Free Your Mind v2.0 - Xtratime Community
Closed Thread
 
LinkBack Thread Tools Rate Thread Display Modes
post #1 of 625 (permalink) Old January 24th, 2011, 22:00 Thread Starter
Forum Manager
International
 
Join Date: 11 2004
Teams: Multiethnic Republic of Kosovo
Posts: 6,606
Free Your Mind v2.0

A fresh start, if you want to find the old one, use the Index thread (Click Here, otherwise click here)
Madman is offline  
Sponsored Links
Advertisement
 
post #2 of 625 (permalink) Old January 25th, 2011, 04:23
Forum Manager
Legend
 
Doctor's Avatar
 
Join Date: 11 2004
Location: Komiteti Qendror
Teams: People's Socialist Republic of Albania
Posts: 13,397
Luano bone gabim qe e hape kaq shpejt kte. Per mua mbylle prap.

At the touch of her lips it grew long and swollen. He gasped as she squeezed and pulled expertly. It was the best balloon giraffe he'd seen.
Doctor is offline  
post #3 of 625 (permalink) Old January 25th, 2011, 14:50
World Class Player
 
Simboli i Diellit's Avatar
 
Join Date: 04 2010
Location: Milan
Teams: Ac Milan , Albania, Italia,Croatia
Posts: 8,717
S'kemi stadium, me Francėn luajmė jashtė!?

Fillimi i punimeve pėr stadiumin, problemet me impiantet e tjerė jashtė Tirane apo infrastruktura deri diku e dobėt pėrsa u pėrket fushave dhe hoteleve, ka bėrė qė Federata Shqiptare e Futbollit tė mendojė pėr njė fushė jashtė vendit, ku do tė luhet ndeshja me Francėn. Kjo sfidė, e programuar pėr mė 2 shtator tė kėtij viti, rrezikon tė mos luhet nė Shqipėri pėr shkak tė njė infrastrukture jo nė lartėsinė e duhur.


Sekretari i pėrgjithshėm i Federatės Eduard Prodani ka pranuar se pasi nė "Qemal Stafa" tė nisin punimet pėr stadiumin e ri, Shqipėria do tė ketė pak shanse pėr zhvillimin e ndeshjeve tė rėndėsishme brenda vendit. "Shumė shpejt do tė nisė puna pėr ndėrtimin e stadiumit tė ri, kėshtu qė ndeshjet e kombėtares do tė spostohen nė Durrės apo nė Korēė, - sqaroi sekretari i FSHF-sė. - Pėr nė Shkodėr duket pak problem, sepse ata ende nuk janė tė licencuar, por ne po presim qė tė pėrmirėsojmė kushtet nė stadiume tė tjera.
Nuk ėshtė ēudi qė ndeshja me Francėn pėrshembull, tė zhvillohet nė njė stadium jashtė vendit", shtoi Prodani. Sekretari i FSHF-sė e lidh kėtė ide me faktin se stadiumi i Durrėsit apo i Korēės kanė ende mangėsi, ndėrsa edhe ai i Shkodrės duket se nuk plotėson kushtet e licencimit tė vendosura nga UEFA.


Pėrsa i pėrket vendit ku do tė zhvillohet sfida me Francėn, duket se ai do tė jetė nė Zvicėr, njė shtet frengjisht-folės, por qė ka edhe shumė shqiptarė. Grumbullimi i bėrė aty nga Josip Kuzhe duket se u ka lėnė njė shije tė mirė tė gjithėve nė Federatė."Nuk e dimė ende, mund tė luajmė nė Durrės, nė Korēė, por pse jo edhe nė Zvicėr, - tha pėr kėtė sekretari i pėrgjithshėm i FSHF-sė. - Ne jemi duke parė edhe opsionet jashtė vendit, pėr shkak tė kushteve tė mira apo tė problemeve qė ne kemi kėtu me stadiumet". Nė fakt, njė spostim i ndeshjes me Francėn jashtė territorit shqiptar do tė thotė tė privosh tifozėt nga sfida mė rėndėsishme e edicionit, megjithatė ēdo gjė duket se lidhet me faktin qė pėrballė ėshtė njė nga skuadrat mė tė mėdha tė botė, e cila kurrė nuk do tė pranojė qė tė luajė nė kushte jo optimale.


