KS Skenderbeu - Xtratime Community
 
LinkBack Thread Tools Rate Thread Display Modes
post #1 of 12 (permalink) Old June 16th, 2007, 06:17 Thread Starter
Premier Player
 
Korcari45's Avatar
 
Join Date: 09 2006
Location: Korce/Detroit
Teams: KS Skenderbeu
Posts: 1,733
KS Skenderbeu

A Thread for My Team KS Skenderbeu. Back to the Top where they belong. FORCA UJQERIT e DEBORES.


No matter how you try ALBANIANS never die
We just retaliate with hate then we multiply.
Korcari45 is offline  
Sponsored Links
Advertisement
 
post #2 of 12 (permalink) Old June 16th, 2007, 06:34 Thread Starter
Premier Player
 
Korcari45's Avatar
 
Join Date: 09 2006
Location: Korce/Detroit
Teams: KS Skenderbeu
Posts: 1,733
Entrance to the Stadium. (more than One) I snuck in here so many times to watch Skenderbeu play when i was a kid.Pic fromt he game against Bilisht


Pic from the Game against Bilisht


****in up the Popo in the game against Berat.


Hoisting the Cup

No matter how you try ALBANIANS never die
We just retaliate with hate then we multiply.
Korcari45 is offline  
post #3 of 12 (permalink) Old June 16th, 2007, 12:29
Legend
 
Albion's Avatar
 
Join Date: 06 2004
Teams: AC Milan
Posts: 10,562
Korcar have you got any stats from past season, current lineup would be nice aswell.
Albion is offline  
 
post #4 of 12 (permalink) Old June 16th, 2007, 14:04
Star Player
 
Join Date: 09 2004
Posts: 4,323
Snow Wolves.

I love wolves hehe. I'm just a bit confused as to if it snows alot in Korce and where did the name came from.
Benny is offline  
post #5 of 12 (permalink) Old June 16th, 2007, 15:22 Thread Starter
Premier Player
 
Korcari45's Avatar
 
Join Date: 09 2006
Location: Korce/Detroit
Teams: KS Skenderbeu
Posts: 1,733
Quote:
Originally Posted by Benny
Snow Wolves.

I love wolves hehe. I'm just a bit confused as to if it snows alot in Korce and where did the name came from.

Ya it snows alot n Korce and there is wolves around the forests too. The name came from the fans and because of all around they applied it to the pitch Korcar's are the snow wolves. Its going to be fun in the superliga this year. I wanna see how many opposing players will fall down because of snow in the stadium. I remember the year before ppl hated to play in Korce during the winter time.

No matter how you try ALBANIANS never die
We just retaliate with hate then we multiply.
Korcari45 is offline  
post #6 of 12 (permalink) Old June 16th, 2007, 15:27 Thread Starter
Premier Player
 
Korcari45's Avatar
 
Join Date: 09 2006
Location: Korce/Detroit
Teams: KS Skenderbeu
Posts: 1,733
Quote:
Originally Posted by Albion
Korcar have you got any stats from past season, current lineup would be nice aswell.

Only the scores to the games its tough to get the stats unless u go game by game and add them up. Ill try and get the line up but its going to change alot in the upcoming month so ill post any changes as well.

No matter how you try ALBANIANS never die
We just retaliate with hate then we multiply.
Korcari45 is offline  
post #7 of 12 (permalink) Old June 18th, 2007, 19:35 Thread Starter
Premier Player
 
Korcari45's Avatar
 
Join Date: 09 2006
Location: Korce/Detroit
Teams: KS Skenderbeu
Posts: 1,733
Hashani: Synimi im të luaj sërish në Superligën shqiptare

Prishtinë, 18 qershor - Njëri nga 18 futbollistët kosovarë që patë fatin të luajnë në ndeshjen miqësore ndërkombëtare me Arabinë Saudite, ishte edhe mbrojtësi i spikatur, Erdin Hashani.

