Kategoria e dytė - Xtratime Community
Reply
 
LinkBack Thread Tools Rate Thread Display Modes
post #1 of 28 (permalink) Old September 1st, 2011, 14:18 Thread Starter
Rising Star
 
Futbolli's Avatar
 
Join Date: 05 2010
Location: NY
Teams: FK Partizani
Posts: 406
Kategoria e dytė

FSHF i jep Partizanin Ministrise se Mbrojtjes

Duket se problemi i Partizanit mund te jete drejt zgjidhjes persa i perket faktit se kush do ta drejtoje skuadren kete sezon ne Kategorine e Dyte. Ministria e Mbrojtjes dhe presidenti aktual Albert Xhani vazhdojne "luften" e tyre ne Gjykates e Tiranes, ndersa sezoni i ri po fillon.

Keshtu qe FSHF duhet te merrte nje vendim ne lidhje me Partizanin qe do te pranoje, per te evituar nje situate si ajo e para dy sezonesh ky pergatiteshin njekohesisht dy skuadra Partizani, nje e Xhanit dhe nje e Lacit.

Mesa mesohet nga FSHF, duket se ata do te njohin Ministrine e Mbrojtjes si administratoren e skuadres se kuqe. Me nje vendim qarkullues te Komitetit Ekzekutiv eshte bere ne heshtje aprovimi i kerkeses se kesaj minstrie per te rimarre Partizani pas pothuajse 20 vitesh.

Keshtu Albert Xhani, pas me shume se nje dekade ne krye te Partizanit, duket se do te detytohet te leshoje postin e presidentit, ndersa do te vazhdojne seancat gjyqesore per te vendosur dhe pronesine e klubit.

Sigurisht qe ky eshte nje lajm mese i mirepritur nga tifozet e kuq qe kerkojne prej vitesh largimin e Albert Xhanit. Xhani ka mbi tre vite qe nuk financon asgje per skuadren megjithese refuzon qe ta leshoje pronesine e saj. Gjithashtu ky vendim hap dhe rrugen per ndertimin e skuadres per sezonin e ri qe fillon pas disa javesh. Deri tani nuk dihet se nga kush do te drejtohet Partizani dhe cilet jane lojtaret ne organiken e tij.

FutbolliShqiptar.net
Futbolli is offline  
Sponsored Links
Advertisement
 
post #2 of 28 (permalink) Old October 5th, 2011, 16:02 Thread Starter
Rising Star
 
Futbolli's Avatar
 
Join Date: 05 2010
Location: NY
Teams: FK Partizani
Posts: 406
Grupi A - Rezultatet e javės sė dytė

FIERI – SUKTHI (Nuk u zhvillua)

KORABI – EGNATIA 0-0

VELEĒIKU - OLIMPIK 0-0

PASHTRIKU – TERBUNI 0-3

LUZI 2008 – ERZENI 3-1

Renditja

1.Luzi 2008 6 2 0 0 7-3

2.Tėrbuni 4 1 1 0 4-1

3.Olimpiku 4 1 1 0 2-1

4.Sukthi 3 1 0 0 1-0

5.Erzeni 3 1 0 1 3-4

6.Veleēiku 2 0 2 0 1-1

7.Egnatia 1 0 1 1 0-1

8.Korabi 1 0 1 1 1-2

9.Pashtriku 0 0 0 2 1-5

10.Fieri 0 0 0 1 2-4

FutbolliShqiptar.net
Futbolli is offline  
post #3 of 28 (permalink) Old October 5th, 2011, 16:03 Thread Starter
Rising Star
 
Futbolli's Avatar
 
Join Date: 05 2010
Location: NY
Teams: FK Partizani
Posts: 406
Grupi B - Rezultatet e javės sė dytė

