Albania - Belarus 17/11/07 & Romania - Albania 21/11/07 - Xtratime Community
Reply
 
LinkBack Thread Tools Rate Thread Display Modes
post #1 of 415 (permalink) Old November 7th, 2007, 21:49 Thread Starter
Star Player
 
Drenica's Avatar
 
Join Date: 09 2004
Location: Sweden-Gothenburg
Teams: SHQIPERI!
Posts: 3,943
Albania - Belarus 17/11/07 & Romania - Albania 21/11/07

Loja e Bariēit: Thėrret Kapllanin, largon Bylykbashin

Rikthimet e kapitenit tė Olimpikut tė Marsejės, Lorik Cana dhe sulmuesit tė Karlsruhes, Edmond Kapllani si dhe mosthirrjet e sulmuesit tė Krivbasit, Dorian Bylykbashit dhe mbrojtėsit tė Tirans, Erjon Xhafės, pėrbėjnė edhe surprizat e pakta tė listės prej 21-lojtarėsh tė thirrur nga trajneri i Kombėtares shqiptare, Oto Bariē pėr dy ndeshjet e radhės tė pėrfaqėsueses sonė, kundėr Bjellorusisė (17 nėntor) dhe Rumanisė (21 nėntor).

Trajneri kroat ka rithirur sėrish edhe mesfushorin sulmues tė Partizanit, Elis Bakaj si dhe kapitenin e Besės, mbrojtėsin e ri dhe me perspektivė, Andi Lilėn. Nė listė mungon edhe Devi Muka, por ky i fundit ėshtė i dėmtuar.

Trajneri kuqezi Oto Bariē do tė mbėrrijė nė Tiranė tė dielėn, ndėrkohė qė grumbullimi i kombėtares pėr anti-Bjellorusinė do tė nisė tė hėnėn nė Durrės. Lojtarėt do tė paraqiten nė orėn 13:00 nė hotel "Adriatik", ku mė pas nė orėn 15:00 ėshtė parashikuar njė seancė e lehtė stėrvitore nė fushėn sportive tė Shijakut.

Pas fillimit tė pėrgatitjeve, tė martėn Bariēi do tė dalė para mediave nė njė konferencė pėr shtyp.Dy ndeshjet me fundit tė Kombėtares sonė, ajo me Slloveninė nė Celje dhe Bullgarinė nė Tiranė, pėrfunduan nė barazim pėrkatėsisht 0-0 dhe 1-1.

Ndeshja kundėr Bjellorusisė do tė zhvillohet pa shikues, ndėkohė qė dhe vetė Bariē do tė jetė nė tribunė, pasi ėshtė pezulluar nga UEFA. Shqipėria dhe Sllovenia, qė luftojnė pėr njė vend nė vazon e katėrt kanė nga 11 pikė, por kuqezintė kanė njė ndeshje mė shumė.Lista

Portierė

1. Arjan Beqaj, Enorthosis Famagusta

2. Isli Hidi, FC Kryvbas

3. Ilion Lika, ElbasaniMbrojtėsa

4. Debatik Curri, FC Vorskla Potlava

5. Armend Dallku, FC Vorskla Potlava

6. Nevil Dede, FK Tirana

7. Kristi Vangjeli, Aris Selanik

8. Blerim Rustemaj, FC Horsens

9. Andi Lila, FK BesaMesfushorė

10. Altin Lala, Hanover 96

11. Ervin Bulku, FC Kryvbas

12. Lorik Cana, O. Marsejė

13. Altin Haxhi, Ergotelis FC

14. Klodian Duro, FK Tirana

15. Ervin Skela, Energie Cottbus

16. Elis Bakaj, FK Partizani

17. Jahmir Hyka, FK TiranaSulmues

18. Alban Bushi, Apolon Kalamaria

19. Edmond Kapllani, FC Karlsruhe

20. Hamdi Salihi, SV Ried

21. Erjon Bogdani, Livorno
Drenica is offline  
Sponsored Links
Advertisement
 
post #2 of 415 (permalink) Old November 8th, 2007, 01:44
International
 
RedandBlack's Avatar
 
Join Date: 12 2004
Location: NY
Teams: Albania, Red Bulls NY,
Posts: 5,778
Baric said he'll end the qualifiers with the team he started with. Nonetheless he could've called up Ndreka instead of Rrustemi, Bylykbashi instead of Bakaj