Ai në edicionin e kaluar u paraqit në radhët e skuadrës së Skenderbeut të Korçës, duke e ndihmuar këtë skuadër të ngjitet në elitën e futbollit shqiptar. Në ndeshjen e zhvilluar në Ankara, Erdini arsyetoi plotësisht besimin e përzgjedhësit Edmond Rugova, duke u dëshmuar si një futbollist me përvojë dhe i gatshëm për sfida të mëdha. Rreth ndeshjes së vlerësuar si historike ndaj Arabisë Saudite, por edhe për të ardhmen e tij, flet për “Futbolli.com”, 25-vjeçari, Erdin Hashani.

Futbolli.com: Si e vlerëson ndeshjen me Arabinë Saudite?
Hashani: Kjo ka qenë një ndeshje shumë domethënëse dhe e rëndësishme për ne, në të gjitha pikëpamjet. Kemi pasur shumë pak njohuri për skuadrën e Arabisë Saudite, për nga mënyra se si luajnë, por ne kemi hyrë në fushë me një përqendrim maksimal dhe në fund kemi arritur të shënojmë fitore.

Futbolli.com: A keni pritur se mund të realizoni rezultat pozitiv në këtë sfidë?
Hashani: Për të qenë i sinqertë duhet të them se askush nuk e ka pritur një fitore të Kosovës. Qëllimi ynë ka qenë zhvillimi i kësaj ndeshje dhe paraqitja e një loje sa më të mirë në fushë. Për ne rezultati nuk ka qenë me rëndësi, por në fund ia arritëm të fitojmë dhe kjo ishte gjithsesi e mirëseardhur, sepse na u shpërblye maksimumi që e dhamë në fushën e gjelbër

Futbolli.com: Kjo ka qenë paraqitja e juaj e dytë në Përfaqësuesen e Kosovës. Çfarë ndjenje është kur një futbollist e vesh fanellën e Kosovës dhe a shpresoni se edhe në të ardhmen do të ftoheni në përfaqësuese?
Hashani: Paraqitja ime e parë për përfaqësuesen ishte në miqësoren ndaj Monakos, mirëpo mendoj se ndeshja me Arabinë Saudite ishte krejtësisht e veçantë. Të luash për përfaqësuese ndjenja është e papërshkrueshme. Paraqitja në përfaqësuesen e vendit është maksimumi dhe çdonjëri futbollist është krenar kur e vesh fanellën e përfaqësueses. Shpresoj se edhe në të ardhmen do të jam pjesë e përfaqësuses së Kosovës, ngase mendoj se në ndeshjen kundër Arabisë Saudite kam dëshmuar se e meritoj të jem pjesë e kësaj skuadre dhe kam pasur shumë lëvdata pas ndeshjes.

Futbolli.com: Të flasim pak për skuadrën e Skenderbeut të Korçës. Me këtë skuadër e keni siguruar ngjitjen në Superligën e Shqipërisë, por ende nuk e keni ripërtërirë kontratën, pse?
Hashani: Kontrata ime ka skaduar, por unë kam dëshirë që me këtë skuadër të jem edhe në Superligë, mirëpo kjo gjë nuk varet vetëm nga unë. Sa kam qenë të kjo skuadër kam dhënë maksimumin dhe mendoj se me plotë meritë jemi ngjitur në Superligën shqiptare.

Futbolli.com: Kur pritni se do të vendoset përfundimisht e ardhmja juaj, qoftë me Skenderbeun apo ndonjë skuadër tjetër?
Hashani: Shpresoj që brenda këtij muaji do të zgjithet gjithçka. Në fund të kësaj jave do të shkoj për në Korç për të kontaktuar me presidentin e klubit dhe aty mendoj se do të zgjidhet gjithçka rreth të ardhmes time.