DOMOSDOVA – SOPOTI 1-1

DELVINA – PERMETI 1-3

TURBINA – NAFTETARI 1-0

KELCYRA – ALBPETROL 1-1

PARTIZANI – BILISHT SPORT 1-0

MEMALIAJ – TEPELENA 2-1

Renditja


1.Pėrmeti 6 2 0 0 6-1

2.Sopoti 4 1 1 0 2-1

3.Turbina 4 1 1 0 2-1

4.Bilisht S. 3 1 0 1 3-1

5.Memaliaj 3 1 0 0 2-1

6.Partizani 3 1 0 0 1-0

7.Delvina 3 1 0 1 3-4

8.Albpetrol 2 0 2 0 2-2

9.Domosdova 1 0 1 1 1-4

10.Kėlcyra 1 0 1 1 1-4

11.Tepelena 0 0 0 2 1-3

12.Naftėtari 0 0 0 2 1-3

FutbolliShqiptar.net
Futbolli is offline  
 
post #4 of 28 (permalink) Old October 5th, 2011, 20:18 Thread Starter
Rising Star
 
Futbolli's Avatar
 
Join Date: 05 2010
Location: NY
Teams: FK Partizani
Posts: 406
Albpetrol - Partizani, perseritet finalja e Kupes se 1993-shit

Ne kuadrin e javes se trete te Kategorise se Dyte, Partizani do te udhetoje drejt Patosit ku do te ndeshet me Albpetrolin ne stadiumin e ketij qyteti "Alush Noga". Albpetrol eshte me siguri skuadra me e famshme qe merr pjese ne kete kategori, pas Partizanit.

Per te kuqte ata nuk jane nje kundershtar i panjohur, ne fakt keto dy skuadra kane luajtur mes tyre ne 1993 ne finalen e Kupes se Shqiperise. Atehere Albeptrol luante ne Superlige dhe ne gjysmefinale eleminoi Vllaznine. Por ne finale ka triumfuar Partizani me rezultatin 1-0 me nje gol te Myftarit me penallti ne minuten e 30-te.

Albpetrol ka prezantuar Shqiperine edhe ne Europe ne veren e atij viti, ku u eleminua ne raundin e pare nga FC Balzers i Linjtenshtejnit pasi u mund atje 3-1 dhe barazoi ne Shqiperi 0-0.

Ndersa Partizani eshte debutues ne Kategorine e Dyte, Albpetrol e ka ngritur dy here trofeun e kesaj kategorie. Ata kane fituar nje here edhe Kategorine e Pare. Skuadra nga Patosi ka qene per disa vite rresht ne Superlige ne fillimin e viteve '90, derisa ra ne sezonin 1997/98. Ne ate sezon Partizani fitoi 5-0 ne Tirane dhe 5-2 ne Patos.

Por te dielen keto du skuadra do te ndeshen per nje ndeshje qe vlen per kampionatin e dy niveleve me poshte. Partizani ka tre pike nga nje ndeshje qe ka luajtur deri tani kurse Albpetrol ka dy pike pasi ka marre dy barazime ne dy ndeshjet e para. Ata barazuan 1-1 me Cėrrikun ne Patos ne javen e pare dhe me te njejtin rezultat barazuan edhe ne Kėlcyrė ne javen e dyte. (Partizani.net)

FutbolliShqiptar.net
Futbolli is offline  
post #5 of 28 (permalink) Old October 6th, 2011, 21:51
Forum Manager
Legend
 
Knoert's Avatar
 
Join Date: 07 2003
Location: close to Limburg
Teams: Athletic Club, FC Utrecht & VVV-Venlo
Posts: 12,740
This is the third level?
Knoert is offline  
post #6 of 28 (permalink) Old October 6th, 2011, 22:15
Forum Manager
International
 
Join Date: 11 2004
Teams: Multiethnic Republic of Kosovo
Posts: 6,606
Quote:
Originally Posted by Knoert View Post
This is the third level?
Yep
Madman is offline  
post #7 of 28 (permalink) Old October 7th, 2011, 18:52
Premier Player
 
Tulipani Zi's Avatar
 
Join Date: 09 2006
Location: Jashtetit
Teams: FK Partizani & Albania.
Posts: 1,712
Quote:
Originally Posted by Knoert View Post
This is the third level?
Yes and the only reason there's a thread about this division is becausse the most majestic Albanian club of all time, FK Partizani, plays in it.

