ALB NT - Player list - Xtratime Community
Reply
 
LinkBack Thread Tools Rate Thread Display Modes
post #1 of 25 (permalink) Old February 17th, 2007, 13:25 Thread Starter
Star Player
 
Drenica's Avatar
 
Join Date: 09 2004
Location: Sweden-Gothenburg
Teams: SHQIPERI!
Posts: 3,943
ALB NT - Player list

Perpara gjdo ndeshje keto zjedhe i kemi...

-*: Ende ska vendosur (perfundimisht) nese do te luaj per Shqipërine apo jo
**: Eshte ne perfundim ose e ka len kombetarën
*: Ende se ka bere debutimin Kuqezi

GOALKEEPERS
Illion Lika (15/11/1976) (Tirane, ALB) Elbasani
Arian Beqaj (25/08/1975) (Prizren, KOS) Anorthosis
Isli Hidi (15/8/1980) (Tirane, ALB) Kryvbas
Enea Koliqi (12/8/1985) (Pogradec, ALB) Iraklis
Samir Ujkani (86) (Vushtrri, KOS) Palermo

DEFENDERS
Elvin Beqiri (27/07/1980, 180cm) (Shkoder, ALB) Metalurg Donetsk
Henri Ndreka (27/03/1983, 194cm) (Tirane, ALB) Kryvbas Rig
Tefik Osmani (06/08/1985, 192cm) (Elbasan, ALB) Elbasani
Endrit Vrapi ( 23.05.1982) (Tirane, ALB) Teuta
Andi Lila (02/12/1986) (Kavaje, ALB) Besa
Arjan Pisha (8/10/1979) (Tirane, ALB) Dinamo Tirana
Kristi Vangjeli (15/1/1985) (Korce, ALB) ARIS
Nevil Dede (01/10/1975) (Tirana, ALB) Tirana
Blerim Rrustemi (18/2/1983) (Vushtrri, KOS) Horsens
Armend Dallku (16/6/1983) (Vushtrri, KOS) Vorskla Poltava


MIDFIELDERS
Debatik Curri (28/12/1983) (Prishtine, KOS) Vorskla Poltava
Ervin Bulku (03/03/1981) (Tirane, ALB) Kryvbas Rig
Devi Muka (12/21/1976) (Vlore, ALB) Tirana
Klodian Duro (12/21/1977) (Shkoder, ALB) Tirana
Altin Lala (18/11/1975) (Tirane, ALB) Hannover
Ervin Skela (17/11/1976) (Vlore, ALB) Cottbus
Altin Haxhi (17/06/1975) (Gjirokaster, ALB) Ergotelis
Jahmir Hyka (4/4/1988) (Tirane, ALB) Olympiakos
Elis Bakaj (25/6/1987) (Tirane, ALB) Partizani
Lorik Cana (27/6/1983, 185cm) (Gjakove, KOS) Marseille
Dorian Bylykbashi (08/08/1980) (Tirane, ALB) Kryvbas Rig
-*Jürgen Gjasula (05/12/1985) (Tirane, ALB) St.Gallen
-*Labinot Haliti (26/10/1984) (Prishtine, KOS) Newcastle Utd Jets

FORWARDS
*Sabino Plaku (15/10/1985) (Tirane, ALB) Dinamo Tirana
Edmond Kapllani (31/7/1982) (Durres, ALB) Karlsruher
*Xhevahir Sukaj (6/2/1987) (Shkoder, ALB) Vllaznia
Bekim Kastrati (22/4/1981) (Peje, KOS) Düsseldorf
**Igli Tare (25/2/1973, 193cm) (Tirane, ALB) Lazio
Hamdi Salihi (01/19/1984) (Shkoder, ALB) SV Ried
*Migen Memelli (14/9/1981) (Korce, ALB) Gais
Erjon Bogdani (14/04/1977, 192cm) (Tirane, ALB) Livorno
Besart Berisha (29/7/1985, 184cm) (Prishtine, KOS) Burnley
*Xhulian Rrudho (9/9/1987, 179cm) (Lushnjë, ALB) Sansovino

Last edited by Drenica; November 25th, 2007 at 10:53.
Drenica is offline  
Sponsored Links
Advertisement
 
post #2 of 25 (permalink) Old February 17th, 2007, 14:20
International
 
RedandBlack's Avatar
 
Join Date: 12 2004
Location: NY
Teams: Albania, Red Bulls NY,
Posts: 5,778
Ndreka made his debut. Its Kraja who didn't. Ndreka is 194 and Kraja 191 cm. You should also but Rrudho in the forwards list.