Futbolli.com: A ka skuadra tjera të interesuara për shërbimet tuaja?
Hashani: Natyrisht ka klube të interesuara, sidomos tash pas asaj paraqitjeje të mirë kundër Arabisë Saudite. Mirëpo unë e ndjej obligim të flas fillimisht me drejtuesit e Skenderbeut dhe pastaj me skuadrat tjera të interesuara. Kam pasur disa oferta, por për momentin dua t’i mbaj sekrete, vetëm se mund t’iu them se ato janë edhe nga Shqipëria, por edhe nga Kosova.

Futbolli.com: Do të thotë se ka gjasa që në edicionin e ri ju të ktheheni në kampionatin e Kosovës?
Hashani: Për momentin synimet e mia janë që të jam pjesë e Superligës së Shqipërisë, por më shumë me Skenderbeun, ndërsa nëse nuk do të arrijë deri te një marrëveshje me drejtuesit e Skenderbeut, apo të skuadrave tjera në Shqipëri, atëherë do t’i shqyrtoj edhe ofertat e klubeve kosovare. Pra, kthimi në Kampionatin e Kosovës ekziston si mundësi, por synimet e mia janë të përqendruara larg vendit.


Futbolli.com: Mendoni se paraqitja në Superligën e Shqipërisë do të jetë një plus më shumë për karrierën tuaj?
Hashani: Normalisht që do të jetë plus për mua, ngase siç dihet në stinorin vjeshtor isha pjesë e Superligës shqiptare me Besën e Kavajës, mirëpo për fat të keq pësova një lëndim që nuk nuk më la të luaj shumë ndeshje dhe pastaj vendosa të kaloja tek Skenderbeu. Superliga shqiptare të jep më shumë mundësi se sa ajo e Kosovës, prandaj edhe këtë vit dua të jam pjesë e kësaj lige.


Futbolli.com: Kur jeni larg Kosovës, sa keni informacione për zhvillimet në futbollin kosovar?
Hashani: Për të gjitha zhvillimet informohem me kohë, qoftë nëpërmjet familjes dhe shoqërisë, por sidomos nëpërmjet mediumit tuaj ‘futbolli.com’. Thjeshtë është një medium i cili na ndihmon shumë për t’u informuar mbi zhvillimet në futbollin shqiptar në përgjithësi.

No matter how you try ALBANIANS never die
We just retaliate with hate then we multiply.
Korcari45 is offline  
post #8 of 12 (permalink) Old June 21st, 2007, 14:20 Thread Starter
Premier Player
 
Korcari45's Avatar
 
Join Date: 09 2006
Location: Korce/Detroit
Teams: KS Skenderbeu
Posts: 1,733
Mesfushori korçar Vasian Ballço rishfaqet pas një viti mungese në Korçë për ekipin e vendlindjes
Mesfushori korçar Vasian Ballço, që në sezonin e fundit veshi fanellën e Shkumbinit dhe në fund atë të Erzenit, ka shumë mundësi që në sezonin e ri të veshë fanellën e ekipit të qytetit të tij të lindjes. Ballço kishte afërsisht një vit që nuk ishte dukur në ambientet e klubit "Skënderbeu" dhe qysh nga e marta ka preferuar të dalë në fushë dhe të bashkohet me grupin e futbollistëve të tjerë. Për "Sportin shqiptar", menjëherë pas mbërritjes, ai ka deklaruar se është i gatshëm të veshë fanellën e Skënderbeut, gjithmonë nëse i bëhet një ofertë nga drejtuesit e klubit juglindor. Por Ballço deklaron se ka pasur edhe oferta nga skuadra të tjera dhe kjo do të thotë që do të jetë në pritje të ofertës më të mirë dhe më pas do të vendosë përfundimisht mbi të ardhmen e tij. I pyetur nga gazeta, vetë futbollisti në fjalë deklaron: "Po, është e vërtetë që pas një mungese të gjatë pranova të rikthehem të stërvitem në qytetin tim të lindjes.

