Albania - Poland 27/05/2008 - Xtratime Community
Reply
 
LinkBack Thread Tools Rate Thread Display Modes
post #1 of 46 (permalink) Old May 2nd, 2008, 11:23 Thread Starter
Rising Star
 
Black-Eagle's Avatar
 
Join Date: 03 2005
Location: Brussels
Teams: Albania NT, RSC Anderlecht, AC Milan
Posts: 997
Albania - Poland 27/05/2008

Zbardhet lista Anti-Poloni :

Portierë
Arjan Beqaj
Isli Hidi

Mbrojtës
Andi Lila
Armend Dallku
Kristi Vangjeli
Debatik Curri
Endri Vrapi
Ansi Agolli

Mesfushorë
Lorik Cana
Klodian Duro
Ervin Skela
Altin Lala
Ervin Bulku
Elis Bakaj
Gilman Lika
Paulin Dhembi
Blendi Shkembi

Sulmues
Dorian Bylykbashi
Edmond Kapllani
Erjon Bogdani
Jahmir Hyka
Hamdi Salihi

Koment :
1) Revolucioni i Hanit nis me ikjen e 4 veteraneve : Nevil Dede, Altin Haxhi, Devi Muka, Alban Bushi
2) 26,5 vjeç eshte mosha mesatare e te grumbulluareve per Anti-Polonine
Black-Eagle is offline  
Sponsored Links
Advertisement
 
post #2 of 46 (permalink) Old May 2nd, 2008, 12:15 Thread Starter
Rising Star
 
Black-Eagle's Avatar
 
Join Date: 03 2005
Location: Brussels
Teams: Albania NT, RSC Anderlecht, AC Milan
Posts: 997
Them qe lista e trjanerit Haan eshte me e mira qe mund te kemi ne dispozicion tani per tani. Qendermbrojtja vazhdon te jete thembra e akilit, sidomos pas boshlleqit te lene nga Nevil Dede dhe Elvin Beqiri. Madje, nuk shoh aktualisht asnje lojtar qe mund te ishte ftuar ne kete repart, perveç ndoshta Henri Ndrekes.

Nese qendra e mesfushes duket e mbipopulluar me Canen, Lalen, Skelen, Bulkun, Hyken, Bylykbashin, ... nuk kemi asnje lojtar kualitativ nga krahet, perveç Besart Berishes i cili vazhdon te jete i demtuar !

Nderkohe qe ne sulm kemi te zakonshmit : Kapllani, Salihi dhe Bogdani. Krahas tyre ne te ardhmen mund te ftohen Enco Malindi (2 gola ne Bullgari), Sabino Plaku (Ham Kam), ... ! Gjithsesi, sulmi duket i kompletuar !

Prandaj, ne rezume kemi nevoje per 2 qendermbrojtes dhe 2 anesor te mirefillte !

Perndryshe, Polonia profilohet si miqesore e veshtire por do isha i kenaqur me nje barazim kur dihet kualiteti i polakeve !

Do te kisha reshtuar kete ekip startues :

Beqaj - Dallku, Lila, Curri, Vangjeli - Lala, Cana, Skela, Duro - Salihi, Kapllani
Black-Eagle is offline  
post #3 of 46 (permalink) Old May 2nd, 2008, 13:00
Rookie
 
Rahovec's Avatar
 
Join Date: 11 2007
Location: SWitzerland
Teams: KF Partizani and NT Albania
Posts: 62
Me vjen Keq pse nuk e ka thir Gjergji Muzaka.
Rahovec is offline  
 
post #4 of 46 (permalink) Old May 2nd, 2008, 13:59
Forum Manager
International
 
Join Date: 11 2004
Teams: Multiethnic Republic of Kosovo
Posts: 6,606
Mbrotja, prapa keq, mesfusha mire, por sic e ceke edhe ti Black-Eagle nuk kemi lojtar nga krahu. Ketu duhet me qen ndonje formacion i mire me keta lojtar qe kemi.
Madman is offline  
post #5 of 46 (permalink) Old May 2nd, 2008, 14:41
Star Player
 
Drenica's Avatar
 
Join Date: 09 2004
Location: Sweden-Gothenburg
Teams: SHQIPERI!
Posts: 3,943
Gjithashtu dhe mua me vjen shume keq, qe nuk eshte thirrur Gjergji Muzaka. Eshte nje lojtare ne rritje me te gjitha potencialet per te qene ne 11:shin startuese. Sdi nga i erdhi ftesa dy lojtareve qe iu ka skaduar afati (Shkembi, Dhembi). Ndryshe eshte dashur dhe nje ftese per portierin e trete, i cilli ne ket rast u duft me kan Illion Lika.