Might as well change the title to "Where in the world is FK Partizani?"

Albanian trinity: Shpi-Vllazni-Fis.
Tulipani Zi is offline  
post #8 of 28 (permalink) Old October 17th, 2011, 22:35
World Class Player
 
Simboli i Diellit's Avatar
 
Join Date: 04 2010
Location: Milan
Teams: Ac Milan , Albania, Italia,Croatia
Posts: 8,717
KATEGORIA E DYTĖ
JAVA E 4-t
16 tetor 2011


GRUPI A
Veleēiku-Sukthi 1-0
Pashtriku-Egnatia 0-1
Luzi 2008-Olimpiku 1-0
Erzeni-Tėrbuni 0-1

RENDITJA
Tėrbuni 10
Luzi 2008 9
Olimpiku 7
Sukthi 6
Veleēiku 6
Egnatia 5
Erzeni 3
Korabi 1
Fieri 0
Pashtriku 0


GRUPI B
Delvina-Tepelena 0-2
Turbina-Sopoti 3-2
Kėlcyra-Pėrmeti 1-0
Partizani-Naftėtari 0-0
Bilisht Sport-Albpetroli 3-0
Memaliaj-Pėrrnjasi 2-0

RENDITJA
Bilishti Sport 9
Turbina 8
Pėrmeti 7
Sopoti 7
Memaliaj 6
Tepelena 6
Albeptroli 5
Naftėtari 4
Partizani 4
Kėlcyra 4
Delvina 3
Perranjasi 1
Simboli i Diellit is offline  
post #9 of 28 (permalink) Old October 19th, 2011, 13:08 Thread Starter
Rising Star
 
Futbolli's Avatar
 
Join Date: 05 2010
Location: NY
Teams: FK Partizani
Posts: 406
Quote:
Originally Posted by Tulipani Zi View Post
Yes and the only reason there's a thread about this division is becausse the most majestic Albanian club of all time, FK Partizani, plays in it.

Might as well change the title to "Where in the world is FK Partizani?"
Albpetrol is here too. They represented Albania in Europe.

FutbolliShqiptar.net
Futbolli is offline  
post #10 of 28 (permalink) Old October 19th, 2011, 18:57
Premier Player
 
Tulipani Zi's Avatar
 
Join Date: 09 2006
Location: Jashtetit
Teams: FK Partizani & Albania.
Posts: 1,712
The only consolation is that there is no relegation from Kategoria e Dyte so we'll be here for a while.

Albanian trinity: Shpi-Vllazni-Fis.
Tulipani Zi is offline  
post #11 of 28 (permalink) Old November 29th, 2011, 16:21
World Class Player
 
Simboli i Diellit's Avatar
 
Join Date: 04 2010
Location: Milan
Teams: Ac Milan , Albania, Italia,Croatia
Posts: 8,717
Partizani ka fituar 2-0 transfertėn me Delvinėn, takim i luajtur nė Kėlcyrė, pasi delvinjotėt e kanė tė pezulluar fushėn e tyre. Ky takim ėshtė karakterizuar nga njė pėrkrahje e madhe tifozėsh, ku pėrveē 2-3 mijė tifozėve vendas, atyre u janė shtuar edhe disa ultras tė kuq, qė kanė udhėtuar deri nė Kėlcyrė. Padyshim tė gjithė kanė pėrkrahur Partiznain dhe kjo sfidė, ėshtė parė si ditė feste nė Kėlcyrė. Duke ditur se Bilisht Sport ėshtė mundur nė Pėrrenjas, Partizanin merr i vetėm kreun e Grupit B. Ndėrsa nė grupin A gjithēka ėshtė nėn dikatin e Tėrbunit tė Pukės, qė ka fitur 3-1 nė Peshkopi ndaj Korabit.GRUPI A

Pashtriku – Luzi 0-4

Sukthi – Olimpik 3-0

Veleēiku – Erzeni 3-2

Korabi – Tėrbuni 1-3

Renditja

1 Terbuni 22
2 Sukthi 18
3 Luzi 16
4 Veleēiku 12
5 Olimpik 11
6 Erzeni 10
7 Egnatia 6 (+1)
8 Korabi 5
9 Pashtriku 1GRUPI B