Pėr mė tepėr, nė Zvicėr jeton njė komunitet i madh shqiptarėsh dhe pėrfaqėsuesja kuqezi nuk do tė ishte pėr asnjė moment pa pėrkrahje
Simboli i Diellit is offline  
 
post #4 of 625 (permalink) Old January 25th, 2011, 15:01
World Class Player
 
Simboli i Diellit's Avatar
 
Join Date: 04 2010
Location: Milan
Teams: Ac Milan , Albania, Italia,Croatia
Posts: 8,717
"Loro Boriēi" eshte me i mire se "Niko Dovana" ose "Skenderbeu" , shifet se lidhja "DUKAZEQOPILAFI" eshte shume e forte , pse sna i ban ndeshjet ne Shijak
Turp vetem per ca do thojne te tjeret.....
Nejse,,, ishalla mbushet stadiumi me shqiptare, ka mundesi te jem edhe une ne ate ndeshje , jam vetem 1 ore nga zvicra me makine...
Simboli i Diellit is offline  
post #5 of 625 (permalink) Old January 25th, 2011, 16:06
Premier Player
 
alblondon's Avatar
 
Join Date: 09 2010
Location: London
Teams: FK Partizani, Arsenal FC,Albania NT
Posts: 1,945
zbesoj se do shkoi puna deriktu ose shpresoj mos te shkoj puna deri aty, edhe sllovenia kishte dash me anolluar miqsoren po fshf kishte insistuar, e lejm politiken deri ne kasapanen e rradhes qe shpresoj te mos perseriten !!
alblondon is offline  
post #6 of 625 (permalink) Old January 25th, 2011, 18:15
World Class Player
 
Simboli i Diellit's Avatar
 
Join Date: 04 2010
Location: Milan
Teams: Ac Milan , Albania, Italia,Croatia
Posts: 8,717
Duhet te kete anetare edhe nga Shqiperia ne delegacionin e Kosoves ose te pakten Keshilltare ne Bisedimet me Serbine . Sic tha edhe Topi , nuk duhet bere bisedime pa mbaruar hetimi i Dick Martyt ,

http://top-channel.tv/video.php?id=22048
Simboli i Diellit is offline  
post #7 of 625 (permalink) Old January 25th, 2011, 20:10
World Class Player
 
Simboli i Diellit's Avatar
 
Join Date: 04 2010
Location: Milan
Teams: Ac Milan , Albania, Italia,Croatia
Posts: 8,717
Raporti i Dick Marty dėshmoi se edhe nė rastin kur shqiptarėt janė tė bashkuar, nė rastin kur nuk mbėshteten nga shtete tė fuqishme, zėri i tyre ėshtė mospėrfillės.

http://top-channel.tv/artikull.php?id=202371&ref=fp
Simboli i Diellit is offline  
post #8 of 625 (permalink) Old January 26th, 2011, 00:20
Premier Player
 
alblondon's Avatar
 
Join Date: 09 2010
Location: London
Teams: FK Partizani, Arsenal FC,Albania NT
Posts: 1,945
Back te tema mendoj se nuk do ishte keq po tu ftohet E.Cani te kjo miqsore dhe ato 2 shqiptaret qe aktivizohen ne greqi duhen thirr ose me komb A ose me shpresat se do ishte turp tna i merrte prap greku o dhimbje e dyfisht !!
alblondon is offline  
post #9 of 625 (permalink) Old February 1st, 2011, 03:38
World Class Player
 
Simboli i Diellit's Avatar
 
Join Date: 04 2010
Location: Milan
Teams: Ac Milan , Albania, Italia,Croatia
Posts: 8,717
Simboli i Diellit is offline  
post #10 of 625 (permalink) Old February 1st, 2011, 04:56
Forum Manager
Legend
 
Doctor's Avatar
 
Join Date: 11 2004
Location: Komiteti Qendror
Teams: People's Socialist Republic of Albania
Posts: 13,397
mir e ka bo, nga nje ane besoj ka perfitime, nga ana tjeter e ka per turp ta pranoj. mir motra vk shqipes shiko karieren tate

At the touch of her lips it grew long and swollen. He gasped as she squeezed and pulled expertly. It was the best balloon giraffe he'd seen.
Doctor is offline  
post #11 of 625 (permalink) Old February 1st, 2011, 13:58
World Class Player
 
Simboli i Diellit's Avatar
 
Join Date: 04 2010
Location: Milan
Teams: Ac Milan , Albania, Italia,Croatia
Posts: 8,717
Simboli i Diellit is offline  
post #12 of 625 (permalink) Old February 1st, 2011, 16:16
Forum Manager
Legend
 
Doctor's Avatar
 
Join Date: 11 2004
Location: Komiteti Qendror
Teams: People's Socialist Republic of Albania
Posts: 13,397
Hic fare trondites. Futbolli ne shqiperi eshte si stock market.

