Transfer news & rumours - Xtratime Community
Reply
 
LinkBack Thread Tools Rate Thread Display Modes
post #1 of 2782 (permalink) Old December 21st, 2006, 18:57 Thread Starter
Premier Player
 
Korcari45's Avatar
 
Join Date: 09 2006
Location: Korce/Detroit
Teams: KS Skenderbeu
Posts: 1,733
Transfer news & rumours

Breshia kėrkon Isli Hidin si pasues te Tares
21/12/06

Breshia kėrkon portierin e Tiranės, Isli Hidin.

Eshtė ky lajmi mė i fundit qė vjen nga kampi bardheblu, ku burime tė sigurta pranė lojtarit konfirmojnė interesimin e skuadrės italiane.

Nga ajo qė bėhet e ditur, drejtuesit e Breshias kanė shfaqur interesim pėr 25-vjeēarin, duke parė qė pėrmbush disa kėrkesa, si mosha e re, shtatlartėsia dhe pagesa jo e lartė qė mund tė kėrkojė.

Edhe pse ėshtė nėn kontratė me bardheblutė e kryeqytetit, Hidi ėshtė i lirė tė largohet kur bėhet fjalė pėr oferta jashtė Shqipėrisė dhe qė gjithashtu i rritin mė shumė profesionalisht.

Asnjėherė klubi i "Tiranės" nuk i ka penguar futbollistėt e tij pėr tė shkuar nė skuadra tė ndryshme europiane, kėshtu qė e njėjta gjė pritet tė ndodhė edhe me "gardianin" bardheblu.

Pas njė faze qė e pa mė shumė nė stolin e rezervave sesa duke luajtur, kanė mjaftuar pesė ndeshjet e fundit ku Hidi ka qenė titullar, qė interesimi i italianėve tė vinte nė rritje.

Pėr momentin nuk bėhet e ditur shumė financiare e ofruar, pasi palėt hėpėrhė janė vetėm nė fazėn e bisedimeve fillestare.

Nė ditėt nė vazhdim, nė drejtim tė portierit tė talentuar, qė ėshtė gjithashtu pjesė e ekipit kombėtar, pritet tė mbėrrijė njė ofertė zyrtare.

Breshia, qė aktualisht ndodhet nė Serinė B, nė vendin e 13-tė, por vuan shumė prezencėn e njė portieri me peshė, ku, me sa kuptohet, Marko Ambrozio nuk e ka justifikuar besimin e drejtuesve tė klubit.

Njė arsye mė shumė, qė tė bėn tė besosh nė kėtė transferim, ka tė bėjė me faktin se nė pėrbėrje tė ekipit italian ndodhen edhe dy portierė tė tjerė, Sergio Viotti dhe Emiliano Viviano, tė cilėt ende nuk i kanė mbushur 17 vjeē.

Nė rast tė njė kalimi tė mundshėm tė Hidit te Breshia, ky do tė ishte njė rast i rrallė pėr futbollin shqiptar, sepse mė parė te kjo skuadėr ka luajtur edhe Igli Tare, por asokohe nė Serinė A.

Me golat e tij, bjondi kuqezi ka lėnė njė shije tė mirė si shqiptar nė klubin e "dallėndysheve".
Korcari45 is offline  
Sponsored Links
Advertisement
 
post #2 of 2782 (permalink) Old December 21st, 2006, 19:08
Doc
Star Player
 
Doc's Avatar
 
Join Date: 07 2005
Teams: Barca
Posts: 4,568
Bogdani is near to Genoa a team that is a candidate for Serie A and i think that this is perfect chance for Bogdani to come back to his old form
Bogdani, Xhenoa i jep 800 mijë euro