DULCE ET DECORUM EST PRO PATRIA MORI

ILLYRICUM TOTO SUPERUS

RROFT SHQIPERIA
RedandBlack is offline  
post #3 of 415 (permalink) Old November 8th, 2007, 02:07
International
 
RedandBlack's Avatar
 
Join Date: 12 2004
Location: NY
Teams: Albania, Red Bulls NY,
Posts: 5,778
Belarus squad
Goalkeepers: Vasili Khomutovski (FC Tom Tomsk), Yuri Zhevnov (FC Moskva), Anton Amelchenko (FC Moskva).

Defenders: Roman Kirenkin (FC Torpedo Zhodino), Sergei Omelyanchuk (FC Rostov), Kiryl Pavlyuchek (FC Dinamo Minsk), Pavel Plaskonny (FC Shakhtyor Soligorsk), Artyom Radkov (FC BATE Borisov), Yegor Filipenko (FC Spartak Moskva).

Midfielders: Vladimir Korythko (FC Chornomorets Odesa), Timofei Kalachev (FC Rostov), Aleksandr Hleb (Arsenal FC), Maksim Romashchenko (FC Torpedo Moskva), Nikolai Kashevski (FC Metalurh Zaporizhya), Igor Stasevich (FC BATE Borisov), Aleksei Skverniuk (FC Krylya Sovetov Samara), Aleksandr Kulchiy (FC Tom Tomsk).

Forwards: Sergei Kornilenko (FC Dnipro Dnipropetrovsk), Vitali Kutuzov (Pisa Calcio), Vitali Rodionov (FC BATE Borisov).

Defense is weak...but Kornilenko and Kutuzov can do some damage...not to mention Hleb

They're using a few players from the Russian 2nd division...eh..I hope we win

DULCE ET DECORUM EST PRO PATRIA MORI

ILLYRICUM TOTO SUPERUS

RROFT SHQIPERIA

Last edited by RedandBlack; November 8th, 2007 at 02:12.
RedandBlack is offline  
 
post #4 of 415 (permalink) Old November 8th, 2007, 15:07
Rising Star
 
Join Date: 09 2007
Posts: 338
Quote:
Originally Posted by RedandBlack
Baric said he'll end the qualifiers with the team he started with. Nonetheless he could've called up Ndreka instead of Rrustemi, Bylykbashi instead of Bakaj
I'm starting to think that you really are Igli Tare.
the man is offline  
post #5 of 415 (permalink) Old November 8th, 2007, 15:41
World Class Player
 
Join Date: 08 2006
Location: USA
Teams: Republic of Albania NT
Posts: 8,906
Rrustemi is suicide.. he should not be called.. same with Bulku

My genius lineup

--------Hidi--------
Dallku---Dede---Vangjeli
-----Lala---Cana----
--Hyka---Skela----Curri
-----Bogdani--------
----------Salihi/Kapllani

Baric boring lineup

------Hidi----
Dallku-Dede-Curri-Vangjeli
Duro-Lala-Cana-Skela
Bogdani-Bushi
LedZep is offline  
post #6 of 415 (permalink) Old November 8th, 2007, 19:47
International
 
RedandBlack's Avatar
 
Join Date: 12 2004
Location: NY
Teams: Albania, Red Bulls NY,
Posts: 5,778
Quote:
Originally Posted by the man
I'm starting to think that you really are Igli Tare.
what are you talkin about?

DULCE ET DECORUM EST PRO PATRIA MORI

ILLYRICUM TOTO SUPERUS

RROFT SHQIPERIA
RedandBlack is offline  
post #7 of 415 (permalink) Old November 9th, 2007, 05:23
Legend
 
Shemyy's Avatar
 
Join Date: 08 2006
Location: U.S.
Teams: Whoever is winning
Posts: 10,563
Is the belarus team basically the same since the last time we played them??
Shemyy is offline  
post #8 of 415 (permalink) Old November 9th, 2007, 11:35
Rising Star
 