DULCE ET DECORUM EST PRO PATRIA MORI

ILLYRICUM TOTO SUPERUS

RROFT SHQIPERIA

Last edited by RedandBlack; February 17th, 2007 at 14:37.
RedandBlack is offline  
post #3 of 25 (permalink) Old February 17th, 2007, 15:08
World Class Player
 
Join Date: 08 2006
Location: USA
Teams: Republic of Albania NT
Posts: 8,906
Put Gjasula and Haliti up there too.. there is a chance they might play for us afterall...
LedZep is offline  
 
post #4 of 25 (permalink) Old March 6th, 2007, 00:06 Thread Starter
Star Player
 
Drenica's Avatar
 
Join Date: 09 2004
Location: Sweden-Gothenburg
Teams: SHQIPERI!
Posts: 3,943
So which of these players will get selected for the next game do you think? Baric will start with a list containing 30 players only to reduce it a little bit later with 8 players not getting the final call making it 22 avaible.
Drenica is offline  
post #5 of 25 (permalink) Old November 25th, 2007, 10:55 Thread Starter
Star Player
 
Drenica's Avatar
 
Join Date: 09 2004
Location: Sweden-Gothenburg
Teams: SHQIPERI!
Posts: 3,943
Quote:
Originally Posted by Drenica
Perpara gjdo ndeshje keto zjedhe i kemi...

-*: Ende ska vendosur (perfundimisht) nese do te luaj per ShqipŰrine apo jo
**: Eshte ne perfundim ose e ka len kombetarŰn
*: Ende se ka bere debutimin Kuqezi

GOALKEEPERS
Illion Lika (15/11/1976) (Tirane, ALB) Elbasani
Arian Beqaj (25/08/1975) (Prizren, KOS) Anorthosis
Isli Hidi (15/8/1980) (Tirane, ALB) Kryvbas
Enea Koliqi (12/8/1985) (Pogradec, ALB) Iraklis
Samir Ujkani (86) (Vushtrri, KOS) Palermo

DEFENDERS
Elvin Beqiri (27/07/1980, 180cm) (Shkoder, ALB) Metalurg Donetsk
Henri Ndreka (27/03/1983, 194cm) (Tirane, ALB) Kryvbas Rig
Tefik Osmani (06/08/1985, 192cm) (Elbasan, ALB) Elbasani
Endrit Vrapi ( 23.05.1982) (Tirane, ALB) Teuta
Andi Lila (02/12/1986) (Kavaje, ALB) Besa
Arjan Pisha (8/10/1979) (Tirane, ALB) Dinamo Tirana
Kristi Vangjeli (15/1/1985) (Korce, ALB) ARIS
Nevil Dede (01/10/1975) (Tirana, ALB) Tirana
Blerim Rrustemi (18/2/1983) (Vushtrri, KOS) Horsens
Armend Dallku (16/6/1983) (Vushtrri, KOS) Vorskla Poltava


MIDFIELDERS
Debatik Curri (28/12/1983) (Prishtine, KOS) Vorskla Poltava
Ervin Bulku (03/03/1981) (Tirane, ALB) Kryvbas Rig
Devi Muka (12/21/1976) (Vlore, ALB) Tirana
Klodian Duro (12/21/1977) (Shkoder, ALB) Tirana
Altin Lala (18/11/1975) (Tirane, ALB) Hannover
Ervin Skela (17/11/1976) (Vlore, ALB) Cottbus
**Altin Haxhi (17/06/1975) (Gjirokaster, ALB) Ergotelis
Jahmir Hyka (4/4/1988) (Tirane, ALB) Olympiakos
Elis Bakaj (25/6/1987) (Tirane, ALB) Partizani
Lorik Cana (27/6/1983, 185cm) (Gjakove, KOS) Marseille
Dorian Bylykbashi (08/08/1980) (Tirane, ALB) Kryvbas Rig
-*JŘrgen Gjasula (05/12/1985) (Tirane, ALB) St.Gallen
-*Labinot Haliti (26/10/1984) (Prishtine, KOS) Newcastle Utd Jets

FORWARDS
*Sabino Plaku (15/10/1985) (Tirane, ALB) Dinamo Tirana
Edmond Kapllani (31/7/1982) (Durres, ALB) Karlsruher
*Xhevahir Sukaj (6/2/1987) (Shkoder, ALB) Vllaznia
Bekim Kastrati (22/4/1981) (Peje, KOS) DŘsseldorf
**Igli Tare (25/2/1973, 193cm) (Tirane, ALB) Lazio
Hamdi Salihi (01/19/1984) (Shkoder, ALB) SV Ried
*Migen Memelli (14/9/1981) (Korce, ALB) Gais
Erjon Bogdani (14/04/1977, 192cm) (Tirane, ALB) Livorno
Besart Berisha (29/7/1985, 184cm) (Prishtine, KOS) Burnley
*Xhulian Rrudho (9/9/1987, 179cm) (LushnjŰ, ALB) Sansovino
What do you think about our comming squad for WC 2010? Who will leave our NT? Who will enter?
Drenica is offline  
post #6 of 25 (permalink) Old November 25th, 2007, 11:09
Rising Star
 