At the touch of her lips it grew long and swollen. He gasped as she squeezed and pulled expertly. It was the best balloon giraffe he'd seen.
Doctor is offline  
post #13 of 625 (permalink) Old February 1st, 2011, 16:25
Star Player
 
Leandro-AL's Avatar
 
Join Date: 08 2006
Teams: Albania
Posts: 4,665
Quote:
Originally Posted by Doctor View Post
mir e ka bo, nga nje ane besoj ka perfitime, nga ana tjeter e ka per turp ta pranoj. mir motra vk shqipes shiko karieren tate
shpresoj se po tallesh. sidoqofte pasi u mėsua gėnjeshtra s'do ket shumė karierė kėt ta firmos

And now what will become of us, without any barbarians?
Those people were some kind of solution.

- K. Kavafis
Leandro-AL is offline  
post #14 of 625 (permalink) Old February 1st, 2011, 16:48
Forum Manager
Legend
 
Doctor's Avatar
 
Join Date: 11 2004
Location: Komiteti Qendror
Teams: People's Socialist Republic of Albania
Posts: 13,397
Quote:
Originally Posted by Leandro-AL View Post
shpresoj se po tallesh.
Sjam tu u tall fare. Me thuj ti mu jemi a sjemi race karash? Njerez qe e shesim venin per 2 lek? Keshtu qe VK. Tani spo them mohoni Shqiperin, por edhe po e muhuat nje vend karash do mohosh. Me kupto ku du me dal? Shqipria ska per tu bo me kara asiher.

At the touch of her lips it grew long and swollen. He gasped as she squeezed and pulled expertly. It was the best balloon giraffe he'd seen.
Doctor is offline  
post #15 of 625 (permalink) Old February 1st, 2011, 16:56
Premier Player
 
alblondon's Avatar
 
Join Date: 09 2010
Location: London
Teams: FK Partizani, Arsenal FC,Albania NT
Posts: 1,945
Po ne Amerika o mush me kara .dhe o nga venet me te perparume ne bot per te mos thon mo i perparumi , po nuk besoj se amerikont e mohojn identitetin perkundrazi jon patriot !!!
alblondon is offline  
post #16 of 625 (permalink) Old February 1st, 2011, 16:56
BANNED!
Premier Player
 
Join Date: 01 2011
Location: Albania
Posts: 1,205
Doctor, sa vjet je larg shqipnis...Shqipnia asht tu shku perpara ne cdo minut, ske nevoj me mohu identitetin, ca tkeqe ka shqipnia thu ti???
Shkodrani23 is offline  
post #17 of 625 (permalink) Old February 1st, 2011, 17:07
Forum Manager
Legend
 
Doctor's Avatar
 
Join Date: 11 2004
Location: Komiteti Qendror
Teams: People's Socialist Republic of Albania
Posts: 13,397
Amerika ka plot kara, por jan te gjith te gdhendur. Ata qe s'gdhenden i fusin ne burg edhe e provojn mir atje. Amerika i ka ligjet diktatur, po i shkele e hongre

ja i tjeter
http://www.top-channel.tv/artikull.php?id=202971&ref=fp

At the touch of her lips it grew long and swollen. He gasped as she squeezed and pulled expertly. It was the best balloon giraffe he'd seen.
Doctor is offline  
post #18 of 625 (permalink) Old February 1st, 2011, 20:19
Shqiperi Etnike!
Rising Star
 
GRAVITY's Avatar
 
Join Date: 07 2010
Location: Bishti Kalldremit
Teams: KS Flamurtari, SHqiperia
Posts: 574
vlla ke te drejt nga nje aspekt se shumica e shqiptarve jan vk por ama te mohosh racen tende ajo nuk behet dot kurr, ndoshta eshte nje tem qi ti personalisht nuk preferon te mendosh por ama thuaj cha te duash racen dhe nenshtetsine nuk e ndorn dot kurr...amerikes thithi karin s te duash por ama amerikan kur nuk ke per tu ber, gjith jeten tende do jesh shqiptar, vechse shqiptaret do te urejn se i hodhe posht por edhe shteti tjeter qe ti ke zgjedhur ka per te te perbuzur. ndaj per mendimin tim behu krenar nga je dhe mos e haro behu shembull per te tjeret me vone
GRAVITY is offline  
post #19 of 625 (permalink) Old February 1st, 2011, 22:14
Forum Manager
Legend
 