Vllaznia's Avatar
 
Join Date: 05 2007
Location: New York
Teams: Albania, Vllaznia, Bayern
Posts: 423
Quote:
Originally Posted by Shemsi
Is the belarus team basically the same since the last time we played them??
No they're much worse, they even lost to Luxembourg at home. We should def. get 3 points in this match.
Vllaznia is offline  
post #9 of 415 (permalink) Old November 9th, 2007, 13:04
Rising Star
 
Join Date: 09 2007
Posts: 409
we should and we will
CANA is offline  
post #10 of 415 (permalink) Old November 9th, 2007, 18:12
Premier Player
 
Korcari45's Avatar
 
Join Date: 09 2006
Location: Korce/Detroit
Teams: KS Skenderbeu
Posts: 1,733
Per mendimin tim Baric ka bere Gabim qe se ka thirur Bylykbashin dhe Bakaj'n sepse Bushi edhe Rustemi per mendimin tim nuk e meritojne nje thirje.

No matter how you try ALBANIANS never die
We just retaliate with hate then we multiply.
Korcari45 is offline  
post #11 of 415 (permalink) Old November 9th, 2007, 18:36
Rising Star
 
Join Date: 09 2007
Posts: 338
We'll win 1-0 or 2-0. Also we will probably phuck up about ten thousand chances.
the man is offline  
post #12 of 415 (permalink) Old November 9th, 2007, 21:18
Legend
 
Shemyy's Avatar
 
Join Date: 08 2006
Location: U.S.
Teams: Whoever is winning
Posts: 10,563
Any suspensions??
Shemyy is offline  
post #13 of 415 (permalink) Old November 9th, 2007, 21:19
Rising Star
 
Join Date: 09 2007
Posts: 338
Beqaj
the man is offline  
post #14 of 415 (permalink) Old November 9th, 2007, 22:22
Rising Star
 
Join Date: 09 2007
Posts: 409
actually i can see baric playing an attacking team, 4 4 2 or 4 3 1 2 and i can clearly see at least a 2 - 0 win
CANA is offline  
post #15 of 415 (permalink) Old November 10th, 2007, 11:25 Thread Starter
Star Player
 
Drenica's Avatar
 
Join Date: 09 2004
Location: Sweden-Gothenburg
Teams: SHQIPERI!
Posts: 3,943


Ndeshja pa tifoze, UEFA terheq denimin per kombetaren shqiptare

• Shqiperia u denua pas incidenteve qe ndodhen ne ndeshjen me Hollanden ne 12 shtator. Kurse ndeshja qe ishte parashikuar te luhej pa tifoze ishte ajo me Bjellorusine qe do te zhvillohet ne 17 nentor. Version multimedial i ketij lajmi

UEFA terheq mbrapsht vendimin per te denuar kombetaren tone me nje ndeshje pa tifoze. Ndeshja qe ishte parashikuar te luhej pa tifoze ishte ajo me Bjellorusine qe do te zhvillohet ne 17 nentor. Vendimi ka mberritur prane FSHF-se mbremjen e djeshme ku UEFA ben te ditur se e terheq vendimin ndeshkues ku stadiumi “Qemal Stafa” do te ishte pa tifoze ne ndeshjen me bjellorusine duke e konvertuar denimin vetem me nje gjobe. Shqiperia u denua pas incidenteve qe ndodhen ne ndeshjen me Hollanden ne 12 shtator. FSHF apeloi vendimin dhe e quajti ate te padrejte, ku kreu i FSHF iu drejtua personalisht presidentit te UEFA-s Mishel Platinise. Pas kesaj tifozet tane do te kene te drejte te ndjekin nga afer dhe te percjellin permes stadiumit “Qemal Stafa” emocionet ndaj kuqezinjve ne ndeshjen e 17 nentorit. (News 24)
Drenica is offline  
post #16 of 415 (permalink) Old November 14th, 2007, 17:55 Thread Starter
Star Player
 
Drenica's Avatar
 
Join Date: 09 2004
Location: Sweden-Gothenburg
Teams: SHQIPERI!
Posts: 3,943
Kombëtarja fiton 3-1 testin me U-19