Black-Eagle's Avatar
 
Join Date: 03 2005
Location: Brussels
Teams: Albania NT, RSC Anderlecht, AC Milan
Posts: 997
Quote:
Originally Posted by Drenica
What do you think about our comming squad for WC 2010? Who will leave our NT? Who will enter?
I would like too see ...

OUT : Klodian Duro, Nevil Dede, Alban Bushi, Altin Haxhi, Altin Lala, Devi Muka.

IN :
Jurgen Gjasula (te ja mbushim mendjen)
Albi Kondi (e njejta si per Gjasulen)
Mergim MAvraj (pse jo nese behet titullar ?)
Nderim Nexhipi (Bariçi ishte gati te bente gjithçka ta merrte, por tani qe eshte larguar, kam frike se eshte larguar edhe kjo hipoteze)
Ertan Demiri (si per Nexhipin)
Samir Ujkani (nese arrin te behet titular me skuadren e tij apo diku tjeter)
Henri Ndreka (titular ne Ukraine, meriton te testohet)
Dorian Bylykbashi (e njejta si per Ndreken)
Andi Lila (duhet te dale jashte vendit)
Xhevair Sukaj (e njejta si per Lilen)
Elis Bakaj (e njejta si per Lilen)
Ahmet Jonuzi (fillimisht ne U21)

11-shi te duket si diçka e tille :

----------------------Ujkani----------------------

Dallku-----------Beqiri------Mavraj---------Vangjeli

----------Cana----------------------Curri---------

Berisha---------------Gjasula---------------Nexhipi

----------------------Salihi-----------------------

PORTA : Perparesi Ujkanit para Beqes per shkak te moshes dhe per shkak se Beqaj eshte shfaqur shume i pasigurt ne daljet dhe ne pritjet e tije gjate ndeshjeve te fundit.

MBROJTJA : E vetmja "new entry" eshte Mavraj per shkak te fizikut te tij. Curri duhet te postohet definitivisht ne mesfushes krahas Canes. Ne ndeshjet e fundit, Curri tregoi se nuk eshte mbrojtes i mirrefillte ! Perndryshe nuk shoh ndonje mbrojtjes te gjate dhe qe posedon fizikun e Mavrajt ... kemi Ndreken por fillimisht duhet te testohet !

MESFUSHA : Aty ku duhet te behet revolucioni ! Eshte reparti ku kemi ato gjeneralet e vjeter ! Cana - Curri para mbrojtjes do ishte perfekt ! Gjasula si trekuartist mrrekulli ! Eshte i forte fizikisht dhe ka nje vizion loje te shkelqyer. Madje kete vite ka shenuar dhe gola ne Zvicer. Nga krahet kemi Berishen, ndoshta lojtarin me te talentuar qe kemi tani. Ne krahun e majte, futa Nexhipin, per te cilin kam shume respekt. Eshte ritur si lojatr ne Gjermani, dhe se fundmi refuzoi nje ftese te FYROM per shkak se Otto i premtoi ... Shqiperine !

SULMI : Salihi eshte sulmuesi me efikas dhe me i forte qe kemi tani. Ka treguar se eshte nje nuhates goli. Me dy lojtare inçiziv krahas tij (Berisha dhe Nexhipi) mendoj se Salihi do te mundte te shenonte shume gola ! Preferenca ime shkon per Salihin para Kapllanit !

TRAJNERI : Nje i huaj, Holandez apo Françez per mendimin tim.
Co Adriaanse (ex AZ Alkmaar, FC Porto, Metallurg Donetsk, ...)
Leo Beenhakker(Poland coach, ex Feyenoord, Ajax, Real Madrid, ...)
Raynald Denoueix (ex FC Nantes and Real Sociedad, ...)
Philippe Troussier (ex Nigeria, South Africa, Japan, Olympique Marseille, Morocco), ... !


MODULI : 4-5-1 pa top i cili transformohet me 4-3-3 ne posedim te topit !