Doctor's Avatar
 
Join Date: 11 2004
Location: Komiteti Qendror
Teams: People's Socialist Republic of Albania
Posts: 13,397
Quote:
Originally Posted by GRAVITY View Post
vlla ke te drejt nga nje aspekt se shumica e shqiptarve jan vk por ama te mohosh racen tende ajo nuk behet dot kurr, ndoshta eshte nje tem qi ti personalisht nuk preferon te mendosh por ama thuaj cha te duash racen dhe nenshtetsine nuk e ndorn dot kurr...amerikes thithi karin s te duash por ama amerikan kur nuk ke per tu ber, gjith jeten tende do jesh shqiptar, vechse shqiptaret do te urejn se i hodhe posht por edhe shteti tjeter qe ti ke zgjedhur ka per te te perbuzur. ndaj per mendimin tim behu krenar nga je dhe mos e haro behu shembull per te tjeret me vone
Hahaaha, jom plako. te lutem mos ma permen me amerikarizin, se s'bohem dot ene sikur te dua, pa le qe e urrej ate gje se esht amerikarizu gjith bota e po iken per lesh


Nejse sikur filloj personale ndaj meje kjo tem. Une s'thash per vete qe e kam mohu Shqiprin. Apo se kam mendu ta mohoj ate. Mos merrni xhiro kot tani. Une e di ca jam, si jam, me ke shkoj mir e ca dua ne jet. Per te pa komtaren tu loz kam sakrifiku universitet e pun, gjona qe s'behen jasht shtetit se nga ato ha buk. Ene hallall ja kam bo e hallall do ja bej ne te ardhmen. S'bohet gjygj i patriotizmit tim, se rekordin e kom te paster ene ktu ne XT. Pale ne shtet te huj ku ndjenjat e patriotizmit rriten.


Edhe nji her tja u them aty ku du me dal. NQS robt dun me u bo t'huj leje te bohen. Une per vete sju ve me faj e as si gjykoj sic e kena zakon ne shqiptaret.

At the touch of her lips it grew long and swollen. He gasped as she squeezed and pulled expertly. It was the best balloon giraffe he'd seen.
Doctor is offline  
post #20 of 625 (permalink) Old February 1st, 2011, 22:47
Shqiperi Etnike!
Rising Star
 
GRAVITY's Avatar
 
Join Date: 07 2010
Location: Bishti Kalldremit
Teams: KS Flamurtari, SHqiperia
Posts: 574
ke te drejt vlla edhe une kam lene shkollen ne mes te dites kur ka lozur shqiperia edhe shteti nuk behet me keta lloj njerez te bejne chte duan, une nuk vura gishtin tek ty e kisha ne pergjithsi se eshte nje shumice e madhe qe bejne keshtu, jane shqiptar dhe thone qe jan ndonje gje tjeter, une ketu ne Boston kam degjuar qe ka shqiptar plot qe thone jemi grek ose italjan kur qe ne theks duken qe jan katunar...per mendimin tim neqoft se je i pa kenaqur mbaje brenda os shprefu por me shqiptaret jo te ngrihesh dhe ta mohosh, kur je me te huaj je shqiptar...por ama ke shume te drejt se shteti me keta lloj njerzi nuk behet kurr por prap nuk do te thote se nuk do ishte mire qe te ishin krenar, se me qesharakja eshte se keta njerez qe jan ne keto pozita i kemi ndihmuar vete ne te arrinin aty ku jan por jan mos mirenjohes...si eshte ajo thenja hodha lumin qiva kalin
GRAVITY is offline  
Closed Thread

Quick Reply
Message:
Options

Register NowIn order to be able to post messages on the Xtratime Community forums, you must first register.
Please enter your desired user name, your email address and other required details in the form below.

User Name:
Password
Please enter a password for your user account. Note that passwords are case-sensitive. Try to avoid choosing short (like '1'), simple (like 'abcd') and easy to guess passwords (like a name of your favorite team, player, etc)! Complex and long enough passwords, that consists of random string of alphabet and numerical characters, are almost impossible to be stolen and misused.

Password:


Confirm Password:
Email Address
Please enter a valid email address for yourself.

Email Address:
OR

Log-inCurrently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools
Show Printable Version Show Printable Version
Email this Page Email this Page
Display Modes Rate This Thread
Linear Mode Linear Mode
Rate This Thread:Posting Rules  
You may post new threads
You may post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Trackbacks are On
Pingbacks are On
Refbacks are On

 
For the best viewing experience please update your browser to Google Chrome