- Bogdani ka arritur qëllimin e tij për të përfituar sa më shumë nga futbolli. Xhenoa do t’i ofrojë atij një kontrarë tri vjeçare dhe një pagesë prej 800 mijë eurosh. Në arkën e Sienës do të shkojnë 3 milion euro. Bogdani gjatë merkatos së vërës ishte shumë pranë kalimit te Udineze. Në mesin e muajit korrik, Bogdani ishte gati pjesë e Udinezez për një shumë aspak indeferente prej 3.5 milionë euro, por ajo nuk u mbyll pasi qendërsulmuesi shqiptar kërkoi nga friulanët një kontratë trevjeçaredhe e të njëjtën pagesë që përfitonte që i garantonte presidenti i Sienës, De Luka. Bosi Poco i Udinezes nga ana a tij qëndroi i palëkundur në ofertën e tij për një pagesë prej gjysmë milioni euro. Pas kësaj erdhën kërkesat e Kievos dhe Torinos. Kievo gjeti menjëherë nga Palermo zëvendësuesin e Amaurit me blerjen e Godeas. Torino tentoi për Bogdanin, ndërkohë që mbeti e befasuar nga Perineti i Sienës, që kërkonte për shijen e Bogdanit, 3.5 milionë euro dhe kartonin e Stelonës. Kështu presidenti Kairo gjeti një lojtar tjetër me karakteristika të përafërta me Bogdanin, Konan të Leçes, duke lënë përfundimisht te Siena, sulmuesin shqiptar.

Roma për merkaton e janarit kishte bërë gati listën e përforcimeve ku kërkohen tre lojtarë, ku midis tyre përmendet edhe sulmuesi shqiptar i Sienës, Erjon Bogdani. Për Bogdanin u interesua edhe Kievo.Bogdani, që sezonin e kaluar shënoi 11 gola me Sienën, ka gjetur vetëm dy herë golin në 13 javët e para të sezonit aktual.

Talent wins games, but teamwork wins championships
Doc is offline  
post #3 of 2782 (permalink) Old December 21st, 2006, 19:09
Doc
Star Player
 
Doc's Avatar
 
Join Date: 07 2005
Teams: Barca
Posts: 4,568
Ervin Skela, pranë transferimit te Kickers Offenbah

Albania-Sport (AS) - Ervin Skela është shumë pranë ritransferimit në “atdheun” e tij të dytë, Gjermani, te skuadra e Bundesligës 2, Kickers Offenbah. Lajmi jepet nga mediat gjermane, të cilat pohojnë se Kickers dëshiron të sigurojë gjatë pauzës dimërore shërbimet e Ervin Skelës (96 ndeshje në Bundesliga 1 dhe 127 ndeshje në Bundesliga 2). “Futbollisti 30-vjeçar i Kombëtares shqiptare (40 ndeshje me vendin e tij) është akoma nën kontratën me Askolin. Megjithatë Skela ka luajtur gjatë këtij sezoni me ekipin e fundit në renditje në ligën e parë italiane vetm shtatë aktivizime( pesë herë si titullar dhe dy herë si zëvendësues), për herë të fundit më 5 nëntor”, shkruan gazeta rajonale “Offenbah Post”. Klubi i Kickers është duke bërë të gjitha përpjekjet për të kthyer Skelën në Gjermani, dhe për këtë ka kontaktuar me menaxherin Klaus Gerster për një transferim të mundshëm. Në një deklaratë për gazetën lokale gjermane, manaxheri sportiv i Kickers, Mikael Dëmgen, i cili përkujdeset edhe për anën financiare të klubit, pohoi: “Po, ka shumë shanse, që ai (Skela) të luajë këtu”. Kontrata e Skelës me Askolin skadon në fund të sezonit, por në të është edhe opsionin për ripërtëritje. “Përsa kohë që me kontratën e tij nuk kemi rregulluar asgjë, duhet që ne të presim”, është shprehur Dëmgen. Skela konsiderohet një prioritet te Kickers dhe është ndër të parët në listën e të ardhurëve të rinj. Kickers kërkon të sigurojë shërbimet e një mesfushori sulmues dhe të një sulmuesi. “Skela, - shkruan siti op-online.de, - përpara transferimit të tij në Itali, ka luajtur në Bundesliga 1 me FC Kaisersalautern (34 ndeshje/4 gola/4 asist&#235, Arminia Bielefeld (32/0/5) dhe Eintraht Frankurt (30/8/7)”. Kickers është duke kërkuar edhe një mesfushor shkatërrues jashtë Gjermanisë. Emri që përmendet është ai Anxhelo Barletës që luan në Greqi me skuadrën e kategorisë së dytë greke, Panserraikos, ku aktivizohet edhe mesfushori shqiptar Edvin Murati. 29-vjeçari Berreta ka luajtur më parë me Kickers Offenabah (nga viti 2001 deri më 2004).