Sa per formacionin:

Beqaj

Dallku - Lila - Curri - Vangjeli/Agolli

Bylykbashi - Lala - Cana - Skela

Bogdani - Salihi
Drenica is offline  
post #6 of 46 (permalink) Old May 2nd, 2008, 15:19 Thread Starter
Rising Star
 
Black-Eagle's Avatar
 
Join Date: 03 2005
Location: Brussels
Teams: Albania NT, RSC Anderlecht, AC Milan
Posts: 997
Quote:
Originally Posted by Rahovec View Post
Me vjen Keq pse nuk e ka thir Gjergji Muzaka.
Op e kisha harruar totalisht kete lojtar ! Bile po me vjen çudi qe eshte lene jashte, pasi pata lexuar pas turneut ne Antalia se Han shume e pelqente Gjergjin !

Po me vjen keq per te, pasi mendoj se ka humbur shume kohe ne Superligen Shqiptare, dhe mendoj se ka ardhur koha te dale jashte !
Black-Eagle is offline  
post #7 of 46 (permalink) Old May 2nd, 2008, 17:41
Rookie
 
Rahovec's Avatar
 
Join Date: 11 2007
Location: SWitzerland
Teams: KF Partizani and NT Albania
Posts: 62
Ma vone duhet patjeter edhe Sabino Plaku mu thirr.
Rahovec is offline  
post #8 of 46 (permalink) Old May 3rd, 2008, 16:46
World Class Player
 
Join Date: 08 2006
Location: USA
Teams: Republic of Albania NT
Posts: 8,906
........................Beqaj..................... ....
Dallku.........Lila..........Curri.......Vangjeli. .
...................Lala..........Cana.............
........Hyka..............................Skela...
...................Salihi.......Kapllani..........
LedZep is offline  
post #9 of 46 (permalink) Old May 21st, 2008, 11:11
Star Player
 
Drenica's Avatar
 
Join Date: 09 2004
Location: Sweden-Gothenburg
Teams: SHQIPERI!
Posts: 3,943
Deshira e Haan-it ish me lujt 3-5-2, sepse mendon se mund te nxjerre ekipin me te mire me ket formacion. Sonte luhet miqesorja kunder Schaffhauzenit dhe sigurisht qe skema mund te provohet:

---------Beqaj

Dallku - Mavraj - Vangjeli

--------Bulku - Lala---

Bylykbashi--------------Curri

------------Skela

-------Bogdani - Salihi

Rezerva (te inkuadruar ne pjesen e dyte):

Beqaj -> Hidi
Mavraj -> Lila
Bulku -> Dhembi
Bylykbashi -> Hyka
Curri -> Lika
Skela -> Bakaj
Bogdani -> Kapllani
Drenica is offline  
post #10 of 46 (permalink) Old May 21st, 2008, 12:21
World Class Player
 
Join Date: 08 2006
Location: USA
Teams: Republic of Albania NT
Posts: 8,906
^where is Cana?
LedZep is offline  
post #11 of 46 (permalink) Old May 21st, 2008, 12:44
Star Player
 
Drenica's Avatar
 
Join Date: 09 2004
Location: Sweden-Gothenburg
Teams: SHQIPERI!
Posts: 3,943
This formation is for the friendly against Schauffhausen. Cana will play against Poland, he's in Marocco for a friendly with Marseille. So he'll be back with the Albanian NT the 23:rd May.
Drenica is offline  
post #12 of 46 (permalink) Old May 21st, 2008, 14:17
Rising Star
 
Join Date: 03 2007
Posts: 391
mavraj is in the squad?
Dome is offline  
post #13 of 46 (permalink) Old May 21st, 2008, 14:37
Rookie
 