Delvina – Partizani 0-2

Tepelena – Albpetrol 2-1

Turbina – Kėlcyra 3-1

Domosdova – Bilisht Sport 2-1

Pėrmeti – Memaliaj 2-1

Sopoti – Naftėtari 1-1

Renditja

1 Partizani 18
2 Turbina 17
3 Bilisht Sport 16
4 Tepelena 16
5 Albpetrol 12
6 Naftėtari 12 (-1)
7 Sopoti 12
8 Pėrmeti 12 (-1)
9 Domosdova 11
10 Memaliaj 8
11 Kėlcyra 7
12 Delvina 5
Simboli i Diellit is offline  
post #12 of 28 (permalink) Old December 1st, 2011, 03:34
Forum Manager
Legend
 
Doctor's Avatar
 
Join Date: 11 2004
Location: Komiteti Qendror
Teams: People's Socialist Republic of Albania
Posts: 13,397
Well, at least there will be a derby next season

At the touch of her lips it grew long and swollen. He gasped as she squeezed and pulled expertly. It was the best balloon giraffe he'd seen.
Doctor is offline  
post #13 of 28 (permalink) Old December 3rd, 2011, 04:23
Premier Player
 
Tulipani Zi's Avatar
 
Join Date: 09 2006
Location: Jashtetit
Teams: FK Partizani & Albania.
Posts: 1,712
Kur ta fitojme edhe kategorine e trete do jemi ekipi i vetem ne Shqiperi qe i ka fituar te gjitha kategorite, kupat dhe kampionatet e mundshme ne Shqiperi. Ishalla ikim ne Kosove vitin tjeter mos fitojme edhe ndonje kampionat andej se kendej u be bajat fae

Albanian trinity: Shpi-Vllazni-Fis.
Tulipani Zi is offline  
post #14 of 28 (permalink) Old December 3rd, 2011, 12:06
Premier Player
 
alblondon's Avatar
 
Join Date: 09 2010
Location: London
Teams: FK Partizani, Arsenal FC,Albania NT
Posts: 1,945
Legjenda futbollit shqiptar ku lojtaret lujn thjesht per fanellen!! Priceless
alblondon is offline  
post #15 of 28 (permalink) Old January 12th, 2012, 17:56
World Class Player
 
Simboli i Diellit's Avatar
 
Join Date: 04 2010
Location: Milan
Teams: Ac Milan , Albania, Italia,Croatia
Posts: 8,717
Salvador Kacaj , kryetar i komunes Shengjin dhe ish futbollist i Beselidhjes/ i Kombetares po hedh bazat per riaktivizimin e skuadres se Porto Shengjin . Nga sezoni i ardhshem kategoria e dyte do kete dhe nje skuader te re.
Simboli i Diellit is offline  
post #16 of 28 (permalink) Old January 16th, 2012, 16:20
Premier Player
 
Tulipani Zi's Avatar
 
Join Date: 09 2006
Location: Jashtetit
Teams: FK Partizani & Albania.
Posts: 1,712
Quote:
Originally Posted by Simboli i Diellit View Post
Salvador Kacaj , kryetar i komunes Shengjin dhe ish futbollist i Beselidhjes/ i Kombetares po hedh bazat per riaktivizimin e skuadres se Porto Shengjin . Nga sezoni i ardhshem kategoria e dyte do kete dhe nje skuader te re.
I lumte Salvadorit. Kam respekt per te si lojtar dhe si person. Suksese Porto Shengjinit.