Gjatë gjithë kësaj periudhe kam qenë larg Korçës dhe pas aktivizimit tim të një viti më parë me Shkumbinin dhe Erzenin, jam në pritje të ofertës më të mirë. Shpresoj që të bëj zgjidhjen më të mirë," - ka deklaruar mesfushori shtatlartë korçar, që me Skënderbeun për herë të fundit ka luajtur në fazën e tretë të sezonit 2005-2006, në atë kohë kur kuqebardhët luajtën në ligën superiore. Sidoqoftë, duke vazhduar pyetjet në lidhje me ndonjë ofertë, apo sinjal pozitiv që mund t'i ketë ardhur gjatë këtyre ditëve nga drejtuesit e klubit juglindor, Vasian Ballço shton: "Unë e theksova edhe pak më sipër, që jam në pritje të ofertës dhe do të kisha shumë dëshirë të vishja edhe një herë fanellën e Skënderbeut. Kjo tregon se jam i gatshëm, ndërsa tani gjithçka u ngelet drejtuesve të ekipit. Të paktën për aq ditë sa jam në Korçë, nuk kam parë ndonjë zhvillim të ri dhe vetëm kam mësuar se skuadra është në pritje të organizimit.

Shpresoj që gjithçka të kalojë mirë për Skënderbeun, që sezonin e ri do të luajë në ligën superiore, ndërkohë që personalisht më del si detyrë të stërvitem, gjë që po e bëj prej kohësh, dhe në fund të bëj zgjidhjen time më të mirë. Tani do të jem në Korçë dhe do të zhvilloj çdo ditë stërvitje me grupin e futbollistëve korçarë. Nuk e përjashtoj mundësinë që nesër të jem pjesë e këtij Skënderbeu."Pra, te Skënderbeu është afruar edhe Ballço, ashtu siç janë të gatshëm ta veshin këtë fanellë edhe emra të tillë, si Mema apo Lako. Korçarët me sa duket janë gati të veshin fanellën kuqebardhë në sezonin e ri, por duket se kryesia ende nuk është gati për të marrë një vendim, pasi edhe gjatë ditës së djeshme nuk ka dhënë ndonjë njoftim për mbledhjen që është lajmëruar se do të zhvillohet shumë shpejt.

No matter how you try ALBANIANS never die
We just retaliate with hate then we multiply.
Korcari45 is offline  
post #9 of 12 (permalink) Old June 21st, 2007, 14:23 Thread Starter
Premier Player
 
Korcari45's Avatar
 
Join Date: 09 2006
Location: Korce/Detroit
Teams: KS Skenderbeu
Posts: 1,733
Stivi Frasheri the GK of Skenderbeu 16 YO is about to sign a contract with Aris U21.

No matter how you try ALBANIANS never die
We just retaliate with hate then we multiply.
Korcari45 is offline  
post #10 of 12 (permalink) Old June 24th, 2007, 14:13 Thread Starter
Premier Player
 
Korcari45's Avatar
 
Join Date: 09 2006
Location: Korce/Detroit
Teams: KS Skenderbeu
Posts: 1,733
Things are not looking too good for Skenderbeu right now. Some of the players have left while the president Konomi hasnt done much to bring other players in.

No matter how you try ALBANIANS never die
We just retaliate with hate then we multiply.
Korcari45 is offline  
post #11 of 12 (permalink) Old June 25th, 2007, 14:18 Thread Starter
Premier Player
 
Korcari45's Avatar
 
Join Date: 09 2006
Location: Korce/Detroit
Teams: KS Skenderbeu
Posts: 1,733
Romanishin, ndoshta sërish me SkënderbeunUkrainasi ka konfirmuar edhe një herë se është i gatshëm për fanellën korçare