Talent wins games, but teamwork wins championships
Doc is offline  
 
post #4 of 2782 (permalink) Old December 21st, 2006, 19:42
Legend
 
Albion's Avatar
 
Join Date: 06 2004
Teams: AC Milan
Posts: 10,562
I posted it yesterday but I have to do it again

Ismet Ramushi has signed for my KF Vllaznimi

Hopefully signing one of the best strikers in the league will help us resolve striking problems, and we collect some points to avoid relegation.
Albion is offline  
post #5 of 2782 (permalink) Old December 21st, 2006, 19:58 Thread Starter
Premier Player
 
Korcari45's Avatar
 
Join Date: 09 2006
Location: Korce/Detroit
Teams: KS Skenderbeu
Posts: 1,733
Hortnagel: “Salihi, Needed Strength for Rapid”

Albania-Sport (AS) - Alfred Hortnagl (40), the newly named director of the Austrian recordholding club SK Rapid Vienna, has made it clear that he cant see Rapid in eighth place in the Austrian Bundesliga. Known as an old friend of trainer Peter Pacult, the former midfielder of Tritol in the direction of Herns Hapel, Admira Vaker and Insbruk, has made it clear that his club is going to follow and start a serioes of investments to recruit valuble players for Rapid in January's Merkato. Hortnagl has named two candidates that he believes will strengthen his club according to the Austrian agency. The two players are the defender from Vaker, Hanes Eder and the Albanian forward Hamdi Salihi. Last sunday, present in the Albanian Superliga game "Tirana-Partizani" was Rapid's trainer Peter Pacult to follow for the second time in one month the bomber, Hamdi Salihi. He wasnt the only representative of foreign clubs, Hertha Berlin, Rizespor, Vorskla Poltva, Ried and Start all had representatives Present in Qemal Stafa's Stands. Salihi scored his 12th goal of the season ending the halfway mark in a good note. Pacult expressed his satisfaction with Salihi's performance in the pitch. The 21-year old forward has attracted the attention of many European clubs. For the time being "All Eyes are on Salihi".
Korcari45 is offline  
post #6 of 2782 (permalink) Old December 23rd, 2006, 18:13
Rookie
 
Join Date: 10 2006
Posts: 23
Yesterday's edition of Sportske Novosti of Croatia was reporting of a possible transfer of Labinot Haliti from Australia to NK Rijeka (1st league of Croatia). According to Croatia's largest sports daily, its Otto Baric that has told the NK Rijeka managers of Labinot's qualities.
Diti is offline  
post #7 of 2782 (permalink) Old December 24th, 2006, 05:30 Thread Starter
Premier Player
 
Korcari45's Avatar
 
Join Date: 09 2006
Location: Korce/Detroit
Teams: KS Skenderbeu
Posts: 1,733
Otto Baric has been helping out some of Albania's young players. It his him who also put a good word about Salihi to Rapid Vienna calling him the Gerd Muller of Albania and because of the respect he demands in the world of football alot of teams opened their eyes.
Korcari45 is offline  
post #8 of 2782 (permalink) Old December 27th, 2006, 23:06 Thread Starter
Premier Player
 
Korcari45's Avatar
 
Join Date: 09 2006
Location: Korce/Detroit
Teams: KS Skenderbeu
Posts: 1,733
Bogdani tani edhe ne planet e Palermos

Albania-Sport (AS)- Erjon Bogdani tani eshte edhe ne planet e Palermos pervec skuadrave qe jane permendur edhe me pare si te interesuara per sulmuesin shqiptar. Demtimi i Amaurit ne ndeshjen e fundit te vitit 2006 per Palermon ka bere qe drejtuesit e kesaj skuadre te mendojne per afrimin e nje sulmuesi, pasi Amauri, golashenuesi me i mire i Palermos, mund te kete nevoje per operim dhe nese kjo ndodh do te jete jashte fushave per nje kohe te gjate.

