona. Nėse do tė mundemi tė konkretizojmė rastet qė do tė krijojmė, besoj se fitimi i Kupės nuk ėshtė njė mision i pamundur”.

Statistikat

Tirana e ka fituar 14 here Kupen e Shqiperise ne vitet 1938-39, 1963, 1976, 1977, 1983, 1984, 1986, 1994, 1996, 1999, 2001, 2002, 2006 dhe 2011. Ata kane qene gjithashtu edhe tete here ne finale. Skenderbeu nga ana tjeter akoma nuk e ka shijuar ate edhe pse ka arritur finalen tre here ne 1958, 1965 dhe 1976.

FutbolliShqiptar.net
Futbolli is offline  
post #7 of 9 (permalink) Old May 17th, 2012, 22:24 Thread Starter
World Class Player
 
Simboli i Diellit's Avatar
 
Join Date: 04 2010
Location: Milan
Teams: Ac Milan , Albania, Italia,Croatia
Posts: 8,717
Best players -Dushku dhe Bala
Simboli i Diellit is offline  
post #8 of 9 (permalink) Old May 17th, 2012, 22:25 Thread Starter
World Class Player
 
Simboli i Diellit's Avatar
 
Join Date: 04 2010
Location: Milan
Teams: Ac Milan , Albania, Italia,Croatia
Posts: 8,717
Ah Fitovi Tirona duke barazu partizanin sot me kupa...
Simboli i Diellit is offline  
post #9 of 9 (permalink) Old May 18th, 2012, 02:44
Stern Des Sudens
Rising Star
 
Kaizer's Avatar
 
Join Date: 11 2010
Location: New World
Teams: Bayern TirOna, Deutschland, Albania
Posts: 409
Do na bine veshet rehat se skishin pune tjeter komunistat rrijshin e ngrefeshin se kishin me shume kupa. Well, so much for that now

FK TIRANA
FC Bayern Munchen
EV

NY Yankees, NY Giants, NY Red Bulls, NY Knicks
Kaizer is offline  
Reply

Quick Reply
Message:
Options

Register NowIn order to be able to post messages on the Xtratime Community forums, you must first register.
Please enter your desired user name, your email address and other required details in the form below.

User Name:
Password
Please enter a password for your user account. Note that passwords are case-sensitive. Try to avoid choosing short (like '1'), simple (like 'abcd') and easy to guess passwords (like a name of your favorite team, player, etc)! Complex and long enough passwords, that consists of random string of alphabet and numerical characters, are almost impossible to be stolen and misused.

Password:


Confirm Password:
Email Address
Please enter a valid email address for yourself.

Email Address:
OR

Log-inCurrently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools
Show Printable Version Show Printable Version
Email this Page Email this Page
Display Modes Rate This Thread
Linear Mode Linear Mode
Rate This Thread:Posting Rules  
You may post new threads
You may post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Trackbacks are On
Pingbacks are On
Refbacks are On

 
For the best viewing experience please update your browser to Google Chrome