Albanian trinity: Shpi-Vllazni-Fis.
Tulipani Zi is offline  
post #17 of 28 (permalink) Old January 17th, 2012, 19:35
World Class Player
 
Simboli i Diellit's Avatar
 
Join Date: 04 2010
Location: Milan
Teams: Ac Milan , Albania, Italia,Croatia
Posts: 8,717
Quote:
Originally Posted by Tulipani Zi View Post
I lumte Salvadorit. Kam respekt per te si lojtar dhe si person. Suksese Porto Shengjinit.
Simboli i Diellit is offline  
post #18 of 28 (permalink) Old March 21st, 2012, 14:51 Thread Starter
Rising Star
 
Futbolli's Avatar
 
Join Date: 05 2010
Location: NY
Teams: FK Partizani
Posts: 406


Partizani - Albpetrol 2-0

FutbolliShqiptar.net
Futbolli is offline  
post #19 of 28 (permalink) Old April 20th, 2012, 16:16 Thread Starter
Rising Star
 
Futbolli's Avatar
 
Join Date: 05 2010
Location: NY
Teams: FK Partizani
Posts: 406
Naftetari humbje e -3 pike, Partizani me i qete

Partizani ka marre nje 'asist' te papritur nga Naftetari ne luften per ringjitjen ne Kategorine e Pare. Pasi ka 'hequr qafe' Tepelenen ne ndeshjen direkte te fundjaves, edhe Naftetari eshte tashme shtate pike pas Partizanit ne renditje.

Disiplina ka vendosur qe Naftetari te humbase ne tavoline ndeshjen e fituar ne Memaliaj pasi ka aktivizuar nje lojtar qe nuk mund te luante. Per kete ndeshje ka pasur ankesa edhe nga Tepelena qe akuzonte per trukime dhe kerkonte hetin te ndeshjes. Megjithate vendimi ka qene vetem ne lidhje me aktivizimin e lojtarit ne fjale.

Pervec humbjes ne tavoline, Naftetari ka marre edhe nje denim prej 3 pikesh.

Ne vendimin e Komisionit te Disiplines qe u mblodh sot thuhet:

KF “ Naftetari ““ per arsye se ka aktivizuar ne ndeshje lojtar qe nuk mund te luante denohet me humbjen e ndeshjes ne tavoline me rezultatin 3-0 , zbritjen e 3 pikeve nga klasifikimi si dhe 120.000 leke gjobe bazuar ne nenet 54 dhe 136 te KDS .

Keshtu Partizani e ka tashme me te thjeshte ngjitjen direkte per ne Kategorine e Pare pasi vazhdon te jete i pari ne Grupin B me 40 pike, ndersa Tepelena ka 35 pike dhe Naftetari ka 33 pike.

Gjithashtu Partizani ka dhe nje kalendar te favorshem pasi tre nga kater ndeshjet e mbetura do ti luaj me kundershtare qe mbajne tre nga kater vendet e fundit ne renditje. Kjo u siguron te kuqve kundershtare qe sigurisht do te jene inferiore ne nivel, por qe veshtire se do te tolerojne pasi luftojne per mbijetese.

FutbolliShqiptar.net
Futbolli is offline  
post #20 of 28 (permalink) Old April 20th, 2012, 16:17 Thread Starter
Rising Star
 
Futbolli's Avatar
 
Join Date: 05 2010
Location: NY
Teams: FK Partizani
Posts: 406


awesome pic, Sopoti - Partizani 1-3

FutbolliShqiptar.net
Futbolli is offline  
Reply

Quick Reply
Message:
Options

Register NowIn order to be able to post messages on the Xtratime Community forums, you must first register.
Please enter your desired user name, your email address and other required details in the form below.

User Name:
Password
Please enter a password for your user account. Note that passwords are case-sensitive. Try to avoid choosing short (like '1'), simple (like 'abcd') and easy to guess passwords (like a name of your favorite team, player, etc)! Complex and long enough passwords, that consists of random string of alphabet and numerical characters, are almost impossible to be stolen and misused.

Password:


Confirm Password:
Email Address
Please enter a valid email address for yourself.

Email Address:
OR

Log-inCurrently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools
Show Printable Version Show Printable Version
Email this Page Email this Page
Display Modes Rate This Thread
Linear Mode Linear Mode
Rate This Thread:Posting Rules  
You may post new threads
You may post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Trackbacks are On
Pingbacks are On
Refbacks are On

 
For the best viewing experience please update your browser to Google Chrome