Ukrainasi Sergei Romanishin, që në sezonin e fundit luajti një fazë me ekipin e Skënderbeut, ka shumë mundësi që edhe në sezonin e ri të riveshë fanellën e Skënderbeut. Këtë lajm e ka konfirmuar dje një nga anëtarët e kryesisë, i cili ka folur personalisht nëpërmjet linjës telefonike me Sergein dhe ukrainasi është shprehur se, menjëherë sapo t'i bëhet thirrja për t'u nisur drejt Korçës, ai do ta bëjë menjëherë realitet. "Sigurisht që edhe para se të kthehesha në Ukrainë unë u shpreha se jam i gatshëm të vesh edhe për një sezon tjetër fanellën e Skënderbeut. E them këtë, pasi gjithçka për mua kaloi në mënyrë të përkryer për aq kohë sa qëndrova në Korçë dhe ngela vërtet i kënaqur për të gjitha ndeshjet që luajta fazën e dytë me këtë fanellë.

Tani jam në pritje të sinjalit që do të më jepni ju si kryesi dhe nuk kam se çfarë të them më shumë," ‑ mësohet t'i ketë thënë Romanishin nëpërmjet linjës telefonike një prej anëtarëve të kryesisë të klubit "Skënderbeu". Dhe kjo tregon se ukrainasi tashmë është thuajse gati të mbërrijë për të luajtur përsëri me Skënderbeun edhe në ligën superiore. Pra, Romanishini ka qenë i pari i huaj që ka dhënë sinjalin për të riveshur fanellën kuqebardhë, por të mos harrojmë se prej 10 ditësh në Korçë ka mbërritur nigeriani Louis Aniuita, i cili thuajse është i sigurt që sezonin e ri do të qëndrojë te kjo skuadër dhe për të ka ngelur vetëm firma në kontratë për të mbyllur gjithçka që ka të bëjë me qëndrimin e tij në qytetin e serenatave.

Nga "të huajt" e tjerë, edhe Hashani dhe Sogojeva nga Kosova kanë ditë që kanë lëshuar sinjale pozitive me ardhjen e tyre në Korçë dhe presin vetëm ftesën nga ana e klubit juglindor. Ndërkohë, për sa i përket Dejan Kostevskit, një tjetër lojtar të huaj nga Maqedonia, që sezonin e fundit luajti me Skënderbeun, edhe ai ashtu si të tjerët, është në pritje të një njoftimi nga e klubit korçar. Me pak fjalë, të gjithë të huajt e vjetshëm janë gati të riveshin fanellën e Skënderbeut. Këtu përjashtim bën vetëm golashënuesi Toçuku, i cili edhe pse ndodhet në Korçë, pak ditë më parë nëpërmjet gazetës sonë ka bërë të ditur se ka dëshirë të largohet dhe mezi po pret largimin e tij drejt Nigerisë.

No matter how you try ALBANIANS never die
We just retaliate with hate then we multiply.
Korcari45 is offline  
post #12 of 12 (permalink) Old June 25th, 2007, 14:28
Legend
 
Albion's Avatar
 
Join Date: 06 2004
Teams: AC Milan
Posts: 10,562
Romanishin is solid centreback, and already has lots of experience in albanian league.
Albion is offline  
Reply

Quick Reply
Message:
Options

Register NowIn order to be able to post messages on the Xtratime Community forums, you must first register.
Please enter your desired user name, your email address and other required details in the form below.

User Name:
Password
Please enter a password for your user account. Note that passwords are case-sensitive. Try to avoid choosing short (like '1'), simple (like 'abcd') and easy to guess passwords (like a name of your favorite team, player, etc)! Complex and long enough passwords, that consists of random string of alphabet and numerical characters, are almost impossible to be stolen and misused.

Password:


Confirm Password:
Email Address
Please enter a valid email address for yourself.

Email Address:
OR

Log-inCurrently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools
Show Printable Version Show Printable Version
Email this Page Email this Page
Display Modes Rate This Thread
Linear Mode Linear Mode
Rate This Thread:Posting Rules  
You may post new threads
You may post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Trackbacks are On
Pingbacks are On
Refbacks are On

 
For the best viewing experience please update your browser to Google Chrome