Caracciolo dhe Brienza qe dukej sikur do te iknin nga Palermo se shpejti ka shume mundesi qe te qendrojne dhe madje Caracciolo mund te behet nje nga sulmuesit kryesore. Megjithate presidenti Zamparini dhe drejtori sportiv Foschi preferojne Bogdanin ose Pellissier si sevendesuesin e Amaurit. Problemi qendron te fakti qe keta dy lojtare kerkohen nga disa klube, leshtu qe duhen pritur ditet ne vazhdim per te pare nese Bogdani do te jete ne Palermo ne janar. Erjon Bogdani eshte shume prane kalimit te Genoa, ku e pret nje kontrate shume fitim prurese, por rroga mund te kaloje ne plan te dyte, nese eshte i mundshem kalimi te Palermo qe ka shume shpresa per te marre pjese ne Champions League sezonin qe vjen, dhe eshte madje nuk eshte jashte gares edhe per Serie A.
Korcari45 is offline  
post #9 of 2782 (permalink) Old December 28th, 2006, 16:52
International
 
RedandBlack's Avatar
 
Join Date: 12 2004
Location: NY
Teams: Albania, Red Bulls NY,
Posts: 5,778
Ried holt sich Hamdi Salihi
Die Oberösterreicher verpflichten den Torschützenkönig der albanischen Liga. Auch Rapid hatte Interesse am 22-jährigen Stürmer bekundet.
Hamdi Salihi, links, im Dress des griechischen Vereins Panionios.

Tabelle
T-Mobile Bundesliga
Der österreichische Fußball-Bundesligist SV Josko Ried hat am Donnerstag die Verpflichtung des albanischen Internationalen Hamdi Salihi bekannt gegeben. Der 22-jährige Stürmer (geboren am 19. Jänner 1984) wurde in der vergangenen Saison mit 28 Treffern Torschützenkönig der albanischen Liga. Beim Tabellensechsten unterschrieb der 1.82-m-Mann, der vom SK Tirana kam, einen Zweieinhalb-Jahres-Vertrag bis Juni 2009 mit der Option für eine weitere Saison.

Albaniens Teamchef Otto Baric berief Salihi bis dato dreimal in die albanische Nationalmannschaft, nachdem er für das U21-Team in 14 Spielen siebenmal erfolgreich war. Der Angreifer stand im Kader für alle drei Qualifikationsspiele für die EURO 2008 in Österreich und der Schweiz, kam bisher allerdings noch nicht zum Einsatz.

Ried ist Salihis zweite Station im Ausland, in der Saison 2004/05 war er bei Panionios Athen engagiert. An dem Neo-Rieder hatte zuletzt auch Rapid-Trainer Peter Pacult Interesse gezeigt.
Zyrtare/ Salihi, dy vjet e gjysmė kontratė me SV Ried

Albania-sport (AS) - Zyrtarisht Hamdi Salihi, golashėnuesi mė i mirė i kampionatit shqiptar ėshtė pjesė e skuadrės austriake Ried. Lajmi jepet nga siti austriak kurier.at, por qė i referohet burirmeve nga klubi SV Josko Ried. Lajmi ėshtė shoqėruar edhe me njė foto tė sulmuesit shkodran, kur luante nė Greqi nė radhėt e skuadrės sė Alfa Ethniki (spt Superiliga), Panionos. Edhe Rapid, shkruan gazeta mė e madhe austriake “Kurier”, ishte e interesuar pėr sulmuesin 22-vjeēar. “Ekipi ai futbollit i Bundesligės austriake SV Josko Ried ditėn e enjte ka bėrė tė sajin futbollistin ndėrkobėtar Hamdi Salihi”, shkruhet nė kurier.at. “Sulmuesi 22-vjeēar (i lindur mė 19 janar 1984) shėnoi gjatė sezonit tė kaluar 28 gola (nė fakt 29, red:asport) duke fituar “Kėpucėn e artė” tė Ligės shqiptare”, vazhdon shkrimi. Lojtari shqiptar (1.82 m) nėnshkroi me ekipin qė renditet nė vendin e gjashtė tė Ligės austriake, njė kontratė prej 2 sezonesh e gjysmė deri nė qėshor 2009, por edhe me opsionin pėr njė sezon tjetėr. Trajneri i Kombėtares shqiptare, Oto Bariē e ka aktivizuar tri herė me pėrfaqėsuesen shqiptare, teksa Salihi ka luajtur edhe 14 ndeshje pėr fanelėn kuqezi tė ekipit tė Shpresave, me tė cilin shėnoi edhe 7 gola. Sulmuesi ka qenė pjesė e listės sė lojtarėve nė tri ndeshjet kualifikuese pėr Euro 2008, finalet e tė cilės do tė zhvillohen pikėrisht nė Austri dhe Zvicėr. Kurier gjithsesi nėnvizon se nuk ka luajtur asnjėherė nė tri takimet e para.