Last edited by Black-Eagle; November 25th, 2007 at 11:32.
Black-Eagle is offline  
post #7 of 25 (permalink) Old November 25th, 2007, 12:41 Thread Starter
Star Player
 
Drenica's Avatar
 
Join Date: 09 2004
Location: Sweden-Gothenburg
Teams: SHQIPERI!
Posts: 3,943
Quote:
Originally Posted by Black-Eagle
I would like too see ...

OUT : Klodian Duro, Nevil Dede, Alban Bushi, Altin Haxhi, Altin Lala, Devi Muka.
Dede dhe Lala jon futbollist shume te mire, por edhe atyre i ka ikur koha.

Quote:
11-shi te duket si diška e tille :

----------------------Ujkani----------------------

Dallku-----------Beqiri------Mavraj---------Vangjeli

----------Cana----------------------Curri---------

Berisha---------------Gjasula---------------Nexhipi

----------------------Salihi-----------------------
Mosha mesatare 23 vjec?
Drenica is offline  
post #8 of 25 (permalink) Old November 25th, 2007, 13:13
Rising Star
 
Black-Eagle's Avatar
 
Join Date: 03 2005
Location: Brussels
Teams: Albania NT, RSC Anderlecht, AC Milan
Posts: 997
Quote:
Originally Posted by Drenica
Mosha mesatare 23 vjec?
Po po e kam te qarte se mungon eksperienca ne kete 11-sh, mirepo duhet te jemi realist, nuk jemi akoma gati per eliminatoret e 2010-se ! Pastaj ne fund, nuk eshte se na sollen nje plus te madh pleqet Haxhi, Bushi, Lala, ... per me teper, kane gisht ne pušin qe i eshte bere Barišit ! Kombetaren e kane kthyer ne dinasti dhe per nje ego te semure e kane demtuar shume !

Prandaj duhet ta hedhim nje plan afatgjate dhe pikerisht per kete dua ta shoh nje Kombetare te rinuar me lojtare te moshes 25 e poshte ! Keto šuna, shpresoj dhe besoj, se e kane nje mentalitet te perparuar ngaqe shumica prej tyre jane ritur si futbollist jashte Shqiperise si p.sh Ujkani, Vangjeli, Cana, Berisha, Gjasula, Nexhipi, ... ! Kjo skuader nuk do te na šonte ne Boterorin e 2010-se, mirepo do te ishte ne tranzicion dhe vetem duke i lene te luajne se bashku qe tani (pra me shume se 2 vjet), do te kishin formuar nje bllok solid dhe do te kishim synuar KE 2012 !
Black-Eagle is offline  
post #9 of 25 (permalink) Old November 25th, 2007, 14:05
Rising Star
 
Alban's Avatar
 
Join Date: 06 2005
Location: Scandinavia
Teams: KOSOVA
Posts: 639
Ai lojtar qe nuk e len shpirtin ne fushŰ pŰr Kombetaren ma mirŰ mos te luaj hiq. Ska lidhje me cilen ekip lun.

KOSOVA
Alban is offline  
post #10 of 25 (permalink) Old November 25th, 2007, 14:38
Rookie
 
Rahovec's Avatar
 
Join Date: 11 2007
Location: SWitzerland
Teams: KF Partizani and NT Albania
Posts: 62
Quote:
Originally Posted by Alban
Ai lojtar qe nuk e len shpirtin ne fushŰ pŰr Kombetaren ma mirŰ mos te luaj hiq. Ska lidhje me cilen ekip lun.
Per momentin eshte Kapllani
Rahovec is offline  
post #11 of 25 (permalink) Old November 25th, 2007, 14:40
Rookie
 
Rahovec's Avatar
 
Join Date: 11 2007
Location: SWitzerland
Teams: KF Partizani and NT Albania
Posts: 62
Quote:
Originally Posted by Rahovec
Per momentin eshte Kapllani

Me fal se keq e kuptova pytjen tenden. pra injoroni keta per kapllanin qka e kum shkruajtur.
Rahovec is offline  
post #12 of 25 (permalink) Old November 25th, 2007, 15:58 Thread Starter
Star Player
 
Drenica's Avatar
 
Join Date: 09 2004
Location: Sweden-Gothenburg
Teams: SHQIPERI!
Posts: 3,943
Ska gje
Drenica is offline  
post #13 of 25 (permalink) Old November 25th, 2007, 16:48
World Class Player
 
Join Date: 08 2006
Location: USA
Teams: Republic of Albania NT
Posts: 8,906
-----------Koliqi(Ujkani)--------
---Dallku-----Beqiri------Vangjeli
---------Curri------Cana------
---Hyka----Gjasula/Skela---Berisha
---------Kapllani---Salihi-------

Bench:
Ujkani, Hidi?
Lila
Bylykbashi
Lala
Bogdani
Muka
Ndreka

Coach: Winfried Schaefer
LedZep is offline  
post #14 of 25 (permalink) Old November 25th, 2007, 17:08
Rookie
 
Rahovec's Avatar
 
Join Date: 11 2007
Location: SWitzerland
Teams: KF Partizani and NT Albania
Posts: 62
Formacioni im Startues per Qualifikimet 2010

.........................................Hidi..... .........................................