Rahovec's Avatar
 
Join Date: 11 2007
Location: SWitzerland
Teams: KF Partizani and NT Albania
Posts: 62
Quote:
Originally Posted by Dome View Post
mavraj is in the squad?
No.
qetu pu shkrun se mavraj i ka mungu skuadress.http://www.albaniasoccer.com/al/index.php?id=6157
Rahovec is offline  
post #14 of 46 (permalink) Old May 21st, 2008, 14:45
Rising Star
 
Join Date: 09 2007
Posts: 338
beqaj
dallku lila curri vangjeli
cana lala
bakaj skela hyka
bylykbashi

very experimental...but trying doesn't hurt
the man is offline  
post #15 of 46 (permalink) Old May 21st, 2008, 20:31
Legend
 
Shemyy's Avatar
 
Join Date: 08 2006
Location: U.S.
Teams: Whoever is winning
Posts: 10,563
bylykbashi as the lone striker???

with han being dutch id say he will prolly put up more of a attacking formation
Shemyy is offline  
post #16 of 46 (permalink) Old May 21st, 2008, 20:35
Rising Star
 
Join Date: 09 2007
Posts: 338
Quote:
Originally Posted by Shemsi View Post
bylykbashi as the lone striker???

with han being dutch id say he will prolly put up more of a attacking formation
but look at the midfield
the man is offline  
post #17 of 46 (permalink) Old May 21st, 2008, 20:49
Star Player
 
Drenica's Avatar
 
Join Date: 09 2004
Location: Sweden-Gothenburg
Teams: SHQIPERI!
Posts: 3,943
Shqipëria fitoj 3-1 mas gollave te Salihit, Kapllanit dhe Bogdanit! Sic fuket ne form sulmuesit.
Drenica is offline  
post #18 of 46 (permalink) Old May 21st, 2008, 22:55
Legend
 
Shemyy's Avatar
 
Join Date: 08 2006
Location: U.S.
Teams: Whoever is winning
Posts: 10,563
Quote:
Originally Posted by Drenica View Post
Shqipëria fitoj 3-1 mas gollave te Salihit, Kapllanit dhe Bogdanit! Sic fuket ne form sulmuesit.
did you see the game???

if you did i was wondering if you saw Gezim Sadiku, he plays for Schaffhausen, not sure if he starts....but im pretty positive hes albanian

Last edited by Shemyy; May 21st, 2008 at 23:00.
Shemyy is offline  
post #19 of 46 (permalink) Old May 22nd, 2008, 04:07
Premier Player
 
Korcari45's Avatar
 
Join Date: 09 2006
Location: Korce/Detroit
Teams: KS Skenderbeu
Posts: 1,733
Quote:
Originally Posted by Rahovec View Post
No.
qetu pu shkrun se mavraj i ka mungu skuadress.http://www.albaniasoccer.com/al/index.php?id=6157
He is going to join the squad late. I believe it will be on the 22 or the 23rd of May.

No matter how you try ALBANIANS never die
We just retaliate with hate then we multiply.
Korcari45 is offline  
post #20 of 46 (permalink) Old May 22nd, 2008, 04:46
International
 
Zemi's Avatar
 
Join Date: 09 2006
Posts: 6,031
I am very interested in seeing what Bakaj, Hyka, Lika can do. I also cannot wait to see what Cani and Malindi do once they get a shot

Punen e sotme mos e le per neser

Besart Berisha
Zemi is offline  
Reply

Quick Reply
Message:
Options

Register NowIn order to be able to post messages on the Xtratime Community forums, you must first register.
Please enter your desired user name, your email address and other required details in the form below.

User Name:
Password
Please enter a password for your user account. Note that passwords are case-sensitive. Try to avoid choosing short (like '1'), simple (like 'abcd') and easy to guess passwords (like a name of your favorite team, player, etc)! Complex and long enough passwords, that consists of random string of alphabet and numerical characters, are almost impossible to be stolen and misused.

Password:


Confirm Password:
Email Address
Please enter a valid email address for yourself.

Email Address:
OR

Log-inCurrently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools
Show Printable Version Show Printable Version
Email this Page Email this Page
Display Modes Rate This Thread
Linear Mode Linear Mode
Rate This Thread:Posting Rules  
You may post new threads
You may post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Trackbacks are On
Pingbacks are On
Refbacks are On

 
For the best viewing experience please update your browser to Google Chrome