Ried ėshtė stacioni i dytė i Salihit jashtė Shqipėrisė, nė sezoni 2004-2005 u angazhua me ekipin athiniot Panionios. Pėr lojtarin e porsablerė nga Ried tregoi njė interes tė veēantė edhe trajneri i Rapidit tė Vienės, Peter Pacult qė madje udhėtoi dy herė nė Tiranė pėr tė parė nė aksion sulmuesin shqiptar.

DULCE ET DECORUM EST PRO PATRIA MORI

ILLYRICUM TOTO SUPERUS

RROFT SHQIPERIA
RedandBlack is offline  
post #10 of 2782 (permalink) Old December 28th, 2006, 17:06 Thread Starter
Premier Player
 
Korcari45's Avatar
 
Join Date: 09 2006
Location: Korce/Detroit
Teams: KS Skenderbeu
Posts: 1,733
That is good news because in Austria their Sports Ministry is spending billions of dollars on a new way to train their youth and this will take affect also in the Bundesliga so Salihi will have a very good chance to develop to a better player. I believe part of their deal was an instant spot on the lineup for Salihi so we will be seeing alot more of him. Too bad for Rapid Pacult is a good coach but I think Salihi made the right decision. The money and opportunity was better. Rapid is a great team.
Korcari45 is offline  
post #11 of 2782 (permalink) Old December 28th, 2006, 17:21
International
 
RedandBlack's Avatar
 
Join Date: 12 2004
Location: NY
Teams: Albania, Red Bulls NY,
Posts: 5,778
Quote:
Originally Posted by Korcari45
That is good news because in Austria their Sports Ministry is spending billions of dollars on a new way to train their youth and this will take affect also in the Bundesliga so Salihi will have a very good chance to develop to a better player. I believe part of their deal was an instant spot on the lineup for Salihi so we will be seeing alot more of him. Too bad for Rapid Pacult is a good coach but I think Salihi made the right decision. The money and opportunity was better. Rapid is a great team.
The starting lineup was logical...all of Ried's strikers suck. Rapid's strikers on the other hand are high on the top scorers list.

DULCE ET DECORUM EST PRO PATRIA MORI

ILLYRICUM TOTO SUPERUS

RROFT SHQIPERIA
RedandBlack is offline  
post #12 of 2782 (permalink) Old December 28th, 2006, 17:30
Legend
 
Albion's Avatar
 
Join Date: 06 2004
Teams: AC Milan
Posts: 10,562
Considering his first move abroad im sceptic again
Albion is offline  
post #13 of 2782 (permalink) Old December 28th, 2006, 17:45 Thread Starter
Premier Player
 
Korcari45's Avatar
 
Join Date: 09 2006
Location: Korce/Detroit
Teams: KS Skenderbeu
Posts: 1,733
Actually I am optimistic. I think Salihi will do good. i just hope he gets his first goal ASAP because it will be the hardest for him since he has to prove himself. Dont forget he was 18 YO wen he played abroad before so he has gotten alot of experience with Tirana even scoring 2 in Uefa cup this year.
Korcari45 is offline  
post #14 of 2782 (permalink) Old December 28th, 2006, 17:47
International
 
RedandBlack's Avatar
 
Join Date: 12 2004
Location: NY
Teams: Albania, Red Bulls NY,
Posts: 5,778
He actually played very well for Panionios, its just that the club was paying him absolute crap. He started the moment he arrived at the club, at the time Panionios fueled the Greek U21 team, and those players are at bigger greek clubs now.