.......Dallku............Ndreka..................B eqiri.........Vangjeli...........


........................Cana..................Curr i....................................


........Bylykbashi................................ ................Hyka..............


......................Kapllani..................Be risha............................


Banka: Enea Koliqi
Andi Lila
Tefik Osmani
Gjergji Muzaka
Elis Bakaj
Hamdi Salihi
Ervin Bulku

Lojtar te ri se jen inkuadru ne Skuader.

Ertan Hasan
Ahmed Januzi
Faton Toski
Jürgen Gjasula
Rahovec is offline  
post #15 of 25 (permalink) Old November 25th, 2007, 17:29
Premier Player
 
Korcari45's Avatar
 
Join Date: 09 2006
Location: Korce/Detroit
Teams: KS Skenderbeu
Posts: 1,733
Formacioni

----------------------------Ujkani/Lika----------------------------------


Lila ?? ----------Ndreka ?--------------------------Beqiri------------Vangjeli
------------Berisha-------------Cana----------------Gjasula---------------


-------------------------------Hyka------------------------------------------


--------------------Salihi---------------Kapllani-----------------------------Bench

Dallku
Curri
Hidi
Bakaj
Sukaj
Jonuzi
Toska
Veliu
Bylykbashi
Shkurti
Bogdani
Bulku

No matter how you try ALBANIANS never die
We just retaliate with hate then we multiply.
Korcari45 is offline  
post #16 of 25 (permalink) Old November 25th, 2007, 19:31
BANNED!
Rookie
 
ShpatitheDibran's Avatar
 
Join Date: 11 2007
Posts: 28
Tefik Osmani any good?
ShpatitheDibran is offline  
post #17 of 25 (permalink) Old November 25th, 2007, 20:15
BANNED!
Rookie
 
ShpatitheDibran's Avatar
 
Join Date: 11 2007
Posts: 28
Name:  Albanian Teamdfsdfsdfdsdfsfsdfsdfsdf.bmp
Views: 597
Size:  84.5 KB
ShpatitheDibran is offline  
post #18 of 25 (permalink) Old November 25th, 2007, 20:19
Legend
 
Shemyy's Avatar
 
Join Date: 08 2006
Location: U.S.
Teams: Whoever is winning
Posts: 10,563
Out: Muka, Duro, Rruestemi, Beqaj, Haxhi, Bushi, Lala

Players who should leave during WCQ: Skela, Bogdani

In: Bylykbashi (i would put more players on the team like Gjasula, etc. but we r not sure to what NT teams they will be comitting 2)
Shemyy is offline  
post #19 of 25 (permalink) Old November 25th, 2007, 20:20
Legend
 
Shemyy's Avatar
 
Join Date: 08 2006
Location: U.S.
Teams: Whoever is winning
Posts: 10,563
Quote:
Originally Posted by ShpatitheDibran

lol wtf are those lines
Shemyy is offline  
post #20 of 25 (permalink) Old November 25th, 2007, 20:52
BANNED!
Rookie
 
ShpatitheDibran's Avatar
 
Join Date: 11 2007
Posts: 28
Those lines are for who I think they should replace if one is not available.
ShpatitheDibran is offline  
Reply

Quick Reply
Message:
Options

Register NowIn order to be able to post messages on the Xtratime Community forums, you must first register.
Please enter your desired user name, your email address and other required details in the form below.

User Name:
Password
Please enter a password for your user account. Note that passwords are case-sensitive. Try to avoid choosing short (like '1'), simple (like 'abcd') and easy to guess passwords (like a name of your favorite team, player, etc)! Complex and long enough passwords, that consists of random string of alphabet and numerical characters, are almost impossible to be stolen and misused.

Password:


Confirm Password:
Email Address
Please enter a valid email address for yourself.

Email Address:
OR

Log-inCurrently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools
Show Printable Version Show Printable Version
Email this Page Email this Page
Display Modes Rate This Thread
Linear Mode Linear Mode
Rate This Thread:Posting Rules  
You may post new threads
You may post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Trackbacks are On
Pingbacks are On
Refbacks are On

 
For the best viewing experience please update your browser to Google Chrome