Kombëtarja A fitoi 3-1 testin e kontrollit me përfaqësuesen e U-19 të drejtuar nga Ramadan Shehu, në ndeshjen e zhvilluar në stadiumin “Selman Stërmasi”. Kuqezinjtë e vegjël shkaktuan një surprizë jo të vogël për shikuesit e paktë në stadium, kur e mbyllin pjesën e parë në avantazh 0-1, falë golit të realizuar me penallti nga talenti i Shkumbinit, Mustafaj. Pjesa e dytë solli edhe golat për Kombëtaren A, ku i pari shënoi Klodian Duro (autori i golit kundër Bullgaris&#235, për t’ia lënë radhën Edmond Kapllanit (i futur në pjesën e dut&#235. Goli i tretë për kuqezinjtë e Bariçit ishte një dhuratë, falë autogolit të shkaktuar nga një mbrojtës i U-19. Trajneri Bariç hodhi nga minuta e parë një formacion me theks sulmues, ky në vijën e parë u rreshtuan Erion Bogdani dhe Hamdi Salihi. Në 11-shin startues në skemën 3-5-2, ra në sy prania e Andi Lilës në mbrojtje, përkrah të zakonshmëve Dede dhe Vangjeli. Edhe në mesfushë Jahmir Hyka luajti nga minuta e parë së bashku me Duron, Lalën, Canën dhe Skelën dhe në vijën e parë Bogdani e Salihi. Në pjesën e dytë u aktivizuan edhe Hidi, Dallku, Curri, Rrustemi, Bulku, Bakaj, Bushi dhe Kapllani.Shqipëria A-Shqipëri U-19 3-1

Shënues: Duro, Kapllani, Hyqmeti (aut)/ Mustafaj 11-m

Shqipëria A: Beqaj, Dede, Vangjeli, Lala, Lila, Hyka, Cana, Duro, Skela, Salihi, Bogdani (Hidi, Curri, Dallku, Bushi, Rustemi, Kapllani, Bulku, Bakaj).
Drenica is offline  
post #17 of 415 (permalink) Old November 14th, 2007, 20:02
Rising Star
 
Join Date: 09 2007
Posts: 338
Could this be the return of Kapllani?

Oh and Mutu is out.
the man is offline  
post #18 of 415 (permalink) Old November 15th, 2007, 18:07
Legend
 
Shemyy's Avatar
 
Join Date: 08 2006
Location: U.S.
Teams: Whoever is winning
Posts: 10,563
He prolly wouldnt have played anyways

i see salhili having 2 goals after these two matches are over
Shemyy is offline  
post #19 of 415 (permalink) Old November 15th, 2007, 18:28
Premier Player
 
Korcari45's Avatar
 
Join Date: 09 2006
Location: Korce/Detroit
Teams: KS Skenderbeu
Posts: 1,733
I Think two possible good results are in the making. Romania without Mutu is not the same. Our defense will be free to even advance to help the midfield and offense on the attacks.

No matter how you try ALBANIANS never die
We just retaliate with hate then we multiply.
Korcari45 is offline  
post #20 of 415 (permalink) Old November 16th, 2007, 10:28
Star Player
 
Famigerato19's Avatar
 
Join Date: 09 2007
Teams: FC Internazionale Milano
Posts: 2,546
...Though you still can expect to win against Romainia

Formerly known as:Suazo19

Also known as: MilfordCubicle
Famigerato19 is offline  
Reply

Quick Reply
Message:
Options

Register NowIn order to be able to post messages on the Xtratime Community forums, you must first register.
Please enter your desired user name, your email address and other required details in the form below.

User Name:
Password
Please enter a password for your user account. Note that passwords are case-sensitive. Try to avoid choosing short (like '1'), simple (like 'abcd') and easy to guess passwords (like a name of your favorite team, player, etc)! Complex and long enough passwords, that consists of random string of alphabet and numerical characters, are almost impossible to be stolen and misused.

Password:


Confirm Password:
Email Address
Please enter a valid email address for yourself.

Email Address:
OR

Log-inCurrently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools
Show Printable Version Show Printable Version
Email this Page Email this Page
Display Modes Rate This Thread
Linear Mode Linear Mode
Rate This Thread:Posting Rules  
You may post new threads
You may post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Trackbacks are On
Pingbacks are On
Refbacks are On

 
For the best viewing experience please update your browser to Google Chrome