Ried is a good team, and the Austrian bundesliga is a good league. Its better then the German 2nd division, Ukraine, or Turkey. All he needs to do now is start scoring.

DULCE ET DECORUM EST PRO PATRIA MORI

ILLYRICUM TOTO SUPERUS

RROFT SHQIPERIA
RedandBlack is offline  
post #15 of 2782 (permalink) Old December 28th, 2006, 18:40
Doc
Star Player
 
Doc's Avatar
 
Join Date: 07 2005
Teams: Barca
Posts: 4,568
Palermo kërkon Igli Taren në formë huazimi

Albania-sport (AS) - Palermo është duke lëvizur shumë orët e fundit për të gjetur një zëvëndësues të Amauri, i dëmtuar në gju dhe që rrezikon të paktën 3 muaj stop. Sipas sitit sports.it, dy lojtarë janë në shinjestër: i pari është Igli Tare, sulmusi shqiptar i Lacios, që mund të vijë me formulën e huazimit. I dyti, është më i kushtueshëm kur bëhet fjalë për angazhimin e Xhanpaolo Pacinit, që nuk po gjen hapësirën e duhur te Fiorentina, ku po shkëlqejnë Toni dhe Mutu.

Talent wins games, but teamwork wins championships
Doc is offline  
post #16 of 2782 (permalink) Old December 28th, 2006, 18:41
Doc
Star Player
 
Doc's Avatar
 
Join Date: 07 2005
Teams: Barca
Posts: 4,568
Mainc 05 në duel me Kickers Offenbah për Ervin Skelën

Albania-sport (AS) - Kickers Offenbah, skuadra gjermane e Bundesliga 2, ripërsëriti synimet e saj për të bërë të sajin futbollistin shqiptar, Ervin Skela, i cili kaloi një gjysmësezoni të dështuar me formacionin italian të Serisë A, Askoli. Lajmi jepet nga allgemeine-zeitung.de. Gazeta e mirënjohur gjermane, pohon nga burime brenda Kickers se Offenbah kërkon rikthim të shpejtë të shqiptarit në Gjermani gjatë merkatos së janarit. Skela ka luajtur në Gjermani me Eintracht Frankfurt dhe Kaiserslautern, ku ka qenë ndër më aktivët. Sipas burimeve të gazetave të tjera gjermane dhe ato të internetit, drejtuesit e Kickers kanë filluar kontaket me zyrtarët e Askolit (Skela nënshkroi më 9 shtator 2006), për të mbyllyr sa më shpejt tratativën në mënyrën të kënaqshme për të gjithë aktorët. Edhe Mainc 05, skuadra që renditet e fundit në Bundesliga 1 ka shprehur interesimin për lojtarin e kombëtares shqiptare. Por dhe nga Greqia, ka lajme për 30 vjeçain Skela, i lindur në Vlorë, por me pasaportë dhe italiane. Është klubi grek i Apollon Kalamarja, ku luan edhe Alban Bushi, që ka bërë të ditur interesimin e tij për ish-lojtarin e Arminia Bielefeld.

Talent wins games, but teamwork wins championships
Doc is offline  
post #17 of 2782 (permalink) Old December 28th, 2006, 18:44
Legend
 
Albion's Avatar
 
Join Date: 06 2004
Teams: AC Milan
Posts: 10,562
Quote:
Originally Posted by Albanian
Palermo kėrkon Igli Taren nė formė huazimi

Albania-sport (AS) - Palermo ėshtė duke lėvizur shumė orėt e fundit pėr tė gjetur njė zėvėndėsues tė Amauri, i dėmtuar nė gju dhe qė rrezikon tė paktėn 3 muaj stop. Sipas sitit sports.it, dy lojtarė janė nė shinjestėr: i pari ėshtė Igli Tare, sulmusi shqiptar i Lacios, qė mund tė vijė me formulėn e huazimit. I dyti, ėshtė mė i kushtueshėm kur bėhet fjalė pėr angazhimin e Xhanpaolo Pacinit, qė nuk po gjen hapėsirėn e duhur te Fiorentina, ku po shkėlqejnė Toni dhe Mutu.


Ska kurgjo prej Tares, karriera e tij shpejt ka me perfundu. Une kisha thon qe ai mu kthy ne Brescia t'pakten me lujt edhe ni sezone komplet.
Albion is offline  
post #18 of 2782 (permalink) Old December 28th, 2006, 19:35
Rising Star
 
Join Date: 12 2004
Posts: 370
Quote:
Originally Posted by Albion
Ska kurgjo prej Tares, karriera e tij shpejt ka me perfundu. Une kisha thon qe ai mu kthy ne Brescia t'pakten me lujt edhe ni sezone komplet.
albi s'mundesh me thone qe karrirea e tares ka perfundu.

muj me thone qe per nga pergaditja fizike asht shume ma i mire sesa 70 - 80 % e lojtarve tjer ne kombetaren tone.

e sa i perket puna a "ka gjo" a "s'ka gjo" ateher k'ta te palermos, tornios etj etj e dijin shume ma mire sesa une dhe ti :smileani:

fita
FitaALBANIA is offline  
post #19 of 2782 (permalink) Old December 28th, 2006, 19:48
Legend
 
Albion's Avatar
 
Join Date: 06 2004
Teams: AC Milan
Posts: 10,562
Quote:
Originally Posted by FitaALBANIA
albi s'mundesh me thone qe karrirea e tares ka perfundu.

muj me thone qe per nga pergaditja fizike asht shume ma i mire sesa 70 - 80 % e lojtarve tjer ne kombetaren tone.

e sa i perket puna a "ka gjo" a "s'ka gjo" ateher k'ta te palermos, tornios etj etj e dijin shume ma mire sesa une dhe ti :smileani:

fitaA din qysh je ti, si njezt qe thojn "mos shaj me non", ti "mos shaj me Tare"
Hiqu tij pash neren, personalisht menzi spres ai mu pensionu.
E sa per Palermon qe e ka lyp, ato e lypin se osht cheap, huazim palidhje edhe ato me nejt ne bench, deri sa kthehet Amauri.
Albion is offline  
post #20 of 2782 (permalink) Old December 28th, 2006, 20:32 Thread Starter
Premier Player
 
Korcari45's Avatar
 
Join Date: 09 2006
Location: Korce/Detroit
Teams: KS Skenderbeu
Posts: 1,733
Albion Palermo ka shanc te fitoj Seria A dhe per mendimin tim ata duan te marin nje njeri qe ta zere vendin a Amaru. Jo nje Cheap po nje lojtar me te njejtat cilesi. Per mendimin tim me mir e kan te marrin Bogdanin po Tare sesht keq. Mos harro se deri tani ka lojtur mir dhe per kombetaren si ne Bjellorusi ashtu dhe Rumanine kte ndeshjen e fundit slojti dhe aq mir. Palermo i ka syte ne tre-kater lojtare dhe me shum ka shanc Bogdani. Bogdani, Mikoli, dhe Pelisier jan emrat me te degjuar deri tashi. Shikojm me tutje. Bogdani ka edhe shum shanc te kaloj te Genoa. Ku do hyje ne Seria A vitin qe vjen.
Korcari45 is offline  
Reply

Quick Reply
Message:
Options

Register NowIn order to be able to post messages on the Xtratime Community forums, you must first register.
Please enter your desired user name, your email address and other required details in the form below.

User Name:
Password
Please enter a password for your user account. Note that passwords are case-sensitive. Try to avoid choosing short (like '1'), simple (like 'abcd') and easy to guess passwords (like a name of your favorite team, player, etc)! Complex and long enough passwords, that consists of random string of alphabet and numerical characters, are almost impossible to be stolen and misused.

Password:


Confirm Password:
Email Address
Please enter a valid email address for yourself.

Email Address:
OR

Log-inCurrently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools
Show Printable Version Show Printable Version
Email this Page Email this Page
Display Modes Rate This Thread
Linear Mode Linear Mode
Rate This Thread:Posting Rules  
You may post new threads
You may post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Trackbacks are On
Pingbacks are On
Refbacks are On

 
For the best viewing experience please update your browser